Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Vy dva níž máte tak podobný avatary že si vás věčně pletu, a ještě i píšete podobný věci. :)
Dokument super ... je smutné, že kvalitě 2 se dneska stále prakticky nic neblíží :/
Tak remaster na ps5 vypada prakticky identicky jako ps4 verze, aspoň co tvrdí DF. Což je bída. Asi i za těch 250 jako upgrade. For players :(
Dever, kterou lidi chtěli, aby hrála Ellie, bude hrát Abby, haha.

Ještě furt cejtim pachuť z první série, tak schválně jak dopíčej Part II.
@Bursoft (15.12.2023 13:15): Nojo, protože Insomniaci to taky od 2016 jedou podle šablony a vše v mezích zákona, aby se to líbilo všem. ND s TLOU2 zbořili, co všechno si velká a drahá hra může dovolit a Santa Monica se s restartem GoW taky pustila do něčeho novýho (aby s Ragnarokem naskočila na koleje Insomniacu). Ale taky mě dost mrzí, že ND ztratili tolik času na blbostech.
Nojo, ono když se člověk podívá kterýkoliv den na PS do stream sekce a první místa vždy obsazeny hrami tohohle typu není divu ze to Sony nedá spát a chtěli by se tam protlačit taky. Ono to asi proste bude nejhranější dlouhodobě když se to povede. Vlastně jediny single hry který se tam v nějakém top 30 drží roky je Skyrim a Fallout 4. Jako jasne ze dle počtu streamů úplně nejde soudit ale míru zájmu to možná nějak ukazuje.
Taky si říkám jestli ND neudělali konkurence neschopnou srágoru tak to radši odpiskali, ono kdyby se jim rýsoval hit asi by to neskončili :)
@Fritol (15.12.2023 09:44): Jednu singleplayer hru maj stopro v produkci od roku 20, remake, port i live service kokotina jely po vedlejších kolejích, ale i tak odsávaly nutný zrdoje, dřív jak za dva roky bych to nečekal.

Fakt nechápu, jak jim to mohlo takhle narůst, jak o tom vůbec mohli uvažovat. Když už, měli udělat normální multiplayerovou hru, takový větší Factions, nic víc od nich konec konců lidi ani nechtěli. Ale to se dneska už nenosí, dneska musí bejt všechno ambitious free to play sranec s battlepassem udržovanej v chodu stovkama, ne-li tisícovkama lidí, dokud mu nadobro nevypneš servery.
@Fritol (15.12.2023 09:44): Nedivil bych se, kdyby ten poslední odstavec naznačoval částečný odklon od live service. Prostě si možná spočítali, že SP AAA exkluzivity PSko docela prodávají (a jsou vlastně zásadnějším rozdílem proti zbylým dvoum konzolím) a jediný, kdo jim uděla fakt kvalitní, tak je tak Santa Monica a právě Naughty Dog.

Ať už je to jakkoliv, je to dobrá zpráva.
@BUMTARATA (15.12.2023 01:53): Cool, roky práce k ničemu na hovadině, kterou nikdo nechtěl. Budu překvapen, pokud do konce generace stihnou alespoň jednu hru, která nebude remake/remaster, takže tomu poslednímu odstavci cos postoval bych moc nějakou váhu nedával. Všechno je to beztak na papíře ještě. Ale taky jsem rád, že to takhle dopadlo. Vůbec bych se nedivil, kdyby to byl tlak ze strany Sony všechno vzhledem k tomu, jak moc tlačí live service hry poslední roky. Doufám, že se jim to všechno sesype.
Konečně.

To release and support The Last of Us Online we’d have to put all our studio resources behind supporting post launch content for years to come, severely impacting development on future single-player games. So, we had two paths in front of us: become a solely live service games studio or continue to focus on single-player narrative games that have defined Naughty Dog’s heritage.

Přesně tohohle jsem se bál, že by se mohlo stát. Moc ale nerozumim, proč to vytahujou teď, tohle jim přece muselo bejt jasný od začátku. Nicméně schopnej by toho byl jen psychopat, znamenalo by to masivní odliv lidí, který by chtěli dělat hry, ne krmit stroj na peníze. Jsem kurva rád, že je to mrtvý. Doufám, že další first-party studia, který doteď dělaly narativní singleplayer hry, si z toho vezmou příklad a utratěj ty svý live service zmetky jakbysmet.

EDIT:

We have more than one ambitious, brand new single player game that we're working on here at Naughty Dog, and we cannot wait to share more about what comes next when we’re ready.

Třikrát sláva.
@Bursoft (17.11.2023 21:27): Samozřejmě, že bude. Majitelům PS4 verze dají 20% slevu a jinak vysolte 60€. :D Z něčeho ND žít musí, když teď dělali tolik let to multiplayer hovno, které nejspíš zrušili nakonec. Budu překvapen, pokud do konce generace stihnou ještě něco jiného, než remastery starých her.
@Bursoft (08.10.2023 14:35): Tak voni remakujou jedničku, aby ji mohli pojmenovat Part I, přičemž „zremasterujou“ dvojku a pojmenujou ji…? Jasně, měli by fixnout flashback na začátku, aby využíval záběry ze zremakovaný jedničky, dotáhnout haptiku, přidat 40fps mód, plus ňáký nový accessibility možnosti, jinými slovy sladit Part II s Part I, ale to je asi tak všechno, co s tím můžou udělat. Ovšem jestli to nevydaj jako free patch, tak jsou šašci, upgrade path na „proper“ PS5 verzi za deset babek bude výsměch.

Ale nepřekvapí to, něco zlýho se u nich děje, tři roky od Part II a žádná oznámená hra, remake jedničky, kterej si museli udělat sami, zprasenej PC port, kterej si museli udělat sami, „remasterovaný“ Uncharted, zborcenej multiplayer project… hlavně, že honěj nad mid seriálem… ještě jsem ji nezlomil, ale už nad nimi tu hůl držím!

Ovšem stand-alone GoW (Thrúd s Mjölnirem) bych si dal.
Problém Sony a jejich placených remasterů a remaků je v tom, že prodeje konzolí táhnou excluzivky. Které jsou stále dražší na vývoj, který trvá stále delší dobu. A tak je jednodušší hluchá období lepit remastery a remaky.
@Fritol (30.01.2023 07:25)Ano, blízká budoucnost by nemusela být v dalším díle problém. Ale přesto proč? Je fajn, když se v příběhu může odrážet aspekty doby. Třeba v Uncharted 1 Elena natáčí na ruční starou digitální kameru, v U4 už používají smartphony. Dále licensovaná hudba, kulturní znaky atd. Přijde mi to, že s budoucností se o to člověk ochudí. Doba se v příběhu prostě vždycky může odrážet. Lepší než "coby kdyby".
@Tolister (30.01.2023 02:18)Tenhle problém s budoucností jsme tu už řešili kdysi ohledně dcery. Vzhledem k tomu, že se ty hry odehrávají na zapomenutých místech, tak je to úplně jedno imo. Nepoznáš, zda je rok 2023 nebo 2035. Akorát bys střílel s trochu futuristickým kalachem a místo vrtulníku by tam letěl dron třeba. Nemyslím si, že to je až takový problém. A i kdybys tam chtěl ukázat město nějaké země, tak no… Sýrie apod bude za 20 let vypadat furt stejně jako dnes. :D Takže si nemyslím, že by to nějak narušovalo vibe těch her.

Ale jinak ano, stealth gameplay by nebyl na škodu. To by šel udělat i nějaký prequel s Elenou jako novinářkou.
@Fritol (29.01.2023 20:59): No s tou dcerou by to podle mě moc nešlo. To by se muselo odehrávat v budoucnu, a když už, tak bych to dal úplně bez akce. Cassie střílet lidi nemusí.  

@BUMTARATA (29.01.2023 21:31): Jo jasný. Jen že člověk má zas vztah k tomu Kratosovi, když teda hrál ty předešlé. Mě napadá srovnání s Loganem od Mangolda. Je to nejlepší Wolverine, ale sílu to má, když už Wolverina znáš.
@BUMTARATA (29.01.2023 21:31): dokonce bych doporučil ty první hrát až poté, co si zahraji nové díly :)... a co si budeme, první GoWy ten příběh nemají nějak zvlášť hluboký, aby člověk po téhle stránce vyloženě o něco přišel :)
@Tolister (29.01.2023 19:52): Proto se o tom běžně mluví jako o soft rebootu. Vypadá to a hraje se to úplně jinak, příběhová návaznost tam je, není to tak, že by předchozí popírali, ale věnují se tomu jen okrajově, co bylo, to bylo, jedeme dál, určitě to nemusíš hrát, abys docenil ty nový. Proto by mi nevadilo, kdyby podobně přistoupili k Uncharted, dostatečně vzdálený na to, aby se člověk nemusel zaobírat původní sérií, ale jaksi pořád Uncharted, klidně úplně jiný postavy a tak.
@BUMTARATA (28.01.2023 18:35): No počkat a on GoW je jakože reboot? Já to nikdy nehrál, ale když bych si chtěl někdy zahrát ten nový, jak má ty fousy, tak je to odproštěné od těch starých? Ono to ani není lepší si zahrát ty starší, kvůli nějaké menší návaznosti, odkazování atd.?

Kdyby udělali Uncharted bez Nathana Drakea, ale třeba ho tam trochu zmínili, nebo nějakou z postav, to by bylo super. Nebo spolupráce se Sullym v jedné kapitole. Nebo s postavama z Lost Legacy.
@Tolister (28.01.2023 02:47): O tom se mluvilo, ale Bend to snad odmítli, ti teď nejspíš dělají na nový IP, asi na nějaký online píčovině. Nejpravděpodobněji na tom dělá San Diego, tam totiž tenkrát byla, možná neuváženě, zveřejněna spolupráce s Naughty Dog.

Pořád to může bejt (soft) reboot ve stylu God of War, bude se to jmenovat Uncharted, ale nebude to totální restart celýho univerza, spíš prostě jen doufám, že tam nebude Drake, kdyžtak jen jako cameo.
@BUMTARATA (27.01.2023 10:01): Jo prý dělá. Ti, co dělali Days Gone prý. A právě že to má být reboot. Asi možná chtějí opět Nathana Drakea. Což samozřejmě Uncharted by mohla být klidně série o objevování nezmapovaných oblastí, ne o Drakeovi (už ten název, že). Já bych si dokázal představit i něco v minulosti. Ale klidně fakt něco úplně nového by nebylo na škodu. Myslím, že Sony je s prodejem spoko, takže dají ND kreativní volnost.
@Bursoft (27.01.2023 12:37): ND hry nejsou takové trháky jak se zdá. Poberou různé ceny kde se dá, ale komerčně jsou slabší. GoW nebo Spiderman jsou silnější značky než Uncharted a Last of Us a Horizon nebo Tsushima mají taky větší potenciál.

Kvůli velkým prodejům kupovali Insomniac. To je aktuálně jejich hlavní dojná kráva. Většina Sony her se pohybuje pod 10 mega. Nejsou Nintendo, jak říká Charllize. :D
Vzhledem k povaze Naughty Dogu bych to nyní klidně viděl novou značku, která by se v půlce nebo na konci hry ukázala jako spin-off TLOU.
Nakonec to stejně bude rozhodnutí Sony, jestli to budou dojit dál a skoro bych se vsadil, že časem zas budou potřebovat hru, co jim prodá 100+ mega kopií.