Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

2. oficiální DH sraz (část 1. - teaser)

Dámy a pánové, je tomu již rok, co jsem na tomto místě oznamoval konání prvního oficiálního DH srazu, letos tomu nebude jinak!

Dost bylo šuškandě a spekulacím, letos se opět setkáme v plné síle! Nebudu tu zbytečně sáhodlouze hodnotit loňský první ročník (vše najdete na blogu). Jen bych zmínil, že se velmi vyvedl a drtivá většina účastníků byla nadmíru spokojena. S Memphisem to byla naše první velká organizátorská zkušenost a přirozeně chceme, aby náš "produkt" rostl každým rokem co se kvality i zábavy týče.

Na letošek máme připraveno několik nápadů, které bychom rádi realizovali. Z loňského akčního pojetí (laser game) chceme lehce zvolnit a připravit velmi zajímavou pouť skrze prastarou krajinu plnou temných hvozdů s různorodými výzvami a úkoly. Žánr RPG máte rádi, proto Vás letos "potrápíme" trochu jinak. Už se nebudete moct vymluvit na bolavá kolena! :o) A možná Vás čeká i souboj s drakem.

Letos nebudeme soupeřit s Barum Rally a zažijeme tak snad o něco méně hektičtější víkend. DH sraz proběhne podobně jako loni - od pátku odpoledne do neděle dopoledne, ve dnech 24. - 26.8. 2012. Naše dočasné tábořiště opět rozbijeme pod Malenovickým hradem. Místa bude snad dostatek, s trochou dobré vůle až pro 50 spolubojovníků. Takže už si pomalu kroužkujte v kalendáři, udělejte si v práci volno, případně zrušte dovolenku s rodiči, jelikož to bude opět nezapomenutelný zážitek!

Memphis v jednom článku na blogu před srazem napsal: "Na konci srpna nás čeká první oficiální DH sraz, který doufám internetové soužití zdejší komunity (nebo alespoň její části) posune zase na další úroveň.". To se zcela jistě podařilo, účastníci odhodili roušku ochrany v podobě anonymity a ukázalo se, že každý zúčastněný má co říct a dohromady tvoříme fajn kolektiv. Proto se těšíme na další společné zážitky a hlavně doufáme, že přivítáme hodně nových tváří.

Teď máme s Memphisem plné ruce s dokončováním studia (diplomky/státnice), takže s dalším článkem počítejte někdy v červnu. Stay tuned, bude to stát za to!

Propozice:

Místo: Malenovice u Zlína
Termín: 24. - 26.8. 2012

S pozdravem,
Fg
event co-ordinator & entertainment manager

P.S.: Chucku, to první místo je již rok rezervované, nezapomínáme! :)

Diskuze ke článku

< >
!!!DŮLEŽITÉ!!! Byl by pro vás velký problém, kdyby se letošní DH sraz konal o týden dříve? Tedy od 17. - 19. 8. ? Prosím ty, kteří chtějí letos dorazit, ať se vyjádří, moc díky.
@musa (16.06.2012 08:21): "pokud na tu akci chci a můžu , tak vzdálenost několik set km mi taky nepřijde jako dramatický problém"

Asi tak. Představa cesty je úděsná, ale je to v ČR a nemusím tam jet celej den. Takže není co řešit.
chvála za to, že to není v práglu, poloha u zlína není vůbec zlá. netvrdím, že cesta musí být pro všechny slastný zážitek, ale způsobů přepravy je dostatek a pokud na tu akci chci a můžu (my letos ne, smolka) tak vzdálenost několik set km mi taky nepřijde jako dramatický problém.
Je síce pravda, že naše barbarské pokolenie spoza Uralu je na podobné extrémne výkony pripravené lepšie, ale fňukať nad nutnosťou prejsť 500 kilometrov raz za rok a robiť z toho čin hodný tragického geroja mi príde celkom úsmevné. (Stačí obetovať dostatok kozlov a pred chaotickými krajmi ďalekého Východu vás Artemis už nejak ochráni.)
Je to ve Zline, protoze organizatori jsou ze Zlina. :) Da se to okecat i tim Slovenskem, ale byl tam loni vubec nekdo z SK?

Ja jsem naopak rad, ze vypadnu z mesta.
j.calling.2bad - až se stydím že jsem na to také zapoměl, Diablo II. Pokud to co jsem v předchozím vypsal bylo vynikající, tak Diablo II. (i LoD) je na pomyslném vrcholu.
Jej, to je ale zajímavé téma - z Indiánova postu určitě NOLF2, tam se mi líbí snad každá zvuková stopa. Mafia trochu (hudbu z té doby si sám pustím jen občas, ale nevadí mi), ale také bych rád zmínil herní hudbu která mě zaujala:

Nejdříve něco co potěší takové jako 90210
1)Dune 2, tahle midi hudba mě okamžitě nakopne na nostalgickou cestu do dětství, vzpomínky na hodiny (desítky hodin?) strávených na pouští planetě v rozlišení 320x200. Škoda že Ufo - Enemy Unknown nemělo také nějakou podstatnou hudbu, protože u toho jsem strávil ještě déle).
2)Warcraft 2 - Pro mě vrchol "fantasy" hudby.
3)Wolfenstein 3D - občas trochu laciné melodie, ale kdo to tenkrát zažil, pochopí význam jakou ta hudba měla na atmosféru hry.

OK, jděme k něčemu novému - hudba z World of Warcraft - skvělé orchestrální kousky. Hru nemusím, hudbu zbožňuji.

V jedné diskuzi jsem viděl zmínku o kvalitách Gray Matter soundtracku. Docela dost dobrý. Zejména přítelkyně je za něj vděčná, takže za ní říkám "VĎAKA". Stejně tak hudba z Braidu.

Heroes of Might and Magic 2-3, popřípadně 4-5 pro otrlé

Hudba z Dreamfall - The Longest Journey. Jednička se mi líbila víc jako hra, dvojka hudbou.

Skoro vše kde se podepsal Jeremy Soule - zní to velice podobně, Morrowind či Dawn of War, hudba se nese libně.
Jinak v pátek jsem hrál poprvé lasergame a fakt prdel. Kdyby se šlo letos zase, nejsem proti :)
Okej, už to mám zaspáno v diáři a pokusím se tomu vše podřídit.
Rád bych vás poznal osobně :)
No vidíte, že to jde :-) Ještě pár lidí a určitě se to prosadí i na vyšších místech :-)
Malá anketa pro případné i rozhodnuté účastníky srazu:

Chtěli by jste aby při volné zábavě hrálo v pozadí herní hudba a popřípadně jakou by jste si vy osobně nejvíc přáli? Návrhy pište klidně sem :-)

Za mně osobně to jsou tyto soundtracky:

No One Lives Forever 1 a 2
Mafia 1 a 2
The Saboteur
Painkiller
Clive Barker´s Undying

a našlo by se toho určitě víc :-)
Je dost pravděpodobný, že do Brna pojedu se ženou a prckem, které tam nechám u jejích rodičů. Z Brna už ale budu mít auto prázdné, takže bych klidně někoho vzal. Zpátky ale už nevim, možná budu muset opět odjet trochu dřív.
S vlakem sme neměli vůbec žádný problém. Jen na cestě zpátky sme museli utíkat a jednou přestupovat.
Kdyby někdo chtěl, byl bych ochotný dojet do Brna a na místo určení dovést ;-)
@Marty McFly (26.05.2012 07:28): Pokud nenajdeš někoho s autem, napiš mi SZ. Pokusím se tě nějak navést=)

@90210 (26.05.2012 08:51): Malenovice jsou ještě před Zlínem (ze směru příjezdu od Olomouce, tedy i Prahy), je to část Zlína. Poznávacím znamením jsou jednak obrovské tabule zastávek vlaků a Malenovický zámek.

@Victor (26.05.2012 10:38): Nevím, kde tě autobus vyklopí. Vlakem se dostaneš skoro pod hrad a odtud už to pěšky dojdeš na místo za necelých 20 minut pomalým krokem. A vlak je prostě pohodlnější v horkých letních dnech... Za sebe bych z Prahy rozhodně volil spíš vlak. A je myslím i levnější.
@Marty McFly (26.05.2012 07:28): SA z Plzne jezdi na Zlicin, tam mas hned konecnou metra, sednes do nej a pojedes na Florenc, odtud do Zlina. Ten sraz je v Malenovicich, to je (pokud jsem to dobre pochopil) nejaky predmesti, nemelo by to byt daleko.

Mohli bysme se my, co pojedem z Phy busem, pripadne nejak domluvit a jet spolecne.
//////To je na léčení. Nebo jen plané výmluvy=) Zvedněte rozležené pr*ele z židlí///////////
Takhle zvládám třeba ranní vstávání, zkrátka si řeknu že nemá cenu válet se v posteli a že musím vstát, no tak se zkrátka donutím vstát. Ale zkus říkat někomu kdo se bojí třeba pavouků a nebo výšek, že to má překonat a toho pavouka si dát na dlaň. Pro "normálního" člověka je to hračka, pro fobiáře nezvládnutelné. Jen volám o pochopení.

Ale dobrá, teoreticky se zkusíme zamyslet, dobře ? Tak trochu jsi mě Sayi donutil k přemýšlení, kudos to you.
Zkusil jsem dát stránky SA a vskutku, jejich služby už jsem jednou použil, když jsem na podzim 2010 jel sám do Prahy na koncert jedné skupiny. Nakonec jsem byl rád když jsem pochopil jak funguje Metro, ale zapoměl jsem na cestu zpět a tak jsem v Praze tak trochu bloudil a nakonec se vrátil vlakem.

bit.ly/Kr37Jj

Tedy zkusmo tyto odjezdy na příští pátek, to by mohlo být podobné i v srpnu - vypadá to že to jede docela často, fajn. Cena příjatelná na tu vzdálenost (druhý konec republiky). Teď mi ale prosím poraďte - když nasednu tady z CAN (to najdu), kam mě to odveze ? Kudy to tak poveze ? Z mapy.cz jsem pochopil že by to mohlo jet přes Prahu a pak dolů a doprava, neboli jiho-východně-východně v řeči normálních lidí.
Počkal by tam na mě nějakej zlínskej spasitel zbloudilých duší ? Trefil bych sám do vašeho sídla ? A další důležitá otázka, copak zpáteční cesta ? Našel jsem si že v neděli jede poslední SA spoj v 14:35, stíhal bych to ?A nebo, pokud i Aaron Hill potřebuje ze Západních Čech (to znamená že zajížďka do Plzně by tím pádem nebyla tak drahá), mohli bysme něco dát dohromady takhle.

Ale dík za podporu ;) snad něco vymyslíme, protože bych fakt rád jel.
Imo je datum definitivní, minule bylo hodně podobné. A možná jedno z mála, kdy v létě může co nejvíc lidí.
Stále nikdo po cestě přes Olomouc s volným místem? Můžu dělat průvodce, cestu znám nazpaměť=P
Pokud bych letos jel (dám dopředu vědět), měl bych pro Ostravsko a okolí k dispozici 1x místo normální a 2x místo pro dítě / trpaslíka / velmi malého a hubeného člověka :D + normální kufr..
Tak v práci jsem vedoucímu v kanceláři do kalendáře namaloval krásného smajlíka, jako že aby se mnou v tyto dny nepočítal a naopak vy se mnou počítat můžete. Loni to bylo super (díky organizaci, díky lidem) tak jsem zvědav jestli to letošek překoná.

To Musa: tak to je velká škoda, vy nám tam budete chybět, snad jen, že by kvůli vám přesunuli termín .-)
Hmm, když by mi to vyšlo s časem, tak bych se zřejmě přidal :p
Skvělý, už jsem začínal mít strach že letos nic nebude. Snad bude čas, chuť určitě.
škoda, že SA už nejezdí do Zlína, to by byl pohodlný přímý spoj :/ a o žádném Kyjablu III nebude řeč! :)
Kidding, right? To jste někteří vážně takoví nerdi, že se bojíte vlézt do veřejné dopravy... To je na léčení. Nebo jen plané výmluvy=)

Zvedněte rozležené pr*ele z židlí. Většina mi dokáže, že to stálo za to=)
To, že jsou autobusy Student Agency modernější, přineslo oproti jiným přepravcům jisté výhody (větší prostor pro nohy, denní tisk, občas příjemnější teploty), nicméně také jisté nevýhody. Ve středně obsazeném autobuse už jsem kvůli zvukům hudby a filmu linoucím se z neuzavřených sluchátek na všech stranách kolikrát zatoužil po klidu stařičké Karosy.
Naštěstí jsou doby, kdy jsem byl na veřejnou dopravu odkázán, pryč.
@Marty McFly (17.05.2012 06:43): Timto tady asi Jancurovi odvedu mensi PR sluzbu, ale se Student Agency, kde dostanes kafe, noviny, casak a u vetsiny autobusu mas pred sebou i miniLCD, kde si muzes zahrat hry, vybrat nejakou hudbu, filmy nebo koukat na telku, to uz neni jako driv, kdy ses spocenej nekam plahocil 6 hodin Karosenkou, ktera byla rada, ze ze sebe vytriskala 80km/hod.

Taky bych jel radsi autem, ale nemam ho k dispozici, tak co se da delat. Na cestovani napric republikou jsem uz zvyklej, stejne je dost mala...
Re: reakce z 10. 5. - Tak trochu jste mě donutily se zamyslet nad tím co se vlastně jede. MHDčkem (autobus z nejkrajnější části Plzně na okraj souvislé zástavby a potom tramvají do úplného centra) jezdím každý den. Pohodlné to samozřejmě není, ale nevadí mi to. Cesta na druhý konec je však něco jiného. + rozdíl mezi lidmi v uzavřeném prostoru je tam ten že vás chci poznat, kdežto lidi v ČSAD ani ne. Tak jako tak mám s cestováním obtíže a jízda autem je spolehlivě ruší, proto takhle ^_^ hope I explained it all.
nezapomente jeste na diablock :P ... btw nepsal se tatrslajt dohromady? jistotou je, ze hanka vnesla do hernich titulu cerstvy vanek :D
Pojedete někdo přes Olomouc? Můj bývalý oř potřebuje oddech=D
Pro mě patrně nejhorší možné datum, přesně tenhle víkend mám nezvratně zadaný.
Pojede někdo z PrahE vozem? Do Zlína jsem jel vlakem jednou a doufám, že naposledy. Samozřejmě o náklady na cestu se podělím, to je jasný.

edit: jede tam i SA, ale nápoj zdarma pro mě není dostatečnou prioritou, abych přežil 4 hodiny v buse :)
No já ještě nevím jestli pojedu, ale pokud ano, určitě zase budu shánět nějaké spolujezdce z Ostravska.
Taky mám fóbii ze všeho, co nejede aspoň 100 km/h a vejde se tam víc jak 4 lidi :D
Echt, při té příležitosti bych se rovněž zeptal, jestli by se někdo nechystal z Ostravy nebo okolí autem a měl jedno místo navíc, to bych ocenil a takovému člověku bych navařil meatballs nebo tak. ^__^
Ééé, já se zase tak veřejně zeptám, jestli tu někdo jede z Plzně/Západních Čech/kolem Plzně autem a mohl by mě vzít za společně zaplacenou jízdu. Popřípadně i zajížďku bych zaplatil, kdyby byl autař ochotný.

Já jsem věčnej MHDčkař s lehkou fóbií z cestování vlaky/autobusy a tak to mám těžké :-)

kdyžtak napište zprávu přes poštu.
@Fg (07.05.2012 20:47): Není vůbec problém akorát bych se musel domluvit s někým z Brna kdo by na sraz jel taky aby mě nalodil, protože chladička je fakt těžká a to by dovést na kole bylo asi nereálné ;)
@90210 (07.05.2012 20:25): Měli jsme tam dva sudy, jeden na den. A ten první den nám pivo došlo brzo než jsme se štrougym a jumášem chtěli :D. A tak jsem se vydali na výlet do místních nalejváren :-). To pivo se taky muselo rychle vypít protože nakonec nebylo chlazení :-P
@90210 (07.05.2012 13:31): jen doraž, budeš silným členem našeho elitního týmu :D, ale už to vidím, že tentokrát pivo dojde ještě dříve než minule a my budeme odkázáni opět na nonstopy :D@Fg (07.05.2012 16:08): přece musíme nějak to tvoje tlacháni o tom tvym pekelnym grillu přežít a bez alkoholu to prostě a jednoduše nepůjde :-P :D. Ty se těš na další velký okýnko :D

Každopádně abych tu nebyl za nějakého ožralu určitě se těším na celý program co vymyslíte a i na lidi co dorazí :)
Počkejte pánové, ono tam bylo na výběr mezi pivem a kofolou a vy jste pili kofolu? :-D To snad né...
hele hele! né, že ožírání bude vaše jediná priorita! :D