@Gordon (07.02.2021 16:10): on ten Dewitt ani nevedel sam kdo je nebot se ptal sam sebe, resp. Elizabeth jestli neni tim otcem Comstockem on sam. Opravdu sem vubec nechapal o co tam slo, ale nakonec to byla dobra jizda
tak ten konec sem teda nepochopil vubec,muze mne to nekdo vysvetlit? Pekny chaos v kterem se vubec neorientuju, kdo teda je ten DeWitt s tou Elizabeth?
Tak skoro dohrano, 24 hod za mnou... (uz sem v tom poslednim chramu) a teda ze bych z toho byl tak odvareny jako pri prvnim Bioshocku, ktery me dokazal prikovat jak prostredim tak pribehem od zacatku do konce, to se o Infinite rict neda, skoda, ten zacatek byl hodne slibny a kdyby se to neslo v tomto duchu, byl bych nadseny, takhle se to pribehove i prostredim a gameplayem ve fazi cca od prvnich prestrelek dostalo do celkem nudneho a nezavivneho repetivniho stavu. Ten biblicky zacatek byl vskutku epochalni ale zustalo jen u nej a pak jakoby na silu z niceho nic promena v nudne pobihani,lootovani a strileni kdy uz me ani nbavilo sledovat ty zaznamy a pribeh kdy sem jen citil ze sme se od Bible posunuli ke konfliktu na urovni dnesniho realneho deni ve Francii. Ale protoze sem FPS hrac tak niz nez pod 90 nepujdu. Skoda fakt ze vice nerozvinuly ten peckovni biblicky nastup kde uz se v pozdejsi fazi na nej odkazovali pouze okrajove a to jen v podobe obrazu o falesnem proroku, I to prostredi Rapture city z prvniho dilu mi bylo mnohem bliz.
neuveritelne jak se da v INI editoru hru zoptimalizovat, zkousel sem si s tim hrat a nastavit na co nejmensi detaily a vysledek urovne grafiky byl jakobych hral hru tak z roku 1998-2000
@CrocoRay (09.01.2020 01:06): infinit a burial mam zatim dohrany jen 1x, ale letos si je dam vsechny (vloni sem to dohral myslim celou kolekci, predtim jsem hraval ob rok bio1 a 2). Vic se mi libil rapture, kolumbie byla takova podivna s tema drahama :) neuveritelna, rapture byl pro mne vic realny jakoze uveritelny ze to misto existuje. Proto mne dostal konec infinitu, a burial at sea taky meli.hodne do sebe, protoze zase ukazali neco vic z rapture.

Podle mne burial at sea jsou dve verze kterýma mel infinite byt ale uz se jim asi prejidal ten podmorsky svet tak nakonec zvítězila kolumbie
@Korbitch (08.01.2020 13:11): tohle je jedna z njvic nejlepsich serii. Na to hraju uz od vydani (1,2ku) a jsem rád že jsem infinite hral až nakonec, pěkně to do sebe zapadlo.

Ac mne infinite někdy ve 3/4 přestával bavit tak konec to všechno plně vynahradil. A ty burial at sea tomu dali další grady.

Nejvic nejlepší série...
Tak po šesti letech jsem si tohle oblačné dobrodružství zopakoval a jsem za to opravdu rád. Natolik rád, že jsem dokoupil Season pass a těším se do Rapture. Kdo ví, třeba si zopakuju i jedničku a konečně zahraju dvojku.
@Garret (04.05.2019 16:59): Mě nesedlo ani to střílení, takže jsem docela dost utřel...

@Gordon (04.05.2019 17:43): Já v tom neločinost nevidím, je to prostě zacyklená nelogičnost.

Já si to tedy vůbec nepamatuju a znova pro osvěžení to už hrát nikdy nechci, ale měl jsem za to, že: Je jen jeden Father C(unt), jen jedna Elizabeth a oni stahují všechny Bookry z okolí, aby se o to postarali. Proč to neudělají sami se svýma nadlidskýma schopnostma, nevím. Asi by pak nebyla žádná hra.
Rozjel jsem to a jsem celkem rozladěnej z technické stánky věci. Grafika se mi líbí. Je přpálená jak hovado, ale má to styl. Jen mi teda nejde do hlavy, kde je dopr. můj quicksave (nebo jakejkoliv save), proč jsou zprávy otitulkované až v menu, kde je mapa, proč vidim všude stejný obličeje a proč můžu neustále něco jíst když už mám zdraví naplno? No tolik asi k prvním patnácti minutám... :)

Jo ještě jsem řešil prťavý titulky. Ty šli ale naštěstí zvětšit přes úpravu v ini. Byť za cenu zvětšení celého UI.
@Gordon (04.05.2019 16:43): "Flip the coin" a vůbec celá ta teorie 122 předchozích Bookerů. Znamená to, že se každý pokus uskutečnil v jiné realitě (resp. dvou, protože Elizabeth jako biologická dcera putuje z jedné do druhé) a pokaždé se tedy zachraňuje jiná Elizabeth?
@Cobot (04.05.2019 16:03): On ti hlavně Burial at Sea nebude dávat žádný smysl, pokud neznáš příběh hlavní hry, protože jede tak trochu paralelně. A podle mě jde o docela zbytečná rozšíření (i když druhý díl není tolik střílecí, což některé může bavit).

Osobně mě jinak střílení v BI docela bavilo. Žádný zázrak, ale už jen třeba kvůli Elizabeth přihrávající munici a dalším mechanikám to má zajímavou dynamiku, i když vigory teda nic moc. A příběh je hit or miss - v mém případě tedy "hit", i přes to množství logických lapsů atd. Ocenil jsem hlavně tu ambicióznost, Elizabeth a určité silné momenty, zejména v závěru.
@Gordon (04.05.2019 15:58): "bezpečnější"? Ok. Já, že jsem teď pnej Rapture a teď hurá do oblak a pak zas do Rapture. Ale ono asi Burial nějak na Infinite navazuje asi. Nějak..? Minimálně asi bych nechytal herní mechaniky.

@Bodkin (04.05.2019 15:59): Když už to čekalo tolik let, tak to dám. Hodnocení to má dobrý. Minimálně vizuál chci vidět. Ale četl jsem dost kritiky na zbytečné střílení. Je fakt, že jsem z dvojky teď celkem "přestřílenej".
Dojel jsem pro zopáknutí první i druhej Bioshock. Teď budu poprvý hrát infinite. Nemám si rovnou zahrat nejdřív Burial at Sea? Nevím jak jsou ty DLC zakomponované ve hře.
@Chark (19.06.2018 17:57): On je potom problém, že když to takto roztahuješ, tak tuplem z toho příběhu nic moc nebudeš mít. Já si na to udělal čas, když jela přítelkyně pryč a za 2 víkendy jsem aspoň základní Infinite dojel. Ale rozumím ti, znovu už Infinite hrát nebudu. První Bioshock mě popravdě bavil hodně (až na hackování, to bylo na hlavu ke konci hry), ten si asi někdy střihnu znovu ještě.
@Bursoft (komentář): Konečně někdo vystihl můj pocit z Bioshock her. Zajímavý příběh zabitý špatnou repetitivní střílečkou. Infinity jsem ještě nedohrál, snažím se to v průběhu let hrát postupně od 1. BS (dohráno viz můj komentář k BS). Teď jsem tak v půlce BS2 a část mám odehranou i v BS Infinite. Bohužel kvůli otravnému střílení a hackování u toho moc dlouho v kuse nevydržím. A vigory jsou opravdu jen přejmenované schopnosti z BS1 a 2.
Cus, hele nemeli jste ve hre problem s barvami? Kdyz hru spustim, tak to mam vsechno modre. Kdyz zmenim rozliseni nebo rezim obrazovky treba na borderless windowed, tak se to prehodi spravne, ale pak hru vypnu a mam posrane barvy ve Win, presne naopak, modra je najednou zluta.
@Micuda98 (08.05.2018 19:38): Jo, já to dohrál třikrát a též jsem se snažil vše projít a prostě to nešlo. Ale tam jsou i skryté klíče a různé tajné místnosti, takže pokud jsi neprošel úplně komplet, tak je pořád asi dost velká šance, že něco mineš. Hlavně, jak ti chyběl nějaký klíč na dveře a neměl jsi dost šperháků apod.
@CrocoRay (08.05.2018 18:38): Tak dohráno... Sakra, přísahal bych, že jsem vzal všechny audiology, podíval se z každého dalekohledu a podíval se na všechny "filmečky"... a přitom jsem jich od každého necelých deset někde zapomněl.
@Micuda98 (08.05.2018 18:19): Jsem rád, že se ti to povedlo a přeji ti, aby tě už nic podobného nepotkalo. Já tyhle bugy nenávidím a vždy mi to dokáže pít krev. Bioshock Infinite jsem dohrál 3x a ani jednou takový bug, takže jsem rád. Hra je to jinak fajn, tak snad se ti to teď už podaří dohrát. Ale upřímně po těch loadech bych to už teď asi taky vzdával. U Star Wars jsem to zkusil projet ještě jednou a nepomohlo, tak pak reinstall. Tam vyšlo najevo, že jsem to nakonec projížděl zbytečně :-)
@CrocoRay (08.05.2018 17:41): Tak po jednom projetí předchozí mise mě to buglo napůl v podlaze, na druhý a třetí průchod mi to dalo ten divný glitch se štítem a na počtvrté mě to hodilo mimo mapu a umřel jsem, takže mě Líza oživila a můžu pokračovat. Jsem ale blbec, že jsem to vzdal jeden pokus před tím než se mi to podařilo.
PS: Jak vejdete do místnosti, jděte nejdříve po páce napravo. To byl asi jediný rozdíl co jsem udělal. Jo a zabijte ty dva vystrašené doktůrky. :D
Zkusit tohle ještě?

Yes, and I tried a variety of things. I'm not sure exactly which thing fixed it, but here's some information from the 2K support emails:

- Ensure that you have Administrator privileges on the computer you are trying to run the game on.

- Ensure that all non-essential USB devices are disconnected from the computer for the purposes of troubleshooting. This could include (but isn't limited to): game controllers, flight-sticks, etc

- Update your video and sound drivers (refer to manufacturer’s website)

- Disable Background Applications
It is strongly recommended to turn off all background applications when running graphically intensive programs. Many applications can cause errors such as GPFs, color scrambling, loss of sound effects or music, etc. Taking a minute to turn off these applications can save you the trouble of rebooting later. Background applications include such things as System Agent, Norton Utilities, Internet chat utilities, virus checkers and screen savers. Crash guard programs such as First Aid for Windows can also cause problems.

- Restart Computer

- Reinstall Direct X Updates
It is possible that the version of Direct X running on your computer is encountering errors with the game you are trying to play. If this is the case, we advise reinstalling Direct X. The latest version of Direct X can be found here http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35

- Disable SLI/CrossFireX
Many games do not support either the SLI or CrossFireX features of Nvidia or ATI video cards. It is advised to disable SLI/CrossFireX if you are running two or more video cards in the same computer when encountering issues. Please refer to manufacturer’s website for more details on how to enable/disable this feature.

- Lower Sound Acceleration

- Uninstall, then Reinstall Game

Hope you find something that works, it's a great game!
Jsem zkoušel hledat a jeden týpek píše, že mu nic nepomohlo a překonal to tím, že jezdil furt dokola tu předchozí kapitolu a raz se mu to načetlo bez chyby :-D Reinstall prý nepomohl. Jinak jsou tu ty klasické metody, které jsi všechny zkoušel a nějakou novou nedokážu najít. Těžko říct, čím to může být, ale taky by mě to nasralo. Holt smůla. Já byl u Star Wars naštvaný fakt dost, ale nakonec ten jednoduchý reinstall pomohl. Tady píšou, že to nepomohlo a ještě navíc ta hra je o dost větší a pak stahuje cosik z netu, tak se člověku asi moc nehce čekat.

Možná kombinace přeinstalačky a projetí předchozího levelu by to mohla zlomit, ale to je tak už ta sázka do loterie, jak píše SilentWolf.
@Micuda98 (08.05.2018 15:21): Jo takhle, ze vzteku. Originálku máš? Zkusím pohledat pak, jak se mi bude chtít, ale co třeba reinstall? Já se vztekal u Star Wars Unleashed 2 a nakonec reinstall pomohl. Je to poslední řešení, ale už za to nic nedáš.
Protože to nemůžu dohrát. Level Hand of the Prophet se mi načte bugnutej, buď jsem v podlaze nebo jsem úplně mimo mapu a šílí štít. Předchozí misi jsem už hrál asi třikrát, měnil jsem nastavení grafiky, ověřil jsem mezipamět...
Dohráno podruhé, škoda že nejde zapomenout a prožít znovu poprvé... :)
@Gordon (21.03.2017 02:49): Zažít ji párkrát nic není :-) Jak už je to choroba, že nevstaneš z postele, tak už je to něco jiného.

No nic, už tu přenechám místo na Bioshock Infinite a půjdu hrát Residenta.
@Gordon (20.03.2017 23:53): Na deprese se důchod dostává, ale na tohle ne. Jenže ten důchod je malý a práci s tím neseženeš a pokud jsi v pohodě, že můžeš pracovat, tak ti ho nejspíš buď vezmou nebo ještě o dost sníží, ale i tak budeš mít problémy sehnat něco lepšího. Ale tím myslím jako fakt silné deprese, že se s tím léčíš po ústavech.

No jinak, když ti to dva jiní diagnostikovali, tak možná na tom něco bude, ale kdo ví, co jsi tam dělal za kraviny :-D
@Gordon (20.03.2017 20:44): Mně nepřijde, že bys měl oboje. Pokud jo, tak ti to asi diagnostikoval nějaký vyšinutý magor. U těch poruch je chyba přímo v mozku, třeba jako barvoslepost a jak to má člověk vážnější, tak nemá šanci být v gramatice nějak dobrý. Samozřejmě ti ale do hlavy nikdo nevidí, takže tu diagnózu může dostat i úplně zdravý člověk, jak se to rozhodne simulovat. Je to asi jako deprese. Můžeš být totálně v pohodě a plný života, ale řekneš si, že budeš simulovat a dobře to zahraješ, tak to dostaneš do zdravotní karty. I když nevím, zda se to vyplatí, když invalidní důchod je pár korun a komplikace mnohem větší, takže by ten člověk musel být magor :-)

Ale to jsem dost odbočil. Původně jsem myslel, že se tu řeší samotná hra, ale tohle téma mě taky zaujalo, tak jsem něco napsal. Nejspíš to smažou pak.
@USER47 (20.03.2017 20:19): Mám obojí a docela to zvládám... -_- Takže jo, ve většině případů je to jen výmluva. V menšině ale není protože každý to má více či méně, pokud to má kombinované s nějakou lehkou formou autismu, pak je to problém.
Dyslexie je porucha čtení, nikoli psaní. To by musel bejt dysortografik.

Upřímně řečeno, připadá mi, že dneska se dyslexie diagnostikuje každýmu druhýmu a bere se to jako nějaká univerzální omluva toho, že každej píše jak kopyto.