Ja by som dodal, že Bloodlines nie je zas tak prísna hra, čo sa týka stealthu. Mne sa darilo veselo prestealthovať mnohými pasážami aj za ukecaného toreadora. Nepriatelia tu nie sú až tak pozorní.
@Bellerofontes (17.04.2021 15:53): To nie je úplne pravda, síce najťažším bossfightom sa človek nevyhne, ale tým nekonečným zástupom nepriateľov áno.

A je to bomba, ktorá neguje asi najväčšiu minelu hry, nič som v poslednej tretine neocenil tak, ako namaxované Obfuscate.
Díky za názor. Bral jsem to podle Deus Ex. Tím jsem se doslova proplížil a plánoval jsem to i tady, takže jsem si říkal, že Nosferatu na to bude ideální.
@hanak_v_exilu (17.04.2021 14:41): Každý na to má odlišný názor. On je zážitek za Nosferatu jedinečný, stejně jako za Malkaviana. Nejde o ochuzení o příběh, ale o odlišný zážitek než za jiné klany. Někteří myslí, že skočit do toho rovnou s nimi je naprosto jiná úroveň prvního prožitku - zároveň je za ně ale hra obtížnější, a při hraní za ně se nesmírně hodí hru hrát. Navíc Nosferatu musí více chodit kanály, doslova, a tak si neužiješ povrchové scenérie.

Osobně ale doručuji první hru hrát za někoho jiného než tyhle dva, a teprve při případném replayi zkusit Blázna nebo Ošklivce.
@hanak_v_exilu (17.04.2021 14:41): Osobne by som na prvé hranie vybral niečo iné, ako Nosferatu. Je to špecifický štýl a tiež je zábavný, ale myslím si, že je to aj o čosi ťažšie práve pre neustálú nutnosť schovávať sa a hľadať alternatívne cesty cez kanály a podobne.
Prošel jsem si tutoriál a mám dotaz. Je dobrý nápad začít hru za Nosferatu? Není to klan vhodný pro zkušenějšího hráče? Respektive neochudí mě to třeba o příběh když se budu muset furt schovávat?
Tak po tom co sem si to roky šetřil sem to konečně rozehrál za Malkaviana a....sice nevím co všechno z toho přidal až unofficial patch, ale je to naprosto geniální. :-)
Ta hra tím získává úplně jinej rozměr. Snad jediný negativum je, že ta mise ve strašidelném hotelu není už tak strašidelná, protože ty hlasy, který má Malkavian v hlavě jsou ještě mnohem děsivější :-D.
Tak dohráno a myslím, že do top 20 se mi to určitě vejde :-) A asi to brzy dám znovu. Hrozně se mi líbí jak je ta hra skromná co do velikosti a jak je zároveň "plná". Žádné zbytečnosti, žádné opakující se questy, žádné prodlužovače herní doby. Jen poctivý obsah. Jo, open worldy jsou super, ale tyhle komorní hry odehrávající se na malém prostoru mají svoje kouzlo (naposledy třeba Disco Elysium) a doufám, že i nějakou budoucnost.
@John Mirra (04.12.2020 22:49): Yup, vysávanie je Bloodlines ekvivalent omračovania.

Za posledný playthrough som hral Tremera a určite som to prešiel načisto, a som skoro stopercentne presvedčený, že to bolo práve vďaka vysávaniu.
@Radecker (04.12.2020 14:23): Ajo, tam je vlastně zakázáno zabíjet... no, některé vlastnosti (myslím Domination a Dementation, např.) slouží k dočasnému oblbnutí, i civilistů. Nebo to vysátí může taky fungovat, to mi myslím dost pomáhalo.
Můžeš je trošku posát a občas se stane, že jsou z toho mimo. :D
U civilistů to fungovalo vždy...třeba to patchli
@Longin (04.12.2020 13:11): Jo aha, tak ještě navíc hraju těžší verzi - super :-) Jsem si říkal, že nemůžu být tak neschopný, že opakuju v podstatě všechny boss fighty :-)

Jen pro zajímavost - dá se Elizabeth Dane prosneakovat i bez obfuscate? Jsem si celou dobu říkal, že to musí být peklo, a omračovat se (pokud vím) ve VtMB nedá. To samé ta mise v podzemních garážích v Downtownu.
Tak zrovna ten plamenomet mi takovej imba nepřišel...v těch posledních patchcích ho dost nerfly resp buffli bossy ;)
@Radecker (03.12.2020 21:29): buď rád že jsi na tom alespoň takhle. Já se jednou nesoustředil na žádné bojové skilly a pak pro mě byly peklo ty kanalizace.

S nějakým patchem tam přidali i zkratky, kde si člověk mohl zajít vysát nějakou slečnu nebo nakoupit balíčky krve, ale v prvních verzích tam myslím nebyly, takže celé podzemí na jeden zátah.
@Jab (03.12.2020 21:31): No já doufám, že už s Colt Anaconda si užiju trochu zábavy :-) Každopádně je to fakt super, tolik hodin denně jsem už dlouho u hry neseděl. Líbí se mi v podstatě všechno.
Začínám si vybavovat, proč jsem s tím kdysi seknul. Stoprocentně jsem to jel čistě na firearms a ony jsou ještě teď na konci Downtownu úplně na pytel :-) Při zmíněném střílení zombíků na hřbitově v Hollywoodu už mě to tenkrát štvalo tak, že jsem se na to vykašlal. Dnes už mě to samozřejmě tak netrápí, hraju víc na sneak a persuade. Když je potřeba, tak zatím všechno kosím požádní sekerou, která je teda na všechno včetně bossů zdaleka nejúčinnější zbraň (a to mám jen 2 body v melee a 7 ve firearms). Je to ale trochu zvlášní... Možná jen dělám něco špatně.
Tak jo no, po 16 letech opět objevuji Ameriku. Ta hra je fakt skvělá! S Malkavianem si začínám docela rozumět, ale přiznám se, že první dvě tři hodiny jsem vůbec nevěděl, co komu odpovídám :-) Trochu jako hrát Fallout za dementa. Už teď ale vím, že si hru budu chtít zopakovat za "normálnější" postavu. A to i proto, že se mi už v Santa Monice nepodařilo některé věci ukončit nejlepším možným způsobem. Nepodařilo se mi smířit Therese a Jeanette, a nevěděl jsem, že díky plus verzi patche jde Vandalovi do Blood Bank dohodit s vysokým Persuasion (což mám) Gimbla.
@MCZ (29.11.2020 15:19): jo to taky

hrál jsem před měsícem a co vím, tak překopaly katakomby, že jeden level se dá myslím přeskočit rovnou k Nosferatu...a předposlední dung (divadlo) je nahrazen takovou "pavlačovou" lokalitou... -_-
Už jsem to tu asi dříve zmiňoval (nebo se na to ptal, každopádně si nepamatuji) - neměnil ten plus patch zbytečně i hudbu na některých místech? Matně si vzpomínám, že když jsem to s ním (před pár lety) zkoušel hrát, v některých lokacích byl soundtrack jiný.
No s tím pluskem nevím jako...dost to překopává pár "dungeonů" ve hře, které je dělá kratší...
@Tarhiel (28.11.2020 17:47): Ne ne, je to opravdu originální content, který se do hry nedostal. Ale je teda vidět, že se tam nedostal z určitého důvodu. Ty questy jsou takové dost pofidérní a lokace působí o dvě třídu hůř než ty, které jsou v originále.
Tak mám naistalováno, teď už tam jen dávám Unofficial patch. Vyplatí se instalovat Plus verzi s cut contentem a patch extras (shaders, SDK and more)?
Navíc Malkavian má schopnost Obfuscate, která se nechutně hodí ve všech těch pitomých lokacích, kde se člověk musí (měl by se) plížit... :)
@MCZ (28.11.2020 14:11): Chápu, jak to myslíš. Ale většinu imho pochopíš. Ta hra není zase až tak dlouhá, aby si člověk nepamatoval, co v ní dělal posledně. Samozřejmě je ideální projet to vícekrát za různé klany. Ale pokud je čas právě na jedno projetí, tak bych vždy stoprocentně doporučil Malkaviana.

Narážku na RPG na mobilech/tabletech úplně nechápu. Jsou tam hratelné. Někdy dokonce i dobře. Počítač je stále lepší. Ale dá se to. Nicméně ty bych tam (na mobilní zařízení) opravdu spíše doporučil až na druhé hraní.
On to může být i docela jedinečný zážitek, ale přidám svůj skromný názor, že se k tomu hodí perfektní angličtina. Ten malkavianský šepot nemá titulky, a je nevýrazný, a je na to třeba dobré ucho a zkrátka zažitý jazyk. Pokud už hraje člověk po druhé, spíše si i domyslí, co ten šepot znamená.
@Radecker (28.11.2020 13:39), @Jab (28.11.2020 13:56): Já to teda chápu tak (za Malkaviana jsem zatím nehrál, prošel jsem to za tři jiné klany), že zkrátka spousta věcí nebude dávat smysl právě kvůli tomu foreshadowingu. Když se pak obecně říká, že to jeden "pochopí zpětně", beztak to většinou znamená zahrát (vidět/přečíst) si dané dílo znovu, protože si to stejně většina lidí nezapamatuje. Tím netvrdím, že si tu hru nutně zkazíš, ale zkrátka nepochopíš vše (pokud si dopředu nepřečteš celý příběh) a proto se doporučuje Malkavian až na opakované hraní.

Radecker: Ber prosím také na vědomí, že Jab tu nedávno na DH v podstatě obhajoval hraní klasických příběhových RPG na tabletech a mobilech v prostředcích MHD, čili jeho úsudek je dle mého názoru přinejmenším sporný.
@Jab (28.11.2020 13:27): Hele, pokud mám od tebe slovo, že mě to vyloženě nepřipraví o všechny překvapení, tak do toho jdu :-) Byl to i můj původní plán, možná někdy lepší negooglovat a zeptat se hned důvěryhodných lidí na DH :-) Navíc je pravda, že momentálně už nemám ten luxus, abych si hru zahrál víckrát, tak kdoví jestli by na to kdy došlo.

@John Mirra (28.11.2020 13:27): Ventrue jsou na mě asi moc posh, ale určitě by to byl taky dobrý zážitek. I ten Nosferatu. Když ale ten Malkavian má prostě ten dokonale úchylný font v dialozích :-)