Komplet free víkend jede....
Akorát mě teda překvapuje, jak je to náročný. S gtx970 bych čekal vyšší fps. A teda většinou si poradím, co kde vypnout, přepnout a tak, ale tady mi přijde, jako by hra pomalu nereagovala. Fps jsou furt tak nějak víceméně stejný. Ubi by mělo na tomhle enginu sakra máknout.
Mě jebne. Včelka od snipera do šišky. Dobrá rána uznávám. Vzápětí přibíhá parťák mě oživit. Vyskočím na nohy jako jinoch a dvě vteřiny nemůžu s postavou nic, tak tam stojím jako živý terč až přiletí druhá včelička. A tak furt dokola :-D Chtělo by to, když vás někdo vyléčí, aby postava zůstala ležet, jinak jste okamžitě na ráně.
PVP beta v plném proudu. Na to, že splňuju hravě HW nároky to nemá fps nic moc, musím ubírat. BTW, dá se hrát vůbec příběhová kampaň s kámošema? Z obsahu to chápu tak, že single jen s AI panákama.
Dá se to zahrát hodně takticky, zabíjet tiše, využít prostředí, drony, tlumiče (no, to je asi vše) a nebo jít na to silou. Nicméně není to ani jako Splinter Cell, ani jako Rainbow Six, ani jako HaD. Když vás zpozoruje jeden nepřítel, ví o vás celá základna a i tak mají nepřátelé hodně špatné UI.
@Rapier (25.03.2017 20:36): Cus, za sebe rikam, ze je to Division meets Far Cry and MAFIA3. Tzn. story okrajova stejne jako v Division. Grafika nadherna ale HW narocne. Taktizovani za chvili omrzi, protoze je to proste porad dokola a radsi to tam pujdes vystrilet. Na vyssi obtiznost ale lehce umres :) Kazdy z 22 regionu ma par desitek collectibles, side misi co se opakuji a pak 6-7 pribehovych misi. Ty se taky po case svym zpusobem taky opakuji. Po dokonceni se odemce finalni boss a tim obsadis ten region a jede se do dalsiho. Takovy Mafia 3 styl. Recenze hodnoti hodne pozitivne prave coop. V bete jsem byl nadsen, tady jsem v nem vydrzel hodinu. Vzdy me to bez systemu hodilo uplne do jineho regionu nezavisle na tom, kde se pribehove nachazim. Jako novacek jsem byl hozen do regionu s obtiznosti 5/5 lebek a tesne pred zabitim finalniho bose posledni mise. Borci navic byly nekde v uhelnym dole a me to hodilo na povrch. Misi mi to uznalo na kilometr daleko jen diky tomu, ze jsem byl v parte. Takze jsem "dokoncil" regionu aniz bych predtim musel udelat predchozi mise pro jeho dokonceni, takze jsem si je pak dodelal dodatecne sam. Navic se ti na mape zobrazi mapa toho hrace, ktery je ve hre nejvice daleko, takze vidis vsechny collectibles, side mise atd. Po opusteni lobby ti to na mape zustane! To muze videt nekdo jako nevyhodu, protoze si to neobjevil sam. Takze k tvemu dotazu je to za me "střílečka v otevřeném světě s WOW grafikou" a generickou naplni.
PS: Ted navic resim glitch, kdy se mi v novem regionu neodemce intel, ktery potrebujes pro odstartovani pribehovych misi pro dany region. Jde o celkem castou chybu, ktera se na forech resi.
@Rapier (25.03.2017 20:36): Tak napůl. Na jednu stranu je to dost taktické, musíš hrát opatrně a postupovat týmově (v coopu) a rambo styl vede akorát k tomu, že tě nepřítel totálně rozdrtí (nepřítel tě i na nižší obtížnost v pohodě sundá na pár zásahů). Na druhou stranu je to takové docela blbuvzdorné a je to arkádovější a přístupnější, než třeba H&D nebo ARMA. Hlavně co se třeba vozidel týče. Mrkni na videa, ty ti řeknou asi nejvíc.
Vávra se v posledním Levelu nad GR úplně rozplýval. Je to fakt tak dobré?
Může mě to jako fanouška Operation Flashpoint, Arma, Ghost Recon, Hidden&Dangerous nebo Rainbow Six oslovit?
Je to ještě vůbec taktická akce ve stylu původních Rainbox Six nebo je to prostě jen střílečka v otevřeném světě s WOW grafikou?
Jak moc je ta hra taktická, např. v porovnání se sérii ARMA?

PS: hra nemá s původním válečným Ghost Recon nic společného ale chápu, že doba se za ty roky změnila a značka táhne.
Mě tady hrozně snipování baví, připomíná mi to trochu armu, ale záleží, jak to udělají. Jestli to bude jenom team death match v nějaké osadě, tak asi nic moc.
Divišny jsou hodně dobrý, ale po několika hodinách tam neni co dělat a celej systém je dost zmatenej. Ghosti jsou takový rádoby division 2 s open wordem, kde ale po několika hodinách se také vše opakuje. Prakticky jen mise typu vyslechni, zabij, ukradni. Každopádně asi jedna z nejlepších coop her momentálně na trhu. Bohužel.
@Guldy (09.03.2017 19:59): Jako hrál jsem jen betu (zato asi 8 hodin v kuse :D), takže pořád těžko soudit, ale rozhodně to má víc smysl než Division. Není to nedomrlé lagující MMO, ale profesionálně zpracovaná coop hra. Díky možnosti taktizování bys to měl asi docela ošizený, kdybys to hrál jen sólo. A už po těch 8 hodinách hraní jsme začínali vidět klasickou Ubi šablonu (klasicky opakující se vedlejší mise do zblbnutí), což by mohla být třeba po nějakých 20 hodinách sólo hraní pruda, kdežto v coopu je to fakt sranda na dlouhé hodiny i přes to, že děláš vlastně pořád skoro to samé. Ale prostředí je fakt překrásné, já osobně bych do toho šel asi i kdybych to měl hrát sám, i když určitě ne hned za plnou cenu.
kdyz to budu chtit hrat sam, ma to cenu? A je to srovnatelny treba s Divisionem?
@Nikdykde (08.03.2017 12:27): Byla 2 mesice stara, takze bych to nehadal na starou serii, ale je to 4GB verze, coz pro tenhle open world neni uplne ideal. Pres ty 4GB to preskoci uz pri very high nemluve o ultra. Jake mas nastaveni detailu/rozliseni ty?
Wildlands na RX480 8G jede naopak velice, velice plynule. Podle youtube mají spíš problém nvidie, ale to vyřeší rychlá aktualizace ovladačů (a taky ti, co si na to stěžují, působí jako pěkný jelita).

Doporučuju grafiku vyreklamovat. První serie 480tek měla chybu právě v napájení, taky jsem to řešil. Nechal jsem to vyměnit a současná naopak předvádí docela překvapivej výkon – na to, kolik to stojí pracuje nadmíru dobře a stabilně.
V pohodě, není kam spěchat, mám teď co dělat s dalšíma pár hrama :D
Špatná grafika, jdi reklamovat :)
Artefakty už nemají se hrou moc společného, toto není problikávání textur. Většinou vadné jádro, přehřívání.

A vyměň ty ramky! :D Patriot ti tam ještě bouchne.. pokud je to ale DDR4, tak to si nevybereš, tam 2 ze 4 nefungují.
@SimonEndt (07.03.2017 19:18): dik za potvrzeni, bude to grafika, 2 dva mesice stara a uz sem zkusil vse, odpojit nove pridany HW, reseat grafiky, clear cmos baterky, druhou napajeci vetev zdroje, nic, neni to uplne ideal na reklamaci protoze se vada projevuje jen u narocnych her ale neda se nic delat.
Tak vida nainstaloval jsem opet Hitmana ktereho jsem hral nedavno a spatne textury se taky projevuji. A tady je pro srovnani Ghost Recon. A pak je tu Homefront, ktery mi freezuje, ale drzi pokud podtaktuji GPU o 20%. V posledni dobe jsem osazoval 2*8GB od jineho vyrobce k soucasnym 2*8GB patriot, dale 1 HDD a 1 SSD. Zdroj 700W.

EDIT: kdyz dam behem hrani Hitmana alt+tab a podtaktuji takt GPU o 20% tak blikani textur zmizi, ve stock tatku se zase objevi.
No já se taky nebudu rozhodně nikam hnát :D Času moc není, spíš jen občas, tak abych se tam s tím vším nemusel pachtit sám a měl se s kým domluvit :) Tak se na to, co bude lepší v coopu, vždycky nějak domluvíme :)
@Arcee (05.03.2017 16:01): Ja to budu urcite mastit dost, ale u techto her se nevazu na konkretni uzivatele :) Beta ukazala ze budu hodne prepinat mezi single a coop. Preci jen single je takovej klidanek, kde nemusis nikam spechat a sam si vybiras co delat, side mise, collectibles atd, coop je vylozene na story mise.
Tak jak to s váma vypadá? S kým si zahraju? Najdou se tu aspoň dva lidi?
Je úplně skvělé, jak hrajeme ve třech - dva chlapi, jedna ženská - a hra se tomu přizpůsobila. Vojáci si mezi sebou mimo akci povídají, vyprávějí si historky z předchozích akcí, říkají si vtipy apod. A opravdu - mluví spolu dva chlapi a jedna ženská. Je to detail, ale přesně takovéhle detaily dělají dobrou hru.

Jinak ten svět působí skvěle - různorodě, živě a je obrovský, i když v betě je jen kousek mapy. Lesy jsou husté, atmosférické, horské zasněžené pláně jsou taky super - má to takový ten nádech exotických zemí. Těch pár misí, co představila hra, bylo překvapivě docela rozmanitých. Nevím jak moc by mě to bavilo, kdybych to hrál sám, ale ve třech je to opravdu zábava královská. Něco takového jsem si představoval, když jsem hrál Operation Flashpoint: Red River. Ale samozřejmě po pár hodinách ještě těžko soudit.

A Leviathan by byl spokojenej. Nepřátele nejsou nahuštění na každém metru mapy. Ty prázdné pláně jsou božské. Zrovna letíme nad solným jezerem v horách. Ta letící hejna ptáků - wow!
Já to tady moc asi sledovat nebudu, tak si mě kdyžtak přidejte na steamu, kdyby jste to někdo koupil :) Ten mám přihlášený furt, pokud mám zapnuté PC.
@JohnCZ (26.02.2017 18:31): Ale jazdny / letovy model & fyzika su uplne tragicky smiesne nie?
Ja som to sice nehral, ale kamosi co hej referovali.
Napriklad autom prejdes cez obrovsky balvan ako hoverboard a potom narazis do nejakeho dreveneho koliku a ten ta sunda, vrtulnik je uplne smiesny, v porovnani s GTA 5 manevrujes ako keby si sa hral s plastovym modelom, ktory mozes otacat ako sa ti zachce bez akejkolvek fyziky atd....
Tak dojmy po cca 2 hodinách skvělé. I kdyby to mělo bejt generické Ubi-like, gameplay nás ve třech hodně vtáhl. Pocit ze střelby je parádní a prostředí je krásné. Taková více arkádová Arma, ale ne úplně. Chcípnout se dá při neopatrném zásahu hodně rychle. Džoník lajks.