Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Enter the Gungeon

05.04.2016
05.04.2017
14.12.2017
22.12.2020
kompatibilní
75
19 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Enter the Gungeon je hra celkovo podobná The Binding of Isaac a funguje na podobných princípoch. Každá miestnosť je náhodne generovaná a tak nie je ani jeden priechod hrou úplne identický. Náhodní sú aj nepriatelia, predmety, zbrane a predmety v obchode. Na každom poschodí čaká náhodný boss a môžete natrafiť aj na uväznené alebo sa len tak túlajúce sa NPC. Po oslobodení ich potom môžete nájsť v hlavnej hale. Ak zomriete, začínate znova na prvom poschodí.

Na začiatku je možný výber z viacerých postáv s rôznymi schopnosťami. Mariňák začína s jedným štítom, má rýchlejšie nabíjanie zbraní ako iné postavy a presnejšiu mušku. Pilot má paklúč, väčší zásobník, dokáže uniesť viac predmetov a disponuje výhodnejšími cenami v obchode. Trestanec začína s dvoma zbraňami, okrem pištole má aj brokovnicu, Molotov koktail a vždy, keď dostane zásah, jeho strely majú väčšiu silu. Poslednou postavou, ktorá je dostupná na začiatku hry je lovkyňa. Okrem pištole má aj silnú kušu a spoločníka jej robí verný pes, ktorý síce v boji nepomáha, no dokáže nájsť skryté predmety v miestnostiach.

Enter the Gungeon obsahuje množstvo špeciálnych zbraní a predmetov s rôznymi účinkami. Nachádzajú sa tu však aj dobre známe samopaly, brokovnice a pištole. Celkovo je hra výrazne zameraná na zbrane a platidlom v obchodoch sú vystrieľané nábojnice.

Hra obsahuje aj kooperáciu pre dvoch hráčov na jednom PC.


Poslední diskuzní příspěvek

Teď koukám, že ve hře je i něco jako Advanced dragun fight (nová třetí fáze) viz. odkaz , o tom jsem taky nevěděl.

Tak či tak, zatím jsem během posledních pokusů skončil u třetí fáze Liche, skoro jsem ho měl, ale došly mi náboje do lepších zbraní a musel bych ho upižlat nějakou Dčkovou.
Při poslední hře jsem si zase konečně prošel čtvrté secret patro , ale také mě sundal boss, naběhl jsem na něj jen s půlkou života a jedním brněním, předtím mě dost překvapily některé útoky běžných nepřátel na onom patře, pročež jsem tam ztratil poměrně dost hp, ale jinak to vypadá docela v pohodě, příště se určitě zadaří, i přístup do onoho secret patra je poměrně bezproblémový (na rozdíl od třetího secret patra, které je trochu hardcore a vyžaduje opravdu spoustu surovin a peněz, ale to si šetřím až nakonec, zatím si tím runy neničím :)).

Tak mě napadlo mít ve čtvrtém patře garantovaného sell creepa, je také docela dost výhodné (dá se tam prodat spousta nepotřebného harampádí, když jsou ve čtvrtém a pátém patře ty ceny už docela přemrštěné), to tu také v předchozích verzích nebylo.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
  • PS5 100
Jelikož je hra momentálně zdarma pro majitele systému PS, rozhodl jsem se napsat krátký komentář, protože by byla obrovská škoda nechat si tento titul ujít.

Enter The Gungeon je jednou z nejlepších her, které jsem kdy hrál. Jedná se o bullet hell izometrickou 2D střílečku, která oplývá tunou obsahu za směšnou cenu, perfektním humorem, originalitou, pěkným pixelartem a něčím, co bych skoro až nazval nekonečnou znovuhratelností (zatím nahráno 420h na PC a 30h na PS5). Obrovská spousta předmětů a hlavně zbraní je receptem na stovky unikátních průchodů, z nichž žádné dva nebudou stejné. Postupně odemykáte lepší výbavu, zachraňujete NPC, která vám pomáhají v cestě nebo pro ně můžete plnit drobné úkoly, celkem vás čeká 5 standardních levelů plných unikátních a vtipných nepřátel a 5 tajných sub-podlaží, pokud vám bude hra časem připadat moc lehká. Hra má také svoje příběhové pozadí, stejně jako všechny herní postavy (které jsou na začátku 4 ale můžete odemknout až 4 další) a samotný labyrint má svůj vlastní lore. Většina zbraní, NPC nebo předmětů jsou samy o sobě narážky nebo easter eggy na různé popkulturní fenomény, hry a filmy a jsou zpracovány velmi povedenou a humornou formou. Při prvním seznámení se vám bude hra možná zdát těžká, ale pointou hry je nenechat se odradit smrtí a uvědomit si, že spíš cesta je tady cílem. Nakonec se pak vaše časová investice určitě vyplatí a totální ponížení toho nejtěžšího bosse, kterého potom zabijete bez jediného zásahu, nakonec provází perfektní pocit zadostiučinění, jak to znají všichni fanoušci From Software.

K této hře nemám jedinou výtku a nekonečný seznam pozitiv. Berte, dokud se rozdává, nebudete litovat.

Pro: Všechno

Proti: Nic

+13
  • PC 70
Náhodně generovaná 2D akce, která je založena na výtečné hratelnosti a humoru.

Vyberete si postavu, kdy každá má nějakou drobnou výhodu oproti ostatním a spustíte se výtahem přímo do akce. Čeká vás pět poschodí plná nepřátel v podobě nejrůznějších zbraní, patron, kouzelných projektilů a něčím, co ani popsat nejde. Sbíráte zbraně a vylepšovátka, což je sakra potřeba, protože s každým dalším patrem obtížnost citelně stoupá. Nutno říct, že pokud se vám nepodaří nasbírat nějaké pěkné zbraně či boosty, nebudete mít v dalších patrech moc šanci. Celé je to okořeněné drobnými questy, občas se vám podaří zachránit nějakou postavu, která vám při dalším hraní může prodat něco užitečného či i na nějaký ten tajný level se dá narazit. Čeká vás ale hodně restartů, než se vám podaří hru dokončit.

Tahle hra ale není o tom ji dohrát, ale o hraní samotném. Jak zpívá Mňága - "I cesta může být cíl."

Pro: humor, obrovské množství originálních zbraní a nepřátel

Proti: občas při neúspěchu budete mít chuť do něčeho praštit

+12