Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@hanak_v_exilu (10.05.2021 20:54): @Tarhiel (10.05.2021 21:04): No, to je zajímavé, že Escape byla právě naopak první mise, kde jsem stealth postup nedělal. Ono těma tunelama se opravdu moc proplížit nedá. Resp. co jsem viděl supreme ghosting od Klateramuse na Youtube, tak on to samozřejmě nějak zvládl, ale to jsou zdlouhavé posuny po milimetrech, to není moc zábava pro běžné hráče.

Takže já jsem v tom levelu, myslím, schválně vše zabil. Jako pomstu za zradu. :) Zabíjel jsem vše mečem na blízko a docela v pohodě. Musíš vždy ve vhodnou chvíli použít vyklánění dopředu. Tím můžeš promáchnout do větší vzdálenosti před sebe a pak ustoupit, aby ti pavouk nevrátil ránu. Stejným způsobem jsem zabíjel i ty opičí strážce. A ještě myslím, že jsem využíval to držení myšítka na "nabití" větší rány, aby nepřítel padl na 2 rány. Ale možná ne vždy, ono to zpomaluje pohyb a někdy je lepší třeba proti 2 pavoukům současně rychleji couvat...
@hanak_v_exilu (10.05.2021 20:57): Eh, tak v tom prípade jedine preplížiť.
Sú tam aj také nepríjemné vybuchujúce žaby, tie sú ešte nepríjemnejšie. 

Určite na nejaké šípy v rámci misie narazíš, ale veľa ich nebude.
V tejto misii jedine stealth, lepšie Ti neporadím.
Je u té mise Escape možnost nějak pobít ty pavouky? Nedokážu je trefit mečem a vždycky mě zabijou. Už su z toho úplně zoufalý.
@H34D (komentář): paráda, aneb jak jeden zatvrzelý multiplayer Q3 Arena hráč našel cestu k (ne-)zabíjení v singleplayer hře. :)

Dokonce se koukám že žebříček 93-00 máme takřka stejný (pokud vynechám simulátory).
@H34D (29.12.2020 20:05): Je pravda, že herní doba a celková rozloha mě taky překvapila, čekal jsem, že to sfouknu za týden-dva jako trojku (či jinou podobnou hru) a byl překvapen, o jak rozlehlé kousky se v případě prvních dvou dílů jedná :).
@Isair (29.12.2020 17:25): Děkuji a také souhlasím (s tím ucelenějším pocitem než u některých open world her).

Mimochodem Steam mi po dohrání Thief: Gold ukazuje 42 hodin, ve hře čistý čas bez save/load pak 21 hodin. To už snad dokáže konkurovat i těm open world hrám. :)
@H34D (komentář): Pěkné komentáře:).

"Dále se mi velmi líbí, že každá mise v rámci svého vyprávění prezentuje jakousi ucelenou cestu od začátku do konce"

Souhlas, tohle se mi také vlastně dost líbilo a je to zároveň něco nepříliš často ve hrách vídaného. Stejně jako nutnost se po splnění všech úkonů vrátit zase zpátky na začátek. Dává to pocit takové celistvosti a větší komplexnosti světa.
Vlastně z prvních dvou Thiefů jsem měl z jednotlivých misí pocit možná i větší "ucelenosti", než z leckteré open world hry :).
Jedna z nejlepších her co jsem kdy hrál. Měl bych ji po těch 20 letech konečně dohrát.
Pokud si před misí v krámě koupím tipy k misi, kde si je pak můžu prohlédnout?
@Dan9K (komentář): Samozřejmě ti tvůj názor neberu, ale napadlo tě, že když nejdou zombíci vybít tak je prostě jen obejít? Ta hra se z určitého důvodu nejmenuje "Paladin"... Jinak stealth jak ho popisuješ ve hrách prostě takhle funguje. Kromě aktuálního Aliena je tenhle mechanismus všude od nepaměti. Ono realita by prostě zábavná moc nebyla. Takže pokud se "povede" udělat ze stráží alspoň nějaký puzzle, tak se dá hovořit o úspěchu. Samozřejmě AI v Thiefovy je zoufalá (standardní).

Grafika nestála za moc už ve své době, ale kromě panáků to je celkem stylovka. Ale krásou samozřejmě nehýří.

A vytýkat hře provazové šípy...? Prvek který ti umožňuje udělat si cestu kdy se ti zamane? Nebo se pověsit u stropu když se k tobě blíží stráž a nemáš kam prchnout...? Zrovna kritika provazovejch šípů nesedí..

Co by se dalo jedničce vytknout je rozhlehlost a architektura některých misí, která je zvláště při prvním zahrání dost psychedelická.
@Drolin (16.11.2014 17:51): No kdybych si chtěl rejpnout, tak bych se tě zeptal, co tě překvapilo na tom, že je hra s přívlastkem The Dark Project temná :D. Ale v poho, chápu, jak to myslíš. Hodně dobrejch věcí nemusí člověku sednout hnedka. Já jsem takhle poprvý odkopnul Fallout 2 po 30 minutách. Na druhej pokus už jsem byl ale jinde. To samý platí třeba s filmem Barry Lyndon. Člověk se prostě vyvíjí :)
@Drolin (16.11.2014 17:51): jo, určitě další díly zkusím. I tu jedničku jsem chtěl stůj co stůj dát, třeba se ještě odhodlám...někdy :-) Přecijenom jsem si to koupil za tvrdou evropskou měnu, tak mám pocit, že když jsem to nedohrál, tak se okrádám :-)
@Dan9K (16.11.2014 17:41): Nezábavná, herna a prostředí pod ním mi přišlo jaksi naddimenzované - celkově mi vše přílšo temné a šedivé, a já naopak mám rád mapy v sídlech, kde nechybí spousta detialů a tak i možností strategie. Nicméně obtížnost byla také nadsazená, avšak ne motivujícím způsobem.

Myslím, že nejlepší mise jsou v Thief II (a to o docela velký kus před The Dark Project). Určitě bych tak sérii být tebou dal ještě pár šancí (osobně mě poprvé asi do půlky první Thief nebavil, ani na druhé zahrání, a až na třetí mě vše pohltilo a klidně bych sérii řadil i nad System Shocky, což by se mi pár let zpět zdálo šílené :).
Opačný názor je vždy do istej miery prínosný, obzvlášť ak dovtedy chýbal.... Tiež som prvého Thiefa chvíľu skúšal a nijak zvlášť ma neupútal/nemotivoval. O čo viac ma bavila konzolovejšia trojka, ale to je samozrejme individuálne.
@Drolin (16.11.2014 17:37): nevím, no...možná to bude tím, že to byla mise, do které jsem se nejvíc zakousl a pochopil v ní plně všechny prostředky, které mi hra dává. Na plno jsem v ní začal využívat věci typu mechový šíp na chůzi (což se v následující misi Sword stalo nutností) nebo vodní šípy na louče. Sem tam nějaký hluk na odlákání a tak. Jediná věc v té misi mě nasrala a sice skryté tlačítko v jednom doupěti, bez kterého jsem neotevřel truhlu v tom druhém doupěti, to mi přišlo trochu jako sviňárna.
@Dan9K (16.11.2014 17:33): Zajímavé, já naopak Gold verzi a její tři mapy hodnotím nejníže ze všech map, které se v Thief I/II objevily. Zvláště tedy Thieves' Guild, což je mise dle mě příšerná i na standardy Thief 3/4 :).
@Drolin (16.11.2014 09:08): hodnotím ji lépe ze dvou důvodů. Dostal jsem se jen k té první bonusové misi z těch tří a když tak nad tím přemýšlím, bavila mě ze všech nejvíc. Mně nevadí, že byla zaplněná strážemi, já proti strážím nic nemám :-). A pak mi to přijde i příběhově ucelenější (dosledoval jsem videa z toho, co jsem nedohrál) a tak nějak dodělanější, než původní Thief. Proto jsem tomu dal o pět procent víc :-)

@jablek (16.11.2014 15:33): myslím, že to přínosné být může, protože do teď byly názory naprosto jednostranné a je přínosné, pokud je vidět i to, že ne všem to musí sednout (což ostatně píšou i někteří ti, kteří hodnotí hru pozitivně, takže já jsem takový malý důkaz :-) ). Nemám nic proti obtížným hrám, právě naopak. Ale musí ve mě vzbudit motivaci k tomu ty nesnáze překonávat. To se Thiefovi u mě bohužel nepodařilo. A nejde až tak o to, že by mi to nešlo. Myslím, že mi ta hra i celkem šla, snad s výjimkou těch nemrtvých, prostě mě to hraní ale netěšilo, proto jsem se na to vykašlal.
@Dan9K (komentář): Určitě bych poradil vyhledat nějaký fórum, kde bys zjistil, jak zvládat jednotlivý mise, jak se chovat mezi nemrtvejma atd. Thief není jednoduchou hrou, ale tys jí vytknul zrovna to, co jí posouvá tak vysoko :). Nedoporučuju ti, aby ses nutil do dohrání. Podle všeho to není pro tebe. Na druhou stranu bych ale nedoporučoval psát komenty ve stylu: nešlo mi tohle, tohle a tohle a tak jsem se na to vykašlal. To asi fakt není moc přínosný..
@Dan9K (komentář): Jen, proč hodnotíš lépe Gold verzi, kde ta třetice misí je ještě o něco zaplněnější a obtížnější (zvláště Thieves' Guild před The Sword a The Haunted Cathedral) a tak i teoreticky více frustrující pro ty, které koncept Thiefa tak nebaví.
[neexistující komentář]: Mínus! A to už jsem tě pomalu chtěl chválit za slušnej komentář...
Tak jsem se po letech pustil znovu do Thiefa. Ještě lepší než si pamatuji - výborná hra.
a nejde to něják udělat přímo ve hře, abych nemusel chodit furt do biosu?
Mně jedou bez problémů, jen bylo třeba exe souborům vnutit, aby používaly pouze jedno jádro procesoru, jinak hra často zamrzala.
já mám všechny 3 díly na DVD klidně bych to prodal, ale nevím proč mi nejdou tyhle první 2 díly rozjet na Xpčku. Spstím je a ani ne po 5 sekundách hraní se mi hra vypne.