Ještě jsem to nehrál a zajímalo by mě jaká je hw náročnost s porovnáním ke dvojce z praktického hlediska.. nemá někdo o tom přehled?
Splnil niekto tie postranné nepovinné missie? Ja som ich pri prvom hraní ani nevidel, to sú ako s posledným patchom? http://i60.tinypic.com/2mzie1d.jpg
Kto doteraz váhal, tak doporučujem kúpu, hra je už s tutoriálom a aj vo VR sa dá veľa vecí podučiť.

@Say (29.05.2014 16:24):
Popisy sú as: "Ambiciózní jezdec na motokárách
Získali jste bronzovou medaili ve všech oficiálních časových zkouškách na motokárách."
Vyšiel 600MB patch a pridalo sa as 10 nových achievementov.
@Cobot (17.05.2014 07:06):
A někdy ti ani to nastoupení nenabídne a místo toho se přepneš do inventáře vozidla. To pak člověk obíhá okolo vozidla a přemýšlí jak nastoupit.
S tím bindováním je taky sranda, pro potopení dolů je myslím defaultně "Z", ale pro přistávání ve vrtulníku je to "levý shift"., což by alespoň podle mě měla být stejná klávesa.
Hraješ multiplayer? Už se tam hraje něco jiného,než jen ALTIS LIFE?
@Cobot (17.05.2014 10:31): Není náhodou nějaký trénink v těch ukázkových misích nebo tak něco? Nehrál jsem je, ale mám pocit, že něco takového tam je, kde tě to naučí hru ovládat...

Jinak těžko říct, jak u nich funguje vedení a přístup k práci. Je fakt, že jsou tam pořád ty samé chyby a nedostatky už od prvního Flashpointu, ale zrovna Arma3 je podle mě docela krok vpřed oproti A2, která mně přišla fakt hrozná.

Celkově na mě ale Bohemka působí jako amatéři, kteří měli kotel štěstí s Flashpointem a pořád se vezou jen na úspěchu té první hry. Asi jim to ale dost sype, já jim to přeju, ale rád bych se dožil toho, že jednou udělají úplně novou Armu z gruntu, kde nebudou pořád ty samé opakující se nedostatky jako třeba: hnusné kouřové a ohnivé efekty, gravitace jak na Měsíci, mizerné základní zvuky, nemožnost rozmlátit vrtulník / letadlo na kusy při pádu apod.
@Hoonza (17.05.2014 10:16): PROČ bych se měl dívat do nastavení. Stačí když mi to JEDNOU ukážou. Tomu se říká nenásilný tutoriál. To není debilizace. Flashpoint si už nepamatuju. A nikdy jsem ho nedohrál.

A Bohemka už je zoufalá. Tohle je ČTVRTÁ STEJNÁ hra a furt dokola ty samé chyby...

U DayZ už to aspoň nepokrytě prodávaj jako alphu. To už měli dělat 10 let s každou svojí hrou :D
@Cobot (17.05.2014 07:06): To je tak těžké podívat se do nastavení, čím se hra ovládá? Bohemka prostě nejde cestou obecné debilizace her, kde ti na obrazovce vyskakují nápisy PRESS X TO XXX a když jsi hrál Flashpointa, tak by jsi měl vědět, jak se nastupuje, vystupuje apod. Jinak HW detekce je k opravdu k ničemu a optimalizace je ještě horší.
Tak zkouším free weekend... Bohemka opět nezklamala a už zezačítku to vypadá na "hardcore" zážitek...

Je pěkné když vám hra sama nastaví grafiku na ultra a začínáte na 20-25 FPS. Fajn, že se v Bohemce nenanučili HW optimalizaci už od Flashpointu. Autodetekce HW jim evidentně taky moc nejde.

Je tak těžke, aby nad ikonku sedadla při nasedání do helikoptéry hned na ZAĆÁTKU HRY napsali "press spacebar to get in"? Opravdu je to v roce 2014 tak těžké? Ono když nefunguje standardní "E", "F" nebo enter, tak pak zkoušíte co jde a s úsměvem na rtech zjistíte, že "G" naopak standardně funguje. Pak bohužel ale následuje konec hry pro friendly fire...

Panák opět chodí jak kokot. Běh se zdá už jde. Hlavně ale že mi realismus hry dovolí vrážet hlavou do vyrovnávacího rotoru..

No uvidíme dál..

Jak rád bych měl tuhle sérii rád....
@Hoonza (27.03.2014 19:53): Arma 2 byla vždy hlavně o multiplayeru, samotná kampaň nestála za nic. Nevím, jak je tomu u trojky, protože mě zatím odrazuje vysoká cena, ale přistupoval bych k tomu stejně.
Já to v komentáři tak vychválím a pak mě třetí část kampaně tak zklame. Moc bugů, strašně moc, některé mise jsem musel hrávat znovu nebo načítat dlouho zpátky. Kdybych si v nastavení obtížnosti nezapnul nemezené savy, tak bych to asi neměl trpělivost dohrát. A ta poslední míse - WTF? Ubral jsem 10%, ale komentář už přepisovat nebudu.
Ahoj, na jakých serverech hrajete? Najde se vůbec nějaký server zaměřený na kompetitivní hraní? Zatím jsem našel jen samý wasteland a nějakej ten co-op...
Už jste někdo hrál tu vydanou část kampaně? Jaký to je z hlediska kvality, volnosti, příběhu, vyladěnosti apod.?
@Marty34 (14.09.2013 13:36): To ovšem není bug, ale spíše to, že hra je poněkud obtížnější než jsi zvyklý. Dneska hry jsou možná jednodušší, ale to ještě neznamená, že by ArmA měla jít stejným směrem to by už nebyla ArmA.
@Arc (14.09.2013 09:23): Hral jsem pouze Flashpoint a oba datadisky, Arma I jen chvilicku. Rikas, ze mas tunu moznosti jak to nastavit, ale pritom mi to nabizi jen par vyhrazenych klaves na ktere mohu funkci nastavit.
@Bedivere (14.09.2013 09:36): FADEm to skutecne neni. V editoru jsem presnost testoval. To s tou munici mas pravdu, moje chyba. Na druhou stranu jsem s podvodni munici nemohl zastrelit potapece, dokud jsem nebyl primo za nim na jednotky metru. Presto jak vysvetlis, ze na nejnizsi obtiznost a nejnizsi AI te nepratelske jednotky ihned zastrelit a ihned o tobe vi. Uplne presne jako ve Flashpointu na tebe strili z 600m z dalekeho kopce, kde ho sotva muzes videt. Akorat tehdy pred 12 lety mi to nevadilo, protoze hry mely jiny standard a Flashpoint byl pro me zlaty poklad.
@tomi2k9 (14.09.2013 10:37): Běžná zkušenost s BI, lidi by se měli už naučit jim nedat ani kačku, dokud to nedají do kupy. Já letos v létě vzal Arma 2 a byl jsem tak znechucen neustálými bugy a tou nejpošahanější umělou "inteligencí", že už si od nich nehodlám nikdy nic koupit, naprosto nehratelné. Jestliže dá člověk příkaz vojákovi k nástupu do techniky a on začne zmateně pobíhat kolem a běžet až kamsi do haleluja, tak je něco špatně. A co vyvádějí při řízení čehokoliv, to je prostě špatný vtip.
Pravděpodobně nejúspěšnější česká hra všech dob se na této "databázi" setkává s chladným příjetím. Styďte se lidi, každý z vás by měl jít okamžitě na STEAM a podpořit BIS zakoupením této skvělé hry.
@Marty34 (komentář): Promiň, ale to že s tou podvodní zbraní nikoho netrefíš není chybou hry. Musíš mít přebito na munici STANAG. Pokud to nepomůže tak je možné že máš pirátskou verzi a tudíž je na vině FADE, což je protipirátská ochrana Army. S tou se většinou netrefíš ani kdyby si byl hned u nich. FADE by taky vysvětloval ty bugy, protože já jsem zatím na žádný nenarazil.
@Marty34 (komentář): Komplikované ovládání ? a hrál si vůbec předchozí Armu ? já jo (i když jen chvilku) a musím říct, že tam to ovládání komplikované opravdu bylo, ve 3. dílu je to jednodušší (a taky, máš tunu možností jak si to nastavit :))
@Arc (13.09.2013 20:51): Hrál jsem alphu, pak jsem si řekl, že počkám, až to bude komplet i se singlem, ale nakonec jsem se dneska rozhodnul, že to koupím teď a na singl si počkám... Nemám co hrát :D
@Clorky (13.09.2013 19:52): tady ale vůbec nejde o využití plného potenciálu procesoru ale o to že se mi grafika fláká, a prosím nenadávej tu když nemáš potuchy ;) GTA4, X3TC (jedno jádro)...
Co bych řekl k optimalizaci ? dlouhý proces vývoje a testování (to jen tak na okraj)
Mám Core i5-3570K a MSI GTX660 a stejnak se mi GPU fláká i na max detaily (= brzdí ji procesor).
Poslyšte, jak je na tom ARMA 3 s optimalizací. U předchozího dílu to byl kámen úrazu. Je to tady lepší? Nemám nikterak nadupanej komp, ARMA 2 se mi sekala snad na všechny možný nastavení, ale ARMU 3 bych rád zkusil. Co vím, tak u ARMY 2 se hrálo hodně na výkon procesoru, tady to asi nebude jinak že? Jinak já mám notebook Asus aspire V3-571G s i5 dvoujádrem, 6 GB RAM a grafárnou Geforce GT 640M. Není to holt žádný extra dělo, ale jen tak se ptám, jestli je nějaká možnost, že bych u ARMY 3 měl lepší šanci si zahrát než u ARMY 2. Díky.
@Giovanni Antonio Kekelli (03.09.2013 12:30): Vím co myslíš, ale stále si nejsem jistý. Problém je, že hra ze začátku žádnou kampaň obsahovat nebude a tudíž by takový popis mohl být, minimálně ze začátku, matoucí, ale možná máš pravdu a možná by to chtělo nějak přeformulovat. Já si tím však jistý nejsem.
@Bedivere (03.09.2013 11:35): Tak ano, přesto, o tom příběhu se ví už docela dost a ve své podstatě je to součást té plné hry (i když ho tvůrci nestihli dodělat a raději ho budou přidávat jako bezplatná DLC než aby vydání trochu pozdrželi) takže myslím že by měl být napsán jako by vyšel s onou plnou hrou.
Také si myslím že jako samostatně hratelná DLC ten příběh nevyjde a i kdyby ano, nic to nemění na tom že "v Armě3" bude formou bezplatných DLC+ když už se zmiňuje v popisku tak by měl být napsán jako že vyšel a ne že vyjde. Víš co myslím?
@Giovanni Antonio Kekelli (03.09.2013 11:00): Problém je, že původní verze bude úplně bez kampaně, která bude vydána později formou bezplatných přídavků. Nevím jestli nebudou dané přídavky tady dány i samostatně. Jinak souhlasím, že ta alfa a beta by možná měla být spíše v zajímavostech. Nic ti nebrání to tak dát. Alespoň z toho budeš mít body.
Hmm, nechci nic říkat, ale nemělo to být psáno jako by ta hra už vyšla? Myslím to s tím příběhem.

A to s tou kampaní, alfou a betou+ prodeji na steamu, to by spíš mělo být v zajímavostech si myslím.