Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Back to the Future: The Game - Episode III: Citizen Brown

28.03.2011
03.05.2011
26.05.2011
25.10.2011
13.10.2015
kompatibilní
75
42 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Třetí epizoda pětidílné herní série volně navazuje na filmovou trilogii Návrat do budoucnosti z let 1985-1990. V hlavních rolích opět účinkuje Marty McFly, za nějž budete hrát, Dr. Emmett Brown, Biff Tannen a jejich rodinní příslušníci. Navíc herec Christopher Lloyd namluvil svoji postavu Emmetta a Claudia Wells svoji postavu Jennifer.

Marty a Dr. Brown se konečně vracejí do roku 1986 s úsměvem na tváři. Zloduchové byli zatčeni, ostatní oslavují a všechno vypadá perfektně. Nicméně po návratu z roku 1931 hned nesedí několik věcí. Dr. Brown zmizel, Hill Valley je obehnáno vysokou zdí a Jennifer nechce Martyho ani vidět, protože prý bezmezně dodržuje všechna pravidla. Aby toho nebylo málo, DeLorean při návratu havaruje a dojde k poškození proudového kapacitátoru. A protože jediný, kdo by mohl pomoci, je Dr. Brown, vydává se ho Marty nalézt. Brzo ale zjišťuje, že se Brown nikdy nestal vědcem, nevymyslel stroj času a ani se nezná s Martym. Místo toho řídí město bez jakékoliv trestné činnosti, to je ale vykoupeno absolutní ztrátou svobody a utajovanou nespokojeností obyvatel proti despotické vládě. Je jen na vás, abyste se k Brownovi dokázali dostat a přesvědčit ho o "realitě".

Hra je klasickou point&click adventurou z pohledu třetí osoby se statickou kamerou. Pohyb zajišťuje myš, jejímž poklepáním se přesunete na dané místo nebo pomocí klávesových šipek. Nicméně interakci s postavami a objekty zajišťuje pouze myš. Proti zakysnutí je ve hře obsažena i několikastupňová nápověda.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Ve třetí epizodě herního Návratu do budoucnosti jsem se s Martym dostal zpět do roku 1986, ale bohužel se hodně věcí pokazilo a čekalo na mě překvapení v podobě policejního městečka Hill Halley. To je obehnáno vysokou zdí, kterou jsem překonal pomocí hoverboardu z létajícího kola DeLoreanu a většina obyvatel zde jezdí v golfových vozících a chová se, jako roboti. Není divu, když jsou na každém rohu kamery a jakýkoli přestupek (jako třeba vlastnění žvýkačky) je trestán důtkou.

Jsem považován za největšího slušňáka ve městě, a tak mi nikdo neřekne Marty, ale Martine. Z Jeniffer, které se nastolený systém nepozdává, se stala sprejerka, máma se dala na pití a táta obsluhuje zmíněný kamerový systém. Doktor se změnil k nepoznání, především kvůli Edně Stricklandové, ale kdo jiný ho může přivést k rozumu, než právě Marty.

Co bylo dobré v předchozích epizodách, je dobré i v Citizen Brown, ale i ty špatné prvky zůstaly. Znovu zde tak exceluje Christopher Lloyd, jakožto Emmett Brown, kterého si však užiji jen pár minut ke konci, ale i Claudia Wells coby Jeniffer Parker není špatná. Sedl mi humor i hudba a ovládání pohybu je bohužel stále stejně špatné. 

Dle mě je třetí epizoda tím nejlepším, co Back to the Future: The Game nabízí, alespoň prozatím. Kdo ví, jak tenhle bláznivý, ale zároveň zajímavý příběh bude pokračovat. Do Double Visions se pustím co nevidět.

Pro: atmosféra Návratu do budoucnosti, Christopher Lloyd, policejní městečko, humor, hudba

Proti: ovládání pohybu

+11