Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek

logická > nezařazeno
01.09.2011 PC
08.04.2016 XOne
24.01.2017 PS4
Poté, co přežijete strašlivé tornádo, se probouzíte poblíž malého městečka Maple Creek, které se nachází v zemi Vermonth. Ačkoliv na první pohled vypadá Maple Creek jako pokojné městečko, postupně budete zjišťovat, že je opleteno mnoha záhadami. A skrývá se zde pradávné zlo.

Enigmatis: The Ghost of Maple Creek je klasickou hidden object adventurou, takže základem hry je hledání mnoha skrytých předmětů. Kromě toho budete muset vyřešit mnoho hádanek, najít chybějící části pro vyřešení nejrůznějších hlavolamů a odehrát i několik miniher.

Herni vyzva 2018: Tehdy to zacalo (hard mode)

(Ma registrace na DH: 23.08.2011)

Popravde, zajimavych her ve tretim ctvrtleti 2011 tedy mnoho nevyslo a Enigmatis byla vlastne takova znouze ctnost. Bohuzel jsem uz zmlsany soucasnymi hidden objecty, ktere toho hledani hidden object scen uz paradoxne uz tolik nenabizeji. Popravde je uz v roce 2018 docela otrava, kdyz vejdete do obrazovky - a HO scena. Prejdete do dalsi - a zase HO scena. Vratite se zpet - a opet ta puvodni HO scena.

Enigmatis je na rok 2011 tezky prumer, ktery s odrenyma usima zachranuje pribeh, i kdyz pomerne klisovity. Grafika je meh, samotne objekty v HO scenach obcas nereaguji na klik a nekdy je treba se celkem snazit, nez vam hra nalezeni prednetu uzna->mega opruz. Krome toho obcas prasti do nosu spatny anglicky preklad, kdyz je vysoka bota (boot) popsana jako bota normalni (shoe). Dabing potesi, ale i v ramci HO her je to spis prumer.

Popravde jsem cekal od jedne z nejvice hranych HO her na databazi (momentalne osm hodnoceni a pate misto) o neco vic, zvlaste, kdyz se titul dockal dalsich dvou pokracovani (2013, 2016).