Ze streamu od lidí to vypadá na naprostej fail co se příběhu a postav týče.
Jako kdyby vzali náhodnou fanfikci a použily ji ve hře.
@kristmeister (19.06.2020 17:37): No, z jednoho komentáře můžeš samozřejmě udělat relevantní závěr "Existuje alespoň jeden člověk, který ..." Nicméně to je maximum, které se z toho dá vyvozovat a obecně to o ničem příliš nevypovídá.

Já jsem zběžně prolétl komentáře na Metacritic a mezi naprostýma ptákovinama vyčnívaly právě díry v příběhu a chování postav.
@kristmeister (19.06.2020 15:54): Já jsem to pochopil tak, že vadí různé věci, nejčastěji způsob, jakým autoři zacházejí s postavami (nelogické chování, nekonsistence v porovnání s předchozím dílem atd.). Takže bych neřekl, že to bude jen kvůli příběhovému zvratu, ale určitě se najdou i tací.
Na Metacritic tomu dávají :D přijde mi celkem úsměvné, že lidi jsou schopní hanobit hru jen kvůli průběhovému zvratu, viz. Komentáře na oficiálním Naughty Dog FB :D
Já jsem to dal stahovat ráno a šel do práce, každopádně to vypadalo, že ti co měli preload, tak můžou hrát hned a nemusí čekat, až se jim stáhne zbytek (normálně mi to šlo zapnout a když jsem si chvíli počkal, tak se ukázalo menu a vypadalo to, že jsem mohl pokračovat s hraním).
@Fritol (19.06.2020 10:08): Jo, to je vopruz. Btw, jak jsi tu psal, že by se ti líbil tenhle cover. Tak přesně tohle je z druhý strany toho aktuálního, stačí obrátit. Je to teda jen obrázek, bez názvu hry, popisků, apod. Asi to tu někdo ze Sony musel číst. :)
@Naginata (18.06.2020 23:17): Tak ja dodnes nemuzu vydychat ze nevysla Mary Skelter 2 na PS4 prave kvuli tomu ze tam jsou polonahy kresleny holky.
Ale za tim je to ze ta kreslena podoba je matouci pro rodice a omylem diteti takovou hru muzou koupit, kdezto u TLOU 2 nebo treba Zaklinace 3 k takovemu omylu moc dojit nemuze. A holt Sony ktera je ted vlastne americka z toho ma plny kalhoty.
I kdyz samozrejme sceny v TLOU 2 tohohle strihu by me zajimaly:)
Považoval jsem za slušné vás to nechat dokončit ať si každý řeknete pro klid duše poslední slovo, takže díky @BUMTARATA (18.06.2020 22:15) a @Charllize (18.06.2020 22:20).

Ovšem že ty nejsi schopný na mou výzvu přestat a co víc, ještě diskuzi, které jsem se vůbec neúčastnil, využít k tomu, abys mě začal urážet, už mi přijde hodně smutné. Další příspěvky ti už mažu, tak se neobtěžuj. Obrázek jsme si myslím o tobě a tvých názorech už udělali, o to ti přece šlo. Všichni jsme spokojení.
@BUMTARATA (18.06.2020 22:15): Máš obdivuhodnou schopnost neporozumění smyslu psaného textu, zato Ti nečiní problém mi vkládat do úst něco, co jsem nikdy neřekl (a ještě explicitně pro podobně nechápavé jedince napsal opak, že).

Samozřejmě to v tomto konkrétním případě nevím, protože nejsem telepat. Pouze jsem Ti nabídl vysvětlení, ale pochopit jej za Tebe nemůžu, to už musíš sám. Ty místo racionální dikuze plácáš nesmysly o neupřímnosti a co kdyby.

Tvůj poslední odstavec pouze ukazuje Tvou obrovskou naivitu. člověk, který jako já přečetl desítky knih o politice, psychologii, sociologii, filosofii nebo historii (samozřejmě jsou daleko sečtělejší, ale už jsem četl dost na to, abych viděl trochu dál než je běžný průměr) se na něco takového logicky těšit nemůže bez ohledu na to, na které stojí straně a která strana nekonec vyhraje. I pro politiku platí, že akce vyvolává reakci o stejné síle, ale opačné orientaci.

@Fritol (18.06.2020 22:11): Začal BUMTARATA. A ta učebnice je žlutá (Matematika pro gymnázia - Základní poznatky z matematiky) a je celkem tenká.
@Charllize (18.06.2020 22:02): Cool story, bro. Akorát teda nevím, jak tě to opravňuje tak nazývat všechny homosexuály.

@Phoenix (18.06.2020 22:03): Velmi krátce. Zároveň můj poslední příspěvek, když se to Fritolovi nelíbí, což respektuji. Ten můj výrok není v rozporu s tím, co jsi říkal, nijak. Jedni se nemohou vyrovnat s existencí menšin, jiní, jako ty, s jejich „propagací“. Komickou jsem nazval tu představu, že gay postava je political statement, zatímco hetero není. Sám jsi přiznal, že nevíš, jestli to je v tomto případě to, či ono, přesto máš tu potřebu to tady zmiňovat, a naznačovat, že je to neupřímné, co kdyby, ale já to chápu, klidně v tom pokračuj, když ti to pomáhá.

A nenech se mýlit, já si toho ideologického střetu jsem velmi dobře vědom. Už se těšíš na vítězství? Jo, dost možná se ho dočkáš…
@Phoenix (18.06.2020 22:03): Diskutuješ tu aktuálně o něčem, co už nemá co dělat se hrou a nesnaž se to za ni skrývat. Nějaká tvá logika a argumentační klamy v tom nehrají žádnou roli.
@Fritol (18.06.2020 21:54): Koukám, že jsi další, co má problém s jednoduchou logikou a Tvá reakce pouze potvrzuje to, co píši níže.

BUMTARATA: "Zatím se ale zdá, že největší problém s tou hrou mají lidé, kteří se nemohou vyrovnat s jinými kombinacemi sexuality a genderu, než jsou hetero muži/ženy. Tomu se lze jen smát."

Já: "Může se to nelíbit lidem, kteří mají z nějakého důvodu problém se samotnou existencí homosexuality. A pak se to také může nelíbit lidem, co nemají problém se samotnou existencí homosexuality, ale mají problém s její neustálou propagací. Což jsou, jak jistě chápeš, dvě různé věci."

Jestli ten rozdíl pořád není jasný, najdu Ti k tomu nějaké ilustrační obrázky množin z množinové logiky, učiva prvního ročníku gymnázia.

Klidně to celé smaž, ale tu výrokovou logiku a s ní související argumentační klamy si nastuduj, bude to dobré pro Tvůj osobní rozvoj.
Preci jen mi to neda:)

Koncem devadesatych let byla kousek od mojeho zamestnani vecerka kterou vedl takovy mladsi kluk. Casem se ukazalo ze je na kluky a zacalo se rikat ze si jdu neco koupit k teplousovi. Za par let tak tomu rikal kazdy v okoli. On sam v ty vecerce to samozrejme vedel. Byl to docela fajn kluk s kterym se dalo promluvit a nijak svoji orientaci neskryval. Jednou se na vyvesce nad jeho obchodem misto obvykleho VECERKA objevil dovetek U TEPLOUSE. Dal to tam on sam. Ja jen aby bylo jasno jak se tyhle veci zmenily av porovnani s dneskem. Az tak ze kdyz nekdo to slovo pouzije vyslouzi si oznaceni blbec. A bude hur. Ted je trnem v oku uz i Forest Gump a MASTER a SLAVE jako hardwarovy pojem.
Přátelé já bych to tady utnul. Že jsem cenzor a podobné kecy si pak běžte vybrečet jinam nebo mě pomluvte přes PM, kde budete pokračovat v téhle diskuzi o homosexualitě.

Celkově tady tahle diskuze bude peklo, protože očekávám milion homofobních keců, na které tady nejsme zvědaví. Tak si to rozmyslete rovnou, než začnou lítat bany a věřte, že se pro ně hlasitě ozvu.
@BUMTARATA (18.06.2020 21:21): Ano, nechápeš.

Gay postava nemusí být nutně political statement a propaganda. Problém spočívá v tom, že dnes velmi často je. Netvrdím, že tomu tak musí být nutně v tomto případě, ale angažovaných pitomostí je zejména dnes více než dost a tak je na to už nemálo lidí dost alergických a jako political statement holt chápou i něco, co by tak třeba před deseti lety (kdy se tolik netlačilo na pilu) nebrali. Stačí se podívat třeba na dění kolem Pride Parade, kdy se pánové v kožených oblečcích s pavími pery na zadcích snaží přesvědčit veřejnost, že jsou ale úplně normální a kdo si to dovolí kritizovat, tak je homofob (což je přesně to, co jsem psal níže, k nařčení z homofobie stačí nesouhlasit s formou, nikoli chorobně nenávidět homosexuály).

Opravdu tady musím nutně znovu vytahovat všechny neomarxistické herní kraviny z poslední doby, počínaje třeba datadiskem Baldur's Gate: Siege of Dragonspear přes "málo černochů" v Kingdom Come až po podporu BLM u Call of Duty / Warzone? Opravdu nestojím o to, aby ideologičtí fanatici tahali politiku do mého koníčku, stačí mi to v reálném světě.

Tobě to možná přijde komické, protože jsi politicky zjevně jinde než já. Tak já Ti to připomenu, až se zase kyvadlo dějin vychýlí na druhou stranu. Protože tak to s železnou pravidelností chodí, představa Konce dějin jako momentu, kdy vyhraje s konečnou platností až do konce věků strana, která se Ti líbí, je úsměvně pitomá.

@Charllize (18.06.2020 21:30): Já netvrdím, že zrovna tady musí jít o political statement, jednoduše proto, že to nevím. Jen jsem se snažil BUMTARATA vysvětlit rozdíl mezi dvěma skupinami lidí, ale zjevně je to marná snaha.
@Phoenix (18.06.2020 20:56): Nechápu. „Propagace homosexuality“, to má být jako co? Jako že gay postava je political statement, propaganda, zatímco hetero je úplně normální, nepolitická věc? Jj, to jsem slyšel asi tak bambilionkrát. Vždyť je to komické.
@Naginata (18.06.2020 21:06): Pokud bych měl vyzdvyhnout jednu hru, která měla hodnocení 90+ a byla kontroverzní, tak rozhodně Mass Effect 3, ale jinak všechny hry za poslední dekádu,jenž našli pozitivní kritický konsensus mezi novináři byly adorovány i hráči.
@Paul (18.06.2020 20:37):

1) Existují hry proto, aby člověka v prvé řadě bavily? Nebo existují proto, aby jejich prostřednictvím autoři sdělili nějaké poselství či rovnou dali průchod svému světonázoru/aktivizmu? Já osobně se chci u her bavit, světonázor autorů mě nezajímá a aktivizmu mám dost v reálném světě. Stejně beru hudbu nebo filmy, nemám vůbec nic proti tomu, že mě prostřednictvím filmu někdo seznámí třeba se zajímavou teorií (např. Dvanáct rozhněvaných mužů vs Teorie kognitivní disonance), zajímavým člověkem (např. geniální Čistá duše) nebo událostí, ale už jsem dost starý na to, aby se mě v mém věku někdo za mé peníze v mém volném čase snažil vychovávat prostřednictvím mého koníčku.

2) V souvislosti s bodem 1) beru jako kontraproduktivní, že se mi autoři snaží sdělit, že válka je vůl, vojáci ve skutečnosti nejsou všichni do jednoho akční hrdinové jako z Rambo III a slepé poslouchání rozkazů může vést ke špatným věcem (řekl bych, že to už pár let tak trochu vím) ... a k tomuto sdělení si vyberou střílečku, ve které notabene v klíčovém momentu člověk nemá na výběr, protože nekonečný respawn. A když na to přijde v rozhovoru řeč, tak autoři řeknou, že správné rozhodnutí je hru vypnout a už nezapínat. To je podle mého ukrutně namistrovaná pozéřina. Daleko lépe byla z herního hlediska / hlediska bourání čtvrté zdi podobná záležitost zpracována ve Far Cry 5.

@BUMTARATA (18.06.2020 20:47): Může se to nelíbit lidem, kteří mají z nějakého důvodu problém se samotnou existencí homosexuality. A pak se to také může nelíbit lidem, co nemají problém se samotnou existencí homosexuality, ale mají problém s její neustálou propagací. Což jsou, jak jistě chápeš, dvě různé věci.
@Charllize (18.06.2020 20:36): Chápu, žes přelouskal písmenka, ale s pochopením psaného textu máš zřejmě problém, jinak bys nemohl napsat takovou blbost, kterou jsi napsal. Jako že si myslím, že se to nebude líbit především lidem, co mají problém s homosexuály (btw, že je nazýváš tak, jak je nazýváš, ze sebe děláš ještě většího blbce). Nebo že já si to užiju, protože s nimi naopak problém nemám. Přitom tu zrovna Naginatě (snad se to tak skloňuje) píšu, že mám také jisté obavy, aby to nebylo jen torture porn, a že si rád jiné, kritické názory poslechnu a že třeba i já nakonec budu mít nepříznivý názor.

Vlastně nevím, proč ti to vůbec píšu…
@Naginata (18.06.2020 20:34): Tak já je uvedl jako příklady těch, co by s tebou třeba i souhlasili. :))

Jasně, však jo, proto ta debata bude zajímavá, až se o tom budeme moci konečně bavit, až si to lidé konečně zahrají nebo zkouknou na YT nebo co já vím…
@Naginata (18.06.2020 20:34): ale pokud je to záměr, aby z toho hráči bylo blbě, tak proč ne? V tomhle existuje Spec Ops the Line a funguje to výborně. Mě přijde, z toho co jsem o TLOU2 četl, že Naughty Dog už nebavila kritika Uncharted ohledně ludonarativní disonance kdy Drake postřílí a zláme vazy stovky lidem, ale přitom je freecoolin a nemá to na něj žádnej negativní psycho dopad. Tak si řekli že s TLOU2 tohle téma zkusí z opačný strany.

Uvidíme jak se jim to povedlo nebo nepovedlo. Kurva mě tak sere že to není na PC nebo že není venku PS5 :) Už bych to stahoval.
@BUMTARATA (18.06.2020 20:26): Já bych více důvěřoval názoru týpka na ulici než Polygon a Kotaku :)

No například, je rozdíl mezi násilím v Doom Eternal, kde je přímou součástí hry a hráč se na tom baví a TLOU 2, kde se při tom hráč jen cítí špatně.
@BUMTARATA (18.06.2020 20:26): Proc to tak desne hrotis? Ze se to jako nebude hlavne libit lidem co resi teplouse. Ty to neresis tak si to uzijes? Tvl, to se mi snad jen zda:) Vis ze se to nekomu treba nemusi libit i z asi stovky dalsich duvodu?? ta internetova bublina je fakt desna vec.

Me se treba nelibi gameplay, neni to muj salek kavy. Jinak obvykle hrani za zensky/holky (cerny,zluty, bily, teply, zmrzaceny) bavi vic nez hrat za chlapa.
@Naginata (18.06.2020 20:18): Jo, zbytečnou přemíru násilí tomu vytýkaly Polygon a Kotaku, to je legitimní námitka. Ostatní recenzenti ale tvrdí, že je to odůvodněné. To, co jsi ty viděl, nemělo kontext. Ale chápu tu obavu, taky ji mám. A je dost možné, že právě tohle bude to, o co se budou normální lidi (tj. lidi, kteří nebudou řešit, že někdo je gay) hádat. Však násilí ve videohrách je kapitola sama o sobě, že ano? A sám jsem zvědavý, jak do téhle debaty Naughty Dog přispějí.
Já nechci rýpat, ale fakt pochybuju, že by tahle hra měla mít nějaký kulervoucí příběh, který by stál za embarga a vyzrazování na netu a já nevím co ještě. Přijde mi kolem toho zbytenčně velké haló.
Ale rád se budu mýlit :)

(Jedničku jsem nehrál, jen jsem letmo zkoukl playthrough na YT)