Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

A Boy and His Blob

WayForward Technologies •  Abstraction Games (PC, PS3, PS4, Vita, XOne, Android, iOS)
13.10.2009
19.01.2016
20.01.2016
28.06.2016
26.09.2017
17.11.2017
kompatibilní
70
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Planeta Blobolonia tvarem připomínající fazolku byla napadena zlým Císařem a tak obyvatelstvo v poslední naději vysílá Bloba na Zemi pro pomoc. Ten však s raketou havaruje v neznámém lese a tam nalézá titulního kluka. Ti dva se dají dohromady a při výpravě za svržením proradného Císaře zažijí nejedno dobrodružství.

A Boy and His Blob je logická side scrolling plošinovka, ve které hráč ovládá kluka, který má v kapse různobarevné fazolky. Tím vykrmuje svého kamaráda a podle toho, kterou barvu vybere, může Blob měnit svůj tvar. Tvarů je ve hře celkem 15 a řešení logických hádanek, překonávání nástrah a vypořádání se s černým přisluhovači úhlavního nepřítele spočívá v chytrém využívání těchto transformací. Blob se může změnit například v žebřík, který chlapci pomůže dostat se na vyvýšené plošinky, padák pro plachtění z velkých výšek, zorbingovou kouli pro rychlý pohyb přes nebezpečné překážky nebo díru v podlaze, kterou kluk může propadnout.

Celé se to odehrává v celkem čtyřech světech, každý se skládá z 10 úrovní a souboje s bossem. Je možno si také odemknout speciální challenge úrovně nacházením truhel porůznu poschovávaných po herním světě. Jejich absolvováním si hráč může odemykat různé concept arty, videa a jiné bonusy.

Hra vychází z původní verze z roku 1989 A Boy and His Blob: Trouble on Blobolonia vydané pro Nintendo Entertainment System. Krom nové ručně kreslené grafiky a vysokého rozlišení upravuje i ovládání a herní mechaniky, jmenovitě přidává systém checkpointů a neomezené množství fazolek.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.