Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Mozna jste zaznamenali, ze v pulce unora vysla nova hra z prostredi Vampire: The Masquerade, akorat je to interactive fiction:-P Bylo to ted ve sleve, tak jsem to koupil. World of Darknes Prelude: Vampire Prelude: We eat blood and our friends are dead mam za sebou.

Volne to navazuje na Bloodlines (odehrava se to castecne v LA, zmineny je LaCroix, Velvet, Max Strauss, Isaac tusim taky) a celkem to v poslednich dvou kapitolach gradovalo. Zvazuji pridani na DH, jsem zvedavy na Mage.

Jinak tam autori volne mixuji popkulturu s biblickym vyzkumem (nikdy bych nerekl, ze me hra primeje hledat si definici "synoptickeho problemu":-)

Sakra, tak si tak poslouchám celý soundtrack, přičemž zjistím, že v něm mám i všechny stopy toho rádiového vysílání "The Deb of Night". To je tak skvělý! Obzvláště ty fiktivní reklamy a trailery jsou psina. Btw, právě jsem si všiml, že mezi volajícími je i ten šéf Sabbatů, jeden z mnoha parádních detailů.

Za toreadora jsem to jel, zkrátka jako frajer s bouchačkou. Takže maximum do střelby, obratnosti, vyhrožování a sváděni....vyhrál.jsem to za všechny klany...a snažil se za ně uplatňovat, jim odpovídající strategii....ergo toreador který vše okouzli a stejně velkolepě opustí bojiště i za cenu množství mrtvých a porušení maskarady....prostě okázale

@Vurhor (05.05.2017 13:11): Pokud hned po příjezdu zajdeš za Ninesem, dí ti bod do Brawl zdarma a 4. bod do Brawl dává kniha (pokud jsi ji ještě nepoužil). Pokud za Ninesem zajdeš i po rozhovoru s Princem, dá ti 3. bod do Melee (4. a 5. bod do Melee dávají knihy). Druhý a pátý bod do Dodge dávají knihy. Mám .xls tabulku:

Talents

Computers 1 Book 3 Bertram Book
Finance 1 Trip Larry Book 5
Investigation 1 2 3 Malkavian Malkavian
Scholarship 1 2 3 Beckett Beckett

Stealth na max a pak všechny zabiješ bodnutím do zad, žádné trapné míření či sekání...

Mňa teda súboje s nožmi nebavili, sú hrozne neprehľadné. Automatická brokovnica a kolt magnum FTW!

@Vurhor (05.05.2017 13:11): Na melee skilly se naopak za mě skoro vykašli. Leda jsou tam tuším občas možnosti, jak některé povýšit při questech. To se pak vyplatí do toho trochu zainvenstovat a právě ten bod z questu si nechat až na ta další vylepšení téhož skillu, která by byla jinak dražší.

Tak jsem to konečně poprvé rozehrál, nejsem moc daleko, ještě se poflakuju po ulicích Santa Monica, ale zatím to vypadá výborně! Nějaké rady ohledně skillů? Hraju za Toreadora a chtěl bych být spíše takovým charmerem s bouchačkou. Nejsem si moc jistý, jestli spíše plácat body do hackování nebo lockpicku, pro plnění questů se oboje zdá být dost důležité...

Hardkôr! Cain, Anderson a Boyarsky sú machri. Nechal som to viac než dekádu dozrievať ako víno, kým som si nebol istý že to sfúknem bez prekladu, a stálo to za to. Až na frenetické konzolistické súboje v neprehľadných úzkych koridoroch, bleh.. (A škoda že @Adieu zmazal komentár, chcel som si prečítať jeho výhrady, pretože sám ich mám viac než dosť! Tul a MtM sú jelita.)

@SilentWolf (31.03.2017 14:10): pry pomluvu. Tremere zdiablerizovali salubrijskeho antediluviana Saulota, aby se sami stali upiry. A protoze potrebovali vic krve nizsich generaci, tak se dali do vysavani i jeho potomku.

Já zatím hrál za Toreadora, Tremerku, Malkavianku a Salubri (taky female). Přijde mi to k těm upírům vysávajících lidi asi přirozenější jet ženskou. To je snad asi jediná hra, kde mi to vyhovuje. Ale pamatuju že jak jsem byl mladší, tak jsem to poprvé hrál za Gangrela protože mi přišel nejvíc cool. Ale to už si absolutně nepamatuju a nebyl to nic moc gameplay, když jsem ničemu nerozuměl.

Každopádně TOP je Salubri. A v tom modu si hezky pohráli s rozhovorovými disciplínami uzdravení. Snižují maškarádu, ale upír tím pomáhá lidem. Navíc nesmí pít krev od nikoho kdo jim to nedovolí. Chudáci. A Tremeři na ně rozšířili pomluvu, kvůli které jsou prakticky vyhynulí.

Achjo, kéž by dělali raději pokračování tohoto než vlkodlaky.

@Fatality (31.03.2017 10:59): já jsem si to projel za všechny klany....a snažil jsem se držet pro ně, typického stylu.... nejdrsnejsi mi přišel tremere a malkavian....ono mít dvě schopnosti, které automaticky zabíjejí na ranu miniony...to je něco pro mně....pak byl super nosferatu..protože jeho znetvoreni přinášelo zajímavé situace

@SilentWolf (31.03.2017 10:44): Podle popisku mi znějí, jako že mi přesně padnou do herního stylu :) Vzal jsem ženskou a budu přesvědčivá, nesmlouvavá, svádějící, krvežíznivá vampýrka :-D Ty skrčené klany mi moc nevyhovují, ale asi si to pak taky za ně zahraju. Po tom úvodním testu mi to nabídlo Nosferatu, tak je pak zkusím.

Ony jsou tyhle patche přespříliš"extenzivní" a člověk by určitě měl mít možnost vybírat, co z něj chce instalovat.

Lidi jak je na tom ta GoG verze? Mám verzi z nějakého staršího Score, která je v pohodě, pak i Steam verzi, ale tam je problém s instalací češtiny (i když není potřeba) a neoficiálními patchs a mody, které na to nejde bez vážnějších problémů naroubovat. Jak je to u GoGu? Nemůžu s sebou pořád tahat všechno a "nikdy nevíš na co budeš mít chuť".

Když už diskutujete tak je to teď ve slevě na GOGu. Bylo by fajn získat do camarilly nového upíra pro výzvu 2017.

@Paul (02.02.2017 23:16): jojo to si taky moc dobře pamatuju :) přitom v tom videu zmiňovali i další recenze a všechny měly 8+, ale tak lidi si to řekli a v tom roce 2004 už určitě někdo měl net (my ne :D ), takže určitě byly i nějaký uživatelský reakce. A nedomrlý to holt bylo, což je vidět i na tom letsplayi.

@Drolin (02.02.2017 21:50): jo to jak dal Bulíř specificky o jednu desetinu vyšší skóre než co dostalo HL2, tím si u mě tehdy level dost šplhnul. Jak mám HL2 rád, tak Bloodlines jsou prostě mnohem zajímavější, ambicióznější hra a Level to tehdy vystihl. Škoda že zbytek světa ne a hry se neprodalo ani 100 tisíc, takže Troika promptně krachla.

Z těch obrázků to vypadá, že překopali i původní slušný překlad. Jedna věc je umět překládat z angličtiny, druhá je umět i česky, aby se to dalo číst...

Hned jsem si vzpomněl na překlad System Shocku - "running out of beer" - přeloženo jako "běžíme od piva"