Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@BUMTARATA (08.05.2020 12:00): Ale vždyť má pravdu, bohužel. Teď jde o to, zda-li je to pro někoho hotovej "deal breaker" nebo to někdo neřeší, hru si koupí a začne kritizovat pak, nebo ne, a bude to pro něj TRANScendentální zážitek století, umění nevylučuje agendu, ale někoho to prostě sere. A ty, drahý kontráku, by jsi to měl respektovat. Diskuze jsou od toho, aby se vedly a tahle hra je středem diskuzí na celém netu, takže nevím, proč by DH měla být v tomto ohledu výjimečná.
@Dubik (08.05.2020 11:44): Nic neupraví, hra je hotová. A ano, je to propaganda, všechno umění je propaganda, netřeba to neustále opakovat. Až si to všichni zahrajeme, můžeme se o tom začít bavit.
Ke mě se leak dostal přes kamoše, který mě ho zaslal s tím , že ruší předobjednávku. Popravdě se ve hře dějí dost kontroverzní věci, který budou vadit dost lidem včetně mě. Mají šanci to ještě upravit ve finále alespoň z části.
Ten novej trailer ukazuje ze hry to co všichni chtějí. Je z první části hry. Ty kontroverzní věci radši neukazuje. To jak příběh naloží s hlavníma postavama hry a další věci k tomu je bohužel ta smutná část. Hra je očividná propaganda Agitky a těch dalších co zasahovali do vývoje.
@Redfield (07.05.2020 17:17): Ale tak ja o tom taky dost vim neboj, ale spis z te strany co rozdava. On to nema uplne kazdy stejne ze. Ja to spis myslel tak ze nejakemu malo vyznamnemu webu tu konzoli proste nedaji. Kolikrat ani ten kod na tu hru. A jinak jo, celebrity maji vzdycky vetsi tmu pod svicnem:)

A jinak ty asi riskujes dost, malokdy das hre vic jak 60%, tak bacha :)
@Charllize (07.05.2020 16:58): Naopak velký ryby maj větší volnost, protože se nemusí zase tolik strachovat, že by se s nima někdo přestal bavit a když se to stane, tolik je to neohrozí. Malým rybám jde víc o krk. Bez informací z první ruky a recenzentských kopií většina nemá šanci přežít, takže si musí dávat mnohem větší pozor na jazyk.

Na rozdíl od tebe o tom něco vím, protože jsem sám byl v obou situacích, vševěde.
@Naginata (07.05.2020 15:44): To zakládáš na tý nepodložený informaci, kterou z nějakýho důvodu všichni začali považovat za pravdu? Jediný vyjádření ke zdroji leaku (o kterým vím) je toto – nikdo z ND nebo Sony. Ano, nedá se to nijak ověřit a Sony může mlžit, ale je to pořád o stupínek víš než "někdo na internetu povídal".

Kromě toho, vážně si myslíš, že by někdo z (i bývalých) vývojářů dobrovolně vypustil do světa takovej masivní leak? Jednak je to naprostá kariérní sebevražda, protože tě vždycky vystopujou, jednak každýmu člověku s půlkem mozku dojde, že jakejkoliv negativní efekt postihne v nepoměrný míře řadový vývojáře. To má být vůči nim spravedlivější? Jsem si jistej, že skákali do stropu radostí, když četly tyhle spekulace.

Je dobře, že se v posledních letech mnohem víc lidí zajímá o to, v jak šílených podmínkách hry v některých studiích vznikaj (Rockstar, Santa Monica, BioWare, Riot, CDPR), ale považovat to za nějakou spravedlivou odplatu je tak strašně stupidní... a že to papouškuje hodně lidí.
@BUMTARATA (06.05.2020 23:55): Donkey Kong Country :)
Rozhodně ale ne hry od Naughty Dog a Rockstar, co považuji za dvě nejvíc overrated studia.

@Redfield (07.05.2020 15:05): Vůči tvůrcům hlavně není spravedlivé, jak se k nim ve studiu chovali, co je důvod proč vypustili ty informace. Já jsem hlavně viděl, jak si z toho dělali legraci a vtipy. Kdyby tam dali atraktivní postavu a ne tou mužatku, tak by reakce byla jiná. Připadá mi, že se těmihle velikými zvraty jen snaží šokovat za každou cenu.

Mě je to ale víceméně jedno, protože hru hrát nebudu a na ten skandál jako všechny ostatní se i tak časem zapomene a podplacení recenzenti to budou zase vynášet do nebes.
@BINGMAN (07.05.2020 09:38): Vůči tvůrcům to spravedlivé určitě není, ale co se dá dělat, kvůli tomu ty leaky bohužel vznikaj... Jen mě právě zaráží, že já jsem četl docela zajímavé "konstruktivní" reakce (přestože budou kvůli chybějícímu kontextu logicky do určité míry mimo)... a najednou se to všechno točí okolo nenávistných, stěží relevantních výkřiků. Ale to asi bude tím, že nefrekventuju Twitter, 4chan a Reseteru, kde má tenhle proud, předpokládám, zřídlo.

Víc bych to asi neřešil, ať to tu omylem nezaminujem, jak psal @SilentWolf (07.05.2020 08:15):.
@Redfield (07.05.2020 00:56): To je právě to, co říkám a co byla moje hlavní pointa: podle mě není spravedlivé hodnotit směrování příběhu/příběh na základě několika záběrů vytržených z kontextu mnohem většího celku. U příběhu je důležitá i ta cesta, ne jen zvraty. Ano, je možná míra skepse, ale někteří lidi jsou už s tím hotoví à la "nejhorší hra na světe".

No a s tím anti-LGBT... vono to k tomu svádí, když nemálo komentů doslova zmiňují, že jim ta SJW agitka vadí. Navíc takové reakce nejsou ojedinělé. Ještě teď vzpomínám, jak blizzardí fóra zaplavily vlákna "tohle hrát nebudu", protože tvůrci řekli, že Soldier je gay. Nebo když se uvažovalo, že by Bond mohl být žena/černoch.
Možná bych to tu nerozebíral ani náznaky. Už tak je internet minové pole. Croc se taky jednou snažil bez spoilerů naznačit twist v Red Dead 2 a udělal to tak dementně, že z toho člověk prostě poznal, co ho čeká. :D :D

Stejně si nedělám iluze, že to na mě někde nevyskočí. Ale tak... :D
@BINGMAN (06.05.2020 21:26): Já jsem si pročítal reakce na redditu pár hodin po tom, co se rozšířila ta videa a více méně potvrdila tu starší synapsi... a teď se dost divím, jak se všechno zaobalilo tím, že proti tomu brojí jenom insecure bílí muži a anti-LGBT.

Drtivá většina byla nespokojená se směřováním příběhu (ale je dost možný, že ty kontroverznější ohlasy byly pohřbený a smazaný). A naprosto chápu proč a nedivím se, být velkým fanouškem, asi bych na to reagoval podobně (byť jako ne-fanouška mě to teď zajímá víc než původně). Plus Druckmann taky není zrovna univerzálně oblíbená osobnost. Ale to je úzká sorta hráčů, jsem zvědavý na reakce, až to vyjde a dostane se to do rukou lidem, které tahle smršť mine... a jestli je ten leak 100% pravdivý a co s tím udělá kontext.
@BINGMAN (06.05.2020 21:26): Ještě se ke mně nic nedostalo, ale po přečtení toho článku z VG24/7 (viz níže) jsem nabyl stejného dojmu, děcka na internetech fňukají, protože hlavní hrdinové nejsou bílí heterosexuální chlapci. Komické, že to někoho popudí, ale dobře jim tak. Ano, teď jim radostí cuká v peníscích, že mohou „kazit“ zážitek ostatním, ale to brzy pomine. Dobré příběhy nezkazí, ty zůstanou a budeme se k nim opakovaně vracet, jim na druhou stranu zůstanou jen oči pro pláč a zaťaté pěstičky. Věřím, že tohle bude ten případ, bude to výjimečná hra, cítím to v kostech!

@Naginata (06.05.2020 21:53): A která hra je dokonalá? Jen blázen si předplatí hru od studia, které nedostává svým slibům, to ale není případ Naughty Dog.
@Naginata (06.05.2020 21:53): vyhypovaný a rozbité hry nejsou vlastní pouze západním studiím, z příběhu se ví akorát dějový body bez kontextu.

Ta poslední poznámka je přepokládám k prvnímu Last of Us a mám pocit, že obě hry se snaží o dost něco jiného, ač jsou obě sad dad během apokalypsy.
Já jsem hlavně rád, že lidí si začínají uvědomovat, že první hra nebyla nejlepší hra všech dob jako tehdy tvrdili. Podobně veliký hype byl i na první Bioshock a Infinite nebo GTA IV a dnes většina lidí uznává, že ty hry nejsou tak úžasné a mají mnoho chyb. Po tom so se stalo posledných pár let, tak jen blázen by si předobjednával hry od velikých Západních studií. Gameplay asi nebude špatný, bude to znovu hybrid stealth a horroru, ale ten příběh vypadá jako jeden velikej asspull.

I takový Walking Dead od Telltale měl lepší děj a sympatičtější postavy a to byl jen interaktivní film, kde rozhodnutí neměli skoro žádný vliv.
Bez spoilerů:
Po tom, co jsem četl a slyšel názory typu "děkuji za leaky, alespoň ušetřím peníze za zrušenou předobjednávku", "to bude nejhorší hra ever" apod. nejen pod každým článkem o TLOU II, ale i od svých známých i kolegů, jsem si vyhledal ony leaknuté spoilery (resp. krátký výtah největších spoilerů), protože jsem si začínal představovat bůhvíco. Po přečtení nejsem ale s to pochopit, co tak komunitu rozladilo. Nekecám, po přečtení se na tu hru o to víc těším. Vidím tam snahu zkusit něco nového, posunout herní vyprávění zase o kus dál. A to kvituji vždy a všude! Jsem opravdu zvědavý, jak hodlají některé věci implementovat do hry. Když se to totiž povede, může to být herní údálost.

Možná to nakonec bude hovadina, možná si Naughty Dog ukousli příliš velký krajíc, ale úplně mě sere a vytáčí reakce komunity (nejen tady, u čehokoliv), která na základě několika záběrů vytržených z kontextu odsuzuje celou hru. Počkejte na výsledek. U příběhu je ten kontext, ta omáčka kolem, důležitá. A nejabsurdnější je, že tam vlastně není nic, co by člověka mohlo naštvat. Sice to budou zapírat a odvolávat se na jiné věci, ale dle mého většině kritiků vadí jenom to, že jedna z důležitých ženských postav hry vypadá jako chlap, takže za tím hned vidí LGBT agitku.

Je mi jasné, že nejde generalizovat a že většině lidí je to (doufám) fuk. Stejně se ale nemůžu ubránit tomu, že se někdy se za herní komunitu trochu stydím
@Garret (06.05.2020 18:26): souhlas, taky mě ten předchozí zaujal víc. Ale těším se, jen to prostě nechci hrát na 30ti. Už nic. Že to PS5 dá nepochybuju, ten ryzen tam bude tak troj až čtyřnásobně rychlejší než jaguar co to dává na 30.
@Paul (06.05.2020 17:45): ten gameplay trailer z E3 2018 na mě zapůsobil více, nejsem zrovna fanda cinematickýho balastu, kde jsou všichni strašně nasraní a důležití. jestli to PS5 utáhne na 60fps, taxe čekání vyplatí. jestli ne, budu smutný a koupim si 4K TV :-)
Ten trailer je teda docela bomba .. Jestli tohle nebude pecka, tak asi už nic.
@Fritol (29.04.2020 11:35): Jo, cover toho artbooku se mi líbí hodně.

Schválně to dělat nebudou, docela bych si myslel, že to otestují na lidech, než se s tím vytasí. Když se podíváš na plakáty filmových blockbusterů, tak je to také to samé pořád dokola. Asi to konvenuje většímu počtu lidí. I když se mi samotnému tomu těžko věří, když se podívám třeba právě na ten Death Stranding…
@BUMTARATA (29.04.2020 11:25): Mě nejvíc dostává jak vždycky doprovodný obsah mívá lepší artworky. Ať už jde o steelbooky, soundtracky nebo artbooky. Vem si, kdyby takhle vypadal obal hry. To by byla krása... A nebo když už tam musel být ten close-up, tak tam klidně mohl být tenhle z toho mini-artbooku.

Skoro mi až příjde, že to dělají schválně, aby si lidi kupovali tyhle edice, protože to vypadá na poličce mnohem líp. Tady tu ohavnost z klasické verze bych si určitě nikde nevystavil.

Já se teda covery kochám rád, ale vesměs se mi líbí jen japonské verze, západ vždycky schytá generické hnusy, ač Evropa je na tom oproti Americe ještě dobře.
@Fritol (29.04.2020 10:43): Právě proto, že drsně se tvářící protagonisty má na obale téměř KAŽDÁ hra, přijde mi close-up, který mi tu navíc dává úplný smysl, docela nápaditý. A vlastně se mi docela dost líbí, je v něm emoce.

Ale třeba u takového Death Stranding mi to smysl příliš nedávalo. Nebo u Detroitu, kde, nevím proč, byla jen jedna ze tří hlavních postav, ještě k tomu ta nejnudnější. Z těch se mi třeba ani jeden nelíbil.

Obecně mi covery přijdou spíš ošklivé, nudné než něco, nad čím bych se kochal.
@Charllize (29.04.2020 10:39): Ten obal je strašný, také nechápu jak to mohli schválit. Líbil se mi ten obal Remastered edice jedničky na PS4. Sice jasně, furt to bylo děsně generické, protože protagonisty tvářící se drsně má na obale každa druhá hra, ale ta černobílá tomu dával trochu jiný šmrnc.

Jinak vesměs souhlas, Sony hry mají nudné obaly. Tsushima se mi líbí z těch nových, fajn barevná kombinace. Ale ne vždy je to tak zlé. :)

Jde vidět, že Sony prostě cílí na casual masy a těm se to zdá se líbí, jinak si nedovedu vysvětlit proč má 99% AAA her tak nudně generické obaly.
Obaly Sony her jsou vzdycky nic moc.

Upocena spinava holka co se tvari jako kdyby mela zrovna poprve analni sex, hra roku :)
TLOU2 si nechám až na PS5, prodal jsem PS4. bude těžký dodgeovat všechny ty spoilery kolem :-)
@Naginata (28.04.2020 18:56): to je kampaň proti fyzickým kopiím her. Nevyplácí se to nikomu, tak zkoušejí, co lidi vydrží. Mě se už nelíbil ani u Death Stranding. Vlastně poslední obal hry, za který jsem fakt rád je Total War: Three Kingdoms.
Kontroverze stranou, jsem jediný, kterému se vůbec nelíbí ten obal? Je skoro tak špatný jaké ten žlutý pro Cyberpunk.
At uz to hlavne konecne vyjde a je klid. Lidi se na to vyptavaji porad dokola jako kdyby to melo byt herni spaseni krista. Samozrejme jako stezejni bod teseni jsou cesky titulky, to ze jsou holky prihraty neresi nikdo. Tedy az na vyjimky, ktere na podobne veci hledi po svem.
@pajmič (28.04.2020 16:06): Rozumnej přístup. Tak "homo agenda" ve smyslu že Ellie byla gay byla i v jedničce a nemám dojem, že by kvůli tomu byly nějaký rozbroje. Předpokládám že to v TLOU2 bude zmáknutý taky dobře, však je to kompetentní studio. Možná když člověk nezná kontext celý hry a jen nějaký uniklý útržkovitý informace, může to působit blbě, ale od hry jako takový furt čekám že bude výborná.