@Paul (29.02.2024 13:23): ano, skvělý to bylo, vlastně zrovna včera jsem tam byl v rámci hlavní kampaně... docela se mi i líbí ty krátké úseky v modernější Paříži, je to fajn zpestření.... a znovu jsem si říkal, jak by asi působilo AC během druhé světové, mohlo by to být hodně zajímavé :)
@Paul (29.02.2024 12:47): ale fakt je, že ty vedlejší questy jsou (až na vyšetřování) odpad. Jakože je fajn dělat něco pro De Sadeho, ale v podstatě je to jen výplň s krátkým monologem v úvodu a pak bezhlavé dojití někam se zabitím/krádeží... to je fakt hrozná škoda, že si na tomhle nedali víc záležet, když třeba u těch vražd vidíme, jak by to krásně šlo... ale ty kulisy spoustu tohohle vynahrazují, fakt je super se jen tak toulat po městě :o)
Jako ta Pažíž je super, zatím nejlepší AC kulisy, fakt si mega užívám exploring a je to snad první "živější" AC, kde se fakt na ulicích a barácích něco děje... a nejlepší jsou questy s vyšetřováním vražd, to se dost povedlo :)... dost to začíná aspirovat na můj nejoblíbenější díl...
@Fritol (29.12.2023 19:50): Bude horšie s tými misiami. :D Mne sa páčilo to prostredie Veľkej Francúzskej revolúcie, aj keď si myslím, že do príbehu to mohlo byť viac implementované. A ústredná dvojica je fajn. Ale neboj, bude horšie, za mňa najväčší meh bol AC: Syndicate. Až taký, že odvtedy som nič ďalšie nehral, hoci viem, že tie by mohli byť už lepšie. :D
Inak Rogue bol podľa mňa horší,
Tak jsem se po sedmi letech pustil do AC (Poslední byl Rogue) a musím říct, že ta pauza bodla. Už jsem v tom nechal pár hodin a docela mě to baví, jakkoliv teda příběhově to vypadá na největší shit série zatím (počítám jen hlavní hry před Unity). Gameplay je ale po těch letech docela fajn "nostalgie". :D Sice teď vidím, jak je to stupidní všechno, ale zábavné. Dost tomu přidává i ta Paříž a fakt krásně detailní prostředí včetně interiérů. To vážně vychytali a je radost tam pobíhat.

Ale teda už jsem najel na styl hraní hlavní linky a vedlejšáky jen po cestě. Jak jsem viděl tu mapu posetou ikonkami, tak jsem si vzpomněl, proč už nehraju Ubisoft hry. A dle očekávání samozřejmě cokoliv vedlejšího je ještě horší, než hlavní mise. Zbytečný balast na každém kroku. Kdyby místo té tuny hovadin radši nějak rozvinuli to vyšetřování vražd a tak...

Jinak mám trochu pocit, že tam nějak podělali ten parkour? Nepamatuju si, že by se AC tak špatně ovládalo na klavesnici.

Jo a Arno je docela sympoš zatím a francouzský dabing zní fajn.
[přesunuto z komentářů]

Zdravím můžu, se na něco zeptat jak odstraním rozehranou hru a začnu novou hru protože, mě to vůbec nejde udělat tak se chci jen poradit prosím.
Tak jsem se k tomu opět dostal a na to, že je to z roku 2014 to dává pc dost zabrat :).

Zatím bych vytknul jen drobnosti a oproti ostatním staršíím dílům mě to docela baví.
Neviem prečo ale nejde mi spustiť DLC DEAD KINGS a mám ho aj stiahnuté. Nevedel by niekto prečo mi to nejde?
@Blackhand47 (14.02.2020 18:02): Aha, jen nevim jak jsem se tam dostal, dal jsem fast travel a hned mě to hodilo na tohle dlc, takže ho budu muset asi dohrát co? Jen bych řekl, že ta obtížnost na můj level je trochu vysoká.
Díky za info...
Takovej malej dotaz, je normální že mě hra ze čtvrté nebo páte sekvence příběhu hodila do dvanácté? Má to nějaký smysl nebo je to bug?
@Paul (30.04.2019 23:54): hrál jsem když vyšlo, dostal jsem to ke GK. tenkrát to ale bylo dost zabugovaný a nejelo mi to úplně echt gut. AC mě moc nelákají, ale Unity vypadá stále nejlépe a nejzajímavěji... píšu si.
@Garret (30.04.2019 23:06): Pokud jsi nehrál, tak do toho, když už to bylo zadarmo :).
Příběh je sice slabší, ale je to poslední dobrý "klasický" městský AC (Syndicate bylo o dost slabší) s fantasticky zpracovanou Paříží a skvělým parkourem. Já mám docela chuť si to dát později tenhle rok znovu. Teď hraju Origins a taky baví, ikdyž jsem byl skeptik.
Zdravím,
je tu někdo, kdo se DOBŘE vyzná v nastavení her As. Creed II a Broderhoot?
Záhadně mi zmizely z DVD her české titulky, prostě tam najednou nejsou....
Můj kamarád si nedávno z mého DVD stáhl As. Creed II, hraje ji na mém účtu a tit. tam má.
Přitom mě nešly ještě předtím, než si hru aktivoval u sebe...
Mám drobnou prosbu přátelé. Když mám už uplay účet na pc, je možno se přihlašovat nějak na uplay přes ps4, když si pořídím na pleják nějaký další díl? Díky!
Aj ja to hrám práve teraz a bavím sa skvele. Ono ako hlavný problém (tamojšie hodnotenie 70%) vidím v tom, že naplno si tento diel užijú len tí, ktorí poznajú priebeh Francúzskej revolúcie. Bežní hráči sú zaplavení takými menami ako Mirabeau, Hébert, La Fayette, ktoré im nič nehovoria a taktiež to politikárčenie ich unavuje. Keď porovnáš atraktívne lokácie Karibiku v Black Flag a ošuntený a depresívny Paríž plný demonštrantov a jakobínskeho násilia, tak sa moc nemožno čudovať. Ja sa naopak skvele bavím, keď ma madame Tussauds ešte v roku 1791 požiadala, aby som našiel Brissotovu hlavu za účelom jej odliatku do vosku, teda ešte za konštitučnej vlády Ludvíka XVI. a pritom to bol girondista popravený až na jeseň 1793 a navyše gilotínu ešte ani nepoužívali... Alebo na Martovom poli už tiež v roku 1791 stojí slobodomurársky strom slobody zasvätený Najvyššej bytosti (jediná oslava prebehla v júni 1794) a pódium čaká na Robespierra, ktorý v tom roku ešte nebol ani poslancom Národného Konventu, ktorý ako nový parlament takisto ešte nebol zvolaný... :) Historických kiksov sú tam mraky, ale bežnému hráčovi toto nemôže vadiť.

P:S Francúzske audio je samozrejmosť.
@Drolin (15.05.2018 21:46): Unity je hardwerově nejnáročnější, ale taky nejhezčí hra. Doporučuju videa od Paula (někde je tu i linkoval), kde je vidět, jak nesmírně detajlní a fakt krásná ta grafika je.
Zajímavé, jak má zde druhý díl více hodnocení jak Unity, Syndicate a Origins dohromady.

A stejně tak i to, že se mi o poznání více seká Unity z roku 2014 oproti HW vyladěnému FC5.
Lidi, neměl jste s tím někdo podobnej problém? Hra mi pravidelně asi po deseti minutách padá. Uplay tvrdí, že "Unable to synchronize with cloud" nebo něco takového tam bylo... :/ Meh. Nenapadá někoho něco, prosím?
Ač jsem to nečekal, tak dojmy po cca 10 hodinách dost dobré. Super prostředí, krásná grafika (až na ten příšerný draw distance u lidí), pěkné animace, osobitější postavy a dialogy, ale hlavně, konečně variabilní smysluplný content (vyšetřovací vedlejší sekvence jak vystřižené ze Zaklínače - paráda). Je to sice pořád dost povrchní a celkově casual, ale vedlejší mise mají své příběhy - podobně jako ve Watch Dogs 2 - čehož si fakt cením. RPG prvky, kdy musím postupovat čtvrtěmi postupně, jelikož jsou nepřátelé rozdělení po levelech, jsou supr. Ta neskutečně otravná a nudná minihra s vysíláním assassinů na mise, pokud se nemýlím, už přímo ve hře není, ale dá se stáhnout jako appka do telefonu, kde je to naopak hodně fajn zpestření v momentech, kdy mám chvilku čas a nejsem doma.

Přepracovaný pohyb je fajn, sice není ani zdaleka dokonalý a postava si občas dělá co chce, ale je to celkově o mnoho plynulejší. Systém sestupu tu fakt doposud chyběl.

A srandovní moment. Právě jsem narazil na první "helix rift." Vlezu dovnitř, lekám se, artefakty v obraze, ale tak nějak se otočím a za mnou ve stylu Animu rozsypaná ulice. Říkám si haha, cool efekt, you got me! Ale stejně mi to nedalo a mrknul jsem na Youtube a samozřejmě ty artefakty nejsou chtěnou součástí hry. Naštěstí prý "jen" ingame bug, který se Ubi nezdráhal opravit. Teploty ale dobrý, všechno dobré. Je fajn vědět, že jsem si v tom hicáku neodpálil GPU. :)
Znovu rozehrávám Unity a celkem mě to i chytlo, co jsem si trochu vylepšil vybavení. Ale co to tak teď hraju a co si i pamatuju, tak mi Unity přišlo jako úplně nejtěžší Assassins Creed ze všech. Má ještě někdo takový pocit nebo je to jenom můj osobní?

Zrovna jsem teď podruhé včera dohrál Black Flag a ten mi přišel poměrně snadný a bylo hodně těžké mě tam zabít. Prakticky jsem zabíjel všechny, i když na mě šla dvacetičlenná přesila. Ostatní Asasíni byli podle mě to samé. Teda minimálně jednička a trojka mi přišly obtížností nastejno. Dvojku, Brotherhood a Revelation už si tolik nepamatuji, ale řekl bych, že nebyly nějak obtížnější. A Syndicate mi zase přišel jednodušší. U Unity to nějak nevýšili a vím, že u těch misí ke konci jsem se i docela vztekal, tak jsem zvědavý, jak to bude teď při druhém hraní. Ale i tak mě ze startu hned hra překvapila, když mě dokázali složit pitomí čtyři vojáci.

Ale vidím, že už je tu ten systém jako v Syndicate, že mají vojáci své úrovně. Ve všech ostatních dílech byli všichni furt stejní a hned od začátku jste každého sundali. Tady a v Syndicate jsem si moc neškrtal, když jsem šel na nějaké borce hned ze startu. Už to má více RPG prvky.

EDIT: Ale to neříkám, že ostatní díly to neměly a hlavně u čtyřky záleželo na vylepšování lodi. Jen tady je vylepšování postavy už nezbytné.
Tak jsem to pořídil na PS4 a má to tak mizerný zvuk, jaký ještě žádná hra neměla. Zní to jak z plechového hrnce. Přitom všechny ostatní hry mi jedou v pořádku.
@Paul (29.01.2016 13:13): Paríž milujem a to jediné ma na hre aj lákalo, ale to sa tam radšej pôjdem znovu pozrieť naživo ako hrať ďalšie AC. Toto je značka ktorá sa mi už proste prejedla a to považujem AC 2 za jednu z najlepších hier.
@Maximus (29.01.2016 11:58): vypadá to neskutečně, jsou tam interiéry a uličky kdy to vypadá naprosto fotorealisticky. Spolu s Battlefrontem asi technologicky nejpokročilejší hra dneška. Ale jo, je to furt AC a ta Paříž je hlavní důvod proč si to zahrát. Příběh slabota. Ale bavilo mě to o dost víc než Syndicate.