Epic Mickey 2: The Power of Two

Epic Mickey 2: Dvojitý zásah, Disney Micky Epic: Die Macht der 2

Junction Point Studios •  Blitz Games (PS3, X360, Vita, Wii) •  Heavy Iron Studios (WiiU)
18.11.2012
18.06.2013
16.09.2013
03.08.2017

Epic Mickey 2: The Power of Two je multiplatformní pokračování exkluzivity z konzole Wii z roku 2010. Na tvorbě obou titulů se podílel známý herní designér Warren Spector, stojící například za sériemi Deus Ex a System Shock. Jeho studio bylo uzavřeno v lednu 2013 a přesto, že PC verze byla hotová, společnost Disney se rozhodla ve světě její vydání zrušit. Verze pro PC s českým dabingem tak vyšla z iniciativy českého vydavatele Comgad až v září 2013, pouze v ČR a SR.

Příběh vás postaví do rolí myšáka Mickeyho a jeho kamaráda, králíka Osvalda. Ti se spolu vydali na cestu za záchranou světa animáků, složeného z prostředí a postav, známých z Disneyho kreslených filmů. Svět se rozpadl na mnoho kusů a právě Mickey s Osvaldem ho musejí složit zpátky dohromady. Celý titul je tedy vytvořen tak, aby se hrál dobře nejen sólo, ale i v režimu kooperace. Jeden z hráčů se při ní ujme role Mickeyho a druhý role Osvalda.

Mickey disponuje kouzelným štětcem, se kterým může doslova přemalovávat herní prostředí. Osvald má zase dálkové ovládání, se kterým lze kontrolovat různé přístroje. Pro úspěšný průchod lokacemi je nutné uplatnit speciální schopnosti obou herních postav. Vše je vytvořeno na enginu Gamebryo, který se ukázal být pro stavbu úrovní této plošinovky jako nejvhodnější.

Jednička dostane remaster. Minimálně na Switch, ale imo oznámí i další platformy nebo to bude jen časová exkluzivita.

edit: Jop, steam

• X360 65
když jsem byl ještě malý capart, vždycky se mně Epic Mickey 2 náramně líbilo ,ovšem teď začínám chápat že o takový zázrak zase nešlo, příběh je oproti jedničce velmi slabý a s neposlušnou kamerou jsou pořád problémy. také nechápu proč ve hře není Mickeyjunk Mountain nebo Tomorrow City (což byly mé oblíbené lokace z předchozího dílu) Bossové jsou také poněkud lehcí a snadno zapomenutelní. Grafika této hry je však hezká ,což musím ocenit a také je tu režim pro dva (ale jen na konzolové verze). Takže musím říct že i když má tahle hra mnoho chyb a nedostatků, tak se stále jedná o slušnou (i když krátkou) zábavu :)

Pro: pěkné lokace, režim pro dva, grafika hry

Proti: délka hry, slabý příběh, špatná kamera, nefunkčnost osvaldového AI.

• Wii 95
Opět Perfektní hra s pěknou grafikou animací a tak podbně. Doporučuji i Disney Epic Mickey což je první díl.

Pro: Ovládání, kostýmy, multiplayer, postavy

Proti: Občasné bugy