Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Paul (18.01.2017 19:13): Zažil jsem i horší případy (ne osobně) kdy se musel komp odpojit od sítě, ale to už je opravdu problém kaput zdoje nebo motherboardu. A díky, vidím, že AMD karty se tady zapotěj více než jejich zelené protějšky :)
@pajmič (18.01.2017 18:27): tak to je fakt drsný, to jsem upřímně ještě neviděl. Já měl za to že hard reset tlačítko musí řešit všechno, leda by bylo odpojený :)
Mám nVidii gtx1070.
@pajmič (18.01.2017 18:10): počkat, jakože ten fyzickej hardwarovej reset na skříni ti nefungoval, chápu to správně? To by bylo hodně velký WTF. Mě ani jedna z epizod ani jednou nespadla či nezamrzla, hlavní tech problém u mě byly ty poklesy frameratu v určitých lokacích.
První hra, které se podařilo freeznout celý počítač včetně reset buttonu. Lepší optimalizace unity 5 on my ass!
@90210 (21.12.2016 21:03): při psaní mě to ani nenapadlo, ale když jsem si to po sobě kontroloval tak jsem si uvědomil že jsem vlastně spáchal před měsícem ten hroznej hřích a ještě se tu s tím připomínám.
@90210 (21.12.2016 19:19): jsem věděl že se ozveš. Jo, dohrál jsem oba Dreamfally. A u Chapters už díky těm volbám a některým následkům má i smysl je hrát a nejen koukat! :)
@Bellerofontes (26.07.2016 10:28): No, těžko říct, každopádně chodit ven je prý děsně nebezpečné, protože by se tam "člověk" mohl ztratit, ale hlavně že tam Sáze (Sáze? :D) nosí nějakej strejda co pár měsíců nový knížky a dostává domácí úkoly od nějaký učitelky. To by byl takovej problém jít jednou ven s tím strejdou, nebo tak? :D Ta "úplná izolace, nesmíme opustit dům" vs tyhle nedodělky mi docela vrtají hlavou :D
Citové vydírání v EPILOGU překračuje veškeré únosné meze a opět na to nejpalčivější odmítá odpovědět. Kam se poděla matka Sagy a kde nakonec skončil její otec? Toho je mi mimochodem upřímně líto; ani si nepamatuji, jestli jsem viděl někdy nějaký charakter ve hře trpět takovým způsobem, jakým si prošel on. Mám z toho ve výsledku pocit, že její příběh tam je z čiré zákeřnosti.

Doufal jsem, že když to má být zakončení, nebude podobných podlostí potřeba. Ragnar si v tom ale zjevně libuje. Velká škoda.
jo a ještě bych dodal - vzpomínám si na Dreamfallu na úvodní rozhovor Zoe s tátou. hned ten mě fakt zaujal tim, jak je dobře napsanej a působé naprosto přirozeně. bohužel v Chapters mi poprvé spousta postav i dialogů dost skřípala (z novejch postav mám přinejmenšim výhrady skoro ke všem), třeba ten rozhovor Kiana a Vrány v loďce byl vyloženě děsnej.. Enu mě taky vlastně dost s**la. klišé, a tak.. zase tam byly dobrý, vzácně i výborný místa, ale po Jane Jensen s Moebium po mě další pád z piedestalu v případě Ragnara:(

PS: bože můj, proč půlku NPCs namlouval stejnej člověk.. a tak špatně!!
btw je otázkou nakolik závěr Chapters kazí dojem i z neuzavřenýho Dreamfallu (díl 2) (aneb - chápete prosím někdo uspokojivě to "Find April, Save April"..?) přesto mi ten přijde jako o poznání lepší hra. od začátku mě strhnul a ani chvíli nenudil, dychtil jsem po každym dalšim dílku příběhu, a i když končil veelmi cliffhangeroidně, minimálně příběh s Faith se jaksi uzavřel a to na PC hry fakt silnou scénou. Dreamfall si toho na sebe taky nenabral víc než byl schopnej unýst, jako třeba ty veelký lokace - Marcurie tu byla mnohem líp vyřešená než v Chapters, což ve výsledku podle mě ovlivnilo hlavně: a) vypadalo to skvěle (včetně postav a lip-synche), b) ubíhalo to, c) dalo se tu na spoustu věcí klikat, d) ovládalo se to bezvadně.

když si vzpomenu na úvodní Ragnarovy videa k Chapters, jásal tam, že mají konečně dost času a prostoru na hru, kterou fakt chtěj udělat. bohužel, za mě je z toho nakonec jasně nejslabší díl trilogie.
@HolyMeatball (05.07.2016 17:53): Naprosto souhlasím. Vyznělo to nuceně, nepřirozeně a nezapadalo to tam. To téma tam klidně zůstat mohlo, ale scénář by s ním musel lépe pracovat... A to platí asi téměř o všem, co padlo v komentáři.

A prostě jsem nepochopila motivace hlavního zlouna, nedávalo mi to smysl. Přišlo mi, že to poslední epizoda byla až příliš stručná, že asi došly peníze, tak bylo potřeba to jen nějak rychle sfouknout. Jako u Broken Age :/
@Megastar (komentář): Já to znovu rozehrál od první epizody sotva měsíc a půl zpátky, právě abych to měl ucelené. Pak jsem jenom chvíli teda čekal na tu poslední epizodu. A upřímně, byť příběhově mě to uspokojilo dostatečně, jako celkový zážitek to i tak docela za moc nestálo. A co se problematik týče, všechny určitě komentovat nechci, ale zrovna tu homosexualitu do toho fakt narvali neskutečně na sílu, a mám pocit, že při psaní celé té složky nekonzultovali jediného skutečného homosexuála.
@stromz (30.06.2016 03:34): nemyslím, že by to bylo jeho hlavní motivací - dlouho byl posedlý Nesněním a předpokládám, že to rozložilo jeho osobnost a šlo mu prostě o moc a hraní si na Boha (jako každému správnému padouchovi)
tak jo. je nějaká šance, že celej ten tuist s Brianem Westhousem dává aspoň trochu smysl? jeho hlavní motivací pro celej ten šílenej plán bylo.. dostat se do Starku? EH?!