Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2019 - 2. turnaj

Spěchej pomalu... Nebo ne? Tentokrát budeme lovit sekundy.Na začátku května se odehraje další ze série turnajů DH Masters. Tentokrát budeme závodit, takže cílem bude získat co nejrychlejší čas ("speedrun").

1. místo – kredit 25 euro
2. místo – kredit 15 euro
3. místo – kredit 10 euro


Jako vždy se uskuteční také tipovačka a divácká tipovačka.

Organizace

Turnaj proběhne o víkendu 4. - 5. května 2019. Je nutné se do něj předem registrovat (stačí mi poslat krátkou zprávu do DH pošty). Deadline pro registraci je pondělí 29. 4. 2019 23:59:59.

Seznam aktuálně zaregistrovaných je k dispozici zde: odkaz

Obecné informace naleznete na turnajovém webu.

Co se bude hrát?

Hra pro druhý turnaj DH Masters 2019 je zatím tajná. Bude zveřejněna v sobotu 4. 5. 2019 v 9:00.

Povinností účastníka bude doložit svůj čas screenshotem zaslaným na e-mail kwoky@seznam.cz. Bez screenshotu nebudete zařazeni do turnaje!

Pět nejlepších účastníků musí dodat také video svého výkonu. Pokud video nedodáte, můžete se umístit nejlépe na 6. místě.

Uzavírka turnaje je neděle 5. 5. 2019 22:00. Vyhodnocení provedu z pracovních důvodů se zpožděním, pravděpodobně 8. 5.

Pravidla
- Není dovoleno využívat chyby hry. Máte-li pochybnosti, zda je nějaký trik legální, raději se mi včas ozvěte.
- Je dovoleno veřejně prezentovat svůj čas nebo video ze hry.
- Není dovoleno hru pauzovat uprostřed jednoho pokusu, je nutné hrát na jeden zátah.
- Pokud se budete průběžně zlepšovat, můžete svůj výsledek poslat i vícekrát. Budu započítávat pouze nejlepší z nich.
- Pokud dva hráči pošlou stejný čas, lepší umístění získá ten, který jej odeslal dříve.

Příjemnou zábavu! :)


Hra pro turnaj

Hra pro druhý turnaj DH Masters 2019 je webová simulace 3D Autodrom.Hra umožňuje jízdu s osobním autem na testovacím polygonu za různého počasí a s použitím několika kombinací elektronických asistentů.

Hru spouštějte kliknutím na obrázek. Tedy NEspouštějte Facebook verzi.Vaším úkolem je zajet co nejrychlejší čas na trati "Velký okruh".

Nastavení povrchu, pneumatik, pohonu či kombinace asistentů je zcela na vás a můžete si tak vybrat kombinaci, která vám bude nejvíce vyhovovat. Není však dovoleno měnit nastavení během jízdy! Hra v takovém případě na konci napíše, že jde o neplatný čas. Takový čas nebude uznán ani v tomto turnaji.

Je dovoleno před startem kousek couvnout a získat tak na začátku vyšší rychlost. Pokud však couvnete moc, hra vás resetuje.

Jízdu lze nejrychleji resetovat stisknutím tlačítka "3/š" na klávesnici.

Výkon
- Hra je špatně optimalizovaná a může se občas sekat se i na výkonném PC.
- Pro co nejlepší výkon doporučuji snížit v menu kvalitu zobrazení na minimum a dohled kamery na nízkou hodnotu.
- Pomůže také zmenšit okno, ve kterém hra běží.
- Doporučuji nahrávat video pomocí OBS studia. Pokud budete potřebovat poradit použitelné nastavení pro nahrávání, neváhejte se na mě obrátit buď přes DH poštu, nebo přes Steam.
- Doporučuji hru spouštět v nejnovější verzi prohlížeče Mozilla Firefox nebo Google Chrome.

Přeji hodně zábavy při vybírání zatáček :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

< >
Ale huš, nepodváděl, sice si taky "kousek couvnout" představuju jinak :D ale Kwoky mu to požehnal (i tady v diskuzi podobné praktiky podporoval). Určitě se tu snažilo z toho nezvyklého startu vykřesat nějakou výhodu víc lidí. A že se to Drektovi povedlo jako jedinému, ukazuje kolik vynalézavosti a pokusů do toho závodění vložil. Takže určitě platný pokus. "Oříšek" bude nejspíš jinde.
@Red (06.05.2019 12:44): no já nepotřebuju fabulovat, a už vubec ne po ukončení turnaje. to pod 1:17 znamenalo, že jsem si nebyl jistý desetinkami a nechtělo se mi to dohledávat :D ale děkuju že mi fandíš

pro formmu 1:16:84
Jsem rád, že jste plní dojmů :) Vyhlašování výsledků bude pěkný oříšek.
Se mnou si starosti nedělejte, prošvihla jsem termín "odevzdání" :D I tak jsem ale zajela mizerný čas někde naspod pomyslné tabulky (1:25)
Kunick se vyjádřil, že se spokojil s prvním časem pod 1:17, ale neřekl přesný čas. Možná to byl Megakraken pod minutu:)
tak zatím neoficiálně (počkejte ofc na Kwokyho vyjádření)
1. Drekt
2. Psyx
3. Watchout
4. RemixSvk
5. Gordon
6. Steve
7. musa
8. Red
9. Kunick
Laurona, strejdafido, kiwizak se nevyjádřili, tak uvidíme, kam se zařadí. A třeba někdo z vás kecá :D
@Red (05.05.2019 23:30): takže jsi s tím časem jen bídně blafoval? No vypadá to na ten střed tabulky, každopádně ten náš duel jsem vyhrál, co z toho vyvodíš? Minimálně bys měl uznat, že "prostě na to nemáš" :P.
Velmi gratuluji Drektovi a Psyxovi - Drektovi za to, že našel to, co jsem se marně pokoušel najít já, a Psyxovi za to, že předvedl jízdu, o kterou jsem se neúspěšně pokoušel poté, co jsem nenašel to, co našel Drekt!

Do svodidel jsem zkoušel najet napřímo na konci, ale tam bohužel kolize fungovala. A pak jsem se orientoval na jiný nápad, a to sice, jak opustit měřený prostor s běžícím časovačem. Někdy se mi z dráhy podařilo vycouvat i o celou délku auta, ale dál už ne.

Tabulku jsem považoval za kompletně vyfejkovanou, zejména proto, že se vůbec neaktualizovala našimi výkony. A taky proto, že ta jména mi zněla jaksi uměle. :-)

Každopádně skvělá hra a skvělá zábava na pošmourný víkend.
@Gordon (06.05.2019 02:35): Já sám to video dělal jen jako takový vtípek, ale Kwoky kupodivu říkal, že to uzná, i když to bude teda hodně kontroverzní :d

Jinak každý s dobrý časem snad poznal, že dostat se pod minutu je s normálním startem nemožné. Pouze s tímto startem by to šlo, takže je jisté, že to stejný trik musel použít i Michal Vorlíček a Dominik Forman z Top 10 tabulky.
Mám to za 1:08:23.
odkaz (čistá jízda je až ke konci)

Jsem zvědav, jestli ta jízda bude Drektovi uznaná, protože to je podle mě krapet "přes čáru".
1:11:11

Já věřím, že to 2.-4. misto může zamíchat mlčenlivý Remix. Lauroně podle jejího vlastního vyjádření moc nevěřím.
@Drekt (05.05.2019 21:58): Heh trochu jsem to koumal, jestli to jde nějak obchcat, ale na tohle jsem nepřišel :D Gratulace, smrdí to výhrou. Ušetřil jsi tak cca 6 sekund na začátku oproti mě. Ale teda hlavně jsi to pak zajel hafo čistě.

Já to měl za 1:09:78, což zatím vypadá na velmi očekávanou bramboru :D Nechcete sem všichni hodit časy, ať máme aspoň neoficiální výsledky?
@Red (05.05.2019 23:30): Tak esíčko jsem většinou jel pomalejš, tohle byla haluz, že jsem se v té první zatáčce trefil předkem těsně za roh a měl dost prostoru na zatáčení v "devadesátkové" rychlosti.
@Psyx (05.05.2019 22:51): Krásná jízda, já nechápu, jak projíždíte to esíčko 90kou

@musa (05.05.2019 23:07): Se tady celou dobu tváříš jak gorila a máš o dost lepší čas než já. A jo, pod 1:10 by se to dalo, jenom trpělivost nebyla. Ta klesající zatáčka u mě byla v pokusech tak 1:4 že ji projedu bez hodin, to potom nějaký pokusy o čisté projetí esíčka odradí :)))
Tak když už ty časy tak vybalujete, tak ten můj top byl 1:10:35, cíl byl dostat se pod 1:10, ale vždycky jsem to někde pohnojil, evidentně jsem ztratil nejvíc v esíčku. Takž se vidím někde kolem poloviny startovacího pole.
Tak už na to kašlu... Nemusím taky hrát celý víkend, žejo. Můj poslední průjezd mě přesvědčil, že předchozí rekord z půl páté je dostatečný. :-)
Začíná mi připadat že ten můj konečný výsledný čas byl nějaká chyba v matrixu protože zaboha už se k tomu času nemůžu ani přiblížit :D
@Red (05.05.2019 18:10): tys to pojal jako náš osobní duel :)? Tak to tipuju, že budeš mít radost. Já se teda dneska ještě snažil, ale musel jsem si dát pauzu, páč se počítač dostával do ohrožení.
Já na to ani nesáh. Mám takový dojem, že i tak budu před Musou :))
Tak jsem prodělal klasický cyklus, kdy po překonání osobáku už zase neumím ani projet první zatáčku. Kwoky, na smluveném místě máš můj rekord. Asi na to už nesáhnu :)