Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Call of Duty: Modern Warfare

25.10.2019
kompatibilní
82
98 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Modern Warfare je reboot úspěšné podsérie v rámci hlavní série Call of Duty. Tento titul nenavazuje na předchozí díly, ale odráží současnější problémy, které trápí svět, tedy terorismus na evropské půdě nebo válečné konflikty na východě. Dle autorů má být hra v jistých místech ještě kontroverznější než proslulá mise No Russian v Call of Duty: Modern Warfare 2.

Na scénu se jako váš spolubojovník vrací kapitán Price. Sám hráč se ujme role britského policisty nebo agenta CIA a podobně jako v předchozích titulech musíte postupně vracet úder svým nepřátelům. Nově budou na scéně pobíhat i zdánlivě neozbrojení civilisté a jako hráč se musíte rozhodovat, zda jsou pro vás hrozbou či nikoliv. Na konci mise jste za tzv. collateral damage hodnoceni.

Poprvé hra nabídne multiplayer skrz všechny platformy. Kromě klasických módů přibude battle royale režim Ground War, ve kterém se může potkat až 100 hráčů. Dále režim Gunfight, což je variace na týmový deathmatch na čas. Základní hra neobsahuje oblíbený zombie mód.

Pro hru byl vytvořen zcela nový engine. PS4 verze obsahuje časovou exkluzivitu na survival mód až do října 2020.


Poslední diskuzní příspěvek

@montana (20.09.2022 18:33): díky za tip. Tak jak se mi líbí single-player CoD, i přes všechny ty skripty + koridor + nekonečné zástupy nepřátel, tak z MP zdaleka nejsem tak nadšený.
Jedná se o zběsilý (doslova) close-quarters combat, kde jde jen o rychlé reakce a dokonalou znalost mapy. Navíc mi mapy přijdou směsně malé i na CQC, když si vzpomenu na stejné téma u datadisků k Battlefield 3.

Graficky to vypadá moc hezky ale to už raději zkusím Battlefield 2042 v MP. Nejsem cílovka, jako hráč požaduji Modern Warfare kde je technika se kterou se dají i ty naskilované náctileté děcka s vhodnou taktikou eliminovat. Není nad pocit zadostučinění je vidět jak se vztekají na taktiku udeř a uteč, tedy situaci kdy jim jejich skill a rychlé reflexy nepomůže. :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 80
Klasická příběhová kampaň nenadchne a rozhodně nešokuje, jak bylo avizováno. Na ty čtyři hoďky zabaví tradiční CoD hratelností a zklame tradičním CoD patriotismem, bez špetky sebereflexe. Naivně jsem čekal více Homeland/Jack Ryan styl s realističtějším pojetím. Bohužel jsou tu zase jen bubu rusové a ženy sahající po zbrani. Odvážné!

Kooperativní Spec-Ops je parodie na co-op, vytvořená za víkend v editoru map. Třeba se dočká časem opravdových nadesignovaných misí, ale aktuálně spíše nehratelná záležitost.

Klasický multiplayer je ovšem jiná písnička. Když tedy pominu Ground War, což je zbytečná a chaotická snaha o Battlefield. V běžné skvadře módů se však zběsilé tempo předchůdců uvolnilo a člověk má překvapivě často šanci přežít déle než 5 vteřin. Gunplay je perfektní a přestřelky neuvěřitelně uspokojující (zvlášť ty vyhrané, že ano). Map není přehršel, ale po vzoru původního Modern Warfare jde o skvěle vybalancované kousky. Progress je příjemně odstupňovaný, smysluplný a levelování zbraní umožňuje doslova mazlení s každou flintou. Oproti BFV je navíc vše mnohem intuitivnější a svižnější. Pro mě už od bety velmi příjemné překvapení a první Call of Duty po mnoha letech (spíše úplně první), ke kterému se do multiplayeru budu často a rád vracet.
+19
  • PC 70
U CoD hrávám jen SP kampaň, takže hodnocení se týká jen ji.

Technické zpracování je naprosto skvělé, všechny audiovizuální části do sebe zapadají a dotváří super zážitek. Po technické stránce taky paráda a hra se dá krásně rozjed i na 4 roky starém HW.

Hratelnost působí plynule a některé momenty jsou epické. Problém nastává když jste rychlejší než skripty a pokud v bojišti postupujete moc rychle, nově spawnutí nepřátele vám dají kulku do zad a vy můžete dát restart. Když se to stane několikrát na více místech, kazí to imerzi a vy prostě musíte hrát jak vývojáři pískají.

Kampaň je ale slabší, oproti MW sérii jsou tu velice ploché postavy (krom Price) a příběh je hodně nesourodý. Navíc ta hra je i na poměry CoD krátká.

Pro: Audiovizuální zpracování

Proti: Respawny nepřátel, délka hry

+13
  • XOne 90
Dohráno 2020. Modern Warfare trilogie je mou nejoblíbenější podznačkou ze všech Call of duty, takže jsem se na restart těšil. Nebyla to špatná kampaň v kontextu posledních pěti let, ale s původní MW se to nedalo srovnat. Přišlo mi to výrazně kratší a příběh mě tak nějak nevtáhl jak u původní trilogie. Abych jenom nepomlouval, tak grafický vypadá kampaň nádherně, cutsceny úžasný, zvuk zbraní taky super. Kampaň tak 65%.
V posledních letech jsem ale začal hrát více i multiplayer a v něm je tohle call of duty stoprocentní. Nejmíň zábavný je mód ground war pro hodně hráčů na velké mapě, což by asi mělo konkurovat Battlefieldu, ale je to jenom velkej bordel. Klasika v podobě menších týmu v deathmatchi, domination a dalších klasických formach je zábavný jako každý roky, ale pro mě jsou nejlepší gungame, kdy po killu se vymění zbraně a gunfight 2v2 na malých mapách.
Před pár týdny přibyl i dlouho očekávaný battle royal mód, který loňskou verzi posunul výrazně dopředu, vykradl dobře věci z jiných her, přidal geniální gulag a je teď pro mě častou zastávkou, když mám třeba jenom půl hodiny čas a nemá cenu rozjíždět nějaké RPG nebo podobné časově náročnější hry. Multiplayer je 100%.

Pro: Multiplayer

Proti: Kampaň

+12