Chtěl jsem hru dokončit na primarchu a asi by se mi to i nějak podařilo, ale to by po hodinovém hraní nesměla hra zamrznout. Padlo to v jedné ze dvou těžkých misí - Angels Gate. Bohužel tahle mise nejde proběhnout rychle a s úžasným save systémem (žádným) jsem přišel o progres. Snižuji proto svoje hodnocení z 80% na 50% a hru nechci aspoň měsíc vidět.
@Crash (30.05.2014 09:27): Tohle se nedávno objevilo u DoW 2 (i jedna) na steamu:

Steamworks Coming Soon!
We are currently working on updating this title to be fully SteamWorks compatible - once complete this update will be made available, for free, to all owners
@Bodkin (30.05.2014 09:07): Tak asi mě to příběhově neoslovilo, nevím, třeba C&C nebo Red Alert a nebo třeba i Starcraft mě táhnul mnohem víc. Tady mě vtáhlo intro a pak se to nějak rozplizlo, až mi to v závěru bylo v podstatě úplně jedno. Taky mi to pravda v tý druhý polovině rozbíjely ty obranný mise, kterých bylo čím dál víc, na jejich splnění je vždy jen pár dní, takže jsem kolikrát hrál za sebou několik obranných misí, než jsem se dostal k další "příběhový", a návaznost byla v háji. A taky nemám rád, když takhle naskakuju doprostřed série, tady jsem to udělal hlavně kvůli tomu, že je stále nejasný (nebo už je jasno?) jak to s těma hrama bude po vypnutí GFWL, takže jsem to radši odehrál teď, abych pak nesplakal nad výdělkem.
@Crash (komentář): DoW 2 je dost o taktice (taktická RTS je taky subžánr, že ano), která je ale opravdu nutná jen na nejtěžší obtížnost (připadně pro maximum hvězd). Datadisk Chaos Rising je mnohem příběhově... hutnější. Na druhou stranu si nějak nedokážu vzpomenout na RTS s dobrým příběhem, takže ten z DoW 2 je nadprůměr.

Jo a DoW jednička je v podstatě tradičnější RTS se stavbou základy a podobně, takže to soustředění jen na taktiku dost lidí nasralo. Na singl je to fajn (když má člověk vztah k W40k), na mulťák je to fujky.
Ty obranářský mise mi tu nejdou, dal jsem zatím jen jednu z pěti. V těch útočných nemám nějaké zásadní problémy, vzhledem k tomu, že mám dost času rozestavět svá družstva a pak lákat nepřátele většinou s pomocí Thaddeuse a jeho útočného skoku do připravené pasti. Plus navíc je vždy možnost se stáhnout.

Ale v těch defenzivních to vždycky nějak zvořu, někde se ukliknu, pošlu jiný družstvo do bitevní vřavy, než jsem chtěl a na nápravu už pak není čas. No a stáhnout se a zkonsolidovat řady není kam.
Sakra, že jsem si to tu nepřečetl dřív. Rozjel jsme kampaň na nějakou druhou nejlehčí obtížnost, vzhledem k tomu, že o mechanismech DoW nevím zhola nic a je to nějaká lehká akční klikačka, která po mě žádný strategický uvažování zatím nechce. Asi to rozjedu znovu s nějakou těžší.
hvezdosvit: VELICE RÁDO SE STALO :) jsem rád, že tě hra nezklamala.A že koment byl užitečný. Se zvuky byl problém, když v operačním systému byla nastavená vyšší kvalita než zvladala hra...přenastavil jsem a abylo ok.
bartasi, diky za komentar, diky nemu jsem si hru koupil i uzil. Po rozvaze, zda se chci trapit jsem nastavil hard a bylo to presne tak akorat pro me.

K negativum bych pridal bugy:
- obcas pokazeny zvuk jak z cedniku
- jednou mi zatuhla, coz, kdyz clovek podruhe opakuje misi a uz je u konce, opravdu nepotesi
- jednou se mi stalo, ze se jednotka nemohla pohnout. Musel jsem ji nechat "vystrilet" z mista nepratelskym ostrelovacem
- kryt v budove a pred nim pytle pisku - u jednoho krytu se mi stalo, ze jednotka tvrdosijne vystupovala z krytu tak, ze se nemohla ani pohnout
Odebiram za tohle 5% na vyslednych 85%

Bacha, kdyz hrajete offline a pak si vytvorite ucet, zmiznou saves (mozna se daji nejak obnovit, to uz jsem nezkoumal).
OK, znovu mě podrazil vlastní zdravý rozum, protože to nedává smysl.

Krabicovku jsem nikdy neměl.
Je to tak, keď som DoW2 recenzoval, musel som to zaregistrovať na GFWL i na Steame a najväčšie svinstvo na tom bolo, že ak by som nemal UK účet na GFWL, tak by som si multiplayer na originálke multiplayerovo orientovanej hry ani nemohol zahrať.
Promiň, ale pokud je Steamworks u krabicovky, tak je to ochrana, tzn. musíš hru přidat do Steamu, jinak si ji nezahraješ, takže nevím, co tady plácáš za nesmysly, že nemá Steamworks. Mám Ti snad poslat fotku krabičky, kde je jasně psáno, že obsahuje Steamworks? Steamworks je primárně DRM, sekundárně to ostatní - steamcloud (v době zavedení steamworks v DoW2 věc neexistující), steam achievementy (také téměř neexistující...).
DoW2 je steamovka, má Steamworks i GfWL. Podívej se sem a najdi si DoW2, je tam jasně psané, že má Steamworks a jelikož vlastním všechny DoW v krabicích, tak bych to měl vědět, že mě hra nutí ji nacpat do Steamu. Retribution a chystaný Space Marine již nevyužívá GfWL, ale pouze Steamworks.
Co lidé psali, tak i s verzí z UK mohli stáhnout češtinu. Sám jsem to nezkoušel, protože mě to nezajímá, takže nemohu potvrdit.
Cestina je i na Steamu? (Ne ze by me to nejak tankovalo, spis pro informaci).
Je to Steamovka? Mam doma krabici, tak by me zajimalo, jestli si ji stejne budu muset zaregistrovat na Steamu (pokud ano, zauvazoval bych o koupi datadisku v aktualni akci na Steamu).