Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Žánr:
RPG > nezařazeno *
akce > 1st person akce
akce > 3rd person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
16.11.2004 PC
Vývojáři:
Troika Games
Oficiální stránky:
---
Ve Světě temnoty již od dob Kaina a Lilith soupeří upíři o moc. V tomto nekončícím zápase, odehrávajícím se noc co noc, stovky upírů ze všech možných klanů a frakcí zabíjejí a umírají pro větší moc a slávu svých prapředků. Avšak jen málokterý si uvědomuje, že je jen pouhou figurkou na šachovnici mocných, jen kolečkem v obrovském stroji. Nyní se však objevují známky příchodu Gehenny, času, kdy nejstarší upíři pohltí své potomky.

Když se po vášnivé noci probudíte se dvěma podezřelými vpichy na krku, do pokoje vrazí banda chlapů a odtáhne vás do divadla přímo před upírského prince LaCroixe, pro nějž musíte, výměnou za váš život, plnit úkoly, znamená to pro vás jediné - vítejte v tajemném světě upírů. A tak se začínáte rozkoukávat v nočním Los Angeles, poznávat klany a frakce, plnit všemožné úkoly pro zajímavé upírské kolegy. Vaším hlavním úkolem je však najít pro prince artefakt, ze kterého má většina obyvatel nočního LA strach - je jím starobylý sarkofág, ve kterém podle legendy odpočívá samotný praotec upírů.

Co se týče tvorby postavy, máte na výběr ze sedmi klanů Camarilly. Těmi jsou Brujah, Gangrel, Malkavian, Nosferatu, Toreador, Tremere a Ventrue. Můžete hrát za muže či ženu, každý klan má pak určité vlastnosti a dovednosti. Hra je tak za každý klan odlišná, například Gangrel řeší věci spíše hrubou silou, Toreador naopak výřečností a sváděním, šílený Malkavian zase ovládá psychické schopnosti. Dovedností je mnoho, své zkušenostní body můžete utratit ve střelných zbraních, zbraních na blízko, za páčení, hackování počítačů, svádění a dalších.

Dnes již téměř kultovní RPG Vampire the Masquerade - Bloodlines bylo po vydání přijato rozporuplně. Na jednu stranu recenzenti i hráči chválili skvělou atmosféru, příběh a celkovou hratelnost, bohužel zamrzelo obrovské množství bugů. Fanoušci na hru však nezanevřeli a začali vydávat neoficiální patche (které vychází dodnes) opravující chyby, upravující questy a dokonce i přidávající nové úkoly. Hra je postavená na Source engine od Valve (použitý v Half-Life 2).