@účet smazán (23.02.2021 08:38): Díky za záporné hodnocení (stejně jako děkuji svému osobnímu stalkerovi Dunemasterovi, který poté, co jsem se opřel do MCZ obchází mé komentáře, aby klikal mínuska i u her, které nikdy nehrál).

A která áčková hra podle tebe není "omlívaná"? Můžu s dovolením komentovat hry, které chci komentovat, nebo mám od tebe osobní zákaz? Pokud sis nevšiml(a), tak hry, o kterých už bylo napsáno dost, se snažím popsat z trochu jiného úhlu pohledu. Nepřijde mi, že by se můj komentář tolik překrýval s ostatními. Ale i kdyby, nemyslím, že jen to samotné je důvod pro záporné hodnocení. Běž si přečíst těch 100+ komentů k Mafii a pak mi napiš, kolik z nich ti řeklo něco nového...
[přesunuto z komentářů]

Age of Mythology a Age of Empires 2, co dodat, klasika, jak má být!
Mám problém s AoM:T na win 7
Dříve jsem to hrával bez problémů a pak jsme naformátoval pc a teď už nejede. Instalace proběhla bez problému a dokonce se stáhne i aktualizace na oba díly. Ale když spustím ikonku tak se tak na 2s ukáže načítání na kurzoru a pak nic... Zkrátka nic se neděje.
Zkoušel jsem nastavovat kompatibilitu na XP a spouštět jako správce a nic :-/
Dokonce jsme někde v diskuzi našel a nainstaloval potřebný MSXML 4.0 sp2 ale bohužel.
Nevím si rady, měli jste podobný problém?? Jinak win7 a i hru mám originál.
Též už mám dávno staženo, ale instaloval jsem to a nikde ve hře jsem neviděl možnost to hrát ...
Tak dohrána základní hra, musím říct, že se to hrálo fakt dobře ... ale AoE 2 je pro mě lepší :)
Úprimne, ten nepomer v AoE 2 je absurdný. Príde 10 civilistov do base a rýchlejšie stavajú castle ako to 10 knechtov zároveň búra. Jeden z takých tých stupídnych town-center rushov v castle age bol práve o tomto. Bez žartu, volalo sa to town-center rush kde ti prišlo v 17 minute päťnásť villagerov tesne za dostrelom tvojho TC, a vystavali vlastné TC, vedľa toho castle a siege workshop. Neskôr to bolo do istej miery nerfnuté (Tým, že teutónom zrušili range bonusy TC), lenže tá absurdita toho systému ostala v iných činnostiach.
Tulareanus: Tak je mozne, ze treba v AoM se budovy stavi mnohem rychleji, ja uz si to opravdu nepamatuju, jen ze mi neprislo, ze by se budovy stavely/borily nejak extra dlouho. Jasne, s lucistnikama budovu jen tak nezboris, ale tak to je docela logicky, ne? Kdyz vytahnes luk a zacnes strilet do zdi baraku, taky mu toho krome (mozna) sundane omitky moc neudelas :)
Garion: Je pravda, že naposledy som hral AoE 2 nejak okolo roku 2002 na sieťovačke. Ale i tak mi prišlo, že proste kavalériou a lukostrelcami som i obyčajný dom ničil pekne pomaly. Mať skupinku trebuchetov bol priveľký luxus. :D Samozrejme, že o stackovaní viem, ale aj o tom populačnom limite. Asi som bol na to len priveľmi krivý, ale i tak mi to prišlo zdĺhavé. :)
Bodkin - tak dá se to "vyřešit" nad tímhle já už se ani nepozastavuju, to je to nejmenší.

Garion - nezkoušel, zkusím, dík :)
Thellwin: Ted jsem se nekde docetl, ze pry Alt+Shift+C ti umozni odzoomovat jeste vic nez normalne. Zkousel jsi?
Jediné co mě na tom AiE štve je ten podělaný check disk. Člověk by řekl, že po těch osmi letech to už má každý a tak není nutné ten nový dotisk osadit čímkoliv user-unfriendly. :-/
Tulareanus: Vzdyt v AoE jsi mohl stackovat staveni budov (takovej hrad se da postavit snad i do 15s) a boreni, no pokud jsi do toho mlatil jednim domobranikem, trvalo to urcite dlouho, ale pri klasicke ofenzive leha jedna budova na jedno vystreleni ze skupiny trebuchetu, coz je imho docela dost rychle :)
Mne napr. práve preto vyhovoval viac AoE 1 než 2. V dvojke všetko priveľmi dlho trvalo, najmä stavanie a ničenie budov.
3D je u mě jasné, to se mi nelíbí, kdyby šlo aspoň víc odzoomovat, přijde mi to hrozně blízko. Bohužel s tím jde i to, že grafika mi přijde chudá, proti té krásné 2D z AoE 2. Taky je to takové akčnější, všechno je postavený hrozně rychle ...
Tak mne príde Mythology v dvoch veciach lepší, stromová štruktúra božských síl a tie mýtické jednotky, ktoré oproti tým klasickým pôsobia osviežujúco. Inak je to fakt takmer o tom istom.
To musí být v něčem lepší? Vždyť je to naprosto to samé, jen o něčem jiném.
Ovládanie je objektívne lepšie od manažovania výroby (vyrábanie z viacerých budov naraz ktoré máš v skupine), reaktívnejšie, jednotky majú lepšie boxy na trafenie sa kurzorom atď, ostatné veci sú zrejme len na osobnej preferencii.
Tak jsem si řekl, že to rozehraju znovu a třeba konečně dohraju a nemůžu si pomoct, v posledních týdnech jsem hrál jen tak pro radost AoE2 + Conq. a zatím nemůžu přijít na jedinou věc, která by v AoM byla lepší.
Say: Já teda jedině Tunngle. Příjde mi, že je vzhledem k Hamachi dost ve stínu a to neprávem, protože je Tunngle lepší a to dokonce o několik tříd.
JohnCZ: Hm, čím dál víc začínám přemýšlet o přechodu na ten Tunngle, protože Hamachi poslední dobou dělá bordel a nic nechce rozjet. Říkáš, že to funguje, jo?
jakub_k: AoM doporučuju hrát přes Tunngle (něco jako Hamachi) po LANu. My to takhle hrajem v třech poslední dobou skoro každý den a je to výborný zážitek.
Nezdá sa mi, že by vo W3 bola tržnica na výmenu surovín, jedine ak v nejakom špecialnom scenáriu.
Mrkni někde do configu ve složce se hrou. Já přes něj nastavoval otáčení budov na kolečko myši. Takhle by měla snad jít nastavit i "pause".
Ahoj, netusite nekdo jak dostat pozastaveni hry na jiny tlacitko, nez je "Pause"?
Po nějáká době nám hra spadne (hrajeme po lan), vyhodí to toho kdo se připojí (hostitel může hrát dál). Nesetkal se někdo s něčím podobným? Síť by měla být v pohodě, klidně to jede dvě hodiny bez výpadku. Patche jsme ještě nezkoušel, navíc jsem našel jenom jeden