Jinak pokud má pořád někdo problém s obtížností soubojů, tak doporučuji používat tech zbraně. Ten jejich charge shot totiž proráží krytí a je schopný se provrtat i přes betonové zdi.
@Charllize (13.12.2020 10:50): Už vím, že do toho obchodu s kyberwarem (co je v takové čínsky vypadající budově) se jde jedině přes bedny skrz které vylezu do toho druhého patra. Žádná další oficiální cesta není! :D
Tak jsem se k tomu včera na pár hodin konečně dostal.
- Tento zjednodušený editor postavy mi vlastně vyhovuje. Možností je tam dle mého i tak fůra. Btw tady je má postava.
- Vše, včetně ray-tracingu na ultra (vypnuté akorát ray-tracing space reflections), DLSS na Balanced, a zatím mám stabilních 60-70 FPS ve 2K rozlišení. V nějaké větší akci to droplo k 50, ale toho jsem si zatím všimnul jen jednou. Ale pravda, mám fakt high-end hardware i7 9700, RTX 2080ti.
-Několik grafických bugů, které dost narušují imerzi. Jackiho jsem viděl projít zavřenými dveřmi výtahu, několik psotav se spawnulo přímo přede mnou, některé textury divně blikaly.
- Audio mě sere. Pokaždé, když s někým mluvím v jakémkoli interiéru, slyším podivné echo, jak kdyby jsme vždy mluvili v prázdné plechové místnosti.
@Brasikona (13.12.2020 03:16): Já je pižlám pistolkou na nejtěžší a v pohodě. Dokonce tam byl teď nějaký boss v přístavu který připomínal hulka, v rámci "kšeftu" a sice mě zabil na jednu ránu, ale jak jsem vytasil svou věrnou pistolku tak jsem to prostě ustřílel a on pořád vrávoral a nezmohl se na nic.

A řekl bych že ty bugy s audiem budou vázané na celkový výkon toho PC, ne? Když zvýším grafiku, tak se mi zvuk taky občas zasekává.

@Charllize (13.12.2020 10:00): já naprosto nenávidím hry, kde člověk vidí nohy a kamera se pohupuje a všechno.. a moc jsem se toho bál. Na Dying Light 2 se kvůli tomu vůbec netěším. Tady to ale mají nějakým způsobem dost dobře udělané, že mi to nejen vůbec nevadí, ale to skvělé. Asi není houpání kamery jako houpání kamery. :D

@Charllize (13.12.2020 10:18): bez čáry bych mega bloudil, kvůli té vertikálnosti. :D Musíme předpokládat že V už to město zná. My ne. :D
Me osobne nemoznost upravy pozdeji nevadi. Mam radsi kdyz veci co si clovek zvoli na zacatku jsou napevno, vcetne obtiznosti, skillu, atributu atd. Nuti to vic uvazovat a pak pripadne ve hre vic improvizovat a ne si rict...pak to nejak udelam/dodelam. Upravy vseho pozdeji nema moc hloubku. I kdyz asi zmena vlasu a tak je jedno.

@Wulfgar (13.12.2020 10:08): Spis bych chtel aby ta cara nebyla ani na te mape..proste vbec (jde to vypnout?)
@Brasikona (13.12.2020 09:45): Já věřim že ty možnosti úpravy postavy během hry, jako třeba různý holičství, tattoo salony atd ještě přidají, ve třetím Zaklínačovi to taky tušim přidali až s prvním DLC..

Jinak nevíte jestli je nějaká možnost v nastavení, abych mohl vidět navigační čáru přímo na silnici a nemusel furt mžourat do minimapy? Takhle si to město tolik neužívám, když musim pořád vpravo nahoře sledovat kde přesně mam zabočit..
@Charllize (13.12.2020 09:41): No ve foto módu ji ale neuvidíš jak mluví, jak se hýbe atd. To že jde vidět tělo z first personu cením, to by měl být standart, ale k čemu ti pak ta customizace je, když postavu nevidíš ani v cutscenách, V KCD na Jindru alespoň vždy zabrala kamera a já ho tak mohl vidět v jeho úžasném brnění. I to blbý háro si mohl změnit v lázních...

@Brasikona (13.12.2020 09:45): No tu úpravu jsem taky tak nějak očekával, když tak propagovali ten imidž.
Já mám zase raději ten first person, ale to že i všechny cutscény budou ve firstpersonu jsem nečekal, to ta customizace vychází v niveč.
@Charllize (13.12.2020 09:37): Ne tak docela, já ji nahou vidím v zrcadle, nějaký bug :D

@Gordon (13.12.2020 09:40): To já tedy čekala, že bude možnost se upravovat pak i přímo ve hře, prostě cyberpunkové GTA SA s milionem možností, ale ne... Je toho málo a změna není možná, to jsem nepochopila, čekala bych, že na každém rohu bude nějaký "salón". Ten pohled z první osoby mi přestal vadit, navíc je pravdou, že se to může požehnaně využít v tom fotomódu. Je to zajímavě udělané, zvykla jsem si na to, i když jsem spíš také na třetí osobu.
@Charllize (13.12.2020 09:37): Mě jde právě o tu customizace, že ji neuvidíš vůbec. Jsem čekal, že hra bude tak z jedné třetiny cutscén v third módu, abychom se tedy mohli koukat na naší postavu, No a ono to tak asi není.
Mám ke hře pořád spoustu připomínek, děje se mi stále spousta věcí, které kazí hraní a pořád si myslím, že je to zbytečně přeplácané a nepraktické, ale tomu gameplayi jsem křivdila, začíná se to rozjíždět. Ale zase to bylo způsobeno tím bugem, což mou vinou úplně není. Nicméně ti policisté se mi za zády spawnují pořád, na ulici nemůžu nic, hned tam jsou. Jsem to chtěla natočit, protože to vypadá dost komicky, ale v tu chvíli mi děsně spadnou FPSka, tak to nechci moc provokovat a rozvrtat si teď zřejmě ideální nastavení. Po změnění obtížnosti na lehkou, restartu hry a návratu na normální fungují mé přestřelky naštěstí stále normálně, takže jsem konečně mohla začít postupovat hrou. Moje srdcovka to asi nebude, i kdybych to hrála za rok opravené se vším všudy, ale hra je to opravdu dobrá, to jí brát nemůžu. Nebo tedy, bude. Ty bugy mě nejdříve bavily, ale řada z nich se už okoukala a začíná to být dost otravné, bohužel. Kromě toho mě asi nejvíc vytáčí rozbité audio (sakra, proč mají všechny letošní hry, na které jsem se těšila, problémy s audiem?!), kdy jsou zvuky mimo třeba i o dvě sekundy dopředu i dozadu nebo rovnou chybí. O tom, že kolikrát nefunguje interakce a musím volit možnost, kterou nechci, pokud se mám hnout, raději ani nemluvím, ale není to moc fajn, stejně tak poměrně častá nefunkčnost některých kláves. No, uvidíme, jak dál. Příběh se rozjíždí, město je fajn, ale... No, jak říkám, uvidím.
@Gordon (13.12.2020 07:49): Jak jsem psal, mě se to spawnování cajtů neděje, takže jde nejspíš o bug - a ty jsou tu problém, wtz.
Celkově ta hra působí prostě nedopečeně, že by tohle měli vydat spíš jako early access a půl roku dolaďovat. Nejen bugy, ale i minely v gameplay, ovládání, pár chybějících featur. Třeba ten vzhled postavy - že si nemůžu zmenit účes mě u hry takto dající na styl taky dost překvapuje. I přes to že tu postavu reálně moc často nevidím.
Věřím sice že to opravdu dodělají a nevyserou se na to, a nevidím tu nic gamebreaking, ale jsou to detaily které prostě nepotěší a neprofesionální to je.

Jo a KCD má nahovno příběh úplně jednoznačně :P
Jinak máte taky někdo z vás ikonku hry na ploše nechutně rozmazanou, jako to mam já?
Tak nějak přemejšlím nad tou customizací postavy, K čemu je mi kustomizace bimbase, když ve hře sami sebe téměř nevidíme, nebo se pletu, tedy kromě těch pár zrcadel? To chtěli jen šokovat?

@AlieN (12.12.2020 10:37): Já Witchera nehrál a GTA nemusím, ale osobně jsem čekal něco, co jsem viděl například v KCD nebo v první (!!!) Mafii, když čtu jak se cajti spawnují pět metrů od hráče místo toho aby na místo přijeli/přiletěli, že někdo hackne automat cápkovi co ho doluje a on stejně dál doluje, že v gameplay videích vidím ty samé reklamy na ulicích a už se mi stihli okoukat, aniž bych to hrál, že si ve hře nejde změnit určité aspekty vzhledu po vytvoření postavy... To jsou pro mě docela zásadní detaily a ta hra na mě vůbec nepůsobí tak, jak na mě před vydáním působil marketing, jasně, příběhovka, ostatní je jen kulisa, tohle přesně jsem já ale třeba nechtěl. Vlastně kecy o tom jak to jde dohrát už před rokem byly pravdivé, jo main story a všechen zbytek města je jen Beta verze...

Neřekl bych, že KCD má na hovno příběh, to jsou zase tak trochu tvé kecy, jak u ME diskuze. :) RDR jsem nehrál.
Já se teď bojím, co mám ještě čekat. Beze srandy, byla jsem dost v hajzlu z toho, že jsem až takový debil, co nezabije tři nepřátele, když všichni psali, že nesmrtelní nejsou, souboje jsou ok atd. U mě jsou teď už konečně taky ok, nebo tedy, v tom smyslu, že už správně umírají, ale přijde mi to šílené a strašně nepřehledné, ale uvidím dál, kvůli tomu bugu jsem toho zatím moc nevystřílela.
Občas jsou ty bugy docela bizár, třeba zavolám regině, otočím se a ona stojí vedle mě, opřená o vzduch, a mluví se mnou v reálu a po telefonu zároveň. Domluvíme, ona ujde dva kroky a vypaří se. Tomu říkám cyberware.
@HolyMeatball (12.12.2020 08:47): Hele, tak ono to tak asi bude. Zapnula jsem, sundala obtížnost, a hned rozjela tu přestřelku (měla jsem tam ten save) – najednou headshoty fungují tak, jak by asi nějak prostě měly, rána, kaput, maximálně dvě a je po nich, ne že jim do hlavy dam zásobník ze samopalu a oni mají půlku zdraví. Mám pocit, že je moje hra fakt solidně rozesraná... Takže tady jsem jí asi křivdila, co se týče té obtížnosti, ale na druhou stranu, pokud to byl opravdu podivný bug, já za něj nemůžu, takže chyba je na obou stranách. Přijde mi prostě zvláštní, že na normální obtížnost nelze nepřítele zabít sedmi headshoty a ubere mu to ani ne čtvrtinu, zatímco na lehkou to jde jako "v každé běžné střílečce".
@Tarhiel (12.12.2020 23:56): na těch videích jsem testoval cpu limitaci a raytracing, ale jinak hraju (kvůli zachování stabilních 60) bez RT na presetu "ultra", který modifikuju akorát vypnutím chromatic abberation a zapnutím DLSS na quality. Rozlišení mám nastavený na 2880x1620 (díky DSR), vsync 60, framelimit off, fullscreen.

Pokud by ti to v tomhle nastavení jelo na 30, tak je něco špatně, pochybuju že by tvůj intel byl pomalejší než můj ryzen. Možná to co píše PavelU, i když mi to přijde divný, 60fps by neměl být problém.
@Tarhiel (12.12.2020 23:56): Koukal jsem na tvé specifikace v profilu. To je slušná sestava. Problém může být ten monitor. Respektive to, jak jej máš zapojen s grafickou kartou. Display Port nebo HDMI, tvůj monitor má uvedeno jen HDMI 1.4, a to nevezme ve vyšším rozlišení tolik Hz, co má Paul. V Display Portu by to mělo valit rychleji. HDMI je na počítači nutné jen kvůli blučkům, ale mám to tak též. Na stejné vypalovačce.

Mám tento monitor, který mi díky HDMI 2.0 zvládá v rozlišení 2560x1440 staré FPS na 144 Hz.
@Brasikona (12.12.2020 23:50): Na jakou obtížnost hraješ a jaký rating obtížnosti mají mise které zrovna plníš?

já se teď dostal k honění taxíků pro Delamain, a jako první jsem se pustil do části Coastview... a nezbylo mi než loadovat před její začátek, tohle je na mém levelu neudělatelné. A poprvé jsem v té misi potkal spawnování nepřátel přímo před hráčem, to je hodně velký fail.
@Wulfgar (12.12.2020 17:49): Môžeš si pripísať bod 12:

12.) Ty vole, práve som sa prvýkrát v tej hre vyzliekol dohola a chodím po uliciach nahý - a ono aj keď máš aktivovaný schlong, tak na ulic máš trenky, ktoré si nemôžeš dať dole - wtf?

13.) Nikto na teba nereaguje, ked si nahý - žiadne pripomienky typu "obleč sa" alebo podobne :(
Dobre je, ze (asi) prvni smartgun ve hre muzete ziskat tim, ze vystrasite kluka v ulicce pred tim doktorem. :D Sice je slaba, ale je to zajimavy moment.
@Brasikona (12.12.2020 23:50): Brokovnice je super. Já dostal nějakou, která se dá nabít podržením toho výstřelu, dá potom větší dmg. Já bych se na headky vykašlal ve hře, která není koncipována jako čistá fpska. Mě to stejný štvalo u Vampire Bloodlines a taky to tam potom vyřešil mečem :D
@Bursoft (12.12.2020 23:46): Myš, ovladač bych si v životě dobrovolně nevzala. O to víc mě trápí to, že prostě ty hlavy dávám, ale jsou mi k ničemu. Dostala jsem doporučení na brokovnici a na nějaké hlavy se vykašlat a prostě nabíhat (pořád lepší než když jsem je po těch hlavách nakonec musela domlátit ručně), ale vůbec se mi to nechce zapínat...
@Brasikona (12.12.2020 21:25): A hraješ na klávesnici nebo gamepadu? Páč bych asi u hry, kde týpci vydrží 6 ran do hlavy nedal ovladač. Zkouším to s ním, mám přes 7 hodin, ale vůbec se nechytám v soubojích. Tak zkus buď jiný styl (já přešel na katanu) nebo si vezmi myš, přece jen je to na půl fpska, hrát střílečku na gamepadu je jako psát diplomku na gamepadu :D
Přesně jsem věděl, že Guldy bude nejrychlejší :) Co takhle napsat komentář?
můžu potvrdit - že opravdu při těch potyčkách na ulici je hra prakticky nehratelná jak běží pomalu na PS 4 Pro.