Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Settlers: New Allies

17.02.2023
04.07.2023
kompatibilní
70
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Po 13 letech od vydání posledního dílu (The Settlers 7: Paths to a Kingdom) se série The Settlers konečně vrací, tentokrát s podtitulem New Allies, na kterém se podílí i tvůrce série Volker Wertich. Jedná se o klasickou budovatelskou strategii s pohádkovou grafikou, která je oproti předchozímu dílu výrazně vylepšená a to hlavně díky enginu Snowdrop (vlastní engine Ubisoftu od studia Massive Entertainment), který autoři nově používají.

Úkolem samozřejmě bude, jak je u této série zvykem, postavit prosperující vesnici. Mapa je tentokrát rozdělena na jasně oddělená hexová pole, podobně jako první díl série. Základní budovy jako dřevorubecké chýše, doly a lovecké chatrče brzy doplní odemykatelné budovy jako řemeslnické budovy a továrny, společně vytvářející pro sérii typický řetěz výroby. Kromě stavění ve hře neschází ani válčení, které je oproti minulému dílu o značný kus propracovanější a například nabízí bohatší škálu jednotek (jako halapartníky, berserkry, kušníky a další). Nemusíte však nutně stavět armády, ale namísto toho můžete vytrénovat jednoho hrdinu, který vaši říši bude zastupovat v rytířských soubojích jeden na jednoho. Pokud se mu bude dařit vyhrávat, populace nepřátelské frakce se začne bouřit a může nakonec i vyvolat revoluci s cílem přidat se pod vaši vlajku. Pokud však preferujete cestu kompletně bez násilí, je tu pro vás možnost získat nové území i pomocí víry.

Samotnou kampaň, v níž se osadníci vydávají hledat nový domov poté, co jejich domovinu zničilo tajemné zemětřesení, budete moct hrát nejen v singleplayeru, ale rovněž v online kooperaci. Hra dále nabídne i klasický skirmish a jiné multiplayer módy, které bude možno hrát v PvP i PvE režimu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.