@Jab (01.02.2017 18:21): Ha to mě nenapadlo, silly me. :)) Tak to pak jo. ;)

@MickTheMage (01.02.2017 19:12): Hmm, pravda, ve spoustě MMO, obzvláště v těch profláknutých žádná "hlavní linka" prakticky není (TERA), popř. je téměř neviditelná (možná i proto, že není nijak úžasná (WoW, vanilla GW2)).
(Pro zajímavost: MMOčka (kromě TESO a SWTOR), kde hlavní linka je vidět/významná (a leckoho baví): GW2-HoT, TSW, DCUO.)
Proč to pořád srovnáváte zrovna se SWTORem? To, co tu popisujete, jsou prostě obecně MMO prvky, a to můžete srovnávat klidně s WoWkem nebo GW2 (což jsou, proti sobě, taky dost odlišné hry).
Jediné, co má TESO a SWTOR jedinečně společné, je Hero Engine, a ten coby hráči výsledné hry přece můžete jen těžko hodnotit...

Myslím to vážně: z výše zmíněných her jsem hrál všechny (případně ještě hraji), a na to, co tu všichni píšou, koukám jak sůva z nudlí.
Takže, ehm, co mi uniká?

@Crash (01.02.2017 11:41): Stejně jako snad každé MMO, i tohle můžeš hrát solo. V MMOčkách sice všude pobíhají rance hráčů, hraní v grupě ale není vyžadováno k postupu ve hře.
@Crash (01.02.2017 11:41): Su tam dungeony a questy, ktore su vyslovene stavane na spolupracu viacerych hracov, ALE nie su dolezite pokial chces len sledovat hlavnu pribehovu linku. Alebo aspon neboli, ked som to naposledy hral :) Jediny dungeon, ktory som isiel ako v skupine, bolo ked tusim Games.cz robilo gamesplay video :) Hovorim, ja to chcem znova zapnut po dlhej dobe (cez vikend) a uvidim co sa tam vsetko zmenilo.
Jak se to vlastně hraje? Je potřeba hodně spolupracovat s ostatními, nebo to víceméně jde hrát singl , jako třeba SWTOR. A pokud potřebuju spolupracovat vystačím si s nějakými náhodnými lidmi? Zvažuji to, ale rozhodně nejsem typ, který by se hlásil do nějaký gildy a chodil pravidelně hrát.
@MickTheMage (01.02.2017 09:03): "Len tak, medzi nami, ak mi z dalsej regulernej TES hry spravia nieco na sposob dabovaneho charakteru z Fallout 4, tak ich asi prizabijem :)"

Tak na to můžeš vzít jed. A potom i na ně :)
@Vurhor (31.01.2017 21:41): Nah, este stale maju Akavir, ak by bolo treba :)

@Jab (31.01.2017 21:10): Hele, we are the good guys here! :) Nech zije kralovna! I ked radikalne frakcie tu su... Ehm, ale to len tak mimochodom.

Inak ja si myslim, ze Bethesda si nechala "buducnost" Tamrielu pre seba (a dufam, ze singleplayer hry) a ZeniMax Online nechala hrat sa na historickom piesocku pre-Tiber Septim.

Teď si tak říkám... nepřipravila se touhle hrou náhodou Bethesda o možnost zasadit budoucí Elder Scrolls hru opět do jedné země Tamrielu, když už všechny více méně ukázala zde?

@MickTheMage (31.01.2017 20:58): Mně aj trochu žere, že se rozhodli pro tenhle "a la SW Old Republic styl". Trailery navíc sice jsou pěkné, ale ten gameplay je hojně kritizovaný. A já prostě chci pomoci sjednotit znovu císařství a vyklepat ty žluťáky z Thalmoru. Měla prostě pokračovat ta linie Skyrimu. Onlinovka by z toho také byla bez problémů, neb ten svět je rovněž rozdělený.
Trailer pekny, ale co z toho ked ma to moc nebavi hrat :( Aspon tu hlavnu pribehovu linku by som mohol dorazit. Ale zas ja mam rovnaky problem so vsetkymi MMOckami, takze... Hmmm.
@Ebb (komentář): GW2 považuješ za PODPRŮMĚRNÉ MMO? :D Tak to tvůj komentář prostě nemůžu brát vážně...

edit:
Což můžu bohužel říct snad o všech 4 stávajících komentářích, od naprosto nesmyslného (naštěstí negativně ohodnoceného) komentáře od FildasCZ po jakž takž ještě rozumný, ale v praxi lživý (" důraz zejména na stěžejní atribut každého moderního RPG - velikost poprsí a denzitu pubického ochlupení") a každopádně silně zaujatý ("si spíše připadáte jako v OC Tesco v pátek odpoledne při zlevnění másla.") komentář Abela.

Sám se do hry prakticky "teprve pouštím", ale už teď vidím, že tyto 4 komentáře jsou silně, silně, SILNĚ zaujaté (někteří autoři si místy ani neuvědomují, že na ESO strhávají přesně ty věci, které na jiných MMO chválí, jiní zase mají zjevně problém s MMO žánrem obecně).

Netvrdím, že je hra dokonalá, však sám jsem se ještě nedostal dost daleko na to, abych si troufl napsat vlastní plnohodnotný komentář (učiním tak až s XX "veteran levely"... i když v tomhle systému se zase hrabali, takže to funguje trošku jinak... no to je teď fuk), přesto už teď mohu upřímně zhodnotit (a upozorňuji, že jsem se 3 roky živil jako powerleveler, takže MMOčka znám jak své boty), že takovouhle vlnu negativní kritiky si hra nezaslouží.
(možná když byla ještě úplně nová a bojovala s obrovskými očekávaními, ale dnes, po tolika patchích a "datadisku" Tamriel Unlimited, určitě ne)

Ještě nevím, zda ji zhodnotím na úžasných 95%, či na "pouhých" 70%, ale jsem přesvědčen, že 60% a méně (40? 0? opravdu?) si hra nezaslouží.

Byť chápu, že někteří mají k sérii Elder Scrolls dost osobní vztah, díky němuž má jakýkoliv detail mnohem větší dopad na celkové hodnocení...
(stejně tak si umím představit šok mmočkaře, který je zvyklý na onen slavný mmo-standard - ESO ale prostě není jenom další MMO, aneb coby MMORPG má mnohem blíže k RPG než k dnešním MMO...)

EDIT2:
Teď koukám, že komentáře jsou skutečně z roku 2014, kdy hra napůl-nedodělaná vyšla.

Opravdu jsem přesvědčen, že teď po dvou (brzy třech?) letech by si zasloužila recenze úplně nové!
(až se na to budu cítit, sám nějakou napíšu - koneckonců mám ESO coby součást Herní Výzvy 2017 ;))

Pardon za delší příspěvek,
(radši jsem se ještě vrátil ho trochu učesat, viz spoilery)

a pařbě zdar. ;)
Práve prebieha víkendová akcia a hru si môžete zahrať zadarmo. A ak máte záujem hrať ju aj neskôr, momentálne ju môžete kúpiť za výrazne nižšiu cenu ako obvykle.
Možná pro moje dobro, nehrál jsem hru od jejiho vydání, ale dostali jsme se k tomu s bráchou a kámošem nedávno, hrajeme tamriel unlimited a za mě zatím velká spokojenost.

Udělali jsme včera po mnohahodinovém hraní veterán rank a těšíme se na další hraní :)
Až mě to zaráží, že mě taková hra udržuje tak dlouho u PC. A baví mě a nepustí. Vše jiné jde zatím stranou (pokud se bavíme o hraní na počítači).
Mě by zajímalo, jaký vliv tenhle fail bude mít na TES VI. Jestli vůbec bude.
Tak už je to prý free to play... To mi něco připomíná. Moment, že by SWTOR?
Buy-to-Play & Pay-to-Win .... no a to se vyplatí. A vy volejte a objednávejte. Ahoj Ahoj Ahoj
Pche tak mi včera ve 22:30 přišel email z Elder Scrolls Online, že jsem se zúčastnil bety ale nikdy nevlez do vydané hry, a jestli bych jim mohl vyplnit dotazník. Tak jsem na to teď ze zvědavosti kliknul, abych se dozvěděl že průzkum byl ukončen. Že by bug? :D A nebo za těch pár hodin zjistili, že by bylo lepší se radši na nic neptat...
54,99€ za hru a pak měsíčně 12,99€ ---> myslím, že tak brzo to F2P nebude ... :D
Já ty jeho recenze moc nemusím, navíc takhle u toho fńukat a dát tomu pak nadhodnocených 5/10 je důkaz toho, že je to fakt hysterka jako prase :)

Jinak hoši nevíte co to bylo za hru, jak tam jezdili ve dvou na koni???
@Abel (22.04.2014 15:25): Porušení pravidel je spolehlivý recept na BAN. Vše ve hře je vlastnictvím vydavatele/provozovatele a porušování pravidel mají zpravidla všechny hry solidně ošetřené. Tedy narozdíl od dh.cz, když budeš "zlobit", přijde BAN. Samozřejmě záleží na tom, jak tolerantní kdo je (viz např. nulová tolerance ArenaNet v GW2) nebo různé stupně trestů v EVE podle závažnosti a opakování přestupků.
@Lord of Baners (22.04.2014 14:59): Cheatování v MMO se většinou provádí za pomoci externích programů nebo vlastních úprav (větší dohled, boti na grinding atd.).
Jinak se tu určitě nedá mluvit o krádeži jako v případě té banky, protože ty peníze prostě vždycky něčí jsou. Zatímco v připadě hry můžeš maximálně porušit ujednání EULA a zrovna za tohle dávat ban je přinejmenším přemrštěné. Stačí přece jim takto získané věci odebrat a chybu opravit.