Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

17.10.2006
10.11.2006
30.05.2007
31.07.2018
kompatibilní
73
130 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Sam Fisher ve čtvrtém díle série dostává od života jednu ránu za druhou a čeká ho nejtěžší úkol jeho dosavadní kariéry. Při jedné misi přijde o život jeho nový parťák a při cestě domů se Sam dozví tu nejhorší zprávu. Jeho dcera zemřela při autonehodě. Jeho život se mu hroutí pod nohama. Nemá pro co žít, a tak se rozhodne přijmout velice nebezpečný úkol - infiltrování teroristické buňky zvané John Brown's Army (JBA). Proto je poslán do vězení, aby navázal styky s členem JBA Jamiem Washingtonem. Sam pomůže vyvolat vzpouru ve vězení a uprchnout s Washingtonem. Tak se dostane do JBA. Jenomže získat si důvěru hlavy JBA Emileho není vůbec snadné a stačí jeden chybný krok a Sam zemře. Sam v roli dvojitého agenta tedy pracuje pro JBA a vládní NSA. Ze začátku prochází sérií testů a poté jde do první ostré akce pro JBA.

Sama čeká ve hře několik těžkých rozhodnutí, která ovlivňují další chod událostí. Jako třeba na začátku, zdali má zabít přeživšího pilota. Pokud uděláte rozhodnutí ve prospěch JBA, roste i jejich důvěra, zároveň ale ztrácíte důvěru NSA a naopak. Pokud ztratíte zcela důvěru jedné organizace, hra končí, proto občas musíte dělat i rozhodnutí, která se vám nebudou zcela pozdávat. Ve hře jsou také undercover mise. JBA vám zadá úkol a ve lhůtě 25 minut ho musíte splnit. Což se dá splnit během kratší doby, a tak přichází čas na plnění úkolů od NSA. Jsou to "mise v misi" a nebo úkoly v sídle JBA v New Yorku jako nabourávání se do serverů, nahrávání hlasů a otisků jednotlivých členů a podobně.

Hra obsahuje několik mini her, zlepšenou AI, 3 různé závěry, mnoho misí ve dne, nové animace a pohyby... Multiplayer se zjednodušil. Navštívíte luxusní jachtu, africké město Kinshasa, Sibiř, mrakodrap v Šanghaji a řadu dalších lokací.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Připadá mi jako by to bylo nedávno, když jsem se na DH dotazoval, zda mám zkusit nějaký díl ze série Splinter Cell. Dal jsem na kladná doporučení a najednou zjišťuji, jak to uteklo a já komentuji díl čtvrtý nesoucí název Double Agent.

Jak už sám název napovídá, Sam Fisher tentokrát nepracuje jen pro svoji mateřskou vládní organizaci NSA, ale navíc i pro JBA, kterou má za úkol infiltrovat a je proto nucen, jak se říká, sedět na dvou židlích. Jak už to bývá, zavděčit se ale oběma přece jen nelze, takže za to, co udělá pro JBA, nesklidí vždy právě velký obdiv u NSA a naopak. Proto ve hře není nouze o dějové zvraty spojené se ztrátou důvěry a jejím zpětným obnovováním u té či oné organizace a někdy i vyvolání pocitu, že pokaždé správné rozhodnutí neexistuje. To sice nezní zrovna pozitivně, ale z hlediska dějového to svůj kladný význam má, jelikož to hře dodává jakýsi filmový nádech, který mě osobně zaujal a po odehrání předcházejících tří dílů to pro mě byla vítaná změna. Co se však ve hře naštěstí ku prospěchu věci nezměnilo, jsou stále skvělé stealth pasáže, které jsou pro celou sérii vyhlášené svoji kvalitou, stejně tak i pasáže ryze akční, při nichž kromě chladných zbraní dojde i na Samovy přesné střelné zbraně.

Co ovšem kvalitu 4. dílu nemálo snižuje, je patrně nejvyšší počet bugů ze všech dílů, kterými je hra bohužel nechvalně proslulá a celkově je tak poněkud zatracována. Ani mně se bugy nevyhnuly, ale jednak jich bylo minimum a jednak se naštěstí daly úspěšně řešit, takže mi herní zážitek citelně nepokazily a postup do samého závěru hry včetně bonusové mise nepřekazily.

Co dodat? Kdo mě zná, čekal by, že po tomto díle otevřu dokořán dveře následujícímu 5. dílu Conviction. Netvrdím, že to neudělám, ale pokud vše nasvědčuje tomu, že hlavní hrdina o výsostné postavení tajného agenta v tomto díle přišel, budu s jeho pořízením velmi váhat. Pokud je to totiž pravda, pak touto změnou vývojáři pozapomněli na velmi zásadní věc. Postarali se tak o degradaci jedné z nejlepších stealth akcí. A tou série Splinter Cell miminálně pro mě prostě je.

Pro: stále skvělá stealth akce, dvojitá role hlavního hrdiny, zbraně

Proti: výskyt bugů

+32
  • PC --
Po třech letech se vracím ke hře, kterou jsem už dávno zatratil pro její technické problémy a nudný začátek.

Šanghajskému týmu se rozhodně nedá upřít snaha o originalitu a celkové posunutí série trochu jinam - a ruku na srdce, Splinter Cell přesně tohle potřeboval. Nápad s dvojím agentem je skvělý, mise na základně JBA mě velmi bavily, možná více, než samotné mise v terénu. Některé mini-hry jsou zábavné a rozhodující momenty ve hře jsou opravdu prekérní.

Bohužel, to je tak všechno. To ostatní už se dá považovat za kvality budgetovky někde z Ruska. DA trpí neuvěřitelným množstvím bugů a chyb v technickém zpracování, bez patchů je hra nehratelná, i s nimi jsou bugy na denním pořádku. A nejen bugy, ale i jisté logické nesrovnalosti. Asi největší WTF moment mě čekal ve čtvrté misi - na jedné straně ledovce vládne krásné počasí, stačí se ale posunout o pár metrů a dál a začne sněhová bouře jako kráva. Navrácení se zpět do míst, kde bylo hezky má za následek opětnou změnu počasí na slunečné. A tak pořád dokola. Legrační. V posledních misích se mi stávalo, že zastřelená stráž vstane z mrtvých, nebo že se od ní kulky odrážejí jako od lokomotivy. Největší problém je pak vyvolávání poplachu stráže, která vás na piko-sekundu spatřila - v tu chvíli po vás jde celé okolí naprosto jistě. A že kolem zuří válka a vy používáte zbraň s tlumičem? Neva, stejně všichni naprosto přesně vědí, odkud jde střelba.

Zatímco noktovizor byl v minulých dílech nepostradatelnou součástí výbavy, tady jej ani nevyužiji a když se o to chci pokusit, tak mě z něj hned začne bolet hlava. Kdo takovou rozlinkovanou obrazovku schválil, kdo na to má čumět? Kromě toho je čtvrtý díl opravdu krátký, teoreticky obsahuje pouze šest hlavních misí a omáčku okolo.

Nenudil jsem se, nelituji času, ale Double Agent zůstává i přes své světlé stránky nejslabším dílem série.

Hodnocení:
**/5
Spíše zklamání.
+15
  • PC 55
"Tom Clancy's SplinterCell 4: SplinterCell4.exe - Chyba aplikace : Instrukce na adrese 0x1090bba6 odkazovala na adresu paměi 0x0572ffea. S pamětí nelze provést operaci: written...."

Splinter Cell - Double Agent je první z mých 111 dohraných her, která spadla při závěrečných titulcích.

Což je jenom vrchol totální programátorský stupidity, jež byla na tuto hru kvůli lemplům z Ubi Shanghai uvržena.V prvních dvou misích jsem se také dočkal tří BSOD, pokaždé s chybou audio driveru, a to na PC jež zvládá Armu 2, Crysis nebo GTA4 10 hodin v kuse rock stable.Zde naštěstí pomohlo nastavit akceleraci zvuku přes dxdiag na "basic" - pak už hra místo BSOD "jen" padá do win, viz výše.
Kromě těchto problémů se pak ve hře vyskytují různé další bugy, stíny blbnou, animace se podivě zpomalí při chůzi po schodech, grafika je mnohem horší než na Xboxu 360 ( i na max detaily).Menu jsou řešená otřesně, plus mi hra třikrát za hru zahlásila, že nemám žádné savy (=hovadina), takže jsem musel začínat level od začátku.Pak bych ještě dodal, že se framerate docela často pohyboval kolem 20-30, na GTX 280.

No, když pominu totální neschopnost Shanghaiského týmu na poli programování, tak...samotná hra ujde.Level design je docela zábavný - mise v Shanghai (překvapivě) je dokonce velmi dobrá, zaoceánská loď nebo Rusko mě taky bavilo.
JENŽE! Pak tu jsou 4 mise, které se odehrávají na základně teroristů.Už první z těchto misí mě neskutečně nudila - a co teprv když jsem jí hrál potřetí, po čtvrté? Hmmm? Nepředstavitelnej opruz.
Příběhově se taky nejedná o nic extra, ale to už hezky shrnul Montana.Ikdyž možnost několika konců je aspoň trochu zajímavá (bohužel zase shozená tím, že všechny stojej za hovno).
Hudba stála oproti Chaos Theory za nic, ikdyž skladba v menu je skvělá - ale když jsem jí slyšel po 50té, už mě opravdu tolik taky nebrala.
Nebudu se dál rozepisovat, prostě Double Agent je zdaleka nejhorší hra v sérii a dohrál jsem jej jen z povinnosti jako přípravku na Conviction (by Ubi Montreal, takže se těším).Double Agent je ještě horší než Pandora Tomorrow, a přál bych si, aby Ubi nechal tým v Shanghai rozpustit, protože "made in china" se pro skvělou sérii založenou v Kanadě fakt nehodí.

Pro: Design asi tří misí, skladba v menu

Proti: Všechno ostatní

+14 +18 −4
  • PC 85
Když jsem tuto hru kupoval, rozhodoval jsem se ještě mezi ní a Hitmanem: Blood Money, nakonec jsem se tedy rozhodl pro tento Splinter Cell a to na doporučení prodavače, který nad hrou jásal a já jsem tedy Hitmana odsunul na později.

Již při první misi jsem tedy poznal starý dobrý Splinter Cell, ale jelikož nemám v této sérii moc dílů odehráno, tak jsem rozpoznal hlavně změny v grafice a to opravud velké. Později na mne již čekalo veliké překvapení a to v hraní na dvě strany. Během plnění různých misí máte zadány různé úkoly a z toho několik pro teroristickou JBA a vládní NSA. U obou organizací máte také ukazatel důvěry, který musíte držet neustále co nejvýš, protože když ji ztatíte, tak mise končí neúspěchem.

Dále se mi také líbilo několik misí, které probíhali v základně JBA, v New Yorku. Zde jste také mohli plnit úkoly jak pro JBA, tak škodit a plnit je pro NSA, zvlášť ty byly zajímavé a "napínavé". Pokud jsem tedy u atraktivity misí, tak snad nejvíce se mi líbila ta v Šanghaji.

Snad jedinou, ale celkem zbytečnou a velikou nevýhodou byla zabugovanost hry. Asi tím největším je problém s trezory, ale díkybohu jsem ho po pár dnech vyřešil a hra u mne neztratila na atraktivitě a pro mne je to snad nejlepší díl ze série Splinter Cell.

Pro: grafika, zajímavé mise a úkoy

Proti: bugy

+13
  • PC --
Sam Fisher a jeho prvá úloha ako Double Agent. Príbeh sa začína ideálne. Všetko ide po másle a zo všetkého som bol nadšený a následne aj sklamanie. Misií celkom málo. Z tých 10 (+1 za dobrý koniec) sa 4 odohrávali v základni JBA (pre mňa sklamanie a zbytočne predlžovaná hra). Ked si pomyslím aké polená mi hra sama hádzala pod nohy. Optimalizácia stála za jedno kopyto. Typický príklad toho ako hra ma byť príkladne zabugovaná. Ani by som sa nehneval keby na PC hra nevyšla. Bugy ma sprevádzali celou hrou od začiatku až do konca. Záseky o hocijaké predmety, padanie hry a dokonca som ani hru skoro nedokončil vdaka bugom (problém som vyriešil tak že som musel som znížiť rozlíšenie na 800x600 aby sa mi ending spustil). Celkovo som sa ale zabavil a aj užil si to. Sam Fisher je späť ale nie v najlepšej kondícii.

Pro: Grafika, Hudba, Fisher sa zaľubil, príbeh

Proti: Bugy, Misie, Optimalizácia,

+12