@mazar1234 (22.08.2014 10:05): Jojo vím, to není stížnost, jen takový postřeh ze hry. A zda jet vanillu Oblivionu, jsme kdysi řešili na Oldgames, a vyšlo mi z toho, že to fakt nemá cenu, takže jsem omodoval.
@Crash (22.08.2014 09:35): Tak zaciatky no, predsa dobre vies ze LVL 6 v TES hre je ako keby si este materske mlieko pil.
Nagaindujes nejake levely a budes vpohode, predsa len ziadny scaling=si stale silnejsi a silnejsi.

A co ze si dal OOO a nejdes Vanillu, v Morrowinde si moc nemodoval nie? (ale jasne Vanilla scaling je retardovana debilina, tiez by som to bez OOO nikdy nedohral).
Pravděpodobně je to důsledek OOO modu, ale je to nějaké těžké. Většinu dungeonů opouštím úprkem, jsem na 6. levelu a celé jsem prozkoumal zatím jen dva, a to v tom jednom jsem na konci narazil na nějakýho battlemága, se kterým jsem si dal asi dvacetiminutové závody v kouzlení schovávání a léčení.
@Crash (21.08.2014 09:35): Úplně přesně si to nepamatuji (možná to byl i Level, tenkrát jsem odebíral oboje, vlastně i Doupě, ale ten snad ještě nevycházel), ale hned na začátku psal, že je to ohrané klišé, stejný quest jako v Morrowindu hned první nepovinný, jít do sklepa a vypořádat se s krysama. Jaké však bylo mé překvapení, když... :-D
Tak obligátní začátečnický quest v Cechu bojovníků (problém s krysami) mě fakt pobavil. Po zadání úkolu jsem hned brblal, že to taky Bethesda mohla trochu obměnit, jenže to co následovalo jsem fakt nečekal. :D
Jak je to s tím módem Morroblivion (předělávka morrowindu) je tam kompletný dabing a je to obecně kompletný? Datadisky taky? Celkem mě to totiž láka... tak se ptám jestli s tím nemá někdo už zkušenost.
Lidi,mám problém. Už jsem jednou Oblivion hrál-na stejném počítači . Poté jsem to asi po roce a půl znovu nainstaloval,a nešla dát nová hra-spadlo to ,když jsem klikl na ikonku New Game.Neměl jsem uložené pozice,takže jsem byl v koncích. Rozhodl jsem se,že si koupím 5th Anniversary Edition . Koupil,nainstaloval, a hádejte-ÚPLNĚ STEJNÝ PROBLÉM!!!!
Nesetkali jste se s tím někdo? Prosím o odpověď.
Ahoj, prosím o radu. Chci si zahrát oblivion bez Level Scallingu. Chci si ho zahrát ale v češtině. Oscuro češtinu drtí. Existuje tedy nějaký plugin, který jen změní level scalling? Klidně budu hrát bez OScura, chci jen aby tam nebyl tene level scalling. Díky moc za rady.
Skoda v te arene mohlo byt vic souperu :( udelal jsem ji celkem v klidu.
No ted hledat mody na vsechno mozny, abych z toho mel pravy zazitek :D ..Super jak to vzdy vydaj a dodelejte si hru dle sveho..

nejvic me drtilo ukol zabit ryby a dostanes za to prsten, ze muzes dychat pod vodou snad. Tak kladivo a slo se na ryby XD
@StriderCZ (11.05.2013 21:23): Ehm, ja davam minus jen ten se kteryma nesouhlasím a nebo tam jsou vymysly a a plus davam tem, ktery souhlasi a libi se mi,abych daval minus kazdymu komentari, co ma 4 vety ehm to je pod mojí urovní.
Tim nechci rict, ze kdyz mu nekdo da minus, ze je pod urovni.Treba si uvedomí, ze to radsi psat nemel. I kdyz potkavam komentare, ktery maj taky par vet a maj spousta plusek u toho kroutím hlavou ..
Mně se oblivion líbil, více než Skyrim (barevná paleta). Jinak TES hry považuji za takové Potěmkinovy vesnice. Jinak level scaling byl skutečně humus, pokud se člověk vylevelil v nebojových dovednostech, tak byl takzvaně v řiti.
Jinak poprvé jsem Oblivion dohrál na "kdysi herním notebooku", kdy si mi (v boji) při počtu 2 a více nepřátel hra neskutečně sekala.... Moje taktika byla: vyvolávání na max, a čekat někde v křoví... a doufat, že se NTB neuvaří....
@Majkee (11.05.2013 21:18): Ale jo, jde to. Vystřelíš šíp, pak ještě jeden, pak ještě jeden, pak dva, pak dvacet a pak už jenom poslední a další tři a pak je nepřítel mrtvý. Archer měl šanci jen tehdy, když střílel ze stínu. Já se to snažil hrát jenom tak a potkala mne porážka největší. Ano, cheaty. Pak jsem teprve měl dost času rozkoukat se ve hře, abych jí dal další šanci. Potom jsem hledal... Ehm... Nude mod... :-D Ale jen kvůli realističnosti!!! Nu a pak jsem objevil módy, které z toho dělaly docela fajn věc...
@Logan (11.05.2013 20:41): Přesně tak, tohle bylo naprosto šílený, při mém hraní pár týdnů hned po vydání jsem na doporučení uživatelů http://oblivion.bonusweb.cz/ nainstaloval pár modů, které dali většině zvířectva a lidstva lvl cap, podruhé už jsem to dohrál přímo s OOO.

S lukem jsem to ale nehrál, slyšel jsem, že za pure archera je to prý bez příslušných modů moc težké. :D
@RNDr. Gunár Pavel (11.05.2013 20:19): A ještě si postěžuji, nemám rád, když někomu střílím do hlavy šípy a je to to samé, jak kdybych je pálil jemu do palce u nohy...
Jo, to jsem si říkal taky. Jednou jsem to musel dát odznovu, protože jsem chtěl ochránit spolubojovníky a měl jsem těžkou smůlu, jelikož oni měli tu samou výbavu, zatímco proti nim byly nezranitelné hovada, co je ťafaly na jednu ránu. A děkuji za radu... ;-)
@Logan (11.05.2013 20:18): Kdyby se všichni bandité, maraudeři, nekromanti a conjureři spojili dohromady, dobyli by celý Cyrodiil, stráže by byly v menšině a se svým horším vybavením by neměly šanci. :) Naštěstí tyhle skleněná brnění a jiné neřesti levelscallingu se dají snadno odstranit určitými mody, mrkni na TES Nexus!

@StriderCZ (11.05.2013 20:12): Omluvitelné vzhledem k věku a dosaženému vzdělání :D + velká chyba je, že nejsou jasně vytyčená pravidla pro psaní komentářů.
@RNDr. Gunár Pavel (14.04.2013 20:27): Amen, to mně tak neskutečně tamto... Však vy víte... Silně podrážďovalo až kakalo, že od určitého okamžiku všichni měli deadrické (či jak to bylo) zbroje, nebo skleněné a přitom chtěli ukrást kupříkladu petržel do polévky. Co bandita, to věci v hodnotě několika měst...
[přesunuto z komentářů]

Skvělá RPG hra s otevřeným světem a řadou questů. Bohužel zpackaný způsob boje a to mi na téhle hře vadilo nejvíce.

Pro: Krásná krajina, questy, postavy

Proti: Zpackaný bojový systém
@Majkee (10.12.2012 21:47): No ale nakoniec to prinieslo aj nejaky hodnotny prinos - koment od samotnej "nunchak turtly" Micka a to nie je malo. Hoci s nim moc nesuhlasim obsahovo a hra je v nom over-powered ale za vysledok hodny pozornosti to povazujem, napriek tomu ze sa to povodne tykalo takej nepodstatnosti ako su + -.

Ja som za, tliachat treba nikdy dopredu nie je jasne co to nakoniec prinesie :-).

Byva tu aj mnozstvo ovela bezcennejsich konverzacii bez akehokolvek co len trocha cenneho vysledku :-).
@Crash (10.12.2012 20:45): Ja inac minuska nedavam vobec iba plusy, zrovna par dni dozadu som polo-nechtiac jedno udelil a presne som mal hned postu ze WHY, ale normalne som dotycnemu odpisal a uviedol dovody a bolo to uplne v pohode, ziadne hate-kraviny a minuskovanie vsetkych mojich komentov z pomsty ani nic podobne.... ale asi som iba mal stastie na rozumnu uhlikovu bytost ked tak niekedy citam tie diskusie niektore. Este sa mi aj podakoval ze som mu slusne odpisal a ze si rad bez-hatovo pokecal s niekym s opacnym nazorom na danu vec.
@mazar1234 (10.12.2012 20:32): Mě v podstatě celou dobu co sem chodím překvapuje jak se tu ty minuska řeší. Pár jsem jich rozdal a hned jsem měl v poště dotazy proč, a co je na tom špatně a pak se ještě se mnou chtěj přít, jako by něco tak subjektivního, jako že se mi nějaký komentář líbí a jiný ne, mělo nějakou objektivní a nezpochybnitelnou podstatu. Pár mínusů jsem samozřejmě taky schytal, ale ani ve snu mě nenapadlo to nějak řešit. A Teď vidím že se tu řeší i pluska, zvláštní...
@Kvasa (10.12.2012 20:20): No lenze ked tam pise proste veci s ktorymi sa nestotoznujem tak to pre mna nie je pekny komentar, a tak neocenim ziadnu "odu na nezmysel" len preto ze je literarne pekna. Ono mozno si este nejaky koment aj zasluzi ocenit, ale nemam cas citat vsetko a vsade, proste zivot je na to kratky a tak budu niektori nespravodlivo prehliadnuti, pre kratkost casu. Je to nespravodlive, krute a svinstvo ale je to realita a je to tak :-).
@mazar1234 (10.12.2012 20:10): Tak mně je celkem jedno jaké kdo dá hodnocení. Pokud někdo napíše pěkný komentář, nevidím důvod nedat plus, i když je hodnocení třebas i výrazně odlišné od mého.
Gremlin je samozřejmě jiný případ:-)
@Eru (10.12.2012 19:51): Inac na toto si pamatam, ako som povodne isiel dat 50% ale potom som to nakoniec prehodnotil na 65. Vyborna grafika a celkovo nadherny svet, niektore velmi pekne a originalne questy (zachrana z obrazu....) tak som nakoniec celkove hodnotenie trosku posunul vyssie.

Ale osobne som hru na Vanilla verzii nikdy nepresiel a keby nebolo OOO modu tak ju ani nikdy neprejdem.