Agony

Agony UNRATED

29.05.2018

Agony je survival horor z pohledu první osoby, kde se jako ztracená duše v pekle bez vzpomínek na dřívější život snažíte dostat z tohoto místa a zjistit, proč jste se sem vůbec dostali. Abyste toho dosáhli, musíte konfrontovat bájného démona, Rudou bohyni, jednoho ze zakladatelů samotného pekla.

Jako duše máte speciální schopnost se převtělit do těl trápících se mučedníků a později i do samotných démonů, kteří v pekle dohlíží na "pořádek" a od kterých získáváte další speciální schopnosti.

Pro slabší povahy je nutno podotknout, že je hra velmi krvavá a brutální a obsahuje řadu sexuálních scén.

Púšťam novú hru (Unrated): 2 minuty a jebol som do nejakej zubatej jamy. Takto skoro som nechcípol ešťe v žiadnej hre :)) Tá orientácia nič moc, je tam vidieť velké H...

Prostredie je dobré, hodinu som tam behal v tých tuneloch a vyzerá to zaújimavo zatial. Aj napriek tomu slabému hodnoteniu tomu dám šancu. Láka ma, čo stretnem dalej...

Inner Chains 2.0. Morbidně krásné, surrealistické peklo s debilními mechanikami, zabugovaný až do posledního, nejhlubšího, nejchladnějšího kruhu. Toporný, frustrující, herní agonie v tom nejčistším významu slova.

Nejlepší a zároven nejsmutnější na tom je ten kontrast výrazných barev a naprosté temnoty, výborná hra světla a stínů a do malých detailů vypracované lokace. To vše jest, v biblickém slova smyslu, líbezné podium, na nemž se odehrává morbidní, groteskní, nechutné divadlo. Násilí všeho druhu pácháno na všech a na všem, bez příkras a servítek.

Agony je snad první hra, u které jsem si říkal "sakra, kéž by to byl walking simulator s environmental storytellingem" Protože to, co má bejt jako hra, je prostými slovy řečeno... rozbitý. Docela bych se i odhodlal to skrze mé latentní masochistické chutě dohrát, kdyby hra 7x za hodinu a půl nespadla nebo nezamrzla. Nebo kdyby ta hra měla fungovat jak má.

Nu, myslím, že jsem napsal dost, nemám sílu o tomto výblitku psát více slov. Pokud máte odvahu poznat co to je bolest, klidně to vyzkoušejte. Možná vás hra oblbne dostatečně na to, aby ste ji dohráli do konce. Kdo ví, možná si někteří z vás dokáží časem vybudovat onen proslulý Stockholmský syndrom.

P.S. Jestli stejně dopadně i SCORN, tak si hodim mašli.