Alien: Isolation - Last Survivor

Creative Assembly •  Feral Interactive (Switch, iOS, Android)
06.10.2014
14.10.2014
05.12.2019
16.12.2021

rozšíření

Děj druhého a zároveň i posledního singleplayerového rozšíření Alien: Isolation navazuje na události zobrazené v DLC Crew Expendable. Po smrti ostatních členů posádky je jediná přeživší Ellen Ripleyová nucena pokusit se zvrátit běh událostí a její jedinou nadějí zůstává aktivace sebedestrukčního systému těžařské lodi Nostromo. Nebude se však jednat o lehký úkol, neboť Vetřelec je jí stále v patách.

Rozšíření bylo součástí předobjednávkových edic Nostromo Edition a Ripley Edition, posléze bylo uvolněno i pro nepředobjednatele.

Tenhle koncept DLC se mi zamlouvá – jedná se opět o krátkou jednohubku servírovanou zdarma a s pořádnou porcí hutné atmosféry. Klobouk dolů, že i 20-30 minutové DLC dokáže prakticky po pár vteřinách vyvolat tak velký stres a pocit strachu. Zase jsem si musel snížit obtížnost, protože tohle už bylo na mé křehké já přespříliš. V Last Survivor jde o čas, nemůžete se jen plížit, ale přitom neuvážený běh obvykle znamená zezadu propíchnutý žaludek. Nezáleží na tom, jestli to čekáte nebo ne, tohle je o nervy a já odmítám přepírat patero trenek za večer... Věřím, že milovníkům hororů (a pošpiněných trenek) se tohle bude zamlouvat.

Hratelností je Last Survivor samozřejmě naprosto přímočarý, ale bonusem je opět fakt, že kopíruje stěžejní scénu z filmu. Vlastně právě díky původní hře a těmto DLC jsem si po mnoha letech první dva filmy znovu pustil a příjemně tak uzavřel velkolepý příběh Vetřelce…