@Ross (16.09.2023 07:11): Co to je? Je to milsim - vojenský simulátor. Obdobně jak jsou třeba letecké nebo závodní simulátory, tak Arma se snaží co nejvěrněji simulovat válku. I jedna rána = smrt. Simulace balistiky, bojové techniky atd. Prvním dílům CoD je to na míle vzdáleno. Tohle je blíž různým jiným taktickým střílečkám typu Squad, Hell Let Loose případně prvním Ghost Reconům . Navíc Arma 3 je zasazená do blízké budoucnosti 2035.

Kdyžtak kukni i na nějaká videa z hraní, ty to asi nejlépe ukáží v celé své kráse. Já občas koukám na videa od Mikea z CGS, tak pokud nevadí, tak některé nasdílím. Tady je třeba jejich co-op průchod kampaní Army 2, a tady video z multiplayerové akce částečně z velitelského pohledu.
Co je to vlastně za hru? :D Já vím, blbý dotaz... Na hru koukám už dlouho, nynější sleva mě zaujala, že bych si to konečně koupil. Jenže jak jsem viděl trailer - okamžitě jsem tu chuť ztratil. Čekal jsem něco ve stylu prvního či druhého CoD a z traileru to na mě působí jako CoD MW či PUBG, což mě úplně nebaví.
Myslíš v Reforgeru? Kdy jsi naposled hrál OFP? Předpokládám, že už to je pěknou řádku let a selhává paměť, protože zrovna interiéry jsou vylepšený masivně...

Malý srovnání:
Tohle je prostě malej spin off zamejšlenej coby modding platforma a ochutnávka/testovací verze pro novej engine a upgrady, který se daj očekávat v Armě 4. Asi to nebude mít bůhvíjakou životnost, možná 2 roky do releasu Army 4, ale 30 Eur není zas taková pálka. Jsme všichni trochu zkažený kupováním AAA her ve Steam slevách za 5 Eur...
@Rapier (23.05.2022 20:14): rozčiluješ se pokaždý když vyjde multiplayerová hra co nemá singleplayer kampaň? :D

Prostě tohle není Arma 4. Je to menší hra, za poloviční cenu, zaměřená na multiplayer a otestování nového enginu v ostrém provozu.
@Fritol (23.05.2022 18:47): jo nástroje tam jsou. V zásadě jsem fanda MP ale trend vydávat válečný simulátor bez SP obsahu za ty prachy se mi prostě nelíbí. Každá Arma včetně OF měla kampaň, ačkoliv Arma III měla SP doplněný dodatečně.

Tady není vůbec nic. BI vysloveně spoléhá na fakt, že o SP mise se postarají fanoušci, wtf?!
@Rapier (23.05.2022 17:04): A nedali náhodou k dispozici i vývojářské nástroje pro tvorbu modifikací? To taky nebude úplně nejlevnější záležitost.

Pro fandu multiplayeru je to imo dobrý kauf vzhledem k tomu, že se o tu hru bude komunita starat s velkou pravděpodobností a bude to tak mít dlouhou životnost.

A že kašlou na singl je vcelku rozumné vzhledem k tomu, že tu sérii prodává hlavně multiplayer a modifikace.
Co říkáte na Arma Reforger? Zkouším trial na XSX. Vypadá to hezky, dobře se to ovládá na ovladači ale reálně tam nic není mimo výcviku a pár multiplayer modů. Trochu málo za  29,99€ ne?! Nedávno se tu propíral Polda 7 a jeho cena okolo 700 Kč za titul kde je herní náplň.

Já ty vývojáře nepochopím. To by byl takový problém dodělat zbylé dva ostrovy z Operation Flashpoint a plnohodnotnou kampaň z OF? Vážně by to bylo tolik práce? Promiňte ale dát na konzoli okolo 900 Kč, na PC okolo 750 Kč za nulový obsah?! Jasně je tam editor, můžeme si obsah vyrobit.

No nevím mám z téhle hry hodně rozporuplné dojmy. Na jednu stranu skáču radostí, že Arma je na i XSS/XSX, na druhou stranu skřípu zuby nad žádným single player obsahem? Hej BI tohle není přeci Battlefield 1942-2042, ne?
Nikdy jsem tuto hru ani sérii nehrál, ale asi to budu muset napravit. Jelikož podle toho, že u všech videí z Ukrajinské války píší trollové, že se jedná o počítačovou animaci ze hry Arma 3, tak to musí být naprosto dokonalý simulátor války s dokonalou a realistickou grafikou.
Prosím o pomoc .
Jde v Arma 3 prostě jen sednout do vrtulníku (tanku) a jen tak si lítat (jezdit) nad ostrovem (jako ve zbrojnici v Arma2) ?
kdyby tu byl nejaky modder a chtel se tim zivit tak bohemia interactive momentalne nabira lidi
Česi fotili v Grécku vojenské objekty, zatkli ich za špionáž
https://svet.sme.sk/c/6529163/cesi-fotil ... -ich-za-spionaz.html
V tejto súvislosti upozornil, že Spojené štáty napríklad zhromažďujú zásoby nukleárnych zbraní na leteckej základni Araxos, nasadzujú bezpilotné lietadlá do vzdušného priestoru leteckej základne v meste Larisa, alebo umiestňujú svoje helikoptéry v blízkosti mesta Alexandroupoli na severe Grécka. Politik tvrdí, že okrem spoločnej námornej základne USA-NATO v zálive Souda Bay na ostrove Kréta, sú vojská Aliancie umiestnené aj na východe Egejského mora pod zámienkou boja proti prílivu utečencov.
http://www.infovojna.sk/article/sef-grec ... cania-jadrove-zbrane
Příběh tam samozřejmě je, jako ve všech předchozích dílech. Není to žádný mistrovský vypravěčský dílo, ale furt lepší než v první a druhý Armě.

Kromě kampaně budou existovat i tuny custom singlovejch misí.
@Morte (27.02.2016 17:14): tady je recenze singleplayeru:
http://games.tiscali.cz/prvni-dojmy/arma ... ehove-kampane-236618

"Kampaň jako celek (tedy epizody Survive, Adapt, Win) se však povedla na výbornou. Tvůrci z Bohemky si konečně vzpomněli na skvělé mise z Operace Flashpoint a nadesignovali skutečně zábavnou hru pro jednoho hráče. Pokud Arma 3 máte a ke kampani jste se nedostali, nebo jste čekali s koupí na její dokončení – určitě se do ní pusťte. Budete se velmi dobře bavit a kampaň vám vydrží na více než deset hodin zábavy v kůži pěšáka."

@fak (27.02.2016 17:06): fakt tahle kampaň co tam dodělali nemá příběh ?
@Morte (27.02.2016 16:58): Arma 3 nemá single jako takovej, jsou to spíše tréningový mise v rámci jednoho fiktivního válečnýho konfliktu, takže single jak se to vezme. Ale ano, můžeš hrát single kampaň, ale nečekej příběh nebo tak něco, je to spíš řada úkolů jdoucích po sobě. Tréning na MP. :-)
@Jakub1073 (09.02.2016 12:21): Nechce to po tobě třeba registraci? Pokud se nemýlím, tak Arma 3 je steamworks. Založ si steam učet (pokud nemáš) a zadej tam ten steam key co máš někde v krabičce. Pak si to zkus stáhnout přes steam nebo to zkus instalovat z DVD až po aktivaci na steamu. Na tom DVD stejně není celá hra, bude to chtít ještě dostahovat.
Zdravím lidi, mám menší problém. koupil jsem si Armu III, jenže mi nejde nainstalovat. problém je v tom, že když dám do pc CD a dám instalovat (setup), tak mi to furt nabíhá ale nic se nestane žádný instalátor se neukáže furt mi to jenom nabíha. Mohl bych klidně čekat celý den, ale nic se mi neukáže. Nevíte co s tím? Budu rád za každou radu. Děkuji :)
@Hoonza (26.03.2015 19:39): JJ, dávám si už pozor. Mimochodem ještě je zajímavej efekt, že když zacílíš zbraň tak se ti neustálí na klasickém místě uprostřed obrazovky, ale musíš počkat na ten správný okamžik až tam bude. Jinak míříš šejdrem. No prostě maso.. Ale trochu to příkazové ovládání mě zlobí, kolečko myši na to reaguje špatně a není to okamžité, musím to ladit než skrolnu na správnou položku...
Oni tu prapodivnou neúčinnost zbraní ještě neopravili? Hrál jsem to v době, kdy ještě nebyla vydaná celá kampaň, a už tam byl hroznej problém v tom, že do každýho nepřítele člověk musel vysypat půl zásobníku - nepřátelé většinu střel absorbovali bez jakýkoli viditelný reakce v důsledku nějakýho blbě vybalancovanýho brnění, takže to působilo, jako by byly zbraně brutálně nepřesný.

Myslel jsem, že za tu dobu už to snad opravili.
Jako konečně jsem se k A3 odhodlal. Už to mám rok koupený, ale prostě jsem to nedokázal hrát. Tady je opravdu vidět, jak jsem zhýčkanej dnešníma CoDama a pod. Nicméně Bootcmp jsem konečně absolvoval, je udělanej dobře i pro motyky, jako su já. Pak jsem se vrhl na kampaň. Má to perfektní hudbu, to musím smeknout, paráda. Ale fakt netrefím ani hovno, to je šílený. Prostě NIC!!! Zadýchanej od běhu už vůbec. Natož abych nepřátele spozoroval dřív než oni mě. No prostě mazec. První misi jsem dělal na 8x!! Jako zatínám zuby. Na MP bych si netroufl ani omylem, to jsem se ani neopovážil spustit.
Tento víkend je Arma 3 zdarma k vyzkoušení a 50% sleva na nákup. Kdo ještě nemá a uvažuje, tak ať neváhá!
@Bedivere (16.09.2014 15:21): Práveže Bundle nemôžem, bo už to kupujem separátne, dobyl som si paypal, ale je tá akcia [chybný odkaz na hru] teda do výplaty, ak to bude mám, cca 12 aj niečo, držím si palce ...
PS: Zostalo mi 12,04 evrí, držím Bohémke palce, nech sa do toho stisne.
PS2: Kua a hrám iba hry, ktoré nemajú kartičky, dve mi chýbajú v Counter-Strike: Global Offensive, pôjdem do krčmy a pustím to, na 13 evri sa hádam dostamnem. :D
Nevie niekto orientačnú cenu DLC Helikoptéry? Teda či si mám dobíjať, bo tam mám 11 evrí.
Nehrál jsem to nijak extra moc, ale přišlo mi to srovnatelný s dvojkou. Základní framerate možná mírně horší, ale zároveň konzistentnější. Nezaznamenal jsem tam takový to nesmyslný skákání mezi 60fps a 10fps, kterýmu se ve dvojce člověk nevyhne.