Fallout 3

@Kwoky (12.07.2019 12:20): Tak je to obecne s datadisky, nebo noveji s dlc. Je to pro hrace, kteri uz maji zakladni hru dohranou. Schvalne se jim chci vyhnout a pripadne ty questy budu delat az po dohrani hlavni dejove linie, pokud na ne budu mit naladu. Datace rozsirujcii uz tak velky svet techto velkych RPG obvykle nehraju, viz. Morrowind.

@Paul (12.07.2019 10:48): Jediny co tam vyuziju je nejspis ten zvyseny level cap.

@Feidias (12.07.2019 11:00): Ten jsem nehral, ale urcite bych nekdy v budoucnu dal to vychvalovany New Vegas.
@90210 (12.07.2019 10:46): Já jsem třeba datadisky hrál až po dohrání hlavní dějové linky a myslím, že jsem dobře udělal. Jinak bych byl asi příliš silný a "neporazitelný".
jojo, taky když jsem rozjel F3, tak mi přišlo, že se až neprávem poplivává, mě ta hra dost chytla... ano, postavy a questy jsou znatelně slabší jak u 1+2, ale co se týče takového toho vtáhnutí do světa, tak v tom mě dostala F3 víc... n a když se obojí spojilo v NV, tak jsem byl konečně fallouťácky spokojený :-)
@Feidias (12.07.2019 10:36): Jj, ja mam rad realisticke prostredi a nepotrebuju, aby na me za kazdym kamenem vyskakovalo NPC se svym HLP a nejakym najdi/prines questem. Uzivam si prostredi a posloucham radio. Jen jsem musel zvysit obtiznost z normal na hard.

Mam to i s dataci, tak mi chvili trvalo, nez jsem zjistil, jak funguje mapa. Po vystupu z vaultu jsem chtel najit Megaton, ale nez jsem pochopil, ze me mapa vede na nejaky quest z datadisku nekam uplne do prdele, tak jsem mel proslou a proplizenou skoro polovinu herniho sveta, aniz bych vubec nasel Megaton. Hrani jako za starych casu.:)
@90210 (12.07.2019 10:18): on to asi měl být záměr, že to bude fakt zdevastovaná pustina. D. C. byl ve velké válce hlavním cílem, takže jo má to svoje odpodstatnění a protože modrení Fallouty hraju už několik let soustavně, tak souhlasím, že některé nadbytečné qeusty například ve Falloutu 76 doteď nemám dohrané. Přesto pamatuji si, že ve Falloutu 3 jich je opravdu celkem málo. Přesto toulání je tam taky dobře zvládnuté. Dá se to posléze vytunit Wastelander´s Edition. Svět je to sice z dnešního pohledu menší, ale více než dost rozsáhlý. Fallout 76 je třeba uměle rozsáhlý. Mezi jednotlivými místy je prostě les, takže než někám dojdeš tak ti zabere zbytečně moc času (když hraju sám tak nepoužívám fast travel právě z důvodu správné atmošky a dojmu z toulání se pustinou:). Z DLC je nejzajímavější to které prodlužuje hlavní příběhovou linku.
@Feidias (12.07.2019 10:15): Ja jsem prave docela rad, ze je to tak pusty, pusobi to vic realisticky, byt Rivet City jsem jeste nenavstivil. Vyhovuje mi i fakt, ze tam na me hned nevyrukovali se 150 postackymi questy, jako v jinych modernich RPG.
@90210 (12.07.2019 09:41): atmoséra je to co se Falloutu 3 opravdu povedlo. Bohužel už to tolik neplatí o dalších aspektech hry. Na mě je tam i třeba málo větších osad. Dvě hlavní jsou v podstatě Megaton a Rivet city. Questů není úplně hodně. Když si zahraješ New Vegas tak pocítíš rozdíl v přístupu k NPC a možnostem v dialozích. Je to opravdu velký rozdíl.
Patřím rozhodně mezi příznivce i Bethesda Falloutů, ale bohužel se nedá popřít, že New Vegas je z first person Falloutů nejlepší. Na druhou stranu se mi prostředí Bostonu a D. C. ruins vždycky líbilo více než New Vegas. V Appalachii je na mě moc přírody:).
Dost mě zaujala Wanderer's edition. Díky novým možnostem mě najednou zas baví objevovat pustinu. Četl jsem teď ten poslední komentář. Fallout 3 mě baví, ale vždycky mi ve všech nových Falloutech (včetně NV) chybělo více funkčních měst. Je to fakt výhoda starých Falloutu, že se odehrávají na velkém území.
Úvod F3 by byl i dobrý, kdyby neobsahoval onu GOATS, kde mi úplně zatrnulo a řekl jsem si: "Tak tohle si myslí, že je 'Fallout'?

Jinak ten výlez samotný a výhled na celé okolí byl nejlepší kousek z celé trojky.

Edit: Po sledování toho Fallout 3 is better than you think videa jsem na ten úvod poněkud změnil názor. Debilní to je sice pořád, ale ty možnosti tam jsou. Debilní, ale jo.

Edit2: Tak a ten Čárlíz, může jít spokojeně spát s tím, že to přece řikal.
Vám se fakt ten úvod nelíbil? Vždyť je to perfektní uvedení do děje a do reálií tehdejšího světa.
@S4TW (23.08.2018 11:17): Pokud se ti to libi uz pri uteku z Vaultu, nejhorsi casti v cele hre a jedne z vubec nejhorsich startovnich pasazi, kterou jsem kdy v nejake hre hral (zlaty Kaer Morhen v prvnim Zaklinaci), tak pak se ti to musi libit hodne az vylezes.
@Charllize (23.08.2018 11:30): tyhle preemptivní ublíženecký kecy jsou fakt trapný - a píšeš je snad pokaždý když tu někdo bethesdě něco pochválí :)

Já si např. S4TW příspěvek přečetl, nadzvedl obočí, ale pak si uvědomil že KCD není na PS4 žádná hitparáda a někomu to tak může připadat, tak co.
Rozehráno, zatím teda zdrhám z Vaultu, ale fakt se mi to líbí, ba dokonce i graficky je to na ultra pěkné, možná dokonce lepší jak KCD (to teda hraji na PS4, takže to není úplně max, ale i tak). Jako vypadá to, že tohle bude můj šálek :-)
@Charllize (26.06.2018 15:49): Many A True Nerd je banda diletantov! Všimni si že pri kritizovaní úvodnej časti im úplne uniklo, že aj v prvom Falloute sa môžeš hneď na štarte vrátiť do vaultu, podebatovať s postavami a poplniť úlohy včítane detektívnej zápletky so zlodejom vody. Jediný rozdiel je v tom, že v jednotke môžeš, ale v trojke musíš - ja naopak dobrovoľný tutoriál jednotky vnímam oproti nanútenému v trojke ako plus. Dám krk na to, že hru dohrali jedinýkrát a vôbec netušia, ako sa dá v závere s traitom Bloody Mess popraviť Overseer. :-)
prej ma F3 spatnou grafiku, nevim jak je na tom NV ktery se ted chystam hrat ale F3 se mi graficky moc libil, hlavne co se prostredi tyce a i obliceju postav, horsi byli mozna interiery ale spis me prisli spatne animace postav... dost zastarale, jakoby se postavy strasne tezkopadne a krecovite hybali a jakoby chybela raelna interakce s terenem (lezeni po schodech, otaceni,atd...)
@Tommywise (21.05.2018 13:56): Anchorage ufoni jsou ty slabší. Point Lookout, The Pitt a Broken Steel. Jsou ta lepší DLC. Zejména poslední zmíněný prodlužuje příběh a umožňuje hrát F3 po dohrání hlavního příběhu. Máš totiž GOTY verzi. Dneska už předpokládám ani jiná k sehnání nebude, kde už jsou i DLC, ale jak tu píše Kwoky. Je lepší je hrát až po dokončení toho příběhu. Ufoni jsou prostě klasická střílečka. Je to asi nejhorší z DLC.
no zrovna hraju DLC s Alienama a je to podobna blbost , bohuzel uz nemam ulozeny save pred tim nez sem tam vstoupil

ale to DLC Poin Lookout se mi libilo, jen sem nevedel na konci ke komu se pridat z tech dvou..., nakonec sem sel proti tomu mozku

ale vidim ze plno z tech questu byl DLC, vypadat to ze samotny F3 jich teda moc nema..
ale porad proste si uz nedokazu predstavit ze bych si zahral F1 nebo F2, proste to ze je to 3d 1st person dela strasne moc a dokazal bych se takto potulovat, vylepsovat a sbirat po tomto svete donekonecna. akorat me bude asi stvat ze na konci zjistim ze sem porad setril, save/loadoval a zjistim ze uplne zbytecne protoze mam vseho mega prebytek... hlavne stimpaku a munice :)
lol tak asi mate pravdu, protoze tohle sem uz hral a rikal sem si co dpc tahle sracka v podobe questu ktera me prisla jako nejake COD: MW 2 dela ve hre Fallout ? To byl moment kdy sem si uvedommil ze nehraju F3 a musel sem snizit hodnoceni, ale nastesti je to teda jen nejake DLC nebo co https://www.youtube.com/watch?v=0DjKO0QAgvw

ale jak to ma clovek poznat ze je to nejake DLC kdyz je to uz zabudovane v mape F3 jako jiny normalni quest kterych je tam x ?
mmnt, jak zjistim jestli mam k tomu nejake DLC? Me to nikde hra nenabizi si vybrat, proste jen zapnu Fallout 3 a pak jedine kdyz se podivam v 'data files' tak tam mam

Anchorage.esm, Broken_steel.esm, point_lookout.esm, thePitt.esm, zeta.esm
pak to co vim ze sem stahoval dodatecne jako BS_CZ.esp, RH_ironSights.esm,czech.esp
@Tommywise (20.05.2018 02:14): záleží jestli máš všechna DLC. Pokud ano, tak se nemusíš bát, že by jsi nemohl hrát dál po ukončení hlavního příběhu. Navíc jedno z těch DLC na hlavní příběh přímo navazuje a prodlužuje ho:), takže bych určitě doporučil.
jak zjistim jestli nahodou neplnim nejaky konecny quest po kterem je konec hry? Jde o aby se tohle nestalo protoze chci projet vsechny questy a teprve potom ten zaverecny (ted sem v citadele kam sem doprovodil po smrti meho otce skupinu vedcu po te co na me zautocila Enklava) ... a jakobych citil ze to ze sem toho otce nasel a je uz mrtvy je konec blizko?

Ale prave vim to ze mam jeste nevyresene jine questy... ale nevim to jestli i jiny z nich neni zaverecny, s jinym koncem... (prej je jich tam vic tech koncu)...
@SilentWolf (19.05.2018 13:52): ja totiz hral NV na jine grafice, ktera me odesla a nepamatuju si jaka to byla, ale asi vykonnejsi nez to co mam ted a uz predtim sem mel na max. detaily podobne problemy jako ted s F3

Sadako: to je pekne ale protoze uz hraju original F3 bez modu a su nekde v pulce, tak asi nema smysl tam instalovat tento mod, pocitam ze tento mod by se nacetl jen pokud bych zacal kampan odznova...
@Tommywise (19.05.2018 13:40): to se ptáš proč? Já z příspěvků pochopil že New Vegas znáš a hrál jsi, jinak bych ho doporučil všemi deseti. Je ve všech směrech lepší.

Nebo se ptáš proto, že ti jde tenhle starší díl hůř než NV?
hmm.. akorat ze pulku z toho co jmenujete nerozjedu

btw: New Vegas by mel mit podobne HW naroky jako F3 ne?
@Tommywise (19.05.2018 12:39): nikdy jsem se nedostal ke Stalkerovi. To bude asi též dobrá hra co by tě mohla bavit. First person RPG jediný další co jsem hrál tak je Deus Ex. Tam je ale důraz na příběh. Je to trošku o něčem jiném. Jinak jsou to samé fantasy a to mě tolik netáhne. Hrál jsem akorát Gothic II a pořád jsem na začátku Oblivionu. Pár lidí tu jednou dávalo tipy na pár méně známých starších first person sci-fi RPG, ale k tomu já už se časově asi alespoň prozatím nedostanu:).
me proste nejvic bavi takoveto hry jako Bioshock nebo Fallout 3, kde postupuju,sbiram,vylepsuju ale je to 1st person s durazem na pribeh a atmosferu.... Je jeste neco podobneho jako 1st person RPG ?
@Feidias (18.05.2018 20:18):

nevim ja Fallout 2 beru jen takove zdokonaleni Fallout 1cky, podobne to vidim ze zas New Vegas je jen zlepsovak Falloutu 3ky. Nemyslim ted 4tej dil, kterej nerozjedu....

A proste to mam stejne jako ty, jedine co me u Izometrickych F1 a F2 taha je lepsi RPG system a to ze bojovat lze jen v tahovem rezimu

Tactics sem zkousel ale okamzite prislo srovnani s JA2 a byl konec... btw: nemuzu hrat jinou tahovou strategii nez je JA2 :)
@Tommywise (18.05.2018 18:13): hrál jsem všechny díly nevím, pár let po jejich vydání prostě. Stejně tyhle věty ve vzathu k počítavým hrám mi dodnes připadají divné. Nikdy mě nenapadlo tehdy, že jsou i hry co nejsou jen pár let staré. Nicméně obceně jsem tu několikrát prezentoval svůj názor, že byť objektivně Fallout 2 je opravdu asi nejlepší ze série, tak mě prostě baví až ty first person pokračování. Naopak Fallout Tactics je spin-off který mě příliš nezaujal, ale taky to zas není špatná hra. Fallout 3 je nevylaďěnej a místy hluchej, ale atmoška je super a jsou tam místy i nápady. Prostě ten svět je vymyšlenej dobře a to už od originálu. Čtyřka je vyladěnější ale jde zas víc GTA směrem, že už je to víc na pomezí sandboxu a RPG. Je to na nekonečnou diskuzi (tím nechci říct, že mě nebaví, jinak bych sem nechodil), ale povícero questů bych se fakt nelekal. Ono se v tom zas nedá ztratit. Hodně tě to vede za ruku...
to je ulet no, 15 lvl a tuna questu predemnou, ma to smysl dal hrat? resp. kdyz se nekomu z vas stalo ze dosahl 20 lvl tak nepisel pak pocit ze by uz dal nebyla motivace?

Btw: prej je nejakej mod na to ze ty exp body nebudou tak rychle naskakovat, ale kdyz jej tam nainstaluju v prubehu hry /kampane tak se to asi neprojevi co?
tak ted hraju quest ze sem v nejake virtualni realite kde zabijim cinske vojaky a tohle je uplne mimo no, navic tam sbiram jeden zkusenostnich bodu za druhym a uz sem na 13 lvlu a prje je jich jen 20 dohromady?! Musim jit s hodnocenim dolu...
@Feidias (18.05.2018 14:22): tak CoD:MW1 nebo Bioshock (podobne stare) me jeli bez sekani na plne detaily, ale tady proste hlavne kdyz je nejaka budova/lod/objekt ktery se da prolezt vzhledem ke questu tak se me to seka no, nebo ty lesy kde je mega stromu :(

jinak hru si uzivam, vtahlo me to podobne jako New vegas asi proto ze je to 1st person a nastesti me nijak serie Fallout nezaujala tak aby to byla srdecni zalezitost (mozna tim ze sem druhy a prvni dil hral az vice nez 10 let po vzniku) takze nevnimam neco jako ze tohle uz Fallout neni atd..
lol me ani nezajima poslani,pribeh nebo tak ale prave to ze jdu od ukolu k ukolu, sbiram, vylepsuju a snazim se mit v ukolech poradek(hlavne aby se mi darilo je plnit),takze nejakej tata v teto hre mi je celkem sumak,resp. mi tento quest prijde jako vedlejsi, nezajimavy nebo nevim...

co me ale dost stve je ze ac mam o neco lepsi HW nez doporucene tak napr v questu kde mam prinest semena nejake rostliny do kostela, tak musim projit hustym lesem a tam se me to nehorazne seka, aji kdyz posnizuju detaily... nevim asi moc stromu kolem me ...
@Tommywise (14.05.2018 11:38): lineární to úplnně není a tím je to zvlášť později zajímavé, ale Fallout 3 zrovna opravdu nemá závratné množství questů a je tam jedna hlavní linka. V zásadě nemusíš dělat "boční" questy a dohrát jen hlavní linku.
@Charllize (14.05.2018 11:54): jo ale jestli kdyz se vydam na druhy konec mapy resit dany quest,tak jesi navstivit po ceste jine mista/mesta,sice pribydou dalsi questy a budu mit chaos v tom,ale na druhou stranu usetrim cas zbytecnym chozenim sem tam po mape. Nevim proto se mi libil styl ala Bioshock kde je jeden quest jasne oznaceny sipkou a nemusim se starat kam driv skocit...
jak resite situci jak vyjdete z toho prvniho Vaultu a najednou mam asi 6 questu s tim ze jdu prvni do toho Megatonu ale tam pribydou dalsi questy a ja mam z toho potom zmatek, ze nevim kam driv skocit, jesi resit napred to co me zadali v Megatonu a kdyz ano, tak jesi po ceste navstivit jine mista...ale zas si budu rikat ze pribudou dalsi questy a nechcu toho mit moc...

To je to co me of Alloutu a celkove RPG odrazuje, zmatek, plno questu a dilema ktere resit tak abych jich nemel plno nevyresenych..
@Charllize (12.03.2018 15:58): promarnil jsi asi posledni prilezitost :( ted beru dovolenou a pak uz v praci, ktera tohle umoznovala, koncim. :(

Ale jsem rad, ze je zde nova krev, protoze jeho pochvalne komentare (snad jich pribude) dokazi v cloveku probudit zajem.
@Charllize (12.03.2018 14:30): sak jo ... akorat si myslim, ze ty hry nedelaj jak mala studia co se s tim mazlej, ale ze to produkujou jak na pasu ... samozrejme, ze maj par dobrejch kusu, zalezi kdo to dela, treba mam rad assasins creed, hrozne me bavi ten `vylet do historie' a vubec ty popisky a obrazky tech veci jako architektura a dalsi encyklopedicke informace co ti to dava .... bavil me treba wolfenstein, kterej je taky od bethsedy .. ale to jsou svetle vyjimky ... vetsina tech jejich aaa titulu mi prijde jako rychle ukuchtena UHO (univerzalhi hneda omacka) ..

moje prohlaseni, ze si od bethsedy nic nekoupim ber s rezervou ackoliv je proste pravdou pravdouci, ze jsem k bethsedim hram dost podeziravej ... a fallout od bethsedy fakt nesnasim a nic me nepresvedci o opaku