Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Můžu potvrdit, také jsem cca 4-5 měsíců zpátky hrál čistě GoG verzi bez jakýchkoliv úprav (bez češtiny, bez dalších patchů či módů) a jelo to naprosto bezproblémově.
@Tommywise (07.04.2018 18:18): Hral som to len dvakrát, vždy len čistú inštaláciu z gog.com a bežalo to stále úplne plynulo. Grafické modifikácie alebo iné patche som tam nestrkal, neoficiálny patch je už v gog verzii zahrnutý.
tak jak sem namital neco proti animacim v source enginu tak tady v tech dvou lahudovych videich je videt jak krasne source engine faka i v tech vasich animacich, muzu se na to cumet porad dokola,jen me tam chybi ta krev okolo :D ...hlave v te party v Asylum, cekal bych krev vsude okolo
@valcik (07.04.2018 16:51): lol ja mam taky Dual core 2.93 a GTS 250 :D

ale uz tam mam ty patche dane,jak je mam tak asi odebrat? jedine preinstalovat

me staci jen tyhle dve videa a vim ze ta hra ma koule :D

proste svet bez pravidel a pritom jsou jasne dana,jen pro beznou spolecnost 'neviditelna' chaos takovy... jakym svet skutecne je :D
jinak z toho co mam odehrane mam z toho podobny pocit jako z Fallout: New Vegas, hra me vtahla svou atmosferou a pribehem nebo co to je.... ale zas me odrazuji ty adventurni questy, kde se vzdy ztratim a nevim jak dal... proto me RPG odrazuje... a pritom prave tim ze je ten svet tak realny, nebo lepsi jako realita...naopak pritahuje
@Tommywise (07.04.2018 01:20): Ta hra je optimalizací a chybami proslulá. Já to hrál po letech s nejnovějšími patchy a měl jsem chvílema také slideshow (viz komentář) a normálně mi to padalo při tvorbě postavy.
to je ulet, HL 2 Episode 2 hraju bez jedineho seknuti a tohle sice s patchem 9.8 + HD Ground + Re Shade modem, ale ve meste to neni plynule a hlavne kdyz su v boji s vice lidma. WTF?
@Tommywise (06.04.2018 13:37): V dobe, keď Troika na VTMB pracovala, Source Engine ešte nebol dokončený/vyladený (napr. nejaký čas potom, čo dali Troike vtedy aktuálny build enginu, Valve kompletne vyhádzala AI postáv a začali od piky) a mnohé si museli "na kolene" autori dorobiť sami, preto to nepôsobí takým vyladeným dojmom ako finálna podoba Hl2.
cim to ze i s ruznymi texture packama tato hra vypada daleko hur nez HL2? ME to pripomina co se okoli a prostredi tyce spis Kingpina (work at factory mod)
je moznost hrat hru porad v pohledu vlastni osoby abych nemusel porad prepinat kameru? Nebo ty souboje se museji hrat z pohledu treti osoby a pak musim prepnout kameru?
tak uz sem na to dosel,vse funguje.... a ted da se na ten patch 9.x v GOGu naroubovat jeste nejakej graphics mod,nebo si to uz nebude rozumet spolu? Zkousel to nekdo?
Aha, cool! Dobrý vědět pro budoucí rozehrání. Je fakt, že 1 Exp může člověk v klidu postrádat. Díky, chlapi.
Yop, taky jsem zvolil tu druhou možnost, přijde mi, že se to i k celému charakteru hry hodí tak nějak více než tohle debilní bránění (a jakože to je vážně designérský fail jak hovado, některé postavy se absolutně nechytají).
@Vurhor (23.01.2018 13:27): Alternatívne riešenie questu. Môžeš mu buď priviesť prostitútku, alebo sa s ním vyspať sám (v prípade, že si žena a máš nejaký bod v seduction, myslím).
@Vurhor (23.01.2018 13:27): Jojo. Buď to vezmeš za něj, aby si na ten sex odskočil. Nebo mu společnost přivedeš sám. Což ti dá jen o jeden ten zkušenostní bod méně. Což v konečném zúčtování nedělá rozdíl.
Je to holt kvest pre bojové postavy. Klany Brujah a Toreador majú schopnosť Celerity, bez ktorej sa od jednej brány k druhej behá dosť na prd.
Dohráno podruhé, tentokrát za Malkaviana. A teda klobouk dolů tvůrcům za to, že pro něho přepsali úplně všechny dialog. možnosti a dali jim jedinečnou charakteristickou podobu. Jsem ale rád, že jsem za něj hrál až ve druhém rozehrání, nejsem si úplně jistý, jestli bych v tom prvním pořádně pobral, jaký efekt daná odpověď bude mít.

P.S. Ten quest s bráněním hřbitova je DĚSNEJ! Takovou frustraci jsem u žádného RPG vedlejšáku snad nikdy nezažil. Egh...
Stealth na max jsem dojížděl konec a dával si to komando v mrakodrapu. Asi napíšu i komentář, když jsem to dohrál. Přemejšlím, že si to dám znova za nějakýho anarchistu. Kterej mod mi doporučíte?

Taky vám někdy nešlo přivolat výtah v Azylu? (Jo, s barmanem jsem pokecal - umřel mi leguánek)
Nevím, jestli to tu už bylo zmíněno, ale Clan Quest Mod má elegantní řešení, jak se vyhnout stokám. Když po porážce Andreie při první příležitosti vylezete ven a půjdete za Bertramem, můžete mu říct o hrozbě pro nosferatu. Nevím jestli jde ukecat, aby vás za nimi zavedl, ale pokud se vám to nepodaří, můžete ho tajně sledovat a zavede vás tam nevědomky.
btw. nevím jestli nějak sestříhali jeho předchozí dialogy nebo sehnali stejného dabéra, ale ten jeho nový dialog zní stejně jako ty staré, jenom je tam více šumu v pozadí.
Nope, myslím že hra z gog.com obsahuje staršiu verziu neoficiálnej záplaty a navyše je to len základný bugfix, ktorý žiaden vystrihnutý alebo fanúškovský obsah nepridáva. Mne sa tam žiadne telefónne káble nevlnili.. Malkavianské šepoty boli ale doplnené už vo verzii 2.2 a otitulkované v 9.5:
@Tyrael (18.06.2017 20:13): Šepot pri plížení je generický ambient. V dialógoch sa ozýva iný typ šepotu, začul som ho asi štyrikrát za celú hru. Zdalo sa mi, že sa ozýval keď sa niekto pretvaroval, klamal, alebo zatajoval nejakú chúlostivú informáciu.
@Tyrael (18.06.2017 20:13): Jo... tak v té verzi 9.7 je to dost "ukecané". A to jsem teprve splnil Mercuria a měl jsem tak odhadem 50 "šepotů". Už v tutorialu během rozhovorů s Jackem mi to pořád říkalo něco. Dobré je, že jsou nově otitulkované v češtině, tak mi nevadí, že jim třeba hned nerozumím.

Plus ta "uvolněná" kabeláž. A třeba policejní pásky. Které se fakt vlní jaka nějaká chapadla.
Vím, že šepot byl spojen se schopností neviditelnosti u malka a, nosferatu....ale u normálního gameplaye jsem ho za malka nezaregistroval...
Meh. Malkaviani mi pripadali ako paranoidní schizofrenici, ktorí majú sluchové halucinácie - počujú "hlasy"..
Wau, tak nějak koukám že se kabely v Santa Monice nad ulicemi plazí jako chapadla Cthulhu a když to teda zkusím vygooglit, jestli to není bug, tak zjišťuju že to je Malkavianská featurka kterou poslední patche přidaly. Výborně!! Ta hra nezestárne.
Ten moment, když si uvědomím že 13 let stará hra s minitýmem měla lepší dialogový scény a animace než nejnovější upíří AAA RPG.

(jo, snad to ještě nějak dodělaj)

Ale potenciál by byl, ikdyž nejsem moc fan toho hipster lumberjack stylu hlavního hrdiny.
@Malignus (13.06.2017 13:44): však já taky, stažený jsem měl jen starý dosovky, který sehnat nešly....nebo komerčně neúspěšný věci jako datadisk aliens vs. Predator 2 primal hunt.....nesehnatelna hra ve fyzické podobě....příchod steamu...gogu.... ulehčil mému svědomí
Tadyhttps://prekladyher.eu/preklady/vampire-the-masquerade-bloodlines.315/ píšou, že čeština brzo bude..
Já osobně to asi v Nsis neposkládám :-(
A někdo kdo to hraje z češtinou by mi neporadil jak snadno a rychle naistalovat správně CZ VtM :-P
Tak jo tak jo, hlavně klídek..
Stahuju 9.7patch a mám naistalované (správně) NSIS (ještě to musím prohnat googlem abych s tím uměl).
GoG verze za 5 éček + patch + NSiS alchymie z češtinou a bude to OK??
@Sorin (13.06.2017 11:02): GOG je konkurence Steamu, ale zaměřuje se především na starý hry, který rozpohybuje přes DosBox na nových systémech. To vše z přijatelnou cenu bez DRM. Já jsem nedávno koupil Vampire - Redemption. :-)
Malignus
díky moc, konečně read me co k čemu a ta "GoGcom" je něco jako steam? Jejich verze VtM je v současné době za pro mě přijatelnou částku a že je čeština už na 9.7 patch mě velice příjemně překvapilo..
Zdar
Rád bych si po dlouhé době VtM chtěl zahrát..

Poradil by mi tu nějaký technokrat jaké všechny patche naistalovat abych si zahrál hru ještě v češtině? Případně kde to najdu? :-)

..jo a Tremere jsou nejmocnější! muehehe
Mozna jste zaznamenali, ze v pulce unora vysla nova hra z prostredi Vampire: The Masquerade, akorat je to interactive fiction:-P Bylo to ted ve sleve, tak jsem to koupil. World of Darknes Prelude: Vampire Prelude: We eat blood and our friends are dead mam za sebou.

Volne to navazuje na Bloodlines (odehrava se to castecne v LA, zmineny je LaCroix, Velvet, Max Strauss, Isaac tusim taky) a celkem to v poslednich dvou kapitolach gradovalo. Zvazuji pridani na DH, jsem zvedavy na Mage.

Jinak tam autori volne mixuji popkulturu s biblickym vyzkumem (nikdy bych nerekl, ze me hra primeje hledat si definici "synoptickeho problemu":-)
Nechte toho, teď si to chci znovu zahrát. :D
Sakra, tak si tak poslouchám celý soundtrack, přičemž zjistím, že v něm mám i všechny stopy toho rádiového vysílání "The Deb of Night". To je tak skvělý! Obzvláště ty fiktivní reklamy a trailery jsou psina. Btw, právě jsem si všiml, že mezi volajícími je i ten šéf Sabbatů, jeden z mnoha parádních detailů.
Za toreadora jsem to jel, zkrátka jako frajer s bouchačkou. Takže maximum do střelby, obratnosti, vyhrožování a sváděni....vyhrál.jsem to za všechny klany...a snažil se za ně uplatňovat, jim odpovídající strategii....ergo toreador který vše okouzli a stejně velkolepě opustí bojiště i za cenu množství mrtvých a porušení maskarady....prostě okázale
@Vurhor (05.05.2017 13:11): Pokud hned po příjezdu zajdeš za Ninesem, dí ti bod do Brawl zdarma a 4. bod do Brawl dává kniha (pokud jsi ji ještě nepoužil). Pokud za Ninesem zajdeš i po rozhovoru s Princem, dá ti 3. bod do Melee (4. a 5. bod do Melee dávají knihy). Druhý a pátý bod do Dodge dávají knihy. Mám .xls tabulku:

Talents

Computers 1 Book 3 Bertram Book
Finance 1 Trip Larry Book 5
Investigation 1 2 3 Malkavian Malkavian
Scholarship 1 2 3 Beckett Beckett
Stealth na max a pak všechny zabiješ bodnutím do zad, žádné trapné míření či sekání...
Mňa teda súboje s nožmi nebavili, sú hrozne neprehľadné. Automatická brokovnica a kolt magnum FTW!
@Vurhor (05.05.2017 13:11): Na melee skilly se naopak za mě skoro vykašli. Leda jsou tam tuším občas možnosti, jak některé povýšit při questech. To se pak vyplatí do toho trochu zainvenstovat a právě ten bod z questu si nechat až na ta další vylepšení téhož skillu, která by byla jinak dražší.