Ok, GOTY je konečně doma, jdu na to.

Tohle bude můj první Dragon Age.

Tohle bude mé první Bioware RPG od Mass Effectu 2.

To bude zase v ulicích hejtblito!
@Barbar Conan (11.02.2016 17:45): david gaider, hlavní writer Dragon Age, je "homozygot" (??) :D
Plus Bioware hodně tlačej tu politically correct milujeme LGBT vlnu. Ale Gaider teď z Bioware odešel do Beamdogu, takže bude asi dělat Baldurs Gate 3. A úplně marnej writer to neni, HK47 byl super.
@pajmič (11.02.2016 17:23): Přesně tak, ve dvojce psal dialogy společníků asi nějakej frustrovanej homozygot, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Dorian je taky můj oblíbenec, ovšem Sera...to ne, ta "scénka" s kalhotama (breeches), když ji nabíráš, je takovej cringefest, že jsem to s ní pak už radši ani nezkoušel :-D
@Barbar Conan (11.02.2016 10:51): Dvojka. Tam tě chtělo opíchat všechno co alespon náznakem připomínalo člověka. Anders byl největší homokláda a jeho touha po tvém "D" byla orhomnná, i ikdyž jsi mu jasně dával najevo, že vagína je tvůj přítel, děsně otravný.

Ve trojce tě nikdo do párkových slavností nenutí a tak by to mělo být. Nehledě na to, Iron Bull, Dorian a Sera jsou moje nejoblíbenější postavy ve hře :D
@pajmič (10.02.2016 23:36): Nezačínej :-D

Já s tím souhlasím, "hošani" tvoří 4% populace a tady udělali análního piráta i z Iron Bulla. Je to tam samej bukanýr vedle bukanýra a můj inkvizitor má co dělat, aby si uhlídal svůj svěrač před nezvanými hosty. Tohle ale bylo zdaleka nejhorší ve dvojce, kde se mě ty postavy snažily zneuctít SAMY O SOBĚ, jen tak, žádná dialogová možnost se srdíčkem...z Anderse (nebo kdo to byl) mám trauma ještě teď...
@Red (10.02.2016 23:13): Tak hrají to i 13ky, které se stále "hledají". Pak považují podobné věci jako hrozně dospělé. Div tě v diskuzi nestáhnou z kůže jaké si hovado, když ti to vadí.. :D

DA:I je v tomhle vyhnané opravdu do extrému :D
Po 50 hodinách...
V některých věcech jako modifikace zbraní a brnění je to až dojemně promakané, škoda že ten základ (boj a vývoj postavy) je jak z průměrný mlátičky. Potom mi jsou desítky různých zbraní a jejich úprava celkem volné. Jako mi je volný příběh, některá témata jsou zajímavý ale nemá správný drive. Vzpomínám kdy homosexuální postava byla ve hře zajímavým zpestřením, teď lesby, gayové, biosexuálové a dokonce transexuálové tvoří přibližně polovinu postav. Heh, jako co to proboha je?
První hra kterou si užívám na gamepadu. Nechápu jak mohly to ovládání k+m zmršit takovým hrozným způsobem.

Ovládání parťáků horší než v přechozích dílech, souboje jsou tak chaotický a nezávislý na prostředí že je to fakt lehčí hrát jako rubačku. Popravdě se děsím nějakého těžšího souboje kde nestačí držet r2.
Copak ty dve první DLC, to bych ještě zkousnul ale Trespasser na me pusobil ze ho snad museli vytrhnout z puvodni hry, za to bych jim dal po hube, nastesti tu hru mam rad, takze me dostali, ty peníze sem jim proste dat musel:)
@Bodkin (25.01.2016 11:24): Jo, v pohodě můžeš začít hned od Inkvizice, ale i tak doporučuju se podívat na nějaký shrnutí prvních dvou dílů na youtube, maj tak 10-20 minut, takže časová zátěž minimální a budeš trošku víc v obraze.
No, pokud to nemáš, uritě doporučuju GOTY edici, ony ty DLC obsahují hodně detajlů, které hru zlepšují. Patřím k podojeným jako psal Conan, koupil jsem si hru a pak solil za DLCčka. Hrál jsem to dvakrát, základ a pak ten celek po updatech a s DLC a nedá se to srovnat, je to mnohem lepší. EA nás prostě podojila a vydala hru na díly. Udělali to tak, že po posledním DLC vyšla GOTY verze za nepoměrně výhodnější peníze.
Samotná příběhová DLC pak za to stojí, jsou docela kvalitní. Já bych klidně řekl že hodně dobrý (no, jo, je to zozsekaný jak Mass efect).

Hru jsem ocenil vysoko, protože mne chytla, ale způsob prodeje je naprosto hrozný. Kde můžu, říkám koupit jedině jako GOTY s 50% slevou.
@Bodkin (25.01.2016 00:00):
1) Určitě je výhodnější si je pořídit s GOTY edicí než samostatně. První dve DLCčka jsou jakým si doplněním story. Poslední DLC příběh - Trespasser - rozšiřuje příběh DAI a nastinuje příběh čvrtého dílu.

2) Myslím, že ne. Příběh není veden uceleně jako v Mass Effectu. Maximálně nepoznáš pár postav a odkazů, ale podle mě o moc nepřijdeš. Navíc ta hra s tím, že někdo předchozí hry docela počítá. Z hlediska gameplaye je každý DA jiný, tedy si ušetříš tu bolest z odvykání a přivykování na jiný styl.
1) Jsou ty DLCčka z GOTY edice k něčemu?
2) Co když jsem nikdy nehrál žádná Dragon Age a půjdu rovnou do Inquisition? Narazím?
@Barbar Conan (23.01.2016 19:57): Nejvíc mě u BioEA sere že např. DLC do Mass Effect trilogie se dají koupit JEN přes ty jejich zkurvený bioware points, a ty bioware points nebyly nikdy za těch deset let co je používaj ve slevě. Nikdy. Takže když jsem si před pár lety chtěl koupit ty DLC abych to měl komplet, musel jsem vysolit dvakrát víc prachů za DLC než kolik jsem dal za samotný hry. A pak samozřejmě ještě vydali Citadel a Omega, zase drahý jak svině. Pokud si tu trilogii někdy dám znova, tak tyhle dvě DLC tahám z kickasstorrents. Nasrat.
@Barbar Conan (23.01.2016 13:18): Tak je to EA, žiadna iná spoločnosť (minimálne s vlastnou službou ako origin, steam, uplay) v tomto imho nie je horšia, ich zľavy sú zvyčajne na smiech, origin ako služba meh a ceny dlcčiek takmer výlučne slabej kvality taká, že si radšej človek za to kúpi 1-2 plné hry v akcii na steame, možno aj viac. Preto som si ani Inquisition doteraz nekúpil...
@Marcusss (23.01.2016 13:02): To máš sice pravdu, ale DLC se prodávají za 15 euro...Takže když už, tak je levnější koupit GOTy a tedy celou hru znovu, než kupovat jednotlivá DLC.

Leda bych vychytal nějakou akci, ale stejně...na takovýhle zacházení, jako že jsem dojná kráva, nejsem zvyklej.
Wtf, opravdu není možné upgradovat ze standardní edice na goty? Občas zapomínám, že EA se zasekla v době nezřízeného kapitalismu asi :-D. Kurvy zlodějské. Kupovat znovu celou hru za 40 euro fakt nebudu.

Aneb jak donutit zákazníka hrát warez verzi, i když má doma originál...
Tak som si to rozmyslel a odradila ma najmä cena, za ktorú si kúpim niekoľko hier, ktoré môžu byť kvalitatívne aj lepšie. Na druhej strane ma odrádza to, čo píše Nikdykde, že zas tam môžem o niečo prísť lebo bioware dlc tendencia (som dosť rád, že kME 2 a ME 3 som si zahral so všetkými dlc, hoci niekedy nešlo o niečo kvalitné, len o doplnenie deja). A do tretice je to predsalen séria Dragon Age, ktorá v mojom ponímaní ako celok rozhodne nie je žiadne terno. Radšej si fakt kúpim 3-4 iné hry v zľavách (zatiaľ som si kúpil XCOM: Enemy Unknown s datadiskom a nejakými dlcčkami za 5,50€).
Tu hru bych doporučil koupit jen jako GOTY. Základ je skutečně nedodělaný, ale komplet je to zcela něco jiného. Prostě EA, rozkouskovala hru, v základu není vlastně ani ten epilog.
@Red (27.12.2015 02:01): Teoreticky je to stále možné, prakticky pravdepodobne nie.

Inak počúvať tie vaše reči je ako za trest :) Myslím, že ak by to aj Tul skúsil, nemusel by hrať vedľajší obsah za každú cenu ako poniektorí, vedome si to znechutiť a potom nariekať, že nemá motiváciu na dohratie :) Inak aj ja osobne ako najväčší problém hry vnímam súbojový systém, ktorý nie je úplne márny, ale i tak mi prišiel najhorší v rámci celej série.
@MickTheMage (26.12.2015 21:45): No Divinity: Original Sin je ešte pridrahé na môj vkus, keby bola nejaká lepšia akcia, tak to určite beriem, ale i tak by som to nehral, lebo stále som nedohral Divine Divinity, som si nejak dal ehm pauzu asi pred rokom v polovici a potom mám kúpenú aj dvojku (Beyond Divinity plánujem vynechať), ale Dragon Age Origins a 2 mám prejdené. Nad tým Wasteland 2 sa dá uvažovať. Každopádne si asi kúpim Skyrim s dlcčkami a uvažujem nad shadowrun: hong kong (hoci to je samozrejme len otázka času a ceny). Plus dnes som si kúpil x-com aj s datáčom a dlcčkami, i keď to nie je až tak rpgoidné asi po príbehovej stránke. Chcelo by to už White March 2. :)
@Tulareanus (26.12.2015 17:39): Si myslim, ze by ta prvych par hodin mohlo bavit. I ked ten subojovy system je desny. Problem je, ze po dlhsom hrani je to strasne a neuveritelne otravne. Radsej by som na tvojom mieste investoval cas do Wasteland 2 alebo Divinity Original Sin, ak si tak este neurobil :) Btw. po 80 hodinach to mam uz rok rozohrane a nedokoncene. Nic ma nejak netaha to dokoncit, co je smutne :(
Hmmm na diabolskom origine za 16€.... otázka je, či sa mám takto masochisticky potrestať a ešte za to platiť.
@Vurhor (11.12.2015 10:53): S ostatnimi hrami to takto vubec nema cenu srovnavat, kolikrat i v ramci stejneho enginu...

DA:I obecne hlavne proste nefunguje na dvoujadrech. AVSAK, co tak lidi hlasali, dvoujadra znala hyperthreadingu by to utahnout mela. A ta tvoje i5 by hyperthreading mela mit. Zkusil bych to.
@M.a.t.t. (11.12.2015 10:38): Hezkyy! Něco takovýho jsem přesně potřeboval. Dík!
Vypadá to ale, že nesplňuju minimální požadavky po grafárnu (minimum je 512 MB, AMD Radeon HD 4870, NVIDIA GeForce 8800 GT) a CPU speed. Tak nevim esli je to v háji nebo by to ještě šlo...

Edit: Teď totiž zase koukám, že na Thiefa (2014) mi to taky nesplňuje minimum grafárny, a toho jsem hrál na standartní požadavky bez problémů...
Potřebuju nějaký počítačový znalce... já na něm umím jen hrát hry a hledat porno, nic složitějšího.

Mám asi pět let starej herní notebook Sony Vaio s grafárnou AMD Mobility Radeon HD 5000 Series
Procesor notebooku: Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 430 @ 2.27GHz, 2267 Mhz, jádra: 2, logické procesory: 4

V těch požadavcích se vůbec nevyznám, každopádně myslíte, že by to DA:I utáhlo alespoň na nějaké nižší požadavky? Možná jsem sem dal málo informací, but it´s worth the shot...