Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Autoři pracovali na Infinite dva a půl roku v utajení, hned po dokončení prvního BioShocku. Po několika odkladech se vývoj protáhl na pět let.
Autor hry Ken Levine vo viacerých rozhovoroch potvrdil, že pri navrhovaní príbehu hry (boj ľavicovej radikálnej organizácie Vox Populi proti ultranacionalistickej vláde) čerpal inšpirácie z aktivít členov prvej vlny Frakcie Červenej armády (RAF).

Příběh

V Battleship Bay na pláži lze slyšet instrumentální (flašinet) cover na "Girls Just Want To Have Fun" od Cyndi Laupher. Nejedná se ale jen o jen vtípek, později se ve hře dovíme, že hudební skladatel z Kolumbie, Albert Fink, používal dimenzonální trhliny, aby předělal hudbu z budoucnosti na své plagiáty. Podobně je ve hře využita i skladba "Fortunate Son" od Creedence Clearwater.
V jednom z baru lze ve sklepě použít kytaru pokud na ní zahrajete Elizabeth zaspívá písničku Will the circle be unbroken, jedná se o písničku jež je i v závěrečných titulkách a prozrazuje tím nenápadně i děj příběhu.

Hardware

Minimální konfigurace:
Core 2 Duo 2,4 GHz / Athlon X2 2,7 GHz
2 GB RAM
Radeon HD 3870, GeForce 8800 GT, Intel HD 3000
512MB Video RAM
Windows Vista SP2 32bit

Doporučená konfigurace:
čtyřjádrový CPU
4 GB RAM
Radeon HD 6950, GeForce GTX 560
1 GB Video RAM
Windows 7 SP1 x64

Easter eggy

Před osvobozením Elizabeth ji můžete pozorovat skrze zrcadla, v jednom pokoji otevře interdimenzionální časoprostorovou trhlinu do Paříže, můžete spatřit francouzský nápis na kině ''LA REVANCHE DU JEDI'' tedy Návrat Jediho neboli název slavného filmu Star Wars - Return of Jedi.

Hlavní hrdina rovněž při odchodu po schodech pronese stejnou větu jako Lando ve filmu.
Hned po tom co dostanete telegram od Lutecových dvojčat, můžete je vidět v teleskopu jež je nalevo, Pan lutec navíc žongluje. Ovšem pokud se nedíváte přes teleskop pak nejsou vidět.
Když získáte svou první schopnost plasmidů, tedy okouzlení. Můžete slyšet šepot, pokud tento šepot přehrajete pozpátku, zjistíte že se jedná o úryvek ze Shakespearovi hry Rómeo a Júlie.
Ve hře se nachází kočárek a v něm zbraň magnum, u kočárku poté mrtvá žena. Jedná se o odkaz na první Bioshock kde šílená paní chová svojí zbraň v kočárku.
Jméno hlavního hrdiny Booker DeWItt může býti odkazem na vědátora jménem Bryce DeWitt. Tento vědec se zabýval kvantovou mechanikou více dimenzí a je proslulý za vylepšení teorie gravitace a teorie pole.
V části Emporia můžete najít na toaletách v záchodové míse dvě brambory, dokonce je můžete i sníst a doplní vám zdraví...
V epizodě Welcome Center můžete narazit na duetní kapelu jmenující se Albert Fink, ovšem v původní verzi se jmenovala The ''BEE'' Sharps, tedy velmi podobně jako Houmrova duetní skupina The be Sharps v seriálu The Simpsons.
V některých částech hry můžete slyšet záhadný rezonující zvuk, pokud byste tento zvuk zrychyli desetkrát, můžete slyšet neznámou hudební píseň. Nikdo neví co znamená.

Ostatní

V levelu Arcade, u jednoho z arkádových automatů, Elizabeth prohlásí: "Podívejte! To je Flawless Flintlock! Nejnovější díl série! Četla jsem, že byl odložen TŘIKRÁT." Jedná se o odkaz na hru BioShock Infinite, která bylá taktéž třikrát odložena.
Hra byla na Booom 2013 zvolena nejlepší PC hrou roku, 3. nejlepší XBOX hrou roku a 2. nejlepší akční hrou roku. Současně vyhrála v kategorii Nejlepší scénář.
Podle hry vznikla roku 2013 její desková varianta s názvem BioShock Infinite: The Siege of Columbia.
V hráčském hlasování v anketě INVAZE 2013 na herním webu Hrej.cz obsadil BioShock Infinite 1. místo v kategorii Nejlepší střílečka se ziskem 291 hlasů (27 %).