Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Athena

Arcade Archives Athena

SNK •  Imagine Software (C64, Spectrum) •  Micronics (NES) •  HAMSTER Corporation (Switch, PS4) •  G1M2 (PS3, PSP, Vita)
1986
červen 1987
18.11.2008
19.07.2011
22.02.2012
13.12.2018
kompatibilní
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Mladá princezna Athena je znuděná jednotvárným životem v nebeském království a přála by si zažít nějaké dobrodružství. Jednoho dne otevře na hradě Victory dveře, které se nesmí otvírat. Jakmile jimi Athena projde, tak spadne z oblohy do jiné dimenze zvané Fantasy World. Té vládne zlý císař Dante a Athena se rozhodne, že jeho nadvládu svrhne a tuto nově objevenou zemi osvobodí. Hra je inspirovaná řeckou mytologií a starověkou kulturou Římanů.

Zpočátku není princezna ničím ozbrojena, a tak hráč své protivníky likviduje pomocí kopů. Ovšem z padlých nepřátel si může vzít jejich výbavu a postupně se vyzbrojí různými zbraněmi, brněním či štítem. Brnění se po čase a po úderech nepřátel opotřebovává a je tak třeba si hledat novou výzbroj. Některé zbraně, jako je kladivo, může Athena použít i ke zničení zdí, které jí překáží v postupu dál. Ve hře je možné také sbírat srdíčka, které doplňují postavě život.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.