Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Borderlands 2: Tiny Tina's Assault on Dragon Keep

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure

Gearbox Software •  Iron Galaxy Studios (PS4, XOne) •  Armature Studio (PS4, XOne)
25.06.2013
24.03.2015
kompatibilní
80
49 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep je posledním a zároveň nejrozsáhlejším rozšířením pro akční střílečku Borderlands 2. Známí hrdinové z původní hry se rozhodli zahrát hru ve hře - Bunkers and Badasses, která paroduje známou deskovou hru Dungeons and Dragons.

Tiny Tina zde figuruje jako průvodce a vypravěč příběhu s možností průběžně měnit vzezření fantasy světa, který je plný rytířů, trpaslíků, orků, golemů, obřích pavouků, draků atd. Hlavním úkolem hry je zachránit královnu ze spárů zlého kouzelníka a vrátit mír do kdysi klidné země. Strastiplná cesta vede přes vesnice a nekonečné lesy, podzemní jeskyně a rozpadlé hrady. Na jejím konci stojí pevnost tyranského mága, který si podrobil celý svět.

V roce 2021 bylo toto rozšíření vydáno i jako samostatný titul pod názvem Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure. Pro potřeby samostatné hry bylo změněno získávání úrovní hrdiny a množství nalezené kořisti, jinak je hra v podstatě totožná.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak tohle se povedlo, DLC aspon podle me prevysujici zakladni hru, hlavne gameplayem,humorem a prostredim. Vcera sem to smazil nejakych 12 hod az do pul ctvrte rano. V jedne oblasti sem si uplne pripadal jako v Bioshock Infinite.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
-Posledné DLC do Borderlands 2 a za mňa určite najlepšie. Paródia na Dungeons and Dragons, Pána Prsteňov, Dark Souls, World of Warcraft a iné fantasy vyšla na jednotku a ja+môj spoluhráč sme sa skvelo zabávali.

A čo je vlastne v DLC nájdete ?
-Staré známe postavy v novom ´´kabáte´´( či už Jacka ako zlého čarodejníka, Rolanda ako bieleho rytiera, Angel ako pavúčiu kráľovnú, Moxxi prekvapivo ako krčmárku, Torgueho ako Torgueho ....... )
-Lokácie ( veľa zajímavých lokácií, či už Dragon Keep, Doly Avaricu, Flamerock, Forest ....... )
-Nepriatelia ( konečne som sa dočkal aj nových typov nepriateľov a nie len preskinovaných. Napr. nesmrtelný kostlivci ktorý nie sú až taký nesmrteľný, golemovia, orkovia, trpaslíci, entovia, draci........ )
-MIMIC: nepriatel vdaka ktorému už nebudem veriť žiadnej truhle
-Čierny humor ( pomerne veľkú časť DLC sprevádza čierny humor ktorý sa týka hlavne zosnulého Rolanda )
-Finálny Boss ( Final Boss je zaujímavo vymyslený, ale jednoduchý ako všetci finálny bossovia )
-Koniec ( záchrana princezny, postavenie sôch na počesť padlým pri ktorom sa stretli všetky hratelné postavy a možno menšie naznačenie pokračovania Borderlands )
-Zakončenie príbehu Borderlands 1,2 sa určite vydarilo a ja sa určite s radosťou vrhnem aj do BORDERLANDS 3

Pro: známe postavy, lokácie, nový nepriatelia, humor, koniec

Proti: zbytočné umelé predlžovanie lokácií

+11
  • PS4 85
Tahle parodie na Dungeons nad Dragons jednoduše pobaví všechny fanoušky fantasy. Jsou tu orkové, enti, trpaslíci, zlý kouzelníci, kostlivci, nekromanti a vůbec všelijaká ta fantasy havěť. K tomu přidejte klasické prostředí jako začarovaný les, podzemní kobky, hrady, jeskyně, zchátralé vesničky či lávová pole. A váš cíl? Samozřejmě největší klišé všech dob, zachránit královnu a navrátit světu rovnováhu. Může být tahle skládka fantasy klišé vůbec dobrá? Odpověď je: neskutečně.

Brick, Lilith a Mordecai hrají s Tinou coby dungeonmasterem Bunkers and Badasses, občas je to sranda, občas je vám z toho smutno, protože Tina si stále nedokáže přiznat smrt Rolanda a Bloodwing . Čekají vás klasické fantasy questy jako najít zbroj, křísit mrtvé, snímání kleteb nebo dobýt hrad. Pobavíte se ale třeba při kování kouzelného vousu nebo hledání loot ninjů. Tohle DLCčko má prostě všechno. Všudypřítomná rollovací a role-play mechanika je příjemným osvěžením, které vás nejednou rozesměje. Třeba když na chlápka z nebe spadne obří dvacetistěnná kostka, protože Brick neumí házet.

A ačkoli je Borderlands ve fantasy hávu opravdu zábava jak vizuálně tak herně, postavy srší humorem, nemůžete si pomoct, ale tu a tam vám DLCčko bolestně připomene, co se stalo v původní hře a že ne všechny postavy se s tím dokázali srovnat. Všechno to vrcholí parádním a dojemným finále, u kterého i slza ukápne.

Pokud byste si měli zahrát jen jedno DLC tak právě tohle, ideálně bych ho doporučila hrát jako první hned po dokončeném příběhu, dokud jsou rány ještě čerstvé.

Pro: nové neokoukané prostředí, známé postavy, zakončení

Proti: místy zbytečně dlouhé a rozlehlé lokace

+10