@pajmič (18.06.2020 19:00): Nepleteš si mě s někým? Proč bych měl kopat? Není mi osm. Jiné názory si velmi rád poslechnu, nejdřív si ale budu muset udělat ten svůj, kdoví, třeba se mi to TAKY nebude líbit. Zatím se ale zdá, že největší problém s tou hrou mají lidé, kteří se nemohou vyrovnat s jinými kombinacemi sexuality a genderu, než jsou hetero muži/ženy. Tomu se lze jen smát. Věř mi ale, že už se toho PŘÍŠERNÉHO PŘÍBĚHU NA ÚROVNI POSLEDNÍ SEZÓNY GOT nemůžu dočkat!
@BUMTARATA (18.06.2020 11:12): Jedna věc je jistá, Bumtaratate, tohle bude nejkontroverznější 90+ hra v historii vesmíru, jestli se ti to bude líbit, super, přeju to každému, kdož bude mít good time, ale nekopej a necukej, až se tu objeví dost lidí, kteří budou mít jiný názor než-li máš ty :)
Ja taky nic nevim, ale spis proto ze me to moc nezajima. Mozna jednou az bude dalsi virova zivotni pauza si to zahraju :)
Ale hrou jsem ovlivnen hodne, posledni dobou v praci neresim skoro nic jineho, at uz to je za nama :)
@montana (18.06.2020 10:57): Hodně recenzentů znalo leaky. Já z toho mám ale úplný FOMO, jak o tom všichni mluví, recenzenti píšou recenze, kde říkají, že je to skěvlý, ale nemůžou říct proč, a já furt nic nevím. Ale jedna věc je zažít to prvotní překvapení, to je asi fajn, ale nemělo by na tom nakonec záležet, že jo, ta hra by měla být tak dobrá, aby znalost jejího příběhu, zvratů ji neumenšila, naopak by měla ještě rozkvést. Ta ambice nemá být odvyprávět napínavý příběh, ale říct něco o nás. Chci věřit, že to tak bude.

@Milfhunter (13.06.2020 15:39): Mrzí mě, že jsi měl tu potřebu to sem napsat a neskrýt.

@pajmič (13.06.2020 15:07): Všichni jsou podplacení, jinak si to vysvětlit neumím.
@montana (18.06.2020 10:57): Take jsem nic nevidel, tak se docela tesim. Jinak jestli si necha nekdo znicit zazitek ze hry sledovanim streamu nejakych kokutku na internetu, tak to je jen a jen jejich chyba.
Přijde mi trošku smutný, že vlastně recenzenti jsou díky embargům asi jediní, kdo si všechny momenty a příběh užili opravdu s překvapením a pěkně v klídku. Až všechno v pátek vyleze a lidi budou koukat na joudovský streamy a diskuze budou zahovněny, tak to kouzlo úplně opadne.

Já naštěstí nikde nic nečet a neviděl, takže první tři hoďky byly krásný. Ta hra má díky způsobu nahrávání těch filmečků úplně jinej feeling, než cokoliv jinýho v herním světě.
@pajmič (13.06.2020 15:07): tak ta hra je vlastne 30 hodin zabijecicho kolotoce prolozeneho pribehem a u toho lesbicka hlavni hrdinka obcas hraje na kytaru :)
Ta hra je tak strasne vyhypovana ze ji nemuze do prislusnych mezi dostat uz nic, je treba se s tim smirit a nechat to probehnout. Hloubka hratelnosti bude zrejme odpovidat jedne tabulce se statistikama hutneho rpg. Ne nemyslim si o ni nic dobreho.
Obecne ovsem to je jina, velky Sony titul na ktery se plno lidi tesi a pravdepodobne se i vetsine lidi bude libit. Grafika je pekna a pro plno zdejsich to ma cesky titulky. Proste krasne namazany chleba s maslem a sunkou ktery bude chutnat. A jeste ke vsemu exluzivni, coz jsou automaticky pro plno lidi body nahoru.

Ale presto si myslim ze v pripadnych hlasovanich o hru roku nebude mit oproti Cyberpunku sanci (pokud se povede). Je multiplatformni a ty polaky vsichni zboznujou :)
Kolem těch recenzí něco pěkně smrdí. Mnohočetná tvrzení, že TLoU 2 má supreme gameplay, tomu mám jako věřit? Ohledně gameplaye byla jednička naprosto průměrná TPS střílečka (jako každá NG Unchartovka) a z toho co jsem viděl je dvojka úplně stejná.

Nikdo nemluví, o příběhu, který je údajně příšerný.... ne, že bych neposlušné feně nepřál úspěch, ale všechny ty události obklopující hru, ta cenzura jak za komančů....jsem hodně zvědavej na recenze a dojmy v den vydání, kdy spadne story embargo. Prozatím se našlo jen pár lidí co měli koule o tom mluvit/psát konstruktivněji. 98% recenzí vypadá jako by prošly kontrolou Sony než byly publikovány.
Zajímavý že skoro všechny negativněji laděný recenze - kotaku, polygon, vice, skillup, arstechnica - jsou bez score. To se to pak metacriticuje :)

@pajmič (12.06.2020 19:16): gaymen leming :D Tipl bych že budu na Samovo straně a bude mě to bavit jako jeho.

Na vice se s tím fakt neserou :)

The Last of Us Part II feels complacent, yet also preoccupied with its predecessor. Every facet of the original game has been expanded and enlarged in the sequel, but not actually improved. It is as if its only inspiration is the original game, and the well of pop culture it was drawing from. There is practically nothing here we haven’t seen and done repeatedly throughout previous Naughty Dog games. It sets out to surpass its predecessor, but the only meaningful contrast between them is in its even more oppressive bleakness and violence. It digs two graves, fills them with blood, and then just fucking wallows in them.
@Paul (12.06.2020 09:25): takže to, co lidi na prvním dílu především oceňovali, tak se jim povedlo zhoršit a to, co jim snadno odpustili, tak vylepšili... jako, podle všeho to nedosáhne toho, co od toho hráči očekávají, nejspíš ani nepřekoná původní díl, ale špatná hra to taky nebude :-)
@BUMTARATA (12.06.2020 09:20): Japonci jsou drsňáci

The Last of Us Part II tries too hard to differentiate itself from its predecessor. While astonishing cityscapes and more varied combat options are great evolutions, Part II lacks the poetic serenity that made the original road-movie-like epic such a masterpiece. On top of that, uninteresting new characters burden the story, making Ellie's journey feel conventional and not nearly as captivating as the original.

Toho Zavřela jsem myslel sarkasticky, bylo jasný že to u něj bude desítka, podle toho co už psal a jakej je...enthusiast :)
@Paul (12.06.2020 09:17): Zrovna jsem to sem chtěl hodit. Nevím, jestli od Zavřela nečekaně, ale jinak velmi očekávaně sbírá jedno absolutní hodnocení za druhým. Jak nejsem nijak zvlášť nadšený z včerejší nabídky her, tohohle se nemůžu dočkat, sakra.
Tak od Martina Zavřela na zingu nečekaně desítka, MC zatím 95.

Měli to odložit na PS5 abych nemusel řešit dilema zda to objednat na starej toustr, sakra.
Něco málo z vývoje. Jestli se něčeho bojím, tak toho, že to bude taková darda, že to nebudu chtít hrát podruhý. Btw, Druckmann připouští Part III.
Lidi jsou hloupí. A ti nejvíc hloupí bohužel i nejhlasitější. Vypadá to dobře. Akorát... snad ještě poladí ten framerate. Nejsem fps-nazi a na konzoli spíš preferuju kvalitu grafiky než výkon, ale ty propady byly teda dost viditelný i na videu, natož jaký to asi bude pocitově při hraní. Jinak ale těšing.
@BUMTARATA (08.05.2020 22:16): Je to dilema no...chce se mi to hrát za měsíc, ale..to se mi chtělo i Days Gone a prostě už to nedávám, nehraje se mi to příjemně. Na druhou stranu to dnešní spoiler minefield bude nic oproti tomu po vydání. Jinak OA jsem neviděl, chtěl jsem se na to kouknout, ale pak se dočtu že to Netflix zařízl bez dokončení, to mi zrušilo enthusiasm.
@Paul (08.05.2020 12:35): Hele, já si teď zčistajasna vzpomněl na něco, co je vlastně známé už od roku 2017, teď jsem to ještě dohledával, je to oficiální informace, jednu z postav přece namluvil Ian Alexander (známý z The OA). Takže jestli je to celou dobu o tomhle, tak se jen směju, a Naughty Dog zaslouží jen chválu, že transgender lidem dávají takovéto příležitosti a chtějí je důstojně reprezentovat.

O dalších „kontroverzích“ si promluvíme v červnu! Nebo za rok, jestli to chceš hrát až na PS5. :)
Nějak to nechápu ... pochybuji, že ND umějí udělat ( kor na za poslední roky hru ) špatnou hru. Leaky číst nechci, ale mám 100 % zjisti o co gou ... Pokud si umím představit úplně tu nejhorší variantu/varianty ( se kterou bych v podání ND určitě neměl problém ) tak buďto:

1. Z Ellie se stane zombik a půlku hry budeme masakrovat lidi
2. Z Ellie se stane "zloun" ... zabije několik oblíbených postav ( včetně Joela )

Nic horšího se stát určitě nemůže :D. Nechce dát někdo ten major leak ve zkratce do spolieru a opravdu jen obecně ? :D
@pajmič (08.05.2020 14:44): Do spoiler tagu si pochopitelně piš, co chceš, nikdo ho tu ale zatím nepoužil, takže opět nechápu, o čem mluvíš, bohužel to ale píšeš i mimo něj a říkáš tomu „malá nápověda“. Já svoji poznámku myslel pouze tak, že se nemůžeme smysluplně bavit o něčem, o čem toho mnoho nevíme, jinými slovy neznáme kontext a nebudeme ho znát, dokud neuvidíme celou hru. Je to škoda, protože jinak bych tu rád spekuloval, o čem ta hra bude. Jestli chcete diskutovat nad spoilery, tak vám v tom nikdo nebrání, už vůbec ne já, nevím, jak jsi na to přišel, a nechápu ty urážky, ale okay.
@BUMTARATA (08.05.2020 13:55): To jako vazne chces aby se tu lidi o te hre nebavily? Vetsinou kdyz nekdo nechce spoilery tak do diskuzi o dane hre/filmu/serialu neleze a ne naopak. Jak dlouho ses na internetu ze nechapes, ze kdyz jsou nejake diskuze o hre tak se proste spoilerum nevyhnes, ze se vzdycky najde nekdo kdo at uz chtene nebo nechtene neco rekne? Internet, vole, proste , no :D
@BUMTARATA (08.05.2020 13:55): Chováš se jako solidní ignorant. Já tady nikomu nic nespoluju, to ty se tu oháníš jak slepec se sekyrou, plácáním nesmyslů o tom, že se o hře můžeme bavit, až vyjde, i když už na netu máš dost podkladů na to, aby jsi se bavit mohl už ted. Od toho tu je taky spoiler tag, že jo, ale nejsem mamrd, co by ti to chtěl vyspoilovat, kdyby mě to sralo jako mnohé, tak ti to sem napíšu, že?

Už dávno jsem psal, že mě ty spoilery netankujou a že TEN důvod, který mnohé tak rozlítil mi nevadí a nijak ho neřeším.
@pajmič (08.05.2020 12:29): O čem to mluvíš?? Vždyť říkám, že se o tom můžeme bavit, až si to zahrajeme. Ty bys naopak mohl respektovat ostatní, kdo nechtějí mít hru vyspoilovanou, než vůbec vyjde, a dále se tu v tom nešťourat. V červnu nás můžeš oblažit svými názory na LGBT+.
Bude to slepenec socialne dramatickych situaci prokladany plizenim v trave a cekanim na vhodnou prilezitost, s tim ze si tam ruzne hlasite mensiny uziji sve. Cele zabalene do kvalitni grafiky se spinou na zadku.
@Paul (08.05.2020 12:47): No, nedá se říci, že "jen" "témata", ale to je fuk. Celé to může být vytrženo z kontextu a ta omáčka kolem bude výtečná, ale jak řekl Dubik, z té kontroverzní půlky neukázaly vůbec nic, což už může indikovat, že je ta kontorverze ospravedlněná, ale to mi řekneš Ty, až to dohraješ dokonce :)
@pajmič (08.05.2020 12:41): tak že tam budou nějaký gay/trans témata se dalo čekat a upřímně, to mi nějak závratně kontroverzní nepřijde..no, uvidíme, rozhodně jsem zvědav, nejen na samotnou hru, ale i na to, co si o tom všem pak budu myslet :)
@Paul (08.05.2020 12:35): Netrefil si se, do černého ::D Ale v příspěvku pod tebou je malá nápověda, která naznačuje jistou "věc" která se ve hře může vyskytovat ve větší ši menší míře :)
Mě fakt strašně zajímá co by tam mohlo bejt že to vyvolává takový kontroverze. Ellie se nechá předělat na chlapa? Joel zařve během tutoriálu? OMG už aby tu bylo :D

(pokud jsem se trefil tak to pls nepotvrzujte, díky :D )