Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fall Guys: Ultimate Knockout

04.08.2020
kompatibilní
69
30 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Battle Royale, který tu ještě nebyl. Vydejte se spolu s dalšími hráči přes překážková pole různého druhu či týmové výzvy a probojujte se až do pátého kola, dokud nezbude jen jeden vítěz.

Fall Guys: Ultimate Knockout staví na principu slavných devadesátkových zábavných televizních pořadů, jako je Takešiho hrad, Pevnost Boyard nebo třeba novější Wipe Out. Na začátku každého klání je celkem šedesát hráčů, jejichž cílem je dostat se na konec mapy. Místa pro postup jsou však limitována, a tak rychlejší vyhrává. Postupnou eliminací se skrze pět kol dostáváte k nejlepším deseti, ze kterých zbude jen jeden vítěz. Hra nabízí přes deset různých map, kde musíte skákat, uhýbat pastím, balancovat, ale také například sbírat body pro tým, vydržet naživu po určitou dobu nebo zvládnout překonat danou dráhu v časovém limitu.

Za hraní sbíráte Fame body a čím více kol přežijete, tím více bodů obdržíte. Za výhru všech pěti kol získáte korunku. Navíc váš herní avatar postupně získává úrovně, za které dostáváte především kosmetické předměty pro vaši postavu nebo různé animace či hlášky, se kterými se můžete na herním poli pochlubit. Vše se dá koupit za herní měnu. Tu si však kromě hraní můžete pořídit také pomocí mikrotransakcí.


Poslední diskuzní příspěvek

Takže dohrána druhá řada, jako vcelku fajn, ale těch novinek je tam tedy zatím poskrovnu. Dávám tudíž zatím hru k ledu a uvidíme, s čím se tvůrci přihasí v budoucnu. :c)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
U Fall Guys velice záleží, jakým způsobem hru pojmete. Můžete hru brát jako oddechovku, kterou může svou stylizací připomínat, nebo si zarytě pojedete pro výhru ve stylu battle royale.

V momentě, kdy si hru zapnete sami, se váš herní styl pravděpodobně nakloní spíše k try hard stylu, kdy se snažíte překonat veškeré překážky různých podob. Zdaleka největší překážkou však není padající podlaha nebo falešné dveře, ale spíše neohrabanost vašeho Fall Guye. Počítejte tedy, že značnou část vaší hrací doby budete bouřlivě burcovat svého neohrabance, aby se konečně zvedl, přeskočil, doskočil, vyhnul nebo prostě jen zkrátka splnil úkon, který mu zadáváte, než promáčknete klávesu skrz vaši klávesnici, potažmo i stůl...

Zvrat nastává v momentě, kdy se k vám přidá partička kamarádů. Hra dostává úplně jiný směr a s přáteli se rázem cesta stává důležitější než cíl. Krkolomné pády jsou najednou zábavou a ne frustrací (o to víc, pokud padá právě váš kolega). Vaše spoluhráče poznáte díky šipce nad jejich postavičkou, takže vaší škodolibosti bude za dosti učiněno. Můžete jejich neštěstí často i dopomoci dobře načasovaným držením nebo strčením. Ve finále totiž musí být jenom jeden vítěz... tím nemusíte nutně být vy, ale hlavně jím nesmí být váš spoluhráč, abyste to neměli stále na talíři!

Závěrem bych chtěl všem doporučit, aby si ke hře obstarali i pár spoluhráčů, sólo kola jsou po čase nudnější a přílišnou snahou a touhou vyhrát si můžete pokazit zážitek z jinak nápadité hry.

Pro: Oddechovka, stylizace, customizace postavy, solidní počet map a herních modů

Proti: Časem repetitivní

+22