Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

World Class Leader Board

80
6 hodnocení Platformy
Žánr:
sportovní > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1987 Apple IIAtari STSpectrumC64
1988 PCAmigaAmstrad
1991 SegaMSSegaGG
1992 SegaMD
Vývojáři:
, (Amstrad verze, Spectrum verze), (SegaGG verze, SegaMS verze)
Golf od Access Software se pyšní na svou dobu velmi kvalitními RealSound zvuky okolního prostředí linoucími se z PC speakeru, slušnou grafikou, věrnou animací pohybu odpálení míčku a čtyřmi hřišti, z nichž 3 jsou vymodelované podle skutečných hřišť (St. Andrews, Doral Country Club, Cypress Creek) a jedno je fiktivní (The Gauntlet). Na každém hřišti je 18 jamek. Je možné si vytvářet vlastní hřiště zkombinováním osmnácti existujících jamek včetně možnosti v omezené míře upravit okolní prostředí (vybrat si stromy). Hra podporuje hot-seat multiplayer (hru na 1 pc) až pro 4 hráče.

Odpálení míčku je závislé na řadě faktorů - větru, směru, síle a přesnosti odpalu a na typu hole. Při odpalu je třeba se opatrně vyhnout vodě, písku a stromům lemujícím hřiště.


Poslední diskuzní příspěvek

90210: Já se na tom docela vyřádil, her fungovalo asi 40, plus jsem si od kamaráda půjčoval pravé Atari 2600. Ale jak říkáš, jakmile bylo v…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
"No doubt about it, he's deep in the sandtrap."

World Class Leader Board patří mezi hry mého dětství a dodnes je jedinou golfovou simulací, kterou jsem hrál. Je také hrou, která lákala všechny kamarády z okolí na dlouhé turnaje plné golfu a sladkostí a pamatuju na doby, kdy se nás u počítače sešlo i 12, což byl u hry pro maximálně 4 hráče problém a zbylý počet hráčů si musel zatím najít jinou zálibu typu deskových her, jinak mu nezbývalo než závistivě sledovat snažení ostatních hráčů a těšit se, až na něj přijde řada.

Nutno podotknout, že na svou dobu se jedná o velmi propracovanou hru, která i dnes vypadá docela slušně a je stále stejně zábavná. Hřiště jsou povedené, počet holí standardní a na vyšších obtížnostech nutnost počítat s větrem někdy přidává k zábavnosti i trošku zdravé frustrace :)

Zvuky a hlášky komentátora jsou sice dobře poslouchatelné, ale opakují se do omrzení a věty jako "Looks like he hit the tree, Jim." hráč slyší tolikrát, až to není pěkné.

No a když jsme po letech hraní s kamarády zjistili, že jdou klasické stromy vyměnit za palmy, hrálo už se jenom s palmama :)

"From my vantage point, it looks safely in the fairway."
+11