Já se rozhoduju, co za auto si momentálně koupit, což není vůbec jednoduchá volba, hlavně i díky tomu, že jsem v situaci, kdy mi nabízejí kusy s cenou klidně i přes 70 000 :D A vydělat tuhle částku není vůbec snadné :D
@AlieN (12.12.2020 20:35): menu jsou jedna velká hrůza no. :D

Jinak já jedu stealth a celkem úspěšně. A když selže, mám dvouhlavňovku. :D Uvalil jsem tak 25 000 za "augmentace" (po splacení prvotního dluhu) ale nějak mě zpětně napadlo, že bych mohl investovat spíš do zbraní.. škoda, pozdě. Asi se už jdu příběhově pohnout.
@Brasikona (12.12.2020 21:25): Co používáš za zbraně? Já hraju na nejtěžší obtížnost a nemám problém s tím že nepřátelé byli bulletsponge. Doporučuju používat pistole a trefovat headshoty.

Případně hraj na easy a vyzkoušej melee, tím dokážeš skoro každýho vyřešit velmi rychle.
@Wulfgar (12.12.2020 17:49): Souhlasím snad s celým komentářem, i bych snad něco přihodila a celé napsala Caps Lockem.

Jsem se poptala lidí na dojmy z gunplaye a došla jsem k názoru, že jsem tedy holt neschopná. Asi přišel čas seknout s hraním, protože si nemůžu pomoct, ale tahle hra mě dokázala neskutečně otrávit. Ale za to si samozřejmě můžu sama.
Proč se sakra nedá přímo z deníku přepnout přímo na čtení shardů? Teď jsem musel googlit abych vůbec zjistil jak se k nim dostat. A z character menu se nedá dostat na staty, přesto že v hlavním menu jsou jejich subsekcí, ovšem z inventáře to jde, taky bizarní.

UI celkově by tu chtělo hodně poladit a fakt mě mrzí že se nepoučili, to zbytečné hlavní menu a podivně nefungující klávesové zkratky mě štvaly už u Witchera.
@Paul (12.12.2020 19:58): na to že mě baví už jen ty gigs.. to je hodně slibné. V tom městě je radost se jen tak procházet (jak se jednou člověk naučil nechat npc na pokoji). Nikam nespěchám. :-D
@SilentWolf (12.12.2020 19:31): "Gigs" jsou spíš takové bounties, i.e. někdo někde potřebuje někoho sejmout nebo něco šlohnout atd.
Vedlejšáky jako takové jsou podle mě hodně dobře udělané. Dodělal jsem dnes (aspoň myslím, postavy tě totiž můžou kontaktovat vícekrát) ten side quest chain s Peralezovými a tohle by vyloženě mohlo obstát i jako hlavní dějová linie jiné hry (pokud by k tomu bylo víc misí). Vyústění příběhu naprosto luxusní a trochu mi z něj běhal mráz po zádech.
@mazar1234 (12.12.2020 19:33): Naopak tohle dává smysl - quicksave ti pomůže hlavně při umírání, tzn největší level frustrace, zato quickload je dobrý hlavně na savescumming, což je největší mor v rpg a je velmi vhodné ho omezovat.
@Karasman (12.12.2020 19:27): Tak dúfam, že ten shitstorm neustoja a patchnú to.

Ako dať v roku 2020 hru kde je quicksave a nie je quickload je dosť podivne kokotné... ako buď to tam je alebo to tam nieje to by som pochopil ale 50% je kokotina nezmyselná.
@SilentWolf (12.12.2020 19:22): Jo, je to celkem ok. Ani tech propadu pod 30 fps neni moc. Problem s doskakovanim textur a modelu taky zadny zatim ceho bych si vylozene vsiml. Jen na 4k tv to je trosicku mazle, ale taky nic hroznyho. Cekal jsem ze to bude daleko horsi.
@Charllize (12.12.2020 19:01): jj, asi jsem nezažil tak filmový pocit z first person. Je to asi nejkomplexnější hra co jsem hrál. Nemyslím teď co se týče herních systémů, ale ve smyslu vyprávění příběhu a vtáhnutí do děje. Prostě konečně tohle někdo udělal v tomto žánru!!!
Jinak nevím jestli to je tím hotfixem včerejším ale hra mi běží dnes dobře. Samozřejmě na nízké, ale furt si člověk aspoň užívá 1080p a "vysoké" textury. A minimum bugů za 6h cca. Jen levitující telefony a semtam se spawne někdo předemnou.

Ty "kšefty" jsou něco jiného než vedlejšáky? Protože na otazníčky jsou až moc dobré ale jako vedlejšáky by mě trochu zklamaly. Ale je fakt že tam bloudím než půjdu na tu loupež. Baví mě to totiž. Tak čekám, že vedlejšáky tam asi budou potom.
S tím quickloadem mě to taky štve. Když jsem nastavení QS/QL v menu nenašel, tak jsem prskal, že to budou zase debilní checkpointy, pak jsem náhodně zkusil F5 a hele, ono se to uložilo. Pak dávám F8/F9 a load nikde. Fakt divný...
Právě jsem dohrál prolog a jen ten sám o sobě úplně perfektní!!! Jestli to takto bude pokračovat, tak mám nového herního favorita. Cítím se u té hry jak kdyby mi bylo 13:))
@BUMTARATA (12.12.2020 18:17): Aha takže je to natvrdo setupnuté? Lebo ja som čisto vychádzal z toho čo vidím v nastavení klávesnice a čo som tam nevidel som logicky automaticky považoval za neexistujúce.

Ale toto patchnú, na toto musia mať shitstorm ako hovado neviem si predstaviť, že by im to ľudia zožrali.
@Bursoft (12.12.2020 18:04): Maximální level postavy 50 (1 level = 1 bod), maximální level bodů které můžete do atributy narvat je 20.
Perk bodů je tam podstatně více, jednak je získáváte level upem a druhak, když si všimnete, každý ten strom perků získává expy když jej využíváte (i.e. někoho sejmete útočnou puškou = dostanete XP do Assault, někoho někde hacknete = dostanete XP do Quickhack atd....). Každý level daného perk stromu vám pak dá bonusy navíc, jako např. +X% crit damage, nebo zvýšení RAM permanentně o 1 atd atd.....a mezi těmihle bonusy jsou i perk body navíc.
Nicméně pozor, level daného stromu nemůže převýšit level dané atributy na kterou je navázaný. Tzn. pokud máte reflexy na 6, tak je jedno jak moc střílíte z pušek, assault nad 6 prostě nepůjde a tím pádem si neodemknete některé pokročilejší bonusy. Ty bonusy jsou v tom stromu zobrazeny vždy vlevo dole.

EDIT: Perky jdou zresetovat myslím u ripperdoců (100k ED za jeden reset takže je to celkem drahé) nicméně atributy jsou perma, takže bacha co kam dáváte.
Z toho inventáře a celkově UIčka taky teču. Určitě je to i tím, že rpg nehraju, ale prostě je tam tolik věcí, co hra (aspoň zatím) vůbec nevysvětlila, strašně se v tom ztrácím. A těch možností perků je na palici, jsem zvědavej, jestli během hry budu mít dost bodů aspoň na třetinu z nich. Jako za mě asi zatím největší mínus, moc fičur a žádný tutoriál nebo vysvětlení, proč můžu delat to a tamto a proč jsem se k tomu doklikal vlastně náhodou..
@Wulfgar (12.12.2020 17:49): Mne nejde namapovať iba debilne natvrdo nastavené "F" ale chcem to na "S" (keďže idem WAXD) a kvôli tomu musím stále posúvať ruku doprava.

Absencia Quicksave/Load je naozaj dosť divná blbosť.

"6) Na spoustu obrazovek v herním menu neexistuje klávesová zkratka a musim se ke všemu stupidně proklikat.
" = Presne úplný nezmysel, nie je tam napr. ani len skratka na "Inventory" čo je úplne dementné.

Ale musím uznať že na R5 3600 + AMD 5700XT to ide na všetko na maximálnom (to mi aj autodetekoval) high/ultra úplne pekne. Akurát Loadingy mi prídu nejako zbytočne dlhé, na to že mám celkom slušné NVMe SSD a 32GB RAM.

@Tarhiel (12.12.2020 17:53): Na druhej strane (tiež idem korpa) hneď na začiatku si bol pomenovaný ako "zamestnanec XY10487236" žiadne meno alebo tak...... to ťa malo nakopnúť, že kto si a kam patríš pre nejakú korporáciu.

Vtipné sú aj tie infá čo sa dajú zbierať, napr. že cenu "Zamestnávateľ roka" vyhráva tá tá korpa a nejaká tam mala ako megabenefit, že ponúkajú až 8 dní platenej dovolenky ročne a podobne :-D
@Wulfgar (12.12.2020 17:49): Mnohé z toho, čo píšeš, mám ja ja - ten polročný posun som tiež nechápal - asi aby vysvetlili, ako si sa dostal k zavšivenímu bytu a nejakému tomu autu - ináktiež hrám Corpa a ten prológ bol dosať vlažný - veď som ani nič neurobil a oni ma vyhodili :D

Len som sklamaný z toho, že na mojom stroji to beží tak na 30FPS, ale ani po vypnutí Raytracingu sa to nejako extra nezmení.
Tak moje dojmy po 10ti hodinách:

Zatim mě to celkem baví, snažim se soustředit na stealh, a většina těch prvních gigs nebo modrejch policejních misí jde kombinací plížení a hackingu relativně v pohodě projít. Jak už tu někdo zmiňoval, gunplay je ze začátku bulletsponge, po pár hodinách už si to střílení taky dost užívám. Hraju na Hard a čekal jsem to teda těžší, mam problém umřít i když po mě střílí 5 lidí najednou. Pořád tu je ale za mě hromada věcí, ze kterejch mam tiky v oku:

1) To, že v autě můžu v klidu prorazit jakýkoliv zábradlí, sloupek, lampu nebo kaktus je upé směšný, netušil jsem že jízdní model bude připomínat tank.

2) Příběh moc nemůžu hodnotit, spíš jsem zatim dělal gigs, pobíhal po městě a leveloval postavu, každopádně.. Ten začátek je naprosto hovadsky zpracovanej, ačkoliv moje postava ví proč je tam kde je a dělá to co dělá, já jakožto hráč vim kulový, nikdo mi nic nevysvětlí a dost mi to vadí. A ten půlroční timeskip zničehonic je jako co? Proč? Akorát mě to ještě víc zmátlo, utnulo to zajímavej prolog (hraju za Corpo týpka), nevim co se vlastně za ten půlrok stalo, proč se to stalo, a proč teď dělám random misi pro někoho koho já jako hráč vůbec neznám, ale moje postava zase ví všechno.. Byl bych mega rád kdyby ten timeskip v budoucnu rozšířili jako hratelný DLC.

3) Za zpracování deníku bych někoho nejradši uškrtil, je to nepřehledný, popisky questů vám neřeknou lautr nic, proč to děláte, co máte dělat, co jste zatim v tom questu splnili.. Celkově je to prostě bordel kterej mohl bejt určitě líp zpracovanej.

4) Neexistuje tlačítko na Quick load. WTF?

5) Inventář je stejně nepřehlednej jako deník, furt v něm něco složitě hledám, to že během 10ti minut naberu během misí asi padesát různejch věcí co se valí po mapě tomu taky moc nepřidává. Některý itemy se samy stackujou, některý ne, nechápu proč.

7) Proč je do háje na chycení někoho ze zadu, omráčení/zvednutí těla a položení těla defaultně POKAŽDÝ JINÝ TLAČÍTKO? Za tohle by si někdo zasloužil drátem do oka.

8) Proč si spoustu nastavení kláves nemůžu změnit?

9) Některý různý interakce jsou zase namapovaný na stejný tlačítko, takže se vám třeba stane že chcete něco zvednout a najednou začnete mluvit s postavou poblíž. A když chci třeba scrollovat v legendě na mapě, tak si zároveň přibližuju a oddaluju i tu mapu. Na pěst.

10) Spousta herních mechanik neni dobře vysvětlená. Takže si musim často domýšlet, jak v tom světě co funguje.

11) Bugy a glitche moc neřešim, hru mi moc nenarušujou a royhodně mi nevadí tolik jako předchozí body.

Jak jsem psal už na začátku, hra mě sice zatim celkem baví, ale občas mám hodně co dělat, aby mi nepraskla žilka :D
V Cyberpunku konečně vychází Half 3. :-D akorát je tam vybaven páčidlem tichý vědátor Baron Freimensche.
Mám pár dotazů :). Pří vytváření postavy mám obličej v nízké kvalitě a vlasy to samé. Čím to může být ? Ve hře na postavách je to normální, ale můj obličej v zrcadle je prostě, jak "kanka".
Detaily mám na ultra na klasické rozlišení a nevšiml jsem si zatím problémů, procesor na 80% ramky na 32%
Je to celkem tíché zatím. Do města jsem se nedostal ještě. Ovšem při větší aktivitě už procesor dá znát vytížení.

Zatím mi vadí to, že nemohu vytasit zbran, kdy chci, i když jí u sebe mám ( bavím se o začátku). Jen, když jsem někoho přejel.
V některých dialozích to lze přeskakovat v některých ne, proč ?

DLSS to je jen pro 4k monitory ?
To amd nastavení, předpokládám mám ignotovat, když mám nvdiu a i5, jak je pod DLSS ?

Je někde dobře česky vysvětlené nastavení grafiky? Abych neměl zbytečně full detaily, i když někde rozdíl bude minimální.

Mám i neblahý pocit, že to, co se děje s obličejem ve hře a při vytváření se děje trošku, tak s okolím, ale jen slabě. Čekal jsem po tom, co jste psali něco WOW na to, že mám rtx 2070 a i5 8400 to jede v pohodě ( zatím) a to jsem čekal nějaké dramata po tom všem, co jsem četl.

Každopádně to hraji s patchem 1,03 myslím. Nevím, co bylo na začátku zda nějaký update byl či ne :) já to stáhl nainstaloval a hned to jelo.
CP 2077 nesleduju, tak se omlouvám za možná blbý dotaz.
Jsou ohlášená nějaká DLC, season passy nebo tak něco? Nebo ví se něco o dalším vývoji? Jde mi o to, jestli to bude jak se Zaklínačem, že budou nějaká velká DLC, nebo spíš menší ptákovinky.
@pajmič (12.12.2020 14:50): teď jsem si jeden sidequest odstealthoval a v pohodě. Vcelku mix Human Divided a Watch Dogs. Jinak mě baví brokovnice i katana. A už se těším jak si nainstaluju Kereznikov. Dluh Vikovi už jsem splatil. Teď ještě dělám pro Reginu a až se setmí, tak konečně zajedu do Lizzie's. Jinak jedna prkotina co mě irituje - nejde untracknout misi? Vždy je potřeba mít nějakou v trackingu? To je hloupý.

@Tarhiel (12.12.2020 15:38): když nastavíš 4K a zapneš DLSS performance, tak ti grafika bude renderovat 1080p a přes DLSS přepočítávat do 4K.
Tak prvé dojmy z hrania:

Bude to ešte potrebovať patche, čo sa dalo predpokladať, na chyby som narazil ( 2 postavy v Lizzie´s Bar stojace v T-póze, prípadne po načítaní pozície mi orezalo širokoúhle rozlíšenie na 4:3 (naoziaj nehcápme, prečo je hlavné menu aj pri 4K rozlíšení v pomere 4:3)), takže som nevidel texty tutorialu, a to zorvna počas hacking tutorialu :( Ale stačilo stlačiť Esc 2x (otvoriť menu/zavrieť) a vidím normálne.

Taktiež bolo zvláštne vidieť tie isté postavy po načítaní pozície úplne zmeniť vizáž - schádzal som dole schodmi zo svojho bytu, a o poschodie podo mnou sa deti hrali preskakovanú - po načítaní pozície jedno z nich zmenilo pohlavie a všetky tri totálne vizáž (Cyberpunk!) :D

Toto by ešte mali upraviť, aby postavy v istom radiuse okolo hráča si držali výzor po savenutí pozície.

Mám však otázku: ako si mám nastaviť RTX a DLSS?
Mám totiž 4K monitor a chcel by som, aby to renderovalo HD a to roztiahlo na 4K.

Ale nikde som tam okrem zapnutia DLSS a vybrania si z kvality/výkon žiadne nastavenie, ako veľký obraz má rednerovať nenašiel.

A zmena rozlíšenia urobí obraz škaredo rozplizlým.

A na žiadneho robertka som ešte nenarazil :(
@kristmeister (12.12.2020 15:02): Tady bych doporučil na nepřátele používat, breach protocol s vulnerability daemonem a případně i přes quickhack pingnout síť. První možnost na krátkou chvíli zobrazí všechny nepřátele, které vulnerability daemon debuffne, druhá pak zase všechny kamery, věžě a nepřátele co jsou na danou síť napojeni a to i skrze zdi.

EDIT: Minimapa totiž zobrazuje pouze ty nepřátele, o kterách víte/které jste viděli (takže uzavřená místnost se vám bude jevit jako prázdná). Pingnutí popř. breach protocol je pak odhalí i na minimapě.
@Charllize (12.12.2020 14:31): Jojo, však zkus na něco skočit, V se vždycky vytáhne. Nikde žádné neviditelné zdi a tak. Jinak dveří je tam otevřených víc než se na první pohled zdá. Jasně, u většiny to píše zamčeno, ale jinak to na tyhle městské akce asi nemá obdoby. Dokonce jsem se do nějakých domů dostal jenom tak, že jsem se právě vyšplhal přes klimatizace na střechu a až z tama byla cesta.
@pajmič (12.12.2020 14:50): mě se ten stealth nelíbí anebo mi spíš asi nejde anebo mě to nemá rádo. Hacknu PC, vyřadím kamery, jdu do další místnosti kde se jich rozsvítí dalších 5 a přestřelka. Tak jsem se na to vysral a stealth jedu jen okrajově.
@pajmič (12.12.2020 14:50): Já to chtěl jet Rambo styl s automatama, ale zkouším to hrát na TV na gamepadu, tak jsem to zavrhnul a místo toho teď testuju s katanou a zatím se to jeví jako slušně OP možnost :D
Už tu někdo zkoušel steath build? Co jsem slyšel, tak to nikdo nechce, bo plížení je zde trochu nevybroušené :)