Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

A Boy and His Blob

WayForward Technologies •  Abstraction Games (PC, PS3, PS4, Vita, XOne, Android, iOS)
13.10.2009
19.01.2016
20.01.2016
28.06.2016
26.09.2017
17.11.2017
04.11.2021
kompatibilní
69
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Planeta Blobolonia tvarem připomínající fazolku byla napadena zlým Císařem a tak obyvatelstvo v poslední naději vysílá Bloba na Zemi pro pomoc. Ten však s raketou havaruje v neznámém lese a tam nalézá titulního kluka. Ti dva se dají dohromady a při výpravě za svržením proradného Císaře zažijí nejedno dobrodružství.

A Boy and His Blob je logická side scrolling plošinovka, ve které hráč ovládá kluka, který má v kapse různobarevné fazolky. Tím vykrmuje svého kamaráda a podle toho, kterou barvu vybere, může Blob měnit svůj tvar. Tvarů je ve hře celkem 15 a řešení logických hádanek, překonávání nástrah a vypořádání se s černým přisluhovači úhlavního nepřítele spočívá v chytrém využívání těchto transformací. Blob se může změnit například v žebřík, který chlapci pomůže dostat se na vyvýšené plošinky, padák pro plachtění z velkých výšek, zorbingovou kouli pro rychlý pohyb přes nebezpečné překážky nebo díru v podlaze, kterou kluk může propadnout.

Celé se to odehrává v celkem čtyřech světech, každý se skládá z 10 úrovní a souboje s bossem. Je možno si také odemknout speciální challenge úrovně nacházením truhel porůznu poschovávaných po herním světě. Jejich absolvováním si hráč může odemykat různé concept arty, videa a jiné bonusy.

Hra vychází z původní verze z roku 1989 A Boy and His Blob: Trouble on Blobolonia vydané pro Nintendo Entertainment System. Krom nové ručně kreslené grafiky a vysokého rozlišení upravuje i ovládání a herní mechaniky, jmenovitě přidává systém checkpointů a neomezené množství fazolek.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Wii 65
„Bloba“ jsem měla v šuplíku už nějakou dobu. Bylo pro mě novinkou hrát nějakou hru na Wii sama, protože ostatní hry jsem hrála v kooperaci s Jumasem. Malý kluk zde najde bílou hmotu – Bloba a zjistí, že když mu hodí kouzelnou fazoli, tak Blob změní tvar. Ať už je to žebřík, míč, zorbingová koule nebo dokonce druhý kluk či robot, vše najde v určitou chvíli využití.

Jedná se o logickou skákačku, takže je jasné, že jsem se musela ve spoustě případů dobře trefit na dané místo a pak si promyslet co z Bloba udělám, abych mohla postoupit ve hře dál. Zdánlivě jsem měla vždy dost možností, ale časem jsem přišla na to, že je povětšinou správně jen jedna nebo dvě.

Hra má čtyři světy a v každém je 10 levelů, až na první, kde jich je 12 a čtvrtý, kde jich je osm. Jelikož jsem každý level prohledala velmi důkladně, našla jsem bonusové bedny s pokladem. Za každý takto dohraný level jsem získala nějakou cetku do klukova pokojíčku, přes kterou jsem se dostala do bonusového kola. Pravdou je, že cetky jsem posbírala všechny, ale bonusová kola jsem prošla jen v prvním světě. Jsou totiž dost těžká a hra je už tak docela dlouhá a náročná. Nemohu však říci, že bych se nudila.

Vývojáři si dali záležet, aby se obtížnost postupně mírně zvedala a aby Blob uměl nové věci. Nesmím zapomenout napsat, že jsem v každém levelu disponovala jen některými fazolkami, takže jsem mohla Bloba proměnit jen v určité věci a s těmi jsem si musela vystačit. Hrou mě provázela kreslená grafika a příjemná nevtíravá hudba, ovládání bylo někdy docela těžké, ale v rámci možností se to na Wii gamepadu docela dalo.

Za každým světem na mě čekal boss a musím říct, že každý stál za to. Každého jsem se snažila porazit několikrát a musela jsem se postupně naučit snad každý krok, abych ho zvládla zabít. Ne jednou jsem se uchýlila k tomu, abych se podívala na YouTube, jak na něj, a i tak to byla docela síla. Hru bych doporučila každému, koho baví logické skákačky, nudit se určitě nebude ;o) Počítám, že se ke hře časem vrátím a zkusím dokončit všechna bonusová kola.

Pro: stupňování obtížnosti, nápady, délka

Proti: pomalejší pohyby, až moc dlouhé

+13