Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Donkey Kong Country

84
4 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
01.11.1994 SNES
05.11.2000 GBC
09.06.2003 GBA
19.02.2007 Wii
26.02.2015 WiiU
24.03.2016 3DS
Vývojáři:
Rare
Donkey Kong Country je plošinovka, kterou vydala vývojářská firma Rare v roce 1994 na platformu Super Nintendo. Rare v té době úzce spolupracovalo s Nintendem na vícero hrách.

V této hře se dostáváte do role dvou opičáků, z nich má každý trochu jiné charakteristiky. Prvním je Donkey Kong, který je sice pomalejší a neohrabanější, ale zato silnější a lépe se hodí na boj s nepřáteli. Naproti tomu Diddy Kong je rychlejší a mrštnější, takže můžete skákat do větší dálky. Toto vše hraje v určitých částech hry svou roli. Někdy se vám bude hodit delší skok a někdy zase větší síla.

Co se týče herního systému, je to klasická plošinovka, kdy se musíte probít vícero minibossy, čekajícími na konci úrovní, a dostat se až k úhlavnímu nepříteli King K. Roolovi. V cestě vám samozřejmě stojí nepřeberný počet nepřátel různého druhu.

Ve hře se budete pohybovat hlavně v klasickém prostředí s pevnou půdou pod nohama, ale budete i plavat nebo třeba řídit těžební vozíky. Světy jsou velmi rozmanité a nedají vám spát ani bonusové oblasti, které je někdy opravdu těžké najít.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.