@Charllize (13.12.2020 19:42): Tak pozor, to že konzole jsou herní zařízení pro sociály jsem netvrdil, nestrkej mi slova do pusy. Psal jsem, že chápu když to někdo koupí z finančních důvodů i.e. že třeba gaming pro něj není až takový koníček a nebo prostě vidí cenovku stroje po vydání v porovnání s PC komponenty, jako třeba nové PS5, které stojí prakticky stejně jako RTX 3070. Popř. řeší jen krátkodobé hledisko.
Jinak ofc že z dlouhodobého hlediska je PC levnější, nejen proto, že si můžeš hry upirátit, ale i kvůli tomu, že neplatiš online pass a podobné sračky, s prominutím, ale je i jiná tech support a customer service a další věci, jako přemrštěnost cen her na konzole..
@Tarhiel (13.12.2020 19:52): ten quest s tím botem byl super. Já tam ten virus našel, ale nechal ho tam a pak to celý prostealthoval, ani s Roycem nebojoval. Kdybych měl tuhle hru k něčemu přirovnat, tak prostě Bloodlines/Deus Ex na steroidech (i podobně zaglitchovaný jako VtMB). Fakt to není GTA.
A inak, mám za sebou asi 13-14 hodín v kuse, a tá hra ma konečne chytila.

Ten rozjazd bol nemastný-neslaný + ak pripočítam aj bugy a optimalizáciu, musel som sa do toho z počiatku nútiť, ale už je dobre - začal som sa v tom svete orientovať (pôovdné RPG vôbec nepoznám), urobil prvých pár vedľajších questov a začínam si na hru zvykať.

Na mape som si musel otázničky s points of interest nachádzať sám, ale môže byť.
Veľmi som rád, že hra veľmi nerieši dopravné priestupky na normal, a tak si tú hru s autami užijú aj totálne drevá, ako som ja - moje auto už ani nemá dvere, ale zatiaľ ma ešte zvezie tam, kam potrebujem :D

A pravidelne autá kradnem, zveziem sa tma, kam potrebujem a vykašlem sa naň :) No dá sa to hrať aj podľa prepdisov, kamarát tak hrá a vraj to ide.

Čo sa týka stealthu, nemá to tak prepracované mechaniky ako Deus Ex, ale zábavné to je a zatiaľ sa tie jednotlivé joby vôbec neopakovali, pokaždé robím niečo iné, raz zachraňujem zajatca to ma veľmi bavilo, presneakovať sa do základne Tiger Claws a oslobodiť odtiaľ trenéra, čo sa mi podarilo bez jediného zabitia a bez spustenia alarmu, inokedy sabotujem niečo iné, poprípade hľadám cyberpsychov :)

Jo, a zatiaľ som ani poriadne nezačal hlavnú dejovú nezachránil ten čip s Johnnym Silverhandom - niečo mi hovorí, že sa to strašne, ale strašne, poserie :)

Inak veľmi sa mi páčilo to, čo by som od CDPR hier očakával - sloboda konania v tej reklamnej misii, kde sme zahraňovali bota od militechu, sa mi podarilo hacknúť ten credit chip a odstrániť z neho vírus - tým pádom postava to automaticky povie tomu šéfovi Malestrom gangu, a počas napadnutia ich základne Militechom sa mi podarilo ešte oslobiť pôvodného šéfa gangu, Bricka (došlo k puču, a súčasný ho uväznil s mínou pri žalúdku), ktorý mi teraz visí službičku. A stavím sa, že v dôležitý okamžik, mi bude môcť pomôcť.

Jo a tú korporate bitch, ktorá toho bota zháňala, som tým pádom potopil - ten chlapík, ktorého bila a vozila v aute, sa postaral o to, aby sa to proti nej otočilo a na konci misie čaká on namiesto nej a poďakuje mi.

Dokonca sa môžete snažiť újsť iným smerom (myslel som, že ma budú chcieť zabiť) a on vám aspoň zavolá a tak misiu ukončí - výborné! :)
@Tarhiel (13.12.2020 19:38): tak z pohledu PC hrace ti to tak urcite prijde :) A mimochodem kdo ze to tady zacal psat o tom ze nechape jak to nekdo muze hrat na konzoli a ze to je herni zarizeni pro socialy? Ja? Kdepak. ja to nebyl :)
Ja vzdycky jen reaguju na podnet. Jinak vcelku mirumilovne imformuji jak to je na konzolich. Nejake obrazky, jak to bezi a tak. To ze to nekoho sere, za to nemuzu.
@Red (13.12.2020 19:12): Konzoli nemám ale na konzolovém ovladači jsem pár her zkoušel, jako přiklad uvedu Dark Souls 3. A ano, fakt se mi tahle hra hrála lépe na klávesnici s myší.
@Sarno (13.12.2020 17:09): A vyzkoušel jsi někdy hrát na konzoli? Už ta zmínka o gamepadu jako herezi zní jako, žes to nikdy nezkoušel. Míření je s gamepadem určitě obecně obtížnější, ale řízení a pohyb obecně je na gamepadu mnohem příjemnější a přesnější. Třeba GTA V na pc hraju v 90% procentech s gamepadem a pro myš sahám jen při sniperských misích, střílení z auta apod.
Souhlas s komenty ohledně vydání, hra by potřebovala minimálně další rok (spíš dva) na dokončení.
Taky se podělím o nějaké dojmy ze hry. Hru hraju na rozlišení 2560x1440 s kompletně vypnutým RT a vesměs mám všechno nastavení na max se zapnutým DLSS. FPS přímo neměřím, ale hra běží nad 60 fps s tím, že když jsou nějaké náročnější scény tak je tam nějaký pokles FPS ale ne nějak dramatický. Abych nezapomněl tak v PC mám Geforce RTX 2070 Super a AMD Ryzen 7 3700X.

Mám odehraných 21 hodin, hraju za Streetkid a prolog mě neskutečně odrazoval. Taky mi delší dobu trvalo než jsem pochytil mechaniky ohledně vylepšování postavy a zkušenostních bodů. Město vypadá úžasně, ale bugy to neskutečně rozorávají. Mizející auta a NPC, problikávaní nějakých textur, levitující objekty atd... Zatím jsem, ale naštěstí nenarazil na něco co by mě donutilo hru restartovat nebo znemožnilo dokončit úkol. Taky mě za celých 21 hodin hra ani jednou nespadla. Ale je pravda, že technický stav je fakt bída. Ze začátku jsem prozkoumával město a plnil takové ty open world aktivity, jako potírání zločinu a různé zakázky a kšefty. Právě při tomhle mě hra odrazovala technickým stavem, kdy prostě jsem si všímal různých bugů a glitchů. A díky tomu jsem se zaměřil na takové ty důležitější vedlejší úkoly a hlavní příběh a musím říct že jsem udělal dobře a hru si neskutečně užívám. Jakmile dokončím příběh tak tomu dám nějaký čas až hru pořádně opraví a dám si to ještě jednou, s tím že vyzobu co nejvíc věcí půjde, ale v tomhle stavu v jakém hra je by mě to spíše odrazovalo.
Pro ty co mají hru na Steamu a přepíná se jim jazyk do angličtiny - jděte do složky se hrou:

Steam
steamapps
common
Cyberpunk 2077
bin

A přejmenujte soubor GameServicesSteam.dll na GameServicesSteam_0.dll

Hra se bude spouštět konečně v češtině tak jak má.
@pajmič (13.12.2020 17:03): Představ si ten hate od konzolistů, co by dostali, kdyby to vyšlo zatím jen na PC. Vem si třeba případ, kdy Kojima oznámil Death Stranding pro PC rok po vydání na PSku. Konzolisti jsou strašný uplakánci.
@Sarno (13.12.2020 17:09): To co pises jsou nejake blbiny z pc bubliny?
Despite the growth in PC gaming, consoles still make up a larger portion of the gaming market. Consoles account for 30% of the 2019 global gaming market at $45.3 billion.1 PCs fall slightly behind with 24% market share or $35.3 billion.2 Mobile, which we’ll discuss shortly, represents the biggest market with 46% share or $68.2 billion.3

A ne, konzole si fakt nekupuji lide co nemaji penize. Je to spis presne naopak. Protoze na PC se diky pirateni a bundlum a hram zdarma da vyrazne usetrit. Na konzolich tohle neni, takze lidi plati za hry naplno. Ok, xbox ma gamepass, ale to je pomerne nova vec, ktera driv neplatila.
A to PC za 9k o vykonu PS4PRO bych chtel videt ..

Uz jsme si to rikali, ale oni ten CP odlozily v roce 2011 proto ze by ho nezvladala tehdy aktualni generace konzoli, takze minimalne moc dobre vedeli ze udelat to jen pro PC neni uplne dobry napad. I kdyz popirat ze to je hlavne PC hra nechci.
@Sarno (13.12.2020 17:09): Určitě byla PC verze jejich primární platforma, proto na ni měli soustředit nejvíce prostředků. Vypustit nejdřív PC a později ostatní verze. Jako Rockstar, ale obráceně.
@pajmič (13.12.2020 17:03): Podle mě spíš měli jako hlavní dev cíl PC verzi (troufnu si tu tvrdit, že PC market pořád v dnešní době převyšuje konzolový) a na konzole to brali jako sidedev a "to už se pak nějak dodělá". I ten poslední delay ze září byl prakticky jen kvůli starší generaci konzolí.

EDIT: A tímhle tu možná pár lidí namíchnu, ale upřímně, nejde mi do hlavy jak může někdo hrát tyhle hry na konzolích. Já osobně si to nedokážu představit. Jako chápu finanční důvody (i když PC co by CP2077 rozjelo na high bez RT stojí dnes skoro stejně jako nové PS4pro), ale jiné důvody fakt nevidím. už jenom kvůli tomu, že gamepad controller mi přijde jako heresy :D
@SilentWolf (13.12.2020 16:48): Ta hra byla ve vývoji tak dlouho, že to museli dělat primárně pro PS4aXbone, ani možná nepočítali s next gen konzolema. Podle mě měli vydat nejdřív PC verzi, a za měsic či čtyři, konzole verze. Museli vědět, že jen z PC předobědnávek se jim ten vývoj zaplatil. Tak proč to tedy udělali jak to udělali? Nejvíc consumer friendly studio on Earth?

Přeješ jim to nejlepší, ale je to svitstvo co udělali, dobrá věta, vlku :D Tím řikáš, že je ti to svinstvo u zádele. Ale když nehraješ na konzoli, tak se ti ani moc nedivim.
Já si spíš myslím, že za "early" release můžou investoři, co chtěli tu hru mít venku ASAP aby zhodnotili investice. I high management CDPR si dobrovolně sypou popel na hlavu a píšou, že devs za nic nemůžou.
No, tak teď investoři dostali karmu zdarma, jelikož akcie CDPR celkem slušně droply....
@SilentWolf (13.12.2020 16:48): Já chápu, že jim do toho korona hodila vidle. Ale crunchovali to seč mohli a stejně teď patchují po desítkách GB. Už by bylo čestnější přiznat neúspěch a počkat s vydáním klidně měsíce. Ono by to moc nevadilo. Nové konzole taky úplně vánoce nestihnou. U nás bude xbox series x dostupný až tak v únoru. Čili by imho i Cyberpunk ještě klidně počkal.
Každý přeci víc, že jediný seriózní YT recenzent je Ranton. :D

Každopádně by mě zajímal počet refundů. Na jednu stranu CD Projektu přeji jen to nejlepší. A být PS4 hráč Cyberpunku, asi nadávám spíš na tu platformu, než na CD Projekt, ale nalejme si čisté vodky.. je dost svinstvo, že to dopustili. Větší než "16 times the detail".

Ale zas kdo ví, jaký dopad by mělo, nevydat na starou generaci, nebo třeba s odstupem. Asi jim to takto vyšlo nejlíp. Ale fuj.
Guldy už fakt dohrál? :) To se těším na první koment. ;)
Jsem zvědavý, jak zvládne review AngryJoe. Pokud tomu dá dobré skore, tak tím nasere prakticky všechny majitele last-gen konzolí. Pokud tomu dá špatné skore, tak zase nasere všechny majitele next-gen a PC.
@Thellwin (13.12.2020 13:00): Tohle bych chtěl jednou pochopit. Upřímně. Vím, že to teď stejně nevyřešíme, ale… Většinu věcí hraju na PC v 60 fps, ale když si zahraju něco na PS4 ve 30 fps, tak mě ani na okamžik nenapadne, že to běží „jen“ ve 30 fps. Fakt by mě zajímalo, čím to je, že jste na to tak citliví a kazí vám to hraní. Asi můžu být jedině rád, že to tak nemám. Třeba teď Cyberpunk je po dlouhé době náročnější hra, takže mi běží 35-45 na Ultra (i5, 1660, SSD), a strašně si to užívám. Vlastně jsem z toho, jak mi to jde, úplně nadšenej, protože jsem se toho docela obával.
@AlieN (13.12.2020 13:32): ehh není, GTA renderovalo NPCčka dle vzdálenosti, ale nikdy to NPC nezmizelo když ses otočil zády proti tomu :) to spíš jen auta dělali, ale též né frekventovaně. Běžně jsem vytvářel kolony aut, bylo jich tam desítky kolikrát a pak to odbouchl C4. :D

Jakože pokud ses otočil zády a běžel si třeba daleko pryč někam do háje, tak NPC zmizelo pochopitelně, ale né dokud si byl poblíž.
@Charllize (13.12.2020 12:01): Tak 30 FPS pocitově poznám a uplne mi to nesedí. Samozřejmě že odehrát by se to takhle asi dalo ale neužil bych si to. Ale může to být individuální, ja to takhle zase mám u 60 FPS vs 100+, me přijde 60 dostatecnych a někdo potřebuje 100 a více jinak "trpí" jako já při 30. Ono tím že mám G-sync monitor tak ty propady pod 60 tolik nevnímám ale 30 už je moc nízko.
@Garret (13.12.2020 12:14): ja to na PRO hraju, a jak pisu niz je to normalne hratelne kdyz mas SSD disk. problemy to ma, ale porad to je o hodne lepsi nez na zakladni PS nebo nedej boze na zakladnim xboxu. Taky zalezi trochu na TV, ty modernejsi maji plno featur jak vylepsit plynulost obrazu a muze to byt znat. Netvrdim ze to je nejaka prikladna hra co se plynulosti tyce, ale muzes mi verit ze kdyby se to sralo pri 20 fps a cukalo a skubalo tak bych to nehral:) Mam dojem ze KCD na PRO bezi hur...
Ale samo vetsina lidi SSD disk v PS4 nema a konzolove verze jsou pruser. To co jsem videl jak hra bezi na X ONE a zakladni PS4 je otres a rict ze to je nehratelne nebude daleko od pravdy.

BTW to score na MT trochu stouplo, jeste nedavno tam bylo 1.5 :)
@RXQ79rudax (13.12.2020 11:51): i podle vyjádření některých PS fans, v současné chvíli je ta hra těžko hratelná na PS4Pro. co jsem koukal na záběry, tak během jízdy se to propadá ke 20fps a to už pozná i konzolista, že něco není v pořádku.

je fajn, že celý tenhle betatest není bez odezvy. CDP jsou oblíbenou společností u hráčů za svoje chování, ale jejich neschopnost vydat hru na první dobrou už je donebevolající. moc dobře věděli, v jakém je to stavu, když recenzentům zakázali vydávat gameplay footage v recenzi před vydáním... akcie jim klesly o 25%, ale hra se zaplatila už jen z předobjednávek. časem to určitě bude pecka. za mě zatím refund...
@Thellwin (13.12.2020 11:53): Tak ja taky hraju hry pri 60 fps kdyz to jde a je jasne ze to je lepsi. Ale 30 fps je normalne hratelne a nevidim v tom krome osobnich pohnutek problem.

@RXQ79rudax (13.12.2020 11:51): Zkus si koupit do te PRO SSD hardisk. Ja taky hraju na PRO a ty propady fps mam minimalne. Obcas kdyz je fakt velky zavar pri strelbe venku a pak pri te jizde z pohledu na auto na nekterych mistech, ale ja jezdim v fps pohledu, tam to je v pohode. Jinak zaseky/lagy nebo vypadky zvuku nemam vubec, to SSD to nacte vcas tak se to nedeje. SSD disk je pro PS4 PRO vyrazny upgrade, obvzlast v pripade tehle narocnych her, bohuzel vic pro to neudelas, ale stoji to za to.
Kéž bych měl aspoň těch 30 fps na PS4 Pro konstantně - já sice nevím jak to na PS 4 změřit to fps - ale je to určitě o dost míň než 30 fps - jízda autem neskutečně "pomalá" - cukavá - pouliční souboje jen stěží ovladatelné jak to běží pomalu - někdy taky zvukové efekty neladí s tím co vidím - jak se to laguje.
Tak jsem to včera na cca půl hoďky vyzkoušel, zajímala mě spíš technická stránka.

8700K @ 4.8 GHz s RTX 3080 v rozlišení 2560x1440 settings vše max. + RT Psycho + DLSS quality to jede kolem 60 FPS, no zatím jsem se nedostal nikam daleko, takže si myslím, že přijdou místa, kde to půjde niž.

Schválně jsem si přepínal kvalitu RT a DLSS jaký to má kvalitativní dopady a musím říct, že s tím RT to fakt v určitých místech, kde se to má šanci projevit vypadá o dost líp, na druhou stranu i bez RT to není ošklivé. Jinak bez DLSS to má s RT na max. cca poloviční FPS, takže v podstatě nehratelné. Nějaké rozdíly v kvalitě obrazu mezi DLSS on/off jsem nezpozoroval. Myslím, že nějakou drobnou úpravou a snížením kvality RT by se asi dalo v pohodě dostat na konstatních 60+ FPS s minimálním dopadem na vizuál. Nechám to ještě uzrát, patche teď chodí často a stejně mám rozehranou Valhallu, tak si to pak dám později :)