Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2019 - 2. turnaj

Spěchej pomalu... Nebo ne? Tentokrát budeme lovit sekundy.Na začátku května se odehraje další ze série turnajů DH Masters. Tentokrát budeme závodit, takže cílem bude získat co nejrychlejší čas ("speedrun").

1. místo – kredit 25 euro
2. místo – kredit 15 euro
3. místo – kredit 10 euro

Jako vždy se uskuteční také tipovačka a divácká tipovačka.

Organizace

Turnaj proběhne o víkendu 4. - 5. května 2019. Je nutné se do něj předem registrovat (stačí mi poslat krátkou zprávu do DH pošty). Deadline pro registraci je pondělí 29. 4. 2019 23:59:59.

Seznam aktuálně zaregistrovaných je k dispozici zde: odkaz

Obecné informace naleznete na turnajovém webu.

Co se bude hrát?

Hra pro druhý turnaj DH Masters 2019 je zatím tajná. Bude zveřejněna v sobotu 4. 5. 2019 v 9:00.

Povinností účastníka bude doložit svůj čas screenshotem zaslaným na e-mail kwoky@seznam.cz. Bez screenshotu nebudete zařazeni do turnaje!

Pět nejlepších účastníků musí dodat také video svého výkonu. Pokud video nedodáte, můžete se umístit nejlépe na 6. místě.

Uzavírka turnaje je neděle 5. 5. 2019 22:00. Vyhodnocení provedu z pracovních důvodů se zpožděním, pravděpodobně 8. 5.

Pravidla
- Není dovoleno využívat chyby hry. Máte-li pochybnosti, zda je nějaký trik legální, raději se mi včas ozvěte.
- Je dovoleno veřejně prezentovat svůj čas nebo video ze hry.
- Není dovoleno hru pauzovat uprostřed jednoho pokusu, je nutné hrát na jeden zátah.
- Pokud se budete průběžně zlepšovat, můžete svůj výsledek poslat i vícekrát. Budu započítávat pouze nejlepší z nich.
- Pokud dva hráči pošlou stejný čas, lepší umístění získá ten, který jej odeslal dříve.

Příjemnou zábavu! :)


Hra pro turnaj

Hra pro druhý turnaj DH Masters 2019 je webová simulace 3D Autodrom.


Hra umožňuje jízdu s osobním autem na testovacím polygonu za různého počasí a s použitím několika kombinací elektronických asistentů.

Hru spouštějte kliknutím na obrázek. Tedy NEspouštějte Facebook verzi.


Vaším úkolem je zajet co nejrychlejší čas na trati "Velký okruh".

Nastavení povrchu, pneumatik, pohonu či kombinace asistentů je zcela na vás a můžete si tak vybrat kombinaci, která vám bude nejvíce vyhovovat. Není však dovoleno měnit nastavení během jízdy! Hra v takovém případě na konci napíše, že jde o neplatný čas. Takový čas nebude uznán ani v tomto turnaji.

Je dovoleno před startem kousek couvnout a získat tak na začátku vyšší rychlost. Pokud však couvnete moc, hra vás resetuje.

Jízdu lze nejrychleji resetovat stisknutím tlačítka "3/š" na klávesnici.

Výkon
- Hra je špatně optimalizovaná a může se občas sekat se i na výkonném PC.
- Pro co nejlepší výkon doporučuji snížit v menu kvalitu zobrazení na minimum a dohled kamery na nízkou hodnotu.
- Pomůže také zmenšit okno, ve kterém hra běží.
- Doporučuji nahrávat video pomocí OBS studia. Pokud budete potřebovat poradit použitelné nastavení pro nahrávání, neváhejte se na mě obrátit buď přes DH poštu, nebo přes Steam.
- Doporučuji hru spouštět v nejnovější verzi prohlížeče Mozilla Firefox nebo Google Chrome.

Přeji hodně zábavy při vybírání zatáček :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

Ahoj.
Trochu opožděně se ozývám s výsledky tipovačky k 2. turnaji DH Masters 2019.

Garretovi jsem dal možnost tipnout jedno číslo za to, že mi poslal svůj čas mimo soutěž.

V tomto kole se výhra ukrývala pod políčkem 813. Při tom, jak byla poskládána oranžová pole z minulého kola, byla jediná možnost. Teoreticky se mohly naskládat dvě nebo tři výhry v okolí, ale to bylo dost nepravděpodobné. Proto mě trochu překvapilo, že tuto "tutovku" tiplo jen pět tipujících :)

Konkrétně: Drekt, Steve, Psyx, watchOut, Garret

Z nich jsem vylosoval tři výherce:
Vylosovaní: Steve, Garret, watchOut

Takže Garretovi se jeho (ne)účast vyplatila :) Také ostatním výhercům gratuluji, mají u mě 10 €. Ostatním přeji více štěstí příště. Už to bude celkem brzy :) A v tabulce čísel máte hned další nápovědu, kam střílet příště.
@Kwoky (10.05.2019 15:02): Díky, už to chápu. Já jen, že najednou všichni zasvěceně psali o Krakenovi a já marně pátral po důvodu. Není nad to číst diskuzi celou :-)
Každopádně hláška "Vypusťte Krakena" je nesmrtelná, pamatuji si ji ještě z kina, původní film je úžasný, hlavně Bubo :-)
@Psyx (10.05.2019 13:54): Nene, časy kolem 1:07 by mě přivedly akorát do depresí :-) A nátěr by na tom nic nespravil. Každopádně růžovou příště taky zkusím, pokud k tomu bude příležitost!

Jo, proč se vlastně ten Drektův start nazval Krakenem??? To mi nějak uniklo a uniká dosud.
@strejdafido (10.05.2019 12:56): Samozřejmě jsem zkoušel různá nastavení vozu, klidně ti pošlu mé 1:07 časy se šedým nátěrem, ale až jedno mělo zvýšení morálky a zlepšení časů, jen růžová to může být, tydydudu tydydudu dibdib :D
@watchOut (10.05.2019 12:53): Tak to tě řadí zpět mezi chlapy, ale co to vypovídá o kolegovi Psyxovi? :-) Na druhou stranu jestli mu to pomohlo ke druhému místu, tak příště budu volit podobné barvičky! Klidně budu jezdit v duhovém Superbu :-)
Včera jsem od turnaje poprvé vyjel na silnice... Kdykoliv mě míjel Superb, trochu jsem sebou škubl...
Naštěští žádný z nich nebyl růžový, to bych asi skončil v hodinách v příkopu.
Díky kwoky!
@Steve (10.05.2019 01:17): 2 správné tipy jsou za 2 body, 3 správné tipy jsou za 4 body. Tak snad to mám správně :)

Tvoje jméno se objevilo na 4. místě jen jednou :)

@musa (08.05.2019 21:39): a @Red (10.05.2019 07:40): Ještě upřesním. Trestné body se počítají samostatně. Jde o něco podobného, jako body v kartě řidiče. Když jich někdo nasbírá dost, dostane zákaz startovat v dalším turnaji.
Do celkového pořadí DH Masters se tyto trestné body nezapočítávají (neodečítají se).
Vyhlášení divácké tipovačky

Vzhledem k tomu, že jste úplně všichni tipli na první dvě místa Drekta a Psyxe, získali všichni tipující dva body. Čtyři tipující k tomu ještě přidali jednu trefu (3x jste trefili Remixe, 1x watchOuta), která je už za dva body.

Trefy v tomto kole tedy vypadaly takto:
Jumas 3+1
Bragi 3+0
RomcaT 3+0
Can 3+0
Eru 2+2
Garion 2+1

Nejúspěšnější tipující z tohoto kola Jumas se v celkovém pořadí ujal nejhubenějšího možného vedení před RomčouT. Hned za nimi je to ale také řádně našlapané, takže to ještě bude tuhý boj :)

Kompletní tabulku divácké tipovačky najdete na webu.
@watchOut (08.05.2019 18:03): Díky za záskok :) Jen mírná oprava. Při shodě bodů ještě rozhodují nejlepší výsledky. Gordon a Psyx mají výhru, RemixSvK ne, takže je až za nimi.

1. Drekt 86
2. Gordon 72
2. Psyx 72
4. RemixSvK 72
5. watchOut 62
6. Steve 48
7. Laurona 40
8. Kunick 22
9. strejdafido 20
10. Crash 18
11. musa 14
12. Vojtěch 12
12. Red 12
14. Garret 1

Kompletní tabulku najdete na webu.
@musa (08.05.2019 21:59): neměl dělat bábovičky ale měl Ti ten písek nasypat do brzd :D bys dojezdil

Tak blbost, jde o to že se tu rozjede občas offtopic, a navíc to díly Kwokymu nedotaženě šalamounskému rozhodnutí vyvolalo publicitu a každý chtěl říci, jak že to vymyslel špatně :D

Edit: jinak tahle ta informace zní jako něco, co by mohlo zaznít v některém z kvízů na srazu :D BTW do překonání nejvíc citovaného blogu ale máme ještě co dělat viz první herní výzvy
Mimochodem, tohle je nejdiskutovanější článek v blogu za víc než poslední dva roky (od DH Masters únor 2017), taková ptákovina a jakou to vzbudilo odezvu :).

@Kunick (08.05.2019 21:41): s bábovičkama jsme se asi o kousek minuli. Když je vyráběl on, já už jsem zkušeně prahnul po autodráze.
@watchOut (08.05.2019 12:01): Zato já jsem hrubě nespokojený s výsledkem turnaje, kdy je přede mnou dokonce 10 lepších jezdců! Takhle kdybych jezdil v reálu, tak mě všichni předjedou a ještě rozsekám auto v první zatáčce :-( Ovšem musím podotknout, že mi celou trasu svítilo slunce do očí, ať jsem jel na východ nebo na západ, prostě pořád bylo strašně nízko nad palubní deskou a v jeden moment mi ten okruh přebíhala nějaká paní s nákupními taškami, musel jsem zastavit a počkat. Tohle by se mělo taky započítat :-( Ale video nemám, neb jsem neměl čas mezi nejlepšími pěti, jináč bych ho samozřejmě udělal :-)
Já mám sice taky moc plánů a málo času, ale těch 5 minut na výpočet bodů v sezóně jsem si našel:
2. turnaj
1. Drekt 50
2. Psyx 50
3. watchOut 36
4. RemixSvK 30
5. Laurona 26
6. Gordon 22
7. Steve 18
8. musa 14
9. Red 12
10. Kunick 10
11. stredafido 8

Celkem po 2. turnaji
1. Drekt 86
2. Gordon 72
2. RemixSvK 72
2. Psyx 72
5. watchOut 62
6. Steve 48
7. Laurona 40
8. Kunick 22
9. strejdafido 20
10. Crash 18
11. musa 14
12. Vojtěch 12
12. Red 12
14. kiwizak -2
@Kwoky (08.05.2019 16:47): výsledky v příspěvku jsem četl, ale myslel jsem ono "nahození infa na web". Jako pořadatel se musíš smířit se svou nevdecnou úlohou, neb my účastníci jsme klasická banda nevděčných, uremcaných a nespokojených uživatelů :).
A kde jsou prosím celkové výsledky turnaje? Na webu nic není, vůbec se nemůžu plnými doušky znechucovat pohledem na svůj neúspěch.
No nevím, to je takové řešení neřešení. Buď to holt bylo legit, nebo nebylo. Takhle se tváříš, že je to obojí :c S přihlédnutím na tvoji zmínku chyb hry jsi mu to měl imho zatrhnout a pak na to upozornit v diskuzi, že to jde, ale je to zakázáno. A nebo to prostě povolit s tím, že příště už něco takového neprojde. Tohle řešení je "fér" akorát pro první dva, ostatní teď akorát dostali masivní bodový rozdíl rovnou od dvou lidí... :(

Anyway, gratulace všem lepším řidičům. Tohle mi fakt nesedlo. Pamatujete, že jsme tu kdysi jezdili Trackmanii? Zlatý časy! :D
Já jsem hrozně spokojený s zatím nejlepším umístěním v DH Masters vůbec - přede mnou jsou dva jednoznačně lepší piloti, kteří si to zaslouží. Vůbec nepochybuji, že by Drekt dovedl zajet i o 15 setin lepší normální čas. A hlavně - měl pochybnost, zda je nějaký trik legální, tak se raději zavčas ozval a dostal odpověď. Byl. Tečka.
A Psyxovi přeju 8 bodů navíc za druhé první místo, už jenom jako kompenzaci za ta 4 kola v souboji o 5. místo v CS2D, kdy jsem končil s 9 životy. :-)
@Psyx (08.05.2019 10:47): hele, ve fair závodě si byl nejlepší... já myslím, že to Kwoky vyřešil dobře. mimoto jsem tě uhodl jako vítěze a ještě mám jeden čestný bod - dneska piju!
@Psyx (08.05.2019 10:47): Divný nejsi. Zvažoval jsem 4 různé varianty a nakonec jsem vybral tu, která mi připadala nejvíc férová. Mohl jsem zvolit jinou a tam bychom také našli pro a proti.
@Kwoky (08.05.2019 09:35): Takové vyhlášení jsem nečekal. Jsem divnej, že mi tohle řešení přijde více nespravedlivé než aby Drekt vyhrál sólo? :) Každopádně díky za turnaj, vybraná hra fajn, jen vzhledem ke krátkosti jednoho pokusu asi nepotřebovala 2 dny, minimálně mohl být konec třeba o tři hoďky dřív, abys měl klid na vyhlašování :)
Konečně nastal radostný čas vyhlášení výsledků :)

Většina z vás své časy již prozradila v diskuzi, takže vás následující tabulka nejspíš příliš nepřekvapí. Všechny časy, které jste poslali do soutěže, jsou platné.

Občas se v každém sportu či soutěžení objeví případ, který je kontroverzní. A obvykle má za následek ujasnění pravidel. Tentokrát takový výkon předvedl Drekt s netradičním provedením startu. Po pečlivém zvážení jsem se rozhodl považovat tento pokus za platný a jde tak o nejrychlejší čas v tomto turnaji.

Současně si však uvědomuji, že věta "Není dovoleno využívat chyby hry.", kterou uvádím v každých pravidlech, není jen prázdná fráze. Cílem turnaje není za každou cenu speedrunovat s využitím všech prostředků. Cílem je především férová soutěž pro každého, kdo se účastní. A proražení svodidel je skutečně chyba hry, která některým z vás, nutno dodat že zcela oprávněně, připadá jako nefér výhoda. V tomto turnaji tedy proražení svodidel uznávám jako regulérní, ale současně upravuji pravidla tak, že podobné triky v dalších turnajích již nebudou tolerovány. Chci vás motivovat k pilování co nejlepších výkonů a ne hledání nedostatků her.

Vzhledem k výše uvedenému jsem se v tomto turnaji rozhodl uznat dva vítěze, což se v DH Masters stalo podruhé (poprvé to bylo v roce 2016 ve hře Warsow). Psyx zajel opravdu skvělý a po všech stránkách vyladěný čas i bez použití startovního triku (kterému se asi navždy bude říkat Kraken - © Red) a výhru si tak jistě zaslouží. Dělí se tak o první místo s Drektem, kterému blahopřeji k objevení finty, která je povolena a hned následně zakázána. Dobrá práce.

V divácké tipovačce uznám Drekta a Psyxe na 1. a 2. místě jako správný tip.

A teď už konečně výsledné pořadí:

1. Drekt 1:01,72 (1:06,50 normální start)
1. Psyx 1:04,07
3. watchOut 1:06,36
4. RemixSvK 1:07,37
5. Laurona 1:08,14
6. Gordon 1:08,23
7. Steve 1:09,78
8. musa 1:10,35
9. Red 1:11,11
10. Kunick 1:16,84
11. strejdafido 1:17,70
kiwizak - neúčast (2 trestné body)

Mimo soutěž:
Kwoky 1:08,50
Garret 1:11,25 (uděluji jeden čestný bod)

Všem děkuji za účast a předvedené výkony. Velmi se mi líbilo, jak jste se postupně zlepšovali a přizpůsobovali se neobvyklé fyzice hry (při plném plynu bylo auto o dost stabilnější než při jízdě bez plynu). I já jsem s tím měl ze začátku problém. Právě míra přizpůsobivosti byla to, co jsme si mohli sami na sobě vyzkoušet. Díky, že jste v tom "jeli" se mnou.

Věřím, že jste si turnaj užili a za necelé dva měsíce se budu těšit na další dějství, tentokrát opět ze serioznější jamky. Myslím, že vás překvapím :)
@Gordon (08.05.2019 04:20): Kwoky napsal nejen to, že je dovoleno o kousek couvnout, nýbrž i specifikoval, co to ten kousek je:
Pokud však couvnete moc, hra vás resetuje.

Obměnou implikace získáme:
Pokud vás hra neresetuje, necouvli jste moc.

Q.E.D.
Už to dávám dohromady. Dneska už sice usínám (poslední dva dny byly hodně náročné), ale ráno vydám oficiální výsledky a sepíšu report. Tak ještě chvilku prosím vydržte.
@Gordon (07.05.2019 12:05): Klídek gordne, moc si to bereš, Kwoky má i můj čas bez krakena, a hádej co? I kdyby kraken nebyl uznán, tvoje pořádí by se tím stejně absolutně nezměnilo :D

Právo stěžovat si by si mohl mít jenom Psyx (kterého bych normálně nepředjel) a o milisekundy watchout (kterého bych ale myslím předjel, kdybych neztrácel čas přípravou krakenského videa a ještě místo toho svůj normální čas trochu vylepšoval).
@kiwizak (06.05.2019 15:01): No to snad ne... Asi jediný čas, který jsem překonal o chloupek a madam ho zapomněla poslat :-(
Jinak tedy ta Drektova nebo koho jízda tam hodně dole byla parádní, nechápu jak může tím esíčkem proletět skoro v 90ce. Já měl vždycky auto odřené a ještě jsem zajel čas, kterým nikoho nedojmu :-)