Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Enter the Gungeon

73
4 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
05.04.2016 PCPS4
05.04.2017 XOne
14.12.2017 Switch
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://dodgeroll.com/gungeon/
Enter the Gungeon je hra celkovo podobná The Binding of Isaac a funguje na podobných princípoch. Každá miestnosť je náhodne generovaná a tak nie je ani jeden priechod hrou úplne identický. Náhodní sú aj nepriatelia, predmety, zbrane a predmety v obchode. Na každom poschodí čaká náhodný boss a môžete natrafiť aj na uväznené alebo sa len tak túlajúce sa NPC. Po oslobodení ich potom môžete nájsť v hlavnej hale. Ak zomriete, začínate znova na prvom poschodí.

Na začiatku je možný výber z viacerých postáv s rôznymi schopnosťami. Mariňák začína s jedným štítom, má rýchlejšie nabíjanie zbraní ako iné postavy a presnejšiu mušku. Pilot má paklúč, väčší zásobník, dokáže uniesť viac predmetov a disponuje výhodnejšími cenami v obchode. Trestanec začína s dvoma zbraňami, okrem pištole má aj brokovnicu, Molotov koktail a vždy, keď dostane zásah, jeho strely majú väčšiu silu. Poslednou postavou, ktorá je dostupná na začiatku hry je lovkyňa. Okrem pištole má aj silnú kušu a spoločníka jej robí verný pes, ktorý síce v boji nepomáha, no dokáže nájsť skryté predmety v miestnostiach.

Enter the Gungeon obsahuje množstvo špeciálnych zbraní a predmetov s rôznymi účinkami. Nachádzajú sa tu však aj dobre známe samopaly, brokovnice a pištole. Celkovo je hra výrazne zameraná na zbrane a platidlom v obchodoch sú vystrieľané nábojnice.

Hra obsahuje aj kooperáciu pre dvoch hráčov na jednom PC.


Poslední diskuzní příspěvek

Ronik: Super, myslel jsem, že nějaký větší update má vyjít až koncem roku. Škoda, že ještě nenapsali nic konkrétního, ale každopádně se moc…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Náhodně generovaná 2D akce, která je založena na výtečné hratelnosti a humoru.

Vyberete si postavu, kdy každá má nějakou drobnou výhodu oproti ostatním a spustíte se výtahem přímo do akce. Čeká vás pět poschodí plná nepřátel v podobě nejrůznějších zbraní, patron, kouzelných projektilů a něčím, co ani popsat nejde. Sbíráte zbraně a vylepšovátka, což je sakra potřeba, protože s každým dalším patrem obtížnost citelně stoupá. Nutno říct, že pokud se vám nepodaří nasbírat nějaké pěkné zbraně či boosty, nebudete mít v dalších patrech moc šanci. Celé je to okořeněné drobnými questy, občas se vám podaří zachránit nějakou postavu, která vám při dalším hraní může prodat něco užitečného či i na nějaký ten tajný level se dá narazit. Čeká vás ale hodně restartů, než se vám podaří hru dokončit.

Tahle hra ale není o tom ji dohrát, ale o hraní samotném. Jak zpívá Mňága - "I cesta může být cíl."

Pro: humor, obrovské množství originálních zbraní a nepřátel

Proti: občas při neúspěchu budete mít chuť do něčeho praštit

+8+8 / 0