Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Turmoil

80
10 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > nezařazeno *
strategie > sociální strategie
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
02.06.2016 PC
Vývojáři:
Gamious
Oficiální stránky:
http://gamious.com/press/sheet.php?p=Turmoil
Turmoil vezme hráča do ropného sveta 19. storočia v Severnej Amerike, kde sa z neho môže stať najúspešnejší ropný podnikateľ. Ako získavate a predávate ropu, mesto sa rozrastá a ponúka vám rôzne vylepšenia, vďaka ktorým bude vaše ťaženie o niečo efektívnejšie. Počas hry sa dostanete do niekoľkých oblastí, v ktorých budete postupne okrem ropy nachádzať aj diamanty alebo zemný plyn. Proti vám budú stáť ďalší nádejní podnikatelia, s ktorými budete v aukciách súperiť o najvýhodnejšie pozície v jednotlivých oblastiach.

V marci 2018 vyšlo prvé DLC s názvom Turmoil - The Heat Is On.


Poslední diskuzní příspěvek

Strady: Já si půjčuju jen na začátku každého roku těch 15 stovek, maximálně 2000 když je cena fakt nízká, na rozjezd a víc jsem si zakázal,…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Seriál Dallas se vrací!! Největším tahákem děje je: Jear svede Pamelu a narodí se jim syn Jear junior Strady, který se snaží stát největší ropový magnátem nejen z rodu Ewingů!! Proto opouští Dallas a jde si vydobýt své jméno sám!

Jear junior Strady se tady pouští do svého vlastního dobrodružství. Vybral si jedno menší městečko Severní Americe, kde je obrovské naleziště ropy a postupem času zjistí že i plynu, plus sem tam se dá najít i diamant. Bohužel v městě J.R jr Strady není sám, má zde další všivý ropou mazaný těžaře. Proto začíná boj, jak o nejlepší pozemky z ropou, o spolupráci s prodejci ropy za nejlepší cenu za barel, tak i s bankéři o co nejlepší úvěr. Dále ve městě žije spousta šikovných lidí, kteří J.R jr Strady ulehčují práci, svými vynálezy a zlepšováky pro těžení ropy i plynu. Bohužel J.R jr Strady je hodně na peníze a lidé ve městě si říkají velké částky za jakékoliv vylepšení. Většinou dochází i k průpovídkám. "Ty starý dědku jak můžeš chtít za scan 30.000$ a za další jeho vylepšení 15.000$" prostě J.R. jr Strady je stejně horká hlava jako jeho otec Velký J.R., tedy jablko nepadlo daleko od stromu. To není vše co na juniora čeká, starosta se rozhodne že postupně v aukcích prodá celé město a první kdo získá 50% bude starosta. Jenže chtivost J.R. jr Stradyho je tak velká, že se neuspokojí z 50% on chce všechny, on chce být 100% starostou!! Proto v aukcích všechny své protivníky pošpiní, nadává jim do lehký holek a všelijak intrikuje, jen aby získal to co chce!!
Jestli se to vše slavnému J.R. jr Stradymu povede se dovíte v nových dílech Dallasu J.R. se vrací nebo na Steam účtě Stradyho či DH profilu.

Verdikt: Děkuji Zoltanovi za objevení této hry!! 90%

Pro: Snaha co nejvíc vydělat, Znovu hratelnost, Těžký achievementy.

Proti: Času je někdy opravdu málo, Aukce.

+14 +15 −1
  • PC 80
Máte rádi seriál Dallas? Trávíte prázdniny v Saúdské Arábii? Je vaší oblíbenou historickou postavou John Davison Rockefeller? Pak je Turmoil hra přímo pro vás!

Turmoil je neskutečně zábavná hra, která nás zavede do 19 století v americe. V jednom těžebním městečku svedou boj o černé zlato čtyři začínající ropní magnáti. Hráč si vybere jednoho z nich (další tři ovládá počítač), na začátku každého kola si v aukci koupí pozemek (nejvyšší nabídka vyhrává) a
dá se do těžení. V městečku si pak může u řemeslníků koupit za těžce vydělané peníze zlepšováky, vylepšení a nástroje, které mu těžbu ulehčí a urychlí. Některé z nich jsou přímo nutností (např. vrták skrz kameny), jiné naopak ulehčí práci, ale jde to i bez nich (počítadlo koní).

Během hry se pak přidá i aukce o akcie, první kdo získá 50% nahradí stávajícího starostu, což zároveň znamená vítězství ve hře.

Turmoil je hra, kterou si budete chtít zahrát dvakrát. Normální obtížnost je totiž dost lehká i v případě, že hráč dělá chyby. Nicméně se díky ní člověk naučí základy a je tak připraven na větší výzvu - expert mode!

Na normální obtížnosti není problém koupit jak většinu akcií, tak i všechny dostupná vylepšení od řemeslníků. I průměrný hráč své konkurenty drtí a výdělky na bohatém pozemku jsou i třikrát vyšší než u nich. Expertní mód je pravý opak. Už od počátku drží konkurenti krok a v půlce hry už se hráči vzdalují a tentokrát jsou jejich výdělky dvakrát i třikrát vyšší než vaše. Je tedy dobré se zamyslet a koupit jen ty vylepšení, které jsou nutné a být maximálně efektivní při těžbě ropy. A nezapomenout, že klíčem k vítězství je získat 50% akcií.

Na experta je tedy hra daleko zábavnější a náročnější, ne však přehnaně těžká. Nicméně i tak mám pocit, že protivníci jsou lehce nacheatovaní, jen aby byla hra trochu těžší.

Celkově se moc Turmoilu vytkout nedá, je to taková ta s láskou udělaná indie hříčka na nějakých 10-13 hodin, pokud si hráč projde obě obtížnosti. Zábavné a pohodové, nemohu než doporučit.

Pro: Zábava, hratelnost, expertní obtížnost

Proti: normální obtížnost je moc lehká, pokud nestíháte a vystříkne vám ropa z těžební věže, je za to pokuta jak kráva :)

+13
  • PC 65
Já vám nevím, fakt se musím divit za tak vysoké hodnocení. Přijde mi to trochu nespravedlivé vzhledem na jiné hry které mají 80 a víc %
TurmOil je na dnešní nároky hráčů až moc jednoduchá a omezená v možnostech. Grafika daleko pod průměr i když vím, že v takovýhle typech her o tu grafiku nejde, ale i tak mi to nedá.

Ve hře jsem aktivním hraním strávil 11 hodin a jsem skoro u konce. Máte dvě možnosti hraní 1) Kampaň 2) Single level mapu.
V kampani děláte dokola to samí, začínáte s 2000 dolary a hledáte ropu, (později plyn a diamanty). Každý level máte omezen časem. Hra má pro mě velmi záhadné praktiky jako příklad uvedu, že když narazíte na plynovou kapsu, tak jí musíte přepojit potrubím rovno k obchodníkovy a když plyn se začne pumpovat, tak se začne zvyšovat cena ropy.

Celé kouzlo hraní a taktiky je o správném načasování kdy ropu skladovat, prodávat anebo pumpovat plyn na navýšení ceny ropy a poté prodávat. Obtížnost se zvyšuje postupem času a to např tak, že se začnou generovat kameny, na které když narazíte zlomí se vrták.(To se dá vyřešit tak že za 30 000$ koupíte upgrade na vrták). Kampaň je postavena na soutěživosti kdy vy se zhošťujete jednoho ze 4 postav a cíl je vydělat na každý mapě co nejvíc peněz a ty poté správně investovat do upgradů anebo do možnostech které prodlouží čas na těžení anebo zrychlí rychlost prodeje a pohybu přepravy ropy.

Dle mého hra nevyužívá potenciál, který má. Např. by se dalo zakomponovat: síla tlaku, vlivy počasí, sesuny půdy, typy kvality těžený ropy která by se dala rafinovat v rafinerii. Také by nebylo špatný kdyby byla možnost vyrábět a prodávat benzín anebo jiné výrobky z ropy atd atd...

Pro: Neokoukaný koncept těžení ropy.

Proti: Jednoduchost, stále opakování toho samí a žádní změny v taktice. Nevyužitý potenciál

+10 +11 −1