Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

10 000 her v databázi!!!

Naše - vaše databáze dosáhla historického milníku, když pokořila magickou hranici 10 000 přidaných her !!!

Bouchněte špunty, jde se slavit!

Společnými silami jsme dosáhli těžko uvěřitelného čísla. Deset tisíc kousků bylo pečlivě a s láskou zpracováno, schváleno supervisory a uloženo do databáze. A trvalo nám to jenom necelých 7 let ! :) A nesmím zapomenout ani na více než 4 000 přidaných vývojářů, kdy velká část z nich má přidaný popisek a další údaje. Nezbývá, než abychom si sami sobě zatleskali, poplácali se po zádech za dobře odvedenou práci a stanovili plán na další pětiletku...

Když se kouknu na blogový příspěvek, který jsem psal před více než třemi lety, musím s nostalgickou slzou v oku zavzpomínat a krátce zrekapitulovat, co se od té doby událo.

Inu, v té době ještě hrál Manchester United atraktivní fotbal a my jsme používali ne-už-tak atraktivní databázi "verze jedna". Jak to vlastně vypadalo si můžeme připomenout na screenshotu, který se mi podařilo vydolovat z našich FB stránek. No co si budeme povídat, nevypadalo to moc svěže, naštěstí v prosinci 2011 přispěchal Memphis s MCZ a představili nám verzi 2.0, kterou s odstupem času můžeme považovat za velmi povedenou, zvláště s updatem 2.1, který byl představen na začátku roku 2013. Stále nám ovšem ke spokojenosti chybí některé funkce a rozšíření, naštěstí vývoj 2.2 momentálně pokračuje, jak nám bylo prezentováno na screenshotu.

Z dalších podstatnějších událostí můžeme zmínit spuštění podporovatelství, uživatelských blogů (které bohužel trochu utichly - pokud zde chcete zveřejnit nějaký svůj zajímavý článek, napište nám na clanky@databaze-her.cz!), proběhlo hned několik "real-life" srazů, soutěží o spousty her a v neposlední řadě spuštění ObCastu - občasného podcastu Databáze-her, ve kterém se Memphis snaží nakopnout svojí hereckou kariéru, o což se v minulosti neúspěšně snažil v porno průmyslu.

Nesmím zapomenout ani na rozšíření uživatelské základny, kdy se k nám přidalo hned několik lidí, kteří výraznou měrou přispěli k fungování databáze. Za všechny musím jmenovat Jazze1, který sem vlétl jak uragán a za krátkou dobu naprosto rozsekal v kanadském bodování úplně všechny, včetně zdánlivě nepřekonatelného Viruse. Velké díky ale patří nejenom jemu, ale i všem, kteří nějakým způsobem přispěli k tomu, aby se tento komunitní web stal kvalitním zdrojem informací a opravdovým "domovem hráčů počítačových her", jak hlásá naše motto.

ugraugraNásledují některé statistické údaje

1. přidaná hra: Mafia: The City of Lost Heaven
10 000. přidaná hra: Krtek a jeho veliké dobrodružství
Počet uživatelů k dnešnímu dni: 6 176
Počet přidaných vývojářů k dnešnímu dni: 4 062

(v závorkách je vždy historický údaj platný při 5000. přidané hře)
Celkový počet hodnocení her: 195 242 (84 023)
Průměrné hodnocení hry: 67.03 % (69.39 %)
Počet komentářů: 13 188 (7372)
Videí: 22 459 (6917)
Rozdaných +/-: 169 964 (61 844)
Počet diskuzních příspěvků: 328 233

Hall of Fame přidavačů her všech dob

Jméno uživatelePočet přidaných her
jazz11417
RNDr. Gunár Pavel562
MickTheMage280
Drolin273
Daysi224
popkec200
Psyx197
ViRus188
M.a.t.t.148
Crash140
Opravdu neuvěřitelné počty, co říkáte? Srdečně děkujeme těmto, ale i všem ostatním uživatelům (celkem vás alespoň jednu hru přidalo 526), kteří přispěli svou pomocnou rukou k rozšiřování obsahu Databáze - právě obsah je bezesporu to nejcennější, co tady máme, a něco, co bude sloužit dalším uživatelům i náhodným návštěvníkům ještě hodně dlouho.

ObCast o historii Databáze her

K příležitosti 10 000. přidané hry jsme začali také připravovat podklady ke speciálnímu dílu ObCastu, který se bude kompletně věnovat historii Databáze od začátku jejího vývoje (2007) až po současnost. Budeme probírat nejdůležitější milníky provozu a vzpomínat na události, které Databázi formovaly.

Od vás pak uvítáme jakékoliv materiály (staré screenshoty, odkazy na legendární diskuze, náměty na události, které bychom neměli opomenout...) a dotazy, které mohou mířit prakticky na cokoliv z téměř sedmileté historie Databáze. Posílejte do diskuze níže nebo na obcast@databaze-her.cz.

Memphis

Díky!


Diskuze ke článku

To ale není špatný nápad přidat po konzolích i deskovky a jiné společenské hry. To chceš!
Vsadím boty, že je víc než půlka uživatelů DH počítačovými hrami tak přesycena, že kdyby tým DH rozšířil záběr databáze o kolektivní a sportovní hry, že by to byl pro nás takový šok, že by to skoro každému zvedlo náladu nejmíň pětkrát oproti stavu, kdy by se záběr DH rozšířil jen o neotřelé zahrádkářské postupy jako rytí, kropení nebo odpleveLování. Připravte se na hry jako baba, bezručka, pastičky a bouchaná! Již brzy.
Wow, tak toto je naozaj úctyhodné, takúto rozsiahlu databázu nemajú ani mnohé veľké zahraničné stránky.

A ten Jazz1 je fakt neuveriteľný, 1400 hier? Ja som sotva pridal 30.
@Maximus (05.02.2015 07:56): Jako 25% není zas tak moc.., a neboj i ty steamové se určitě objeví, ale co by to bylo za databázi, kdyby tu nebyly ty nejstarší. A hlavně, dnes kde jaký ňouma vytváří hry, které projdou sítem green lightu, to by těch aktivních nahazovačů muselo být hodně.
Mňa by zaujimala štatistika koľko z tých 10 000 hier vôbec nemá hodnotenie? Pridávajú sa totiž vo veľkom hry o ktoré nemá žiadny hráč záujem, ktoré nikdy nikto nehral a ktoré ani nikdy nikto hrať nebude a to mi príde ako zbytočnosť, keď je ešte stále množstvo hier (napr. na Steame) ktoré ľudia hrajú a chýbajú tu.
@Jumas (03.02.2015 09:05): njn, ze začátku to lidi fakt používali, ale to bych to musel týdně připomínat v diskuzích aby se na to nezapomnělo... momentálně mi připadá, že to nikdo nevyužívá a tak není důvod to aktualizovat :-)
Hoši nezapomeňte posílat ty otázky a materiály pro příští ObCast, to by mohl bejt hodně dobrej díl.
Merde! Mám jen 139 přidaných her, já se hold nikdy do žádného žebříčku nedostanu :)) a jazz1 je blázen! Klobouk dolů.
Len škoda, že ako 10000 hra bol zvolený titul, ktorý bude zdá sa atakovať spodnú časť rebríčka :)
jazz1 1417 přidaných her? O.o To by si zasloužilo nějakou cenu, popřípadě aspoň plaketu :)

Jinak by to chtělo další přidavačský ačív, vypadá to že se hodně uživatelů zastavilo těsně po stovce :)
Poslední dobou jsem sledoval jak hry skáčou a kdy ta meta padne. Jen jsem se bál, bay tou jubilejní hrou nebyla nějaká blbost, to ale snad neplatí. Teď by měla být povinnost, aby si Krtka každý zahrál ;) Díky všem (i sobě) ;)
@Crash (30.01.2015 07:59): U mňa to isté, vôbec som nečakal, že budem v top 10, aj keď je dosť možné, že ma odiaľ skôr či neskôr niekto vyhodí :D

Inak Mick to teda v druhej 5000-ke riadne flákal. V prvej bol najaktívnejším pridávačom, v druhej pridal len chudobných 18 hier :-O :) K jazzovemu číslu sa radšej ani nevyjadrujem :)
Pche, a to si furt říkám, že na to přidávání her kašlu a už jsem v top ten... :)
Gratulujem Databázovci,

a je mi cťou byť členom! Už by som sa konečne mohol dotrepať aj na nejaký ten letný zraz :)
Tak som zo srandy zabrowsoval na Mobygames a hned na uvodnej obrazovke vidim toto: "3,500 Amiga Games - 90% Complete. We need 326 more Amiga games documented to complete this goal!"

Som chcel checknut kolko PC hier tam maju, ale to nejde jednoducho zistit. Oni to tam maju rozdelene ze DOS, Windows 3.X, Windows... fuck sake.... aneb aj jednoduche veci sa daju zbytocne komplikovat.

@Drolin (29.01.2015 22:17): Bramborová medaile. Flákači.
Výborný výkon, přidavači her a jiní, rozšiřující databázi.

Jen jsem si oddechl, že 10.000 hrou není Včelka Mája, a on to je nakonec Krtek a jeho veliké dobrodružství :). Což je ale samozřejmě lepší.