Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dragon Age: Inquisition


Zajímavosti

Verze hry

Na Playstation 3 a XBOX 360 nebyli nikdy vydány DLC The Descent a Trespasser. Vydáno bylo pouze DLC Jaws of Hakkon.

Vývoj

Na hře pracovalo více jak 300 lidí téměř 4 roky. Díky spojení sil Dragon Age a Mass Effect týmů se jedná o největší projekt studia v historii.
Během posledních měsíců vývoje odhalil devítiletý syn jednoho ze scenáristů chybu, při které celou jeho družinu zabili pavouci. Ukázalo se, že když jste na určitém místě slezli z koně, veškerá výstroj vašich společníků zmizela. [Krev, pot a pixely]

Tvůrci

SPOILER! odkryjte v případě dohrání hry: Roli Kierana - syn Morrigan, kterou ztvárnila Claudia Black - jsi zahrál její skutečný syn. Odin Black.

Příběh

Hardware

Oficiální HW požadavky

Minimum:

OS
Windows 7 or 8.1 64-bit
CPU
AMD quad core CPU @ 2.5 GHz
Intel quad core CPU @ 2.0 GHz
System RAM
4 GB
Grafika
AMD Radeon HD 4870
NVIDIA GeForce 8800 GT
Graphics Memory
512 MB
Hard Drive
26 GB
DirectX 10

Doporučené:

OS
Windows 7 or 8.1 64-bit
CPU
AMD six core CPU @ 3.2 GHz
Intel quad core CPU @ 3.0 GHz
System RAM
8 GB
Grafika
AMD Radeon HD 7870 or R9 270
NVIDIA GeForce GTX 660
Graphics Memory
3 GB
Hard Drive
26 GB
DirectX 11

Easter eggy

V pouštní oblasti "Forbidden Oasis" se nachází stůl kupce, na němž leží tři předměty. Zleva: Štít, klíč, svíce s modrým plamenem. Jedná se o odkaz na legendární RPG - The Legend of Zelda, která měla u konkrétních obchodníků tyto předměty ve stejném pořadí.
V misi "Wicked Eyes and Wicked Hearts" se v paláci císařovny Celene v jedné z komnat nachází na zdi vycpaná Kroganská hlava, což je přímý odkaz na jednu z mnoha rasMass Effect univerza.
V oblasti "Crestwood" se nachází opuštěný dům před nímž stojí v řadě několik slunečnic a znetvořená lidská těla. Jedná se o odkaz na Plants vs. Zombies. To je položeno vzkazem, který nese název "Plants vs Corpses" a popisuje události bitvy o "Pauper's cap" tedy tvůrce hry Plants vs Zombies - PopCap Games.
Ve hře můžete narazit na otevřený trezor s hromadou zlaťáků a masivními kulatými dveřmi. Když do něj vstoupíte, všimněte si ležícího cylindru. Jedná se o cylindr Strýčka Skrblíka z Kačeřích příběhů.

Ostatní

Podle vývojářů, Dragon Age: Inquisition má 88 000 řádků hlasového dialogu a ve hře je téměř 1 milion hlasových a psaných slov.