Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH 2.0

Aneb jak se bude DH vyvíjet dál?

V poslední době se opět rozhořely plamenné diskuze na téma, jak to s DH vlastně bude vypadat dál - co se chystá, co nechystá a co by se chystat mělo. Tento krátký článek by s trochou štěstí mohl uklidnit občasné skeptiky, pobouřit zaryté konzervativce a dát nové náboje ironickým diskuzním rychlo-odsekávačům. Všechny tady máme a za všechny jsme rádi, jakkoliv je to občas těžké. :)

Přísun nových funkcí na DH už zdaleka nemá takové tempo jako dřív, to je fakt. Čím to je? Nadšení už není tak velké jako na začátku? Zcela logicky určitě. Nevím jak to mají ostatní tvůrci a provozovatelé podobných (neziskových) projektů, ale pro mě, jakožto prozatím jediného vývojáře DH, je z hlediska motivace zásadní, aby měl web nějaký vývoj. A to teď není myšleno ve smyslu přidání jedné, dvou či deseti nových funkcí (i to ze začátku funguje), nýbrž v následování nějaké představy (vize, chcete-li okázalejší slovo) lepšího webu, která se snad v každém, kdo podobný projekt vytvářel, musí po dvouletém provozu zformovat. A pokud nemáte vývojový tým čítající několik schopných lidí, tato vize je neustále potlačována řešením řady menších či větších problémů, které souvisejí s provozem aktuální verze, verze která kdysi byla vaší představou a vizí, ale nyní už víte, že to dokážete lépe. Tato pomalu se zhmotňující představa byla pracovně nazvána jako "DH 2.0".

DH 2.0 bude nová verze tohoto webu a bude vylepšena po všech stránkách. Bude mít nový, modernější design, již v základu obsahovat řadu nových funkcí (ano, vaše návrhy z UserVoice opravdu nejsou k ničemu) a už teď můžu prozradit, že ji, narozdíl od současné verze, nebudu vyvíjet sám. V souvislosti s oficiálním ohlášením její tvorby dochází ke zmražení prací na současné verzi (kromě opravy závažných chyb) + zamčení diskuze "Návrhy na nové funkce DH" a UserVoice.

Kdy to bude? Odhady jsou, ale stále je příliš brzo na jakékoliv datum. Plány jsou velké, chceme pro vás lepší web a věříme, že ho dokážeme udělat. Buďte proto trpěliví a přejte nám hodně sil. Spekulovat můžete hned, ale z naší strany něco zase až příště, snad brzy...


Diskuze ke článku

Už se teším, až mi prohlížeč stáhne celou databázi a všechno se bude počítat na klientu javascriptama. Moderní veb přeci už nepočítá server, že ano.
Mortimer: Trocha tvého skepticismu není nidky na škodu. Nicméně spolehlivá cesta, jak zajistit, aby se to, co se stalo Worldwar.eu nikdy nestalo DH, je vybavit adminskými právy víc uživatelů. Teď myslím těch, co tu mají víc bodů, například Popkece, Viruse, Charka, Zoltana, Jumase, Dunemastera, Pipboye, Aarona Hilla, Isaira a Indiana a dal. Ti už prokázali, že tu nejsou z nedělního rozmaru a kdyby se náhodou core admini nemohli z nějakého důvodu DH věnovat, tak by web tito uživatelé podrželi. Ale ponechme katastrofické scénáře o odpadnutí V.I.P. uživatelů stranou D-:
RNDr. Gunár Pavel: jo, to jsme si mysleli taky - máme hráče po celém světě a válcovali jsme i oficiální americké stránky....ale teď darmo mluvit :(

No, nebudu malovat čerta na zeď ;)
Mortimer: DatabazeHer by se dala označit za "too big to fall". Strach z toho, že by se z ní stala "abandoned site" je iracionální. Je vedena odhodlanými adminy produktivním věku a má kupy věrných fandů, mezi které se počítám. :)
RNDr. Gunár Pavel: Jde o to, že DH je jen o PC hrách a cpát sem komentáře na konzolovky jaksi postrádá smysl. Takže doufám, že tu konzole budou...
Držím palce ať se tvorba DH 2.0 dovede do zdárného konce!

Bohužel mám už s jednou stejnou transformací smutnou zkušenost, kdy se měl náš web, který měl taky jen jednoho vývojáře a admina, časem radikálně změnit. Každý měsíc byly vypouštěny screenshoty toho, jak to bude vypadat a místo toho postupně chřadnul až do dnešní podoby, kdy už jenom skomírá a všichni dlouholetí návštěvníci pomalu odcházejí....

Takže hodně štěstí do budoucna!
Doupeak: Tak na svém Xbox Elite je většina her k dispozici i pro PC a ty jsou co do obsahu stejné. Fable II a Gears of War 2 byly jen takový výpadek pro PCčko, aby se mohl box prosadit. Třetí díly se vrátí i k nám ;-)

Nebo snad chceš říct, že pořád hraješ dokola Forzu, Halo a Crackdown??

Say: Moje řeč, ale dejme tvůrcům čas.
Já na DH v poslední době už moc nechodil. Důvod je prostý - už nejsem PCčkář, ale konzolista. Pokud v nové verzi budou konzole, určitě se tady objevím častěji :)
Amigu by to chtělo :D Tolik starých pecek co na ni vyšlo... :P

A Atari Jaguar, abych mohl ohodnotit původní Aliens vs. Predator :)
RNDr. Gunár Pavel: Právě, líbí se mi, že je DH téměř panensky čistá. A pokud konzole, tak i Game Boye!!
A já uznávám zas skoro všechny FF, které jsem hrál (VII, VIII, X, XII), I, II a Crisis Core mi nesedlo, respektive jsem je nehrál moc dlouho (nebyl čas) a X-2 nebyl můj šálek kávy.
Já četl, že staří kmeti uznávají VI, média a hráči co nehráli předchozí díly VII a pár dalších, kterým nesedl příběh sedmičky VIII :)
Chtěl si spíš napsat VII a VIII, ne? Mno ty jsdem ještě nehrál, ted mě čeká šestka.
OT: Přitom čtyřka je celkem zapomenutá v porovnání s údajně nejlepšími díly VI a VII :)
Say: Chápu tě, jestliže bereš DH jako poslední útočiště PC her, které je jen pro ně, když se všude cpou konzole, já to myslel ale pro úplnost :D

PC preferuju nad všechny konzole a nikdy bych si na konzoli nekoupil nic, co je zároveň k dispozici i pro počítač. Mám ale PS3 na několik her, co na PC nejou a taky pár PS2 her a nemám je tu kde zařadit, ale díky vám všem za odpovědi (Danny až Bursoft), počkám si. ;-)
Taky bych byl prve pro starší a hezky v klidu a postupně je pouštět. Aby jsme tu DB taky nestrhali :D
rozhodně je lepší se soustředit na odladění systému a vychytání chyb v provozu, než si k tomu jako stěží spolknutelné sousto přidat hned zpočátku konzolové sekce
To mi snad ani nerikaj, ze DH 2.0 neni navrzena s ohledem na multiplatformni hry :)
RNDr. Gunár Pavel: I tento návrh už se v diskuzích několikrát objevil, ale zatím je jen ve fázi "rozhodováni". Rozhodováni o tom, zda bude realizován. Osobně si myslím, že jednou bude ale nejsem naivní a předpokládám, že to bude běh na velmi, ale velmi dlouhou trať ;-)
Nechtěl bych předbíhat, ale mohli byste povolit přidávání konzolových her, alespoň zatím pro Playstation a Xbox, ozvlášť když většina z nich bude žít v budoucnu dál především díky různým PC emulátorům :D
I když na dh chodím už jen občas, tak kolonka "chci si zahrát" se mi docela líbí, protože si může člověk rovnou odškrtat pár titulů, udělat si nějaký ten seznam a nemusí to vypisovat do profilu. I ten "hrubý" vzhled nevypadá špatně a ve výsledku by to mohlo být celkem fajn.
Už teď se těším.

Memphis: málokterý můj projekt přežil dva roky života, takže všechna čest.
Skvělé! Konečně se to tu hýbe! Jen nezapomeňte na kolonku "právě hraju", aby se u hry mohlo zobrazovat, kdo ji zrovna hraje.
Na co jsem treba zvedavy je, jestli napr. bude na DH 2.0 mozne aby hra mela vicero alternativnch nazvu s ruznymy specifickymi vyznamy, to same multiple release dates, cover images, atp.
THX: funkce ---> osobni db her.

Ad "mám nainstalováno" - taky mi neni moc jasne jaky ma takovy seznam smysl, at uz zabudovany, nebo rucne sepsany.
Osobne mi "socialni funkce" prijdou jako marneni man-hours. Dobre, profil, hodnoceni komentaru, dejme tomu. Ale skoda toho facebookovateni. Absolutne me nezajima, kdo vlastni jake hry, co si kdo chce zahrat, kdo s kym a proti komu atd. Chodim sem, abych si vyhledal informace o hrach a precetl o nich nejake nazory od beznych uzivatelu. Databaze. Databaze her. Pracovat by se melo na funkcionalite souvisejici primo s timto.
MCZ - Někteří mají v profilu ručně naházené hry, které mají zrovna nainstalované. Je jich dost. Lidí i her.
Držím palce a moc se těším.

Obzvláště se těším na funkci "Vlastněné hry" abych si mohl udělat seznam všech originálek. To by se šiklo.
Hodnocení "těch dvou aktuálních" konzolí bych taky bral, ale jen u her, které nevyšly na PC (třeba u Fable 2, Gears of War 2, Uncharted, atd). Hodnotit zvlášť Mafii 2 jak pro PC, XBOX 360 a PS3 by mě připadalo už zbytečný... I tak ale držím palce, ať už to dopadne jakkoliv.
Taky držím palce a už se těším. Konzole bych přivítal taky a jak psal Montana, zatím by stačily dvě aktuální :-).
Docela bezva design!

pipboy: jo, to je dobrý nápad, jen bych byl určitě pro možnost zaškrtnout pouze obecné "mám" a platformy mít až jako sekundární prvek.
To vlastnim hru bude ciste mam/nemam nebo tam budou nejake sirsi moznsti typu steam/d2d/extra klasika/originál krabice/atp. ?
Super, na tyto funkce jsem čekal.

Konzole bych taky bral. Spíš ale ty neaktuální :)
Taky se připojuji s držení pěsti ať máte stěstí při práci a vše kolem toho probíhá bez sebemenších problémů;-)

A rozhodně vítám vlastněné hry a doufám, že přibude více novinek

Už se nemůžu dočkat nového DH 2.0
Plánovaný design mi přijde zdařilý, stejně jako v příkladu znázorněné funkce. Obě jsou zrovna těmi, které uvítám sám i rád na tyto údaje nahlédnu k jiným. :-)
Sorry za spam... nejdřív mi to hodilo hlášku "Offline režim" a po naloadováni můj příspěvek chyběl... a když jsem odeslal druhý tak se přidaly oba :-D Asi chyba v Matrixu...
ugraugra: No to tedy doufám :-)))))))))))))

Jinak hodně štěstí a ať jde práce hezky od ruky.

Ještě by mě zajímalo, kým jsou ti anonymní vývojáři? Jde o vybrané uživatele DH nebo o nějakého živnostníka?
ugraugra: No to tedy doufám :-))))))


Jinak přeji ať Memphisovi a ostatním anonymním vývojářům jde práce hezky od ruky.
Vlastněné hry, na to se taky těším :) držím palce, ať se daří, pokud možno ať vás provází co nejméně komplikací a ať je 2.0 co nejdříve :)
taky se těším na nové funkce, aktuální vzhled je výtečný, tak jsem zvědav co se bude dít dál
jak rád bych přivítal novouo verzi v co nejbližší době ! :-)

I když netrpělivost v poslední době tak nějak vítězí, pořád přeju DH to nejlepší a hlavně buďte tu co nejdýl ;-)
Fíha, držím palce=) Snad se najdou i další zlepšující funkce. (mojí vysněnou by bylo rozdělení +/- na líbí/nelíbí & souhlasím/nesouhlasím)

A jinak spíš než funkce Vlastněné hry se mi líbí kolonka ,,Chci si zahrát"=)
Super :) Držíme palce.

Funkci Vlastním hru vítám - kvůli sobě, aspoň budu mít pokupě seznam všech originálek (tj. krabicovky + steam + gog apod.) Doufám že to půjde takto filtrovat :)
ano, moc se těšíme:)

význam funkce vlastněných her jsem osobně nikdy nedocenil a připadá mi celkem druho/třetiřadá
No paráda! Ikdyž jsem si kvůli virtuální vitrině založil účet na playfire. Aspoń ho můžu zrušit ;-)
Screenshot vypadá slibně, jsem rád že se zachová současný strohý vzhled. Bude nějaká preview verze pro VIP? O:-)