@Fritol (22.06.2020 19:39): Hru jsem zde vůbec neřešil, pozastavil jsem se nad nekvalitou recenze pana Srpa. Pokud Ti není něco jasné, můžeš si mé příspěvky níže pro velký úspěch přečíst ještě jednou. Přeji pěkný večer.
@Naginata (18.06.2020 21:06): Nevěděl jsem, co přesně jsi měl na mysli. Během hraní jsem si říkal, to mu fakt vadí ty sběratelský kartičky, na kterých jsou vývojáři? A teď čtu, že lidi si myslí, že Druckmann hraje postavu, kterou ve skutečnosti hraje Alejandro Edda!! Co to s vámi, hoši, ksakru je?? Vy jste snad vyhulili celou Eugeneovu zásobu, ne? :D
@M.a.t.t. (22.06.2020 19:30): Já to ani posuzovat nechci. Recenze jako ta od pana Srpa jsou pro mě nic neříkajícími superlativy automaticky nedůvěryhodné. Názory na hry si dělám sám na základě gameplay videí. A i kdyby The Last of Us 2 byla hrou padesátiletky, pořizovat si ji nebudu. Jsem PC hráč, stará škola a nebudu si kupovat herní konzoli když hry, které mě zajímají, jsou na PC.
@DEU (22.06.2020 19:26): Ale to nevieš posúdiť, kým si hru reálne nezahráš. Z toho čo si napísal, je mi jasné, že u vybraných recenzentov si sa sklamal a ich vkus sa veľmi nezhoduje s tvojim, no asi sám uznáš, že toto nemusí platiť o všetkých recenzentoch. Netreba všetkých posudzovať podľa tých najhorších.
@DEU (22.06.2020 19:26): Jsou. Já to nemám ani dohrané a už jsem znechucený ze všeho, co jsem kdy hrál a co kdy hrát budu. :) Stejný pocit jak po dohrání Life is Strange, všechno co jsem pak zapl bylo uplně meh...
@M.a.t.t. (22.06.2020 17:23): Jde mi o způsob napsání recenze. Jakmile článek překypuje superlativními výrazy (dokonalost, perfektní, bezchybné, převratné, jedinečné a dalšími), takovýmto pak nevěřím ani slovo. Nemluvě o větě, že budou mít hráči problém hrát jiné hry. To mi zde vyznívá jako nadřazenost s tím, že ostatní hry jsou podřadné.
@Paul (22.06.2020 17:23): „Zajímavej“ mi tam přišel ten detail, když říká, že vždy pracují s dev kitem, že nemají verzi, která by běžela na PC. Někteří si z nějakého důvodu myslí, že každá hra musí „nějak“ běžet na PC, když se na něm vyvíjí. Proto jsem vždy ty spekulace, že TLoU bude na PC bral s hodně velkou rezervou. Možný to samozřejmě do budoucna je, ale ta optimalizace by asi byla hodně drahá.
@DEU (22.06.2020 16:19): Takže konkrétne v tomto prípade ti príde užívateľský metacritic review bombing s až podozrivo vysokým počtom hodnotení oproti všetkým predošlým hrám štúdia relevantnejší ako názor normálneho hráča, ktorý hre venoval svoj čas a snažil sa o dôkladnejší rozbor, prečo sa mu hra páčila? :)
@Fritol (22.06.2020 16:18): Kdyby ta kontroverze, byla tak rozřířená, tak by se ta hra neprodávala tak dobře, jak se momentálně prodává. SW battlefront to měl ještě horší se svou "pride and accomplishment" loobox argumentem a přesto se té hry prodaly miliony kusů. Svět je větší než několik casuálů několik tisíc lidí, co to na netu řeší a sledují 24/7.

@BUMTARATA (22.06.2020 17:05): Děkuji ti za hodnotnou odpověd.
@BUMTARATA (22.06.2020 16:11): Já to hraju na hard, Survival jsem si nedával. Mám zhruba 25 hodin nahráno a jdu teď zachránit ty dvě holky, co v předchozím dnu zachránily Abby před Scars, tak jsem jen zvědavej kolik mi zbývá :)
Jsem PC hráč a na konzolích jsem hrál maximálně FIFu na celodenních víkendových turnajích u známého, kde jsme si dali pivko, burgery a především pokecali s přáteli. The Last of Us jsem tedy nehrál, ani pořádně nevím o čem ta sága je. Hodnotit tedy nebudu žádnou hru z této ságy. Nicméně ta vysuperlativovaná recenze na bonuswebu.cz v mých očích překonala textovým zpracováním i videorecenzi Battlefield V jistého pana Tatarky na ještě starém Re-playi. Ale rád se pobavím nad tím, co některé lidi dokáže přesvědčit ke koupi hry. V dobách, kdy máme na herních platformách hodnocení hry od uživatelů včetně komentářů, fotek či videí na YouTube, jsou pro mě osobně recenze od "herních žurnalistů" irelevantní. Ti, co herním žurnalistům věří, by měli odevzdat občanku.
@pajmič (22.06.2020 15:27): Mhm, když myslíš... Mluvil jsem o téhle hře s několika casualy, které zajímá akorát tak nová FIFA a nový open world od Ubisoftu. A představ si, přesně jak říká S4TW, mluví jen o té kontroverzi. Z toho plyne, že se pleteš.
@orromis (22.06.2020 15:48): Hra říká 40. Nejsem si jistý, jestli je to čistý čas, nebo celkový, přijde mi, že celkový. Hrál jsem na nejtěžší obtížnost a docela často umíral. Jinak já hraju pomalu, vždycky všechno prolezu a tak. První díl jsem dvakrát dohrál za zhruba 24 hodin, takže asi tak.
@Fritol (22.06.2020 15:17): Těch pár volodroidů, co tu hru hejtují z důvodu xyz mají na prodej asi takový vliv jako velrybí prd v Atlantickém oceánu. Nutno si uvědomit, že miliony lidí nezajímá metacritic, nebo twitter či cokoliv jiného kolem hry, prostě tu negativitu kolem toho nevidí/neřeší a tu hru si koupí. Z toho plyne, že to prodeje ve větším měřítku nijak neovivní :)
@M.a.t.t. (22.06.2020 15:11): Však já mu to tay přeju, ostatně to píši v příspěvku, na který reaguješ. Krom toho by jsi mohl vědět, že tohle není nějaká fanboy honírna, ale obecné herní forum, kde se můžou prosazovat zázory negativní i pozitivní. Mě sedí na žaludu jedině to, že někdo prostě není schopen připustit očividné nedostatky, které ta hra má, pokud si ji někdo dokázal užít na 100%, budiž. Ale psát tady ty chvalozpěvy, o tom, jak je to perfektní je samo o sobě kontroverzní a pochybné. Já na to jen aplikoval svůj, lehce douchebag názor, to je celý.
Ty vole, už jen kvůli těmhle hádkám si tu hru musím zahrát, dnes začnu jedničkou (jednou dohraná) a pak plynule navážu a uvidím, jaký z toho budu mít dojem :-), mě vlastně i ty hates nalákali k tomu, abych hru co nejdřív koupil a zahrál...
@BUMTARATA (22.06.2020 10:13): TTvá "bezprecedentní" 10 mě opravdu šokuje...

Kousl jsem se, shlídnul jsem, a dnes dokoukal celý příběh na YT. Jedinou cenu, kterou by měl Drunkmann za narativ získat je debil roku. Čekal jsem to tedy mnohem horší, ale i tak co ten patlal vymyslel za chujoviny v už tak generickém tématu jako "pomsta" to je opravdu na cenu.

Jako já respektuji lidi, který dokážou přivřít oko a ten příběh si užít. Ale ten, kdož tady prohlašuje, že je to masterpíc, masjtrštyk a oskar worthy záležitost bez jakékoliv chybky, potřebuje přestat brát drogy a neprodleně se nechat vyšetřit u nejbližšího Chocholouška. Ja jako člověk, který si naplno užil příběh jedničky, který byl naprostým tahounem celé hry, je dvojka solidní dekadence a degradace skoro každého storycetrického aspektu, který byl v jedničce tak super.

Animace jsou pochopitelně super a Ashley hrála, až se z ní kouřilo, ale když je to podložený fanfikcí 15 letého úchyláčka, tak to vyznívá spíš tragikomicky. Neil Cuckmann indeed.

Hru si někdy, až se dostanu s PS4/5 regulérně zahraji a konstruktivně ohodnotím, ale příběh je fakt zklamání, nehledě na ten konec. Ellie asi dostala moc ran do hlavy od Abbyzilly :(
Dohráno. Bezprecedentní. 10/10

Jste-li v tom emocionálně zainteresovaní, tak vás ta hra zlomí.

@pajmič (21.06.2020 22:53): Jednoho se bát nemusí, ta hra bude sbírat cenu za cenou, především za narativ, herecké výkony a nejspíš i sound design. A kdyby byly ceny za animace, tak je vybere na sto let dopředu.
Omlouvám se za "spoiler". Nedošlo mi, že musím být ve vyjádření ještě vágnější. Po dohrání napíšu koment (včetně označených spoilerů), protože a) hodí se mi to do výzvy a b) mám pocit, že hodně hráčů nad hrou dost slepě honí. Ale třeba mě ten děj má teprve odjebat.
[neexistující příspěvek]: To by si asi zasloužilo označit jako spoiler :)
@JohnCZ (21.06.2020 20:16): Tak to já bych ti klidně podepsal tvůj první odstavec :D Co se týče technického stavu hry, narazil jsem na dost bugů. Nic co by bránilo v postupu hrou, ale pár bugů dokázalo pokazit zážitek. No a "kontroverzní druhá část" mi taky radost neudělala ... :)
@JohnCZ (21.06.2020 20:16): Soubojů je na mě většinou zbytečně moc v každé hře. A jak by byla spousta her krásná bez nich. :) V částech bez parťáka ještě nejsem, tos mě docela vyděsil. Taková část v metru byla docela hnus i s parťákem. Snad něco takového nebudu prolízat i sám. :D
@Fritol (21.06.2020 19:26): Pod to se můžu podepsat. Budu o kus dál, než ty, ale užívám si to obdobně. Jen těch soubojů už je na můj vkus v pozdější fázi poněkud moc a dějově to docela stagnuje - alespoň v té fázi, kde jsem já. A je hodně znát, že když hraješ chvíli bez parťáka, jak je ta hra ochuzená o právě ty parádně napsané dialogy a je to trochu "nuda".

Vizuálně paráda. Grafika je pocitově místy vskutku next-gen. Technicky je to day 1 prakticky bez bugů. Občas někde vypadne textura nebo jsem narazil tu a tam na nějakou nezaplácnutou díru, ale to se určitě dá fixnout. Hra mi jednou spadla, ale při úplně random souboji, takže těžko říct, kde se stala chyba. Jinak to šlape parádně, pocitově se to i přes nižší framerate ovládá skvěle a postprocessing zas dobře skrývá fakt, že hra jede pouze 1080p.
Já u toho proseděl odhadem něco přes 10h a zatím jsem velmi spokojený jak s gameplayem, tak s vývojem příběhu. Hlavně se mi líbí jak Ellie působí přirozeně při všem, co dělá a říká. Ty dialogy jsou vůbec parádně napsané, příběh se v podstatě ani nemusí nikam posunovat a stejně mě baví každá random konverzace "o ničem".

No a hratelnost je v podstatě stejná, jako u jedničky. Cením však brutalitu, sejmout někoho brokovnicí je až zvrhle uspokojivé, rozmlátit někomu hlavu tyčí pak ještě víc. :) Skoro mi to až v určitých momentech přišlo moc.

Jako zatím mohu vytknout v podstatě jen "zbytečně" velké lokace k prozkoumání, přičemž když máte pech, tak vyberete špatnou cestu zrovna a ups, jste za plotem, autosave se přepíše a nejde se vrátit zpátky. Tohle mají fakt nedořešené. Tahle "posouvací" místa by měla být nějak viditelně označená.

Jinak to však taky vidím na 90-100 zatím.
Zrovna tu nulu bych nebral vážně, stačí se podívat na týpkovo hodnocení. Bloodborne 30%, Sekiro 40%, Dark Souls 60%....člověk by si řekl, že někdo, komu nesedí Souls hry nebude hrát další nemám pravdu? A Wolfenstein Youngblood rovnou devadesátku.
Mám asi 6 hodin a je to pecka ... po všech stránkách lepší než předchozí díl. Budu hodnotit po dohrání, ale pokud si výrazně nic neposere, tak klidně dám 95 - 100 %, což jsem dal naposled minulý rok RDR 2.
Ocitl jsem se čirou náhodou na český verzi metacritic? Jděte do kanálu s těma stovkama a nulama.