Já se přiznám, že jsem se k Blackhorne dostal později a to v době, když už lidi hráli o dost novější hry (mohl být cca rok 1998-99). Už tehdy jsem byl tak trochu retro hráčem, protože novější stroj jsme si tehdy nemohli dovolit. GTA, Duke Nukem 3D, tohle všechno jsem mohl vidět jen u kamarádů. Mělo to ale svoje kouzlo, člověk doplňoval na disketách svou sbírku a nikdy jsem nemohl tvrdit, že by nějaká hra už byla ohraná a okoukaná natolik, že bych se na ni vykašlal.

Přesně jak říkáte, staré časy, kopírování obsahu disket od kámošů, ty pocity, když někdo získá něco "nového" a vy to musíte mít hned taky ;-) Nikdy nezapomenu na první Doom level editor, který jsem viděl a který nikdo z nás neuměl obsluhovat :)
@MickTheMage (27.11.2015 10:06): Chlape, ty mi vždycky tak brnkneš na tu mojí nostalgicou strunu, to je v háji, hned bych si nejradši vrazil do mechaniky nějaký to starý pirátský cd plný riplch her a něco z toho dal znovu... :-)

Ale abych nebyl úplně OT. Blackthorne jsem taky poprvé viděl u kamaráda na 386 a z té temné atmosféry byl úplně mimo. Hlavně střelba dozadu bez ohlédnutí byl masakr :D. Že já to zase nainstaluju? :D
@Maximus (27.11.2015 09:43): Dik, clovek si vzdy robi obraz z novych info. Tak to je pochopitelne, ked si mal 6 rokov, tak si bol zavisly od toho co ti kto priniesol. Ti starsi uz potom mali svojich "dodavatelov" Hej, kupovalo sa to podobne ako drogy, ehm :) Ach jo, zlate piratske, bratislavske casy... A teraz ma chytila nostalgia... :(
@MickTheMage (27.11.2015 09:26): Na pc som hrával od svojich 6 rokov, čiže zhruba od roku 1993-94. V pc som mal vtedy hry ako GODS, Prince Of Persia, Wolf 3d, Doom a veľa iných, ale s Blackthorne som sa nestretol ani doma, ani u kamarátov, ktorí hrali. Ale sedenie pred pc bola v tých časoch len chvíľková zábava, väčšinou som sa hrával hlavne vonku a tak mi viac hier ušlo.

Každopádne je hier plná riť, tak som si Blackthorne nejako nevšimol za tie roky :)
@Jack_Dark (27.11.2015 09:22): Ja som tu otazku nemyslel v zlom! Cisto akademicka zvedavost a odhad :) Ta hra bola totiz vo svojej dobe pomerne znama (spolu s Vikingami), len neskor ju prebila popularita inych Blizzardich (nemenovanych :)) hier.
@MickTheMage (27.11.2015 09:18): Micku tady nejsme na games.cz kde se jen šustne retro a hned je tam Mick :D

Ale máš pravdu Blackthorne znají všichni správní retro hráči, pro mě to bylo tenkrát takové menší zjevení v roce 97 kdy jsem to hrál.
[neexistující komentář]: Ty kráso,.... při čtení Tvého komentáře a následně zkouknutí videií jsem si uvědomil, že jde o mnou tehdy tak oblíbenou hru, jejíž název už jsem dávno zapomněl. Tahle hra byla v mých nějakých 13-ti letech absolutní bombou a strávil jsem u ní nesčetně hodin (proto ten paradox, že jsem její název zapomněl). Ty kráso... :) Možná mě Tvůj koment přiměje se znovu do ní pustit!
Už to hraju v práci:) Jako ovládání těžkopádný, ale vypadá to krásně.
Hlásím postup do levelu 4-2. Už toho Sarlaca cejtím, jak smrdí. Snad mu brzo zakroutím krkem.

Level 4-1 mě velmi chytře zdržel. Je tam potřeba menší finta a ta mě nenapadla.

EDIT: 4-2 dokončen.

EDIT 2: Sarlac žere hlínu :) Dohráno.
Jo, je to přesně ono :) Můžem si padnout do náruče a společně si poplakat :D

EDIT: Povedlo se! :)

EDIT2: Hm, tak to je pěkné. Narazil jsem na solidní bug v levelu 4-1 (nikde dřív se mi to nestalo). Přijdu k ovládání energetické brány (jak je k ní potřeba ten Iron key). Zmáčknu šipku nahoru a místo klíče se mi "spotřebuje" to, co mám zrovna označené - takže třeba Bridge key, který je v celém levelu jen jeden na začátku. Takže musím level restartovat a znovu. Teď jsem ten level hrál podruhé a stalo se to zase... Ach jo.
Nedaří se mi dostat přes level 3-4. Musím úplně vpravo šlápnout na panel, tím se zvedne zábrana a pak musím přeskákat rychlostí blesku přes čtyři obrazovky zpátky, než klesne. Už jsem to zkoušel tak 20x, mockrát jsem u toho umřel, ale ne a ne to stihnout. Někdy je to fakt o fous. Není na to nějaká finta?
Rozehráno. Za dva dny se mi podařilo projít doly a teď jsem v nějakém tom vyblitě zeleném lese. Vůbec se mi to prostředí nelíbí, muzika je "zdechlá"... ale stejně mě to pořád baví. Už jsem dlouho nehrál hru, kde je nutné projít level na jeden zátah jen s minimálním prostorem pro chyby. Zatím jsem odhodlaný to dohrát, tak uvidíme :)

Edit: Tak už jsem za lesem. Nebylo to tak zlé, ale jedna smrt mě hodně mrzela. Lékárniček na konci znatelně ubylo. Pouštní atmosféra je trochu lepší, ale vypadá to, že to teď už bude na jedno brdo. A jestli to chápu správně, tak jsem v půlce.
@Garret (30.11.2014 17:04): Nakonec mi přijde, že jakmile přijdeš k nějakému NPCčku a to tě "upgraduje", tak se snad postava vyklání rychleji nebo co. V závěrečných levelech se mi také dařilo trefovat se do té pikosekundy po jejich střelbě a před tím než se schovali.

Každopádně dohráno, další hra co jsem chtěl vždy dokončit pokořena :P ty hradní levely byly easy proti některým skákacím úrovním předtím.
Uf, konečně jsem se dostal do toho hradu. Poslední pouštní lokace mi dala dost zabrat - bylo to hrozně dlouhé, v jedné části bylo potřeba udělat 3 precizní dlouhé skoky a i když jsem měl plné životy a healing potion k dobru, tak stačilo udělat špatný pohyb a spadl jsem někam do propasti s instadeath.
@Garret (30.11.2014 17:04): Tak to nevim jak si to dělal, protože střílejí pokaždé jinak dlouho a skrývají se příliš rychle na to, abys na to dokázal reagovat. Na tom videu vidím akorát 2 lucky shoty, kdy se zrovna trefil do momentu kdy přestal střílet, ale na potřetí už to nevyšlo a utrpěl dmg. Já bych to řešil tak, že bych to proběhl :) Tady zrovna není moc dobré kotoulovat, protože bys mohl spadnout nebo to napálit do silového pole.
@Garret (30.11.2014 16:51): No to ano, to je jak jsem psal 30.11.2014 12:03, když popocházejí, tak je jediná šance je trefit. Jenže oni občas stojí na místě. V tom videu je zrovna ideální situace, kdy popošel pokaždé, ale v reálu ta přestřelka tímhle stylem trvá moc dlouho a lepší je použít kotouly ;)
@Garret (30.11.2014 15:03): Tak to nevim, tihle modří střílejí z nějakého kulometu a najít si pikosekundu po jejich střelbě je vyloženě náhoda, leda že bys měl reflexy jak spiderman. Pomocí kotoulů to je jednoduché, pokud jsou na druhé straně propasti, tak se jim snažím vyhnout a dojít k nim z druhé strany.

Prostě na každého protivníka tu existuje nějaký trik jak ho udolat, není to o pikosekundovém načasování střelby a to se mi líbí.
@ugraugra (30.11.2014 12:24): já to hrál před rokem a pokud si pamatuju, tak na všechny orky jsem používal stejnou taktiku s tím, že někteří akorát více vydrželi a více stříleli. během hraní jsem si našel přesně tu pikosekundu po jejich střelbě, kdy jsem se vyklonil a trefil je. chce to ale cvik. taktiku s kotouly jsem nikdy neprovozoval a někdy je to hodně o držku, když jsou na druhé straně propasti :-)
Existuje nějaká účinná taktika na ty modré orky? Dokážu je trefit jen když popocházejí dopředu, jinak je to náhoda.
Vynikající hra od Blizzardu na svou dobu, mám doma originální verzi. Rád si vzpomínám na ty časy..
Na komentář to stačit nebude, tak to sepíšu sem.

Na Blackthorne mě nejprve zaujala grafika, která se přibližovala nádhernému Flashbacku. Ze hry si toho už moc nepamatuju, v živé paměti mám střílení bezbranných npc do hlavy střelbou za sebe (speciálním tlačítkem). A pak taky to, že hra po mém počítači vyžadovala více paměti a nainstalovaný Quemm. Musel jsem proto při každém nainstalování hry složitě vyťukávat příkazy do config.sysu, jen abych si Blackthorne mohl zahrát. Musela jít proto z disku - kamarád přinesl krabičku nových her. :)
90210: Trosku si rypnu - porouchaly se ti oba Shifty nebo vazne neumis napsat velky pismeno na zacatku vety?