Chrono Trigger

Ok, takže, nikdy jsem si nemyslel, že budu psát něco jako tohle ale:

Když oznámili že Masato Kato - člověk co napsal Chrono Trigger, Chrono Cross a Xenogears - píše novou hru, byl jsem nadšený.
Když se ukázalo, že to bude gatcha rpg pro mobily, tak jsem nemohl být víc zklamaný.

Tak a teď po tom co "Another Eden: The Cat Beyond Time And Space" vyšla v USA a já si ji stáhl přes aplikaci QooApp musím říct tohle:

ANOTHER EDEN JE NAPROSTO BOŽÍ!

Pokud jste fanouškem Chrono Trigger, tak neváhejte a stahujte!

1) Je to plnohodnotné jRPG.
2) Má to velmi zábavné postavy.
3) Má to jednoduchý, ale velmi zábavný a velmi Chrono Trigger style příběh (je tam i spousta odkazů a naprosto jasně je to pocta Triggeru)
4) Má to hodně dobré sidequesty, které obvykle mají nějakou pointu - ať už vtipnou scénku, nebo i velmi dojemnou nebo poučnou.
5) Většina "vedlejších" hratelných postav, které hráč získává skrze gatcha mechaniky má své vlastní řetězce questů které hráč postupně odemyká a zjišťuje o těchto postavách víc. (hodně podobně jako v Xenoblade Chronicles 2, až na to že to není jeden quest, ale několik + neexistujou neunikátní "blady")

6) Freemium mechaniky jsou téměř nepřítomné. Za tu hromadu hodin co jsem v té hře strávil jsem ani jednou neměl potřebu nakupovat placenou měnu = člověk je dostává za každou blbost = splněný sidequest, splněný story quest, splněný achievement (kterých je hromada).
Navíc se tato měna používá ve výsledku jen na dvě věci:
Nakupování gatcha balíčků s novými postavami. - na což opravdu stačí to co hráč dostává zadarmo
Pokud prohrajete souboj tak se tím můžete oživit. - což je naprosto ale kompletně naprd, protože po prohře vás to pouze teleportuje do nejbližší taverny, takže jediné o co přijdete je uběhnutá vzdálenost na mapě (většinou v dungeonu)

Opravdu nemůžu tu hru víc vynachválit. Naprosto špičkové old-school jrpg s nostalgickým příběhem který je podobný na Chrono Trigger, ale rozhodně ne stejný.
Stahujte QooApp a přes něj stahujte "Another Eden" (worldwide verzi).
@Bodkin (23.01.2019 16:15): Samozřejmě zlegalizovat je třeba vše, co jde, já to tak kolikrát dělám i na několikrát a mám kde co v krabičce, na STEAMu, na GoGu, ale stává se mi, že mi třeba nevyhovuje ani jeden remake nebo remaster a líbí se mi nejvíce zastaralá stará verze, která už ovšem v původním originále nelze koupit nebo ji nejde kam strčit (disketa, cartridge :-) a tak hrávám přes emulátor starou vykopávkovou verzi.
Pokud už teda někdo nemá originálku na NDS, tak je nejlepší variantou emulátor SNESu a původní Chronotrigger ze SNESu. Není to nic komplikovaného, pár kliků myší.
@Bodkin (23.01.2019 15:02): Jediný problém, který jsem zaznamenal, byl podivné zobrazování cen v obchodech, ale to se dá přežít.

Grafiku jsem měl na Classic, takže to vypadá jak v roce 1995.
Vypadá to, že alespoň nakonec vydali nějaký patch, který umožňuje měnit vzhled mezi originálem a "HD verzí" (viz. odkaz), což mě přimělo si to koupit, tak uvidíme...
Například u FF 9 měli ten pitomý androiďácký port, který podporoval jen 4:3 monitory (resp. nebyla zde podpora widescreenu a tudíž se to muselo hrát s černými pruhy po stranách) a měl to nehezké humpolácké dotykové GUI, na druhou stranu to celkově vzato nebyla taková tragédie a na kvalitách hry to nikterak zvlášť neubíralo, byť bych byl raději za tu PS 1 verzi (klidně i bez těch "HD" fičur). Snad jen u FF 8 verze jsem byl celkem spokojený, tam zvolili naštěstí klasickou nijak zvlášť moc upravovanou PC verzi a doufám, že s FF 7 to bude stejné.
@7c (27.02.2018 21:13): Bohužel, ale tak Chrono remake nepotřebuje a tímto portem se myslím nikdo zabývat nemusí. Zvláště když existuje retranslation patch a SNESové emulátory jsou výborné.
Hmm, takže nic k vidění, v podstatě jen další Ctrl+C, Ctrl+V portu na mobilní telefony... To už tu myslím bylo u pár FF dílů :/
@7c (27.02.2018 18:18): Toho jsem si taky všiml, snad to půjde vypnout nebo omodovat. Celkem do očí bijící je ten přechod mezi texturami pozadí v téhle scéně (takhle to je i ve SNES verzi, ale tam si toho jde daleko hůř všimnout). Nebo tady na mapě, to je ještě znatelnější.

EDIT: Okej, tohle nebude kvalitní port :))

@Drolin (27.02.2018 18:18): Pak těch pár artworků a MP3 beztak hodí jako DLC za pět éček :)
@7c (27.02.2018 18:18): Pravda, až nyní jsem si toho všiml. Zajímalo by mě, zda to běží na nějakém EMU a zda jde filtry nastavovat (prakticky Chrono nemá smysl kupovat, když tu jsou lepší verze a více modifikovatelné).
@ad142 (06.11.2017 18:42): Nijak náročná, určitě průměr. Textů zase není tolik (můžeš i zvolit nový překlad, ale ten je spíš pro fajnšmekry nebo na druhé hraní).

A díky moc, neměl jsem pocit že by se nějak povedl :)). Ale komentářů ted asi napíšu docela dost s konzolemi zde.
@Artran (06.11.2017 16:10): @Drolin (06.11.2017 17:06): Ako je na tom Chrono Trigger s jazykom? Myslím to tak, že či je tam angličtina náročná, alebo taký priemer. Ja sámého seba radím do takého priemeru, teda, že väčšinu rozumiem, ale pár slovíčok si musím vyhľadať.

@Drolin (komentář): Inak Droline, fantastický komentár, ktorý postupne gradoval, rovnako ako hra, ktorú (podľa tvojich slov) opisuješ.
@Artran (06.11.2017 18:13): Tak to není moc lichotivé přirovnání, raději bych použil (vzhledem k tomu, že považuji CHT stále za umělecké dílo než jen obecně kladně přijímaný titul) herní Hitchcock :).

Tak to možná už pak bude Mother 4!
@Artran (06.11.2017 17:57): Tak v tomto s tebou zcela souhlasím a vidím to stejně. Chrono Triggeru si cením zvláště tím, že jde o bezchybnou formu toho, co si autoři dali za cíl. I je to stále skvěle přístupná hra, rpg, a také učebnicový archetyp fantasy jRPG co neurazí snad nikoho. I přes to je to ale fantastická hra, která má dost nabídnout i zkušeným hráčům. A jak píšeš, Albion, Fate: GoD, Ultima VII, Wizardry VII, Ambermoon jsou pro mě zase naopak terminologicky sejití ze známé pěšinky do hlubokého hvozdu. Tedy obtižné a neznámé hry, které ale ve výsledku mohou dát silnější dobrodružství.

A Mother 2 stále nemohu přijít na chut... naopak Mother 3 mi přijde super. Tak nevím čím to je.
@Drolin (06.11.2017 17:18): Ale tak Chronno Trigger má hezký příběh a nadčasou grafikou. I ta hudba má své kouzlo. V rámci hry - mimo ni vynikne její trivialita. Váhám sice ještě nad 70%, ale níž bych už nešel. Na vyšší hodnocení pro mě Chrono zas není dostatečně komplexní (nebo originální jako Mother 2). Je to takový herní Hollywood (nebo Mijazaki, vyber si :). Pěkná, přístupná, přímočará hra. Což není vysloveně zápor, ale se skutečné velkolepými, hluboce propracovanými RPG, jako je např. ten Albion, který jsi zmínil v komentu, se nedá srovnávat. A ani bych to vlastně nedělal, jrpg je skutečně jiná, soběstačná kategorie, pokud mohu soudit z toho mála, které znám ze SNES a GBC. Nicméně mám pocit, že i v rámci tohoto subžánru je možné docílit něčeho víc (což pro mě představuje právě Mother 2).