Závěr příběhu je mindfuck.
Novým hráčům doporučuju počkat se skládáním puzzle z třetího světa (druhý v pořadí) a pořádně si prohlédnout okolí plátna. :)
Dohrál, ale hmm nepochopil... :-D, je tu nějaká dobrá duše k vysvětlení, se mi moc nechce louskat tuny textu... :-)
To myslia autori vážne? Poskladám všetky puzzle obrazce a oni ma odmenia tým, že nemôžem získať všetky hviezdy??? Tak, to je už trochu veľa nie. Alebo sa dá získať 2.hviezda (tá, ktorú musíte záskať pomocou puzzle) inak?
Vzhledem k tomu, že příběh hry rozhodně není prvoplánový a málokdo ho pochopí (čest a obdiv výjimkám!), přihodil jsem odkaz na podrobné vysvětlení a analýzu jednotlivých světů a popis souvislosti mezi texty knih, herní mechanikou a obrazy skládanými z jednotlivých dílků. Všem co nad příběhem kroutili hlavou doporučuji...
Tak se mi to povedlo dohrát bez návodu :), když nepočítám ten chyták co jsem tu psal a zase tak těžký to není, pár záseků bylo, ale když jsem se nad tím zamyslel nakonec to šlo. Znám těžší logické hry, třeba takový Vlak mi trval pokořit déle :D.
Tak nevím, asi to nemá to cenu řešit, uvidím.

Jinak je to fakt super logická hra, už jsem prošel 3 světy a mám zatím všechny dílky. Hádanky mi zatím problém nedělají, ale čekám, že každou chvilku musí přijít nějáký velký zásek. Zatím jsem měl jen jeden problém, když se myslím ve druhém světě, muselo použít část toho puzzle, aby se po něm dalo přeskočit dál, to jsem od hry fakt nečekal :)
Ano hrál. Je to jediný způsob jak přinutit Braida k běhu ve větší obnovovací frekvenci se zachováním mechaniky hry. Je pro to příkaz -windowed nebo stačí stisknout alt+enter.
Přidáním parametrů k zástupci: "-width 1280 -height 800". Jen upozorňuji, že Braid je konverze z konzole a věci jako čachrování s rozlišením (provádí se pomocí rescalingu, tedy se ztrácí kvalita i při zvyšování rozlišení) nebo obnovovací frekvencí mohou ovlivnit samotnou hratelnost (má to něco společného s počítáním fyziky ve hře).
Mirus: TODO netuším co je.
NateLogan: Vyfotím, ale nic víc tam není, zkusím tu chybu vygooglovat.
Já četl legendární verze.:D
Co to je aplikace TODO.Víš? nevíš?program todo/
Mas pravo prejavit svoj nazor. A ostatni maju pravo tam frcnut minus za to, ze s nim nesuhlasia. To je celkom logicke, ne? Ostatne... plusy a minusy sa vsade odjakziva davali ako hodnotenie vypovednej hodnoty daneho komentara, nie za to ci je "kvalitne napisany". (Neviem odkial sa tu tolko ludi vobec dopracovalo k tomu, ze hodnotia prave to).
A ked s danym komentarom nesuhlasi vela ludi, tak holt da vela ludi minus - zbytocne sa to snazis odovodnit detinskou jesitnostou.
Tak je jasny, ze clovek musi upozornovat na to ze ON a jen ON ma JINY nazor a ze JEMU je proto hrozne ublizovano tema zlyma, osklivyma minuskama. Fujty, fuj. To jsou na svete ale zli lide. A pritom ten chudak maly rekl jen svuj J I N Y nazor. Co si pocneme.
Tak je jasný, že děti se zlobí, když se jim šáhne na jejich oblíbenej kyblíček. :)
Už jsem chtěl někdy odpoledne poznamenat že je to nějáký divný, zatím jen 2 mínus ale naštěstí se to už opravilo a za chvíli budeš mít "zasloužených" pět mínusek
Ale finale bez vsech pucliku nejde. To je prave ono. Mne chybely dva pucliky a nez abych tu hru nedohral, tak jsem se mrknul na youtube, rekl si jakej jsem to ale debil a dohral ji.:)
marwel: Braid je v tomhle ještě docela benevolentní, že tě pustí dál, i když nemáš nalezeno vše - takže si můžeš projít skoro celou hru. Já si raději nechám tu možnost do budoucna, že mě to zase popadne a budu mít chuť jeden dílek řešit půl hodiny. :)

Ale máš pravdu, každý ať si to udělá jak chce.
V tohle pripade mi to ale prijde naprosto stupidni. Kdyz se treba zaseknes ve tretim levelu kvuli jednomu kousku skladacky a radsi nez aby ses koukl na youtube tu hru nedohrajes. Ale jak chces. Co ja se tady vubec staram, ze?
marwel: Ok, tak jinak. V mojí profesi je jedna z největších zbytečností, co můžeš udělat vymýšlet vymyšlené. Ale u logických her (kde tedy nejde vymyslet nic nevymyšleného) si vymýšlení vymyšleného užívám. Je to tento důvod, proč ty hry hraju. Takže podle návodu nepojedu, protože pak pro mne hraní samotné ztrácí veškerý smysl. :-)
Falagar: Reseni je vetsinou jedno, vlastni si tady asi tezko vymyslis. Nic jineho nez kopirovani ti nezbyde.
Triple: Jo, spoiluju jako svine.xD Ty me bavis.
NateLogan (17.10.2009 10:17:46): Asi máš pravdu, taky mě teď napadlo, že hodně lidí tady na DH.cz hraje spíše FPSs než plošinovky (na rozdíl ode mne). Mně třeba Portal trval na projetí déle (do značné míry proto, že jsem se jej (neúspěšně) snažil dohrát na gamepadu bez "portal funnel").
marwel: Nespoiluj. Hádanka v The Cloud Bridge, o které pravděpodobně píšeš, se mi líbila asi nejvíc ze všech, mimochodem.
Triple T: Tak s portalem bych to určitě nesrovnával, ten byl mnohonásobně lehčí, braid mi dělal problémy i když jsem měl walkthrough
marwel: U adventury možná. U víceméně logické hry radši uznám, že na to nemám (popř. že na to jsem příliš zdechlý to promýšlet) a jdu o dům dál. Jo, bavil jsem se vcelku dobře, ale kopírovat řešení někoho jiného není můj šálek kávy.
NateLogan: s tim jsem nemel problem.
Memphis: Radsi se podivat na youtube, nez 10 hodin prehlizet jednu podelanou vec, u ktere by me naprosto nenapadlo, ze je interaktivni.xD
marwel: Je sice fajn, že existují podrobná videa s postupem, nicméně když se člověk zasekne na jednom dílku skládačky, kde jde hlavně o načasování a o štěstí, tak mu i to nejlepší video nepomůže.
Pokud jsi se zasekl, mrkni na videa na youtube. Nebude to takovy pozitek, ale byla by to skoda nedohrat, je to skvela hra. Ja se taky parkrat mrkl a pak jsem si rikal jaky idiot nejsem, ze jsem na to neprisel.xD

á, koukam, ze mi chybi hodnocenim. no to musime napravit.:)
Triple T: Tak to jsi machr, pokud "dohrál" znamená, že jsi posbíral všechny puzzle. :) Pro mě osobně byl Portal oproti Braidu "easy as pie"...
Triplte T: Jak se to vezme. Svým způsobem máš pravdu, jenže také hodně záleží na tom, jaké hry člověk předtím převážně hrál. Někdo má za sebou hafo FPS, tombraidetrovek a takových dalších her a Portal mu rozhodně moc problémů nenadělá, kdežto člověk odkojený máriovkama zase bude mít lepší výsledky v Braidovy.
13. září jsem Braid poprvé dohrál za 4,1 hodin čistého času. Nesouhlasím s tím, že jde o velmi obtížnou hru. Nejen úrovní obtížnosti je Braid podobný Portalu.
NateLogan: Povedal by som, ze zrovna ten koniec je len zbytocne vyhypovany. Akonahle od toho clovek nic necaka, tak to je fajn. Ale ked "vies" ze ma byt koniec kulervouci, tak ta sklame.
VT: A já slyšel, že poslední svět poskládá všechny ty střípky a náznaky z předchozích světů... A tedy že jde o důvod, proč to dostává tak vysoké hodnocení...
Já to taky dohrál bez návodu, uspokojení taky žádné velké možná proto že tam ten závěr není nijak moc ukončený, víceméně dokončíš a je konec ....
Já to dohrál bez návodu, přesto z nějakého důvodu nebyl po dokončení moc velký pocit uspokojení :-)
tak tretinu jsem vyresil hledanim na youtube, stresuju se dost i bez braidu :)
Obdivuji lidi kteří tohle dokáží dohrát. Já bych na to neměl nervy
Je to fakt super. Ted jsem zrovna jaden dílek získal neuvěřitelně složitou kombinací, ale vůbec jsem to tak nechtěl a byla to naprostá haluz! :D

Ve 4. a 5. světě mi chybí v každém jeden dílek, ale to je nějaké psycho, asi to nemá ani řešení. :D
A hlavne tohle se ti podruhe zrovna moc hrat chtit asi nebude a vubec ti bude trvat pekne dlouho nez to vubec dohrajes (ne jako jeden nejmenovany admin :)).
Za stovku nevim proc se s takovyma otazkama obtezujes :)
Tož to máš jak každou jinou logickou hru - když jsem hrál podruhé Portal, taky jsem si většinu věcí nepamatoval a vymýšlel je znova - ale jestli máš lepší paměť než já, tak tě zřejmě nic nepřekvapí. :-)
Demo sem hrál.Graficky je to moc pěkný.Může mě něco překvapit když to budu hrát podruhé?nebo prostě po dohrání hra nemá žádnou cenu".
Mirus: Memphis mi mluví z duše (brácha, no :-) ). Za tu stovku Braid 100% stojí, má dobrou atmosféru - pěkná hudba a zajímavé grafické zpracování. Jen se mi po pár desítkách minut hraní vždy začne z hlavy kouřit takovým způsobem, že si musím dát pauzu na zchlazení mozku. ;-)
Ale už demo mne hodně bavilo - sleva byla jediná věc, na kterou jsem čekal s koupí.
Já si řikal, jestli nejsem hlupák, že některý dílky absolutně nejsem schopnej sebrat. Zkoušim to rozehrávat už asi půl roku a dycky mě to přestane bavit :)
Tohle opravdu není hra, kterou bych byl schopen hrát delší čas v kuse... :-)
Je to tak slozite a prekombinovane, ze na to clovek selskym rozumem proste nemuze prijit. Navic v cele hre neni jedina napoveda, jak se to posouvani a zastavovani casu pouziva a jak vubec ta hra fuguje, takze clovek vsechno dela pokus/omyl (s cimz sem udelal ten World 2, kterej byl vcelku stravitelnej jeste :)
Zbytek svetu asi proskacu udelam co budu moct a pak hura na walktrough videa...
nechcete mi to nekdo koupit? :)
ja dal posledni prachy za batmana a toho si asi prisvojil nekdo na poste :/
Mě chybí jeden puzzlík z poslední série... A nejhorší je, že vím jak na něj, jen to provedení je moc krkolomné :)
Na Steamu za 4,50 ojro.
Do toho jdu :)
I kdyz predpokladam, ze svepomoci se nedostanu ani do ctvrtiny :))
Je to pěkná buzerace, mám CRT 20" od Sony a používám 100Hz. Ještě že moc nový hry nehraji. Ale třeba u F.E.A.R 2 dema mě vadil širokoúhlý obraz s černými pruhy.
Pro lidi s CRT monitory, kteří nechtějí 60Hz (při vyšší rekvenci prý jinak fungují herní mechanismy a fyzika... hmmm) a mají trhaný obraz: Stačí spustit hru v okně (za zástupce připsat parametr" -windowed".

BTW teď mi odepsali z EA support ohledně nastaení obnovovací frekvence k posledním Burnoutům: Že prý těch 60Hz je vlastnost enginu a pokud se mi to nelíbí, ať poprosím vývojáře o napravení v dalším patchi...hmmm :-).
Aha, to jsem si ani nevšim..je fakt, že tam není žádný nastavení rozlišení...ale i na mý 24" to vypadá ostře, jak kdyby to jelo v nativu.Nicméně je docela demence dělat hru jen na LCD.
Jinak hádám, že všichni máte LCD monitory, že? Autoři totiž přiznali, že nepředpokládají, že by někdo hrál Braid ještě na CRT monitoru, v neširokoúhlém rozlišení... Hra je proto zamčená na 60Hz, 60fps a rozlišení 1280x800 (do všech ostatních jen scaluje).
Na šunce to nehraji, ale teď přijít ns to, co tomu vadí... Čtyřjádro? NV8600GT? Vista 64bit? Nějaká aplikace? Steam Overlay?

PS: Ale mohl bych si to zkusit zahrát na mé šunce notebooku, třeba to pojede líp :D
me se to nijak moc netrhalo, za to mi to prehrivalo notebook takze se rad behme hrani vypinal :) Pokudto hrajes na nejaky vetsi sunce jak ja tak mozna je to tim :)
Teď si vybavuji tyto hry: Braid, SPlinter Cell, Burnout Paradise a Doom3. U těhle mě to docela mrzí, navíc u Burnoutu na NV grafikách funguje jen spešl program od nějakého maníka, který upravujepřímo ovladače (musí se restartovat, po druhém restartu se vrátí do původního nastavení).

Jinak se mi teda Braid zatím docela líbí. Jen se mi nezdá ten trhaný pohyb skrolování obrazu. Je to chyba u mě nebo to je vlastnost hry?
Ještě že už ho mám : ).Ale jinak nastavit to jde přes ovladače nebo ati tray tools, nebo ne? Ikdyž ideální to samozřejmě není.
Jinak Braid jsem koupil a chvilku hrál, po estetický stránce se mi líbí hodně, ale zatím nebyl čas se ponořit do samotný hry.Co se ale portu týče, přišel mi teda jinak úplně bezvadnej, možná teda s vyjímkou tý frekvence.
BTW Braid je další hra, u které nelze normálně nastavit obnovovací frekvenci obrazovky... Mor novodobých her spoléhajících na to, že každý má doma 60Hz LCD...